V roce 1999 přežije dospívající Celeste (Raffey Cassidyová) násilnou tragédii. Poté, co zazpívá na zádušní mši, se z ní s pomocí její sestry skladatelky (Stacy Martinová) a talentovaného manažera (Jude Law) stane vycházející popová hvězda. Celestin raketový vzestup ke slávě i následná ztráta nevinnosti jsou úzce spjaty s otřesným teroristickým útokem, což mladou energickou dívku promění v dosud nevídanou celebritu – americkou ikonu, zbožňovanou polobohyni a světovou superstar. V roce 2017, po skandální události, která podkopala její kariéru, zažívá dospělá Celeste (Natalie Portmanová) velký návrat na scénu. Během turné na podporu šestého alba s názvem "Vox Lux" musí nezlomná a drzá popová spasitelka překonat osobní i rodinná úskalí, aby si proklestila cestu mateřstvím, šílenstvím i monumentální slávou ve věku teroru. (Cinemax)

pushover

Zvláštní kopanec do současný pop kultury, kterej mi uplně nesed. Jak mám rád Dafoa, tak mi koment vypravěče iritoval. Jak mám rád Portmanku, tak mi její pečlivě nastudovaná postava pop divy přišla na pěst. A obsazení druhý části je trisní, jako by stárla jen hlavní postava. Co se naopak povedlo je závěrečný vystoupení, kde Natálka předvedla perfektně provedený peklo současnýho pop mainstreamu. ()

TaNya_

Dopředu říkám, že Siu ani její písničky moc nemusím. Film mě tím pádem bavil až do závěrečnýho vystoupení a to překvapivě netrvalo moc dlouho. Ze začátku mi chvíli trvalo si zvyknout na ne úplně tuctový způsob zpracování (když už sem u toho tak Dafoeho hlas mi na vypravěče hezky seděl). Jak se ale jednou do té syrovosti obrázku celýho showbyznysu divák dostane, rozhodně si to udrží svou pozornost. Dávám slabší 4 hvězdy, stojí to za vidění. ()

Crosshair

Zrcadlo dnešní době, kde se musí interpret navenek jevit jako vyrovnaná osobnost, ale realita je úplně jiná. Vynikající Natalia ve 2hodinové depce. 4* ()

Shitonit

Tak tojhle bylo těsně vedle. Snad je to jen tím, že jsem si to sjel vzápětí po povedeným Yesterday. Pokud to tím není, je to Blbost. ()

JK77

Dalo sa na to pozerať. Len netuším dodnes či to bolo podľa skutočnej udalosti. Ale asi nie. Tieto piesne mi nič nevraveli ()

solisoli

Životopisný príbeh POP-ovej speváčky, od 31 ročného režiséra a scenáristu Brady Corbeta, najviac prekvapil tým, že príbeh bol vymyslený. Inšpiráciou mu bolo síce niekoľko popových hviezd, ale dômyselnosť slušne premysleného deja s dobre odhadnutou choreografiou, síce moc nie art dojmom, nemal aj tak chybu. Veď nebolo koho v tomuto príbehu, pridružiť. Vstupom skvelej Natalie Portman bol príbeh ešte viac oživený a gradoval, až do záverečnej pôsobivej idei. Určite sa dá na to pozrieť. ()

filmovyfan

Drsné drama o cestě na vrchol showbyznysu (1. část) a co to s člověkem dokáže udělat (2. část). Ten kontrast snad už nemůže být větší. V první části solidní Raffey Cassidy, v té druhé vynikající Natalie Portman, která si to vysloveně užívá a minimálně tu nominaci na Oscara by si zasloužila. Také je třeba vyzdvihnout perfektní kameru. Co mě docela zklamalo byla část třetí. Písničky od Sii jsou vždy velmi kvalitní, ale tentokrát jim něco chybělo. Emocionalita. Kvůli tomu část která by měla být vrcholem, na mě působila dost mdle a to srazí dojem z jinak velmi dobrého filmu. PS: Tohle fakt napsal Willem Dafoe? ()

argo.smile

Začiatok bol veľmi sľubný. Dobre sa zamiešali v hlave hlavnej postavy karty a zároveň sa rozdali aby mohli byť vo veľkom finále odokryté. No žiaľ po chvíli prišla veľká voda a všetko spláchla so sebou. A herci mi tu nesedeli, najmä Natalie ako pop hviezda už vôbec nie. Skôr sa mi podobala na Emáčku s psychickými problémami ktoré ju na konci dostanú a ona si pretne žili vo vani... To už by som dal tretiu *. ()

HMTD

Vtipné je, že jsem si myslel, že je to podle zkutečné osoby, a já hlupák si říkám, to jsem ani netušil, že byla v mládí postřelená. Nechtěl jsem si to spoilerovat než to dokoukám. Nejhorší pasáž filmu je, když z skočí v čase, ale ta největší proměna postavy jim zůstane nenatočená právě v tom skoku. Takže máte mladou inteligentní postavu, a za chvíli sledujete její starší já a říkáte si, jak? Jak se takhle změnila, když předtím se o neřesti sotva opřela. Ale jinak mne ten film bavil, spíš jeho první část než ta druhá. ()

rinnovka

Lidi tohle není hudební film, to není film o popový zpěvačce, to je film o člověku, o lidech, o době stars a idolů, o kterých nic nevíme, kupujeme si show a pokládáme ji za něco osobního.. Natalie Portman úžasná. To vyhoření, co z ní čišelo během závěrečnýho koncertu, na to si vzpomenu vždycky, když nějakou live nahrávku uvidím. Jestli ji vůbec ještě někdy vidět chci :)) ()

Gelaos

Buď jsem to jaksi nepochopil, anebo je Vox Lux prostě zmatlanina. Zatímco první půlka je fajn, zejm. drsný úvod, druhá půlka je slabší. Corbet se snaží o přesah (kritika hodnotové prázdnoty showbyznysu, resp. současné společnosti), ale těžko říct, jestli se mu to podařilo. Náběh na atmosféru (viz. trefný soundtrack) a drama vrcholného formátu to však má. Kdyby se filmu chopil lepší režiser, mohla by to být fakt pecka, takhle je to takové... nedotažené. ()

darkchipmunk

Myslím, že to, jak je Natalie Portman skvělá herečka dokazuje od útlého věku v Leonovi po takřka one woman show v Černý labuti, a pokud se objevují výtky na její herectví, a zároveň dochází k srovnávání s Cassidy, může jít o důsledek původního tvůrčího záměru. Hlavní hrdinka  je za vrcholem své kariéry. A to v prostředí pozdního kapitalismu a průmyslu, jenž ženám stárnutí a chyby neodpouští. Na dospělé a zraněné Celeste se začínají projevovat traumata, která ji v období dospívání paradoxně pomohla dostat se na vrchol. Média nejprve přispěla ke stvoření Celestiny hvězdy, a nyní ji posílají ke dnu. Což je trajektorie většiny především ženských, především filmových, hvězd (je na ně ostatně pohlíženo optikou patriarchátu, tak proč ne). Tvůrce podle mě vnáší tuto dialektiku do hry zcela záměrně, a pokud je toho času takřka čtyřicetiletá Portman porovnávána diváky s o generaci mladší Cassidy, a shazována za svoje herectví, jde vlastně o docela výstižný rámcový přesah.___Corbet pracuje jako autorský tvůrce a v rozhovorech přiznává, že byl ovlivněn hlavně evropskou školou (začínal jako herec a zahrál si například i ve filmech Hanekeho, Triera nebo Östlunda). Poetika Vox Lux má něco z amerického nezávislého filmu, zároveň však vnáší prvky evropského artu a citace ikonických tvůrců jako například L. V. Triera.___Je to nádherně a poctivě natočený, úvodní sekvence spolu s hudbou se otiskne do duše, takže pro mě je Corbet talentovaný autor s vlastními rýsujícími se trademarky. Jen mi po čase připadá, že Vox Lux distribuuje příliš mnoho motivů a ač o žádné vytvoření soudržného snímku nešlo, přesto se i v rámci konceptu rozpadá a ne úplně nadčasově stárne (když jsme u toho stárnutí). Haneke i Trier jsou skvělí v tom, že si je můžete pustit za 20 let, a vždycky vás dostanou. Podle mě akcentace teroristických útoků už je prostě moc. V rámci hudebních filmů roku 2018 a v porovnání s hollywoodskou A Star Was Born s Lady Gaga, je ale Vox Lux prostě jiný kafe - hořký, cynický a pravdivý (asi jako ženský vyrovnávání se se životem).______pod čarou: tak nějak jsem na to zkoušela psát závěrečnou práci na škole, ale vzhledem k tomu, že se na mě všichni vys*ali, nakonec se k jejich smůle hvězda nezrodila. Jaké z toho plyne ponaučení? Neztrácejte mládí filmovědou, beztak jsou to narcisové, a ta škola je většině lidem na ho*no :( ()

Nataraja

Asi i chápu co tím autoři chtěli říct, ale ztratili se ve své vlastní ambici. Skoro nedokoukatelný film... Ale mohlo to být tak dobrý! ()