Dobrý, zlý a škaredý

• Česko Hodný, zlý a ošklivý (viac)

Traja pištoľníci, nepriatelia na život a na smrť a každý z nich pozná len časť tajomstva, bez ktorého nenájdu skrytý zlatý poklad... Dobrý je Blondie /Clint Eastwood/ - pištoľník s veľkým zmyslom pre česť. Zlý je Angel Eye / Anjelské oko - hrá Lee Van Cleef/, sadistický nájomný vrah, ktorý vždy zasiahne svoj cieľ. Škaredý je Tuco /Eli Wallach/, hľadaný mexický bandita, ktorý sa stará len o seba. Ich príbeh sa odohráva na sklonku americkej Občianskej vojny: Nepriatelia Blondie a Tuco narazia na voz, plný mŕtvych mužov - jeden - Bill Carson - je ešte nažive. Carson im povie, že spolu s ďalšími chlapmi zakopal na cintoríne zlatý poklad. Krátko na to však umrie. Tuco sa od neho ešte stihne dozvedieť názov cintorína a Blondie - meno hrobu. Obaja sa teraz potrebujú, keďže každý vie iba časť tajomstva. Angel Eye, ktorý bol Carsonovi v pätách, sa o tom dozvie. Teraz už len potrebuje, aby ho tí dvaja priviedli k skrytému pokladu... Vedia, že musia zostať nažive, ale o poklad sa deliť nechcú... Podľa kritikov je to jeden z najlepších westernov vôbec. (oficiálny text distribútora)

Dann99

Ďalší z Topky filmov na Čsfd,ďalší Leoneho western a ďalší plný počet.S chronologického poradia som začal s týmto z trilógie a ďalšie na seba nenechajú dlho čakať.Hoc Vtedy na západe sa mi páčilo o niečo viac,tak Dobrý,zlý a škaredý je zasa o niečo zábavnejší.Videl predĺženú verziu. ()

Ferguson

Na tomto filmu je zajímavé, jak byl vždy všeobecně uznáván. V 90. letech byl u nás u mladých "cinefilů" považován za nějaké "béčko", ale zároveň velice ceněný. U "běžných" diváků byl na VHS velice oblíbený jako jeden z těch povedenějších "starých" Eastwoodů. Pak těm mladým cinefilům došlo, že se film všem libí, protože je opravdu dobrý. Pro dnešní mladé cinefili to již není "béčko" ale kult. Já osobně jsem na filmu vyrostl. ()

ferdomravec

Viem si predstavit ze v dobe svojho vzniku film patril k spicke. Ale dnes uz nie. Na tu dlzku filmu som sa nenudil vobec. Ale tie natahovane sceny s pohladmi kamery vzdialenymi od hercov 20metrov az k zaberom popraskanych ziliek v ociach mi postupne liezli na nervy. V ramci westernu ale urcite spicka. ()

Sadova302b50

Jestli se říká, že do třetice všeho dobrého, tady spíš patří -geniálního-, a to jak na straně pointy a akce, tak samozřejmě Morriconeho hudby. Jednoznačně nejlepší western, který jsem zatím viděla. ()

Amberjack

Čtyři hvězdy, ale hodně nabušený. Zkrátit to o tu zbytečnou (teda skoro zbytečnou: pochopil jsem, co chtěl Mistr říci..) scénu s mostem, která do filmu nezapadla a akorát zbrzdila jeho dynamiku bylo by to za pět. Ale stejně je to skvělej film. ()

Pincos

Celá trilogie je perfektní! Bez jediné chyby. Jediné, co mi vrtá hlavou, proč jsou Blonďák a Krásnoočko nepřátelé, když v druhém díle ( Pro pár dolarů navíc) byli parťáci. Hrají je stejní herci, takže předpokládám, že jsou to i stejné postavy, hlavně tedy Lee Van Cleef. Pokud by mi někdo mohl odpovědět, byl bych vděčný ()

judas p

Protože jsem tento film viděl jako většina z nás až po Tenkrát na západě, bude vždycky až ten druhý nejlepší. Ale zase má pro mě jeden primát - nejkrásnější Moricconeho skladbu "Extasy of gold". Tu mám radši než cokoli jiného kdy složil. I Metalica si ji oblíbila (použila ji na nástup svého filharmonického koncertu a pak ji nahrála v zmetalované verzi). ()

kinoholik

dělal jsem si čárku pokaždé, když se objevil nějaký kladný hrdina. ani jednou, přátelé! na druhou stranu, asi nejzábavnější klasický western. ()

burg

Legendární hudba dělá minimálně z 50 % legendární film. Tři pistolníci, jeden poklad. A jedno legendární pončo. Dá se dát méně, než pět hvězd? ()

topol999

Velice super western, určitě jeden z nejlepších. Rozhodně nejlepší část trilogie, to je bez debat, skvělé postavy, délka filmu je celkem dlouhá, avšak kdyby byla kratší, ubrala by famózní kouzlo příběhu. Skvělé hlášky, opravdu hnusný Eli Wallach, drsný Cleef a spravedlivý Eastwood. Akce je dost a VHS dabing, který sice namluvilo jen 8 herců, ale Rusev se na western hodí nebývale!!! A Zavřel na Tuca byl taky vynikající. 92% ()

Lukas.Luky

Velkolepy film...s vynikajucim obsadenim, kamerou i hudbou..keby niet tej prehnanej stopaze a vlecucimi scenami kde hudba mala privodit dramaticnost-keby to fungovalo bolo by to za 5*..ako sa vravi "Vsetkeho vela skodi" a tu bohuzial to platilo..ale urcite si ho s radostou pozriem aj v buducnosti a mozno to uz budem brat inak..no uvidime ()

viking515

Tradičná westernová "podívaná" z obdobia americkej občianskej vojny. Horúce slnko, neuhasiteľný smäd po vode a po peniazoch. Celú atmosféru divokého západu dopĺňa soundtrack od Ennia Moriconneho. Clint Eastwood v úlohe lovca ľudí, je naozaj presvedčivý spolu s ďalšími hercami, ktorí mu úspešne sekundujú. Neľutujem ani dlhú stopáž. kedže ma film celého vtiahol do deja. Režisér tu vsadil na nekončiace scény za doprovodu Moriconneho hudby, ktoré vám veľmi rýchlo utečú. Príjemne ma prekvapila scéna útoku Unionistov proti Rebelom. V hlave sa mi prehráva znelka z filmu ( povestné rytmické pískanie) ak sa mi podarí hláška z tohto filmu. ()

J.Trinity

Nejlepší western všech dob. Výborná hudba, skvělá režie a skvělé trio pistolníků, kteří se za každou cenu snaží dostat ukrytý poklad. Sergio Leone je prostě westernový mág. ()

mortimerm

Po zhliadnutí tohto filmu mi bolo jasné, čo je najlepší (a neprekonateľný) spaghetti western. Tu proste všetko sedí ako má. Jedinou maličkosťou, ktorá mi trochu vadí, je fakt, že vo filme sa neobjavil Colt Peacemaker, typický revolver divokého Západu. Dej vsunutý do roku 1862 ukazuje biedu vzniknutú Občianskou vojnou. Clint Eastwood ako Bloňďák, teda "dobrý", sa skutočne nejaví ako čisto "dobrý", postava je trochu iná. Využíva situáciu 100% vo vlastný prospech, čím občas koná niečo, čo druhé postavy považujú za zlé (pretože to nie je v ich prospech). Tu sa ukazuje, že situáciu chce využiť každá postava vo svoj prospech. Napriek neuveriteľne dlhej minutáži človek neľutuje jedinú scénu, pričom zimomriavky nabehnú už pri úvodných titulkoch. Nuž a to je už vec Ennia Morriconeho, ktorý si môže byť istý, že odviedol neprekonateľnú prácu. ()

davidhilario

Sergio Leone je prostě frajer. V jeho filmech se zpravidla neobjevují zbytečné záběry, všechno má svůj smysl a člověk si může být jistý, že se prostě nebude nudit (A to platí i pro téměř čtyřhodinový Once Upon a Time in America). Výtečně stupňované napětí a absolutně využitý potenciál veškeré hudby tomu pak o to víc nahrávají. Tohle já můžu. ()

Talbotus

Sergio Leone natočil skvělý snímek plný drsných pistolníků, krásných žen a spousty střílení. Jeden z nejlepších westernů všech dob. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009

Není to vyloučeno. Obzvlášť když režisérem by měl být flexibilní Curtin Hanson, který před dvanácti lety oslnil stylovou kriminálkou L. A. – Přísně tajné. Zhruba stejně dlouho si Jerry Bruckheimer… (viac)