Dobrý, zlý a škaredý

• Česko Hodný, zlý a ošklivý (viac)

Traja pištoľníci, nepriatelia na život a na smrť a každý z nich pozná len časť tajomstva, bez ktorého nenájdu skrytý zlatý poklad... Dobrý je Blondie /Clint Eastwood/ - pištoľník s veľkým zmyslom pre česť. Zlý je Angel Eye / Anjelské oko - hrá Lee Van Cleef/, sadistický nájomný vrah, ktorý vždy zasiahne svoj cieľ. Škaredý je Tuco /Eli Wallach/, hľadaný mexický bandita, ktorý sa stará len o seba. Ich príbeh sa odohráva na sklonku americkej Občianskej vojny: Nepriatelia Blondie a Tuco narazia na voz, plný mŕtvych mužov - jeden - Bill Carson - je ešte nažive. Carson im povie, že spolu s ďalšími chlapmi zakopal na cintoríne zlatý poklad. Krátko na to však umrie. Tuco sa od neho ešte stihne dozvedieť názov cintorína a Blondie - meno hrobu. Obaja sa teraz potrebujú, keďže každý vie iba časť tajomstva. Angel Eye, ktorý bol Carsonovi v pätách, sa o tom dozvie. Teraz už len potrebuje, aby ho tí dvaja priviedli k skrytému pokladu... Vedia, že musia zostať nažive, ale o poklad sa deliť nechcú... Podľa kritikov je to jeden z najlepších westernov vôbec. (oficiálny text distribútora)

p.a.douch

Pana Režiséra a jeho dílo mám rád. Tři hlavní hrdiny taky. Když si člověk uvědomí, že film má skoro 3 hodiny a uběhne jak voda - to o něčem svědčí. Hudba Ennio Morricone - opět pěkná. Kamera Tonino Delli Colli - taktéž. Clint Eastwood, Lee Van Cleef a Eli Wallach, ti hoši jsou doopravdy hodný, zlý a ošklivý. Brutální svět a ošklivé umírání - zkrátka žádná selanka. Mě film bavil, a tomu kdo ho neviděl, vřele doporučuju. 100 %. P.S.: proč tolik srovnávání s "Tenkrát na západě"?? Jsou to oba westerny, ale tím podobnost končí. Nedokážu říct, který z nich je lepší, protože to zkrátka nejde. Jsou oba geniální a tamní trojka hrdinů - Henry Fonda, Jason Robards a Charles Bronson se zdejší vyrovná. AŤ ŽIJE TUCO: "Kdokoli mě zradí a nechá mě na živu, neví nic o Tucovi. NIC!!!"; "Když musíš střílet, tak střílej a nemluv!" ()

Blacster

Hned po "Tenkrát na západě" nejlepší western. Clint Eastwood je jeden z nejlepších herců a zde to dokazuje na 100% a takové já dávám hodnoení tomuto snímku. ()

krt7236826

nič moc ... pointa tam predsa len bola aj keď bola natiahutá na skoro tri hodiny, bravúrny a ojedinelý štýl clinta ma dostal to hej ... bolo tu veľa originality čo je tiež plus ..ale nezaslúži si to mať lepšie hodnotenie ako matrix :) ale nie robim si prdel aj keď je to pravda, ale nehodnotím to takto kôli tomu. Proste pozreté je to v roku 2011 a na westerny moc nejsom odpustte mi to. A to som dal jednu hviezdičku červenú zvezdu do plusu ešte ľen preto žeee Clinta som fakt nespoznal :) nuž roky a pre tie roky kedy bol film točený ..vtedy to mohla byť pecka ale dnes je to zašlá sláva ()

Trinculo

Asi to nemá moc společného s divokým západem, ale tenhle film se zařízl hodně hluboko a přispěl k definici určitého stylu vyprávění. ... úžasná záležitost, ke které se rád vracím. A ti drsní špinaví chlapi, kterým vévodí Clint Eastwood ... přestřelka na hřbitově, prázdno, které jde cítit a Morriconeho hudba geniálně dokreslující filmové obrazy ... ()

B3njamin

Nemůžu si pomoci, ale na 14. nejlepší film bych to neviděl. Pro pár dolarů navíc mi příjde rozhodně lepší film po všech stránkách. ()

alex011

Až sa hanbím za to, že tento westernový skvost som videl až teraz. Vidím ako som o veľa prišiel, ale naštastie som to dohnal a lepšie neskoro ako nikdy. Westerny nie su mojím obľúbeným žánrom preto som ani nejak nespoznal Clinta Eastwooda. Nevedel som ako vyzeral !za mlada". Veru už v mladosti to bol vetrom ošľahaný chlap, ktorému to vydržalo doteraz. Western, ktorý má v sebe určitú vážnosť a pri tom je aj zábavný. Skvelé postavy a veľmi vhodné použitie neurčitých morálnych pravidiel (človek zaváha, či vôbec to čo robia, je zlé alebo dobré) ho robia skvelým adeptom na zaradenie do zbierky skvostov. ()

Rian_witcher

Ne, nejsem gay. Ale přiznávám, že ty tři chlapíky miluji. Lee Van Cleef jako pragmatický nájemný zabiják, Clint Eastwood v roli přemýšlivého střelce a roztomile užvaněný bandita Eli Wallach. Nesourodá trojice a jeden poklad. Žádný velký heroismus se záchranou vesničanů ve stylu Sedm statečných ani silně oduševnělý příběh o pomstě a spravedlnosti jako v Tenkrát na západě. Tohle je prostě příběh o tom, co sídlí v každém z nás. Kdo z nás je vlastně hodný, zlý a ošklivý? A kdo z nás by nechtěl získat poklad? ()

taupobraf

bezchybné... nevhodná poznámka: však vtedy clint vyzeral jak wolverine dnes :D .. nie je to jackmanov otec nevlastny, alebo co ... s tou cigarou uplny Logan ()

matow

Občas som si prečítal o tomto westerne že je sice velmi dobrý ale aj tak trochu rozťahaný,dlhý,ja hovorím za seba a som si istý že keby by mal aj o tri hodiny viac aj tak by bol jedným z najlepších aké kedy uzreli svetlo sveta. ()

HennessyVSOP

Naprostá parádiček a skvělé zakončení volné dolarové trilogie. I pončo se nakonec našlo :). Po technické stránce je vše stejné jako u Pro pár dolarů navíc, ale mimo to snímek obsahuje mnohem zajímavější děj. Van Cleef jako záporňák ztrácí své kouzlo, nicméně Eastwood je stále top class. Film má trochu horší rozjezd, nicméně závěr je pak hitparáda nezapomenutelných scén. Jednoznačně jeden z nejlepších filmů co kdy vznikl. ()

DonFrolimo

hudba hudba hudba a potom spousta klišé protaženého mytomorfním soustruhem do absolutního tvaru, balancujícího na jehlách opravdu zábavných point ()

paddy35

Pro mě osobně nejlepší western všech dob. Neskutečný Clint Eastwood, ale hlavně výborný Eli Wallach. Lee Van Cleef naplno prokazuje své herecké umění a perfektně hraje skrz naskrz prohnilého banditu. Navíc každého rohu dýchá ta pravá westernová atmosféra. A k tomu Morriconeho symfonie, hmmm.Takhle si to představuju! ()

gezper

"Na světě jsou dva druhy lidí - ti, co považují Hodný, zlý a ošklivý za nejlepší western všech dob, a ti, co jej teprve uvidí." jen cituji Civala vyse, protoze to naprosto vystihuje [100%] ()

annash

A hlavně nezapomeňte všichni jen tak mimochodem na konci dodat, že Tenkrát na západě je přeci jen lepší.... Tohle není nic víc, nic míň než ta nejskvostnější klasika mezi westerny. Takové napětí a takovou HUDBU totiž žádný jiný nemá. Prostě ne. Ani Tenkrát na západě, chytrolíni. Bellissima, Leone! ()

mseet

Proti gustu žádný dišputát, ale na této klasice nic dokonalého nevidím. Nejsem fanoušek westernů, ale v tom myslím problém nebyl. Hodný, zlý a ošklivý je zkrátka z velké části nudný a zbytečně natahovaný. Nepřináší dramatické zápletky (resp. přináší, ale nejsou natočeny napínavě). Nenabízí strhující herecké výkony (výjimkou je Eli Wallach, ten hraje výborně). Honba za pokladem jde přece natočit mnohem lépe. Oslovila mě skutečně jen skvělá hudba a (jak jsem již zmínil) výkon Eliho Wallacha. ()

kverula

Místy moc zdlouhavé, ale mladý Clint Eastwood a nezapomenutelný soundtrack to vytáhl na tři. Hodnotím z pohledu současného diváka - vidět film před 30 lety, neměl by konkurenci. ()

Desmi

Western nebude nikdy tím, na co bych se koukal s chutí. Nicméně filmy pana Leoneho jsou světlou vyjímkou tohoto žánru. Jsou vyjímečné jak střihem, hereckými výkony, scénářem ,tak především hudbou. Mimochodem, všimli jste si vůbec, že "Hodný, zlý a ošklivý" se obešel (když nepočítám tu vedlejší roličku na začátku filmu) bez hereček ? Za absenci žen, aniž by člověku během 3 hodin filmu chyběly, dávám 5. hvězdičku. =) ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009

Není to vyloučeno. Obzvlášť když režisérem by měl být flexibilní Curtin Hanson, který před dvanácti lety oslnil stylovou kriminálkou L. A. – Přísně tajné. Zhruba stejně dlouho si Jerry Bruckheimer… (viac)