Dobrý, zlý a škaredý

• Česko Hodný, zlý a ošklivý (viac)

Traja pištoľníci, nepriatelia na život a na smrť a každý z nich pozná len časť tajomstva, bez ktorého nenájdu skrytý zlatý poklad... Dobrý je Blondie /Clint Eastwood/ - pištoľník s veľkým zmyslom pre česť. Zlý je Angel Eye / Anjelské oko - hrá Lee Van Cleef/, sadistický nájomný vrah, ktorý vždy zasiahne svoj cieľ. Škaredý je Tuco /Eli Wallach/, hľadaný mexický bandita, ktorý sa stará len o seba. Ich príbeh sa odohráva na sklonku americkej Občianskej vojny: Nepriatelia Blondie a Tuco narazia na voz, plný mŕtvych mužov - jeden - Bill Carson - je ešte nažive. Carson im povie, že spolu s ďalšími chlapmi zakopal na cintoríne zlatý poklad. Krátko na to však umrie. Tuco sa od neho ešte stihne dozvedieť názov cintorína a Blondie - meno hrobu. Obaja sa teraz potrebujú, keďže každý vie iba časť tajomstva. Angel Eye, ktorý bol Carsonovi v pätách, sa o tom dozvie. Teraz už len potrebuje, aby ho tí dvaja priviedli k skrytému pokladu... Vedia, že musia zostať nažive, ale o poklad sa deliť nechcú... Podľa kritikov je to jeden z najlepších westernov vôbec. (oficiálny text distribútora)

DeepMaster

Krásné je to že nejlepší Westerny natočily Italové (Tenkrát na západě, Hodný, zlí a ošklivý a řadu dalších). Američani mohou jen závidět ()

sirrgulo

I přes svou délku ani nachviličku snímek nenudí, v těch dlouhých scénách kdy na sebe hrdinové jen koukají a hraje hudba je jisté kouzlo, které dokáže navodit snad Leone a jeho dvorní skladatel Morricone. Ti dva dohromady stvořili nejednu nezapomenutelnou scénu, jako třeba finále na hřbitově. Tuco je prostě frajer a Ecstasy of Gold je naprosto dokonalá melodie. ()

JohnCoffe

Do doby než jsem viděl tuhle lahůdku od Leoneho jsem za nejlepší western považoval Tenkrát na Západě.Po shlédnutí musím říct že jsem se pletl.90% ()

cigicigi

Prepacte, ale mne sa to zdalo prilis roztahane. Na svoju dobu zrejme trhak, no v zaverecnej scene na cintorine som z toho kolotoca s kamerou dostal zavrat a nebyt tej chytlavej hudby (o.i. sa objavila aj v rozpravke Madagascar 2 ked Lev Alex zapasi s babickou) tak dam len dve hviezdy zato ze som to dopozeral do konca a za Clinta. ()

akcul

Věděla jsem, že to bude dlouhé. Věděla jsem, že to bude dobré. Věděla jsem, že tam bude krásná hudba. Co jsem nevěděla je, že Clint Eastwood byl takový charismatický fešák s úžasným hlasem, ale hlavně, že mě film tak výborně pobaví. Vše tu již bylo řečeno, tři hrdinové jsou frajeři, jen té války bych snesla trošku méně, ale i tak. Super! ()

Adam's

Čtyři hvězdičky za dokonalou hudbu, skvělé výkony hlavních představitelů, jedinečnou atmosféru a závěrečný trojduel. Pět jich dostat nemůže, protože Leone už jeden film, který je ve všech směrech o chlup lepší, natočil... p.s. lidi se dělí na TŘI skupiny - na ty, co si myslí, že nejlepší western je TnZ; ty, co si myslí totéž o HZaO a ty, kteří nikdy neviděli pořádný western. ()

gotham

Tak tenhle western mě překvapil, je takový opravdu originální. Jako hlavní hrdina zde je Eastwood, nicméně mě nejvíce zaujal ZLÝ Lee Vann Cleef, byl nesmírně charismatický a kupodivu i nejsympatičtější. Je to samozřejmě trochu kýč, ale hudba přímo skvostná, obsazení také a zároveň tento western byl přímočařejší a dynamičtější než Tenkrát na západě. Jeden z nejlepších westernů všech dob !!! 90% ()

Goodmen

Poněkud utahaný film, kterému by slušela kratší délka. Možná bych mu dal i o hvězdičku více kdybych o týden dříve neviděl Tenkrát na západě. ()

Don_Salier

Čekal jsem víc, příběh zajímavý, avšak podán velmi rozvláčným způsobem, kdyby nebyla tak skvělá hudba dám jen 3 hvězdy, ale ta hudba tomu přidává. Uvidíme jaké bude tenkrát na západě, protože tohle vážně není šálek mýho kafe. ()

yatan

ok je to kvalitne..je to jeden z tych hornych filmov berem..ale neukamenujte ma ak napisem ze zas az tak ako som cakal ma to nevzalo..Eli Wallach bol neskutocny..ostatni su v odstupe za nim..asi to bude najlepsi western, ale este som nevidel druhy master piece od pana Leoneho...ale ze vsetci pridu na "to"miesto v rovnaky cas?! nic neni dokonale..9/10 ()

JxMx

Jak to tak vypadá, tak ani já se nevyhnu srovnání s Tenkrát na Západě. Musím říct že TnZ byl pro mě velký zážitek a zdá se mi lepší než tento snímek. To však nic neubírá na kvalitách tohoto filmu a Hodný, zlý a ošklivý se zařadil mezi jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl. 90% ()

mablo

Několikahodinová výpravná sága, která vás nenechá ani vteřinu chladným...i přes můj zdánlivý odpor k westernům, který nevím proč existuje, u mě vyhrál fakt, že ve filmu hraje Clint Eastwood, což je můj oblíbenec, spíše režijní. Ale takovýto silný příběh s úžasnými hereckými výkony a soundtrackem, který nemá obdoby...mne přesvědčil, že kromě Kmotra existují filmy, jež si zaslouží plných 100% bez výčitek.v ()

p.i.t.b.u.l

Tento film jsem shlédnul jen díky statistice na CSFD. Je asi pravda že to je jeden z mála westernů, který se opravdu povedl. Skvělý Client Eastwood zahrál svou roli výtečně. Opět mně trochu vadila délka filmu, i když tady se to dalo ještě zkousnout, stejně jako některé zdlouhavé střety hlavních postav. Ale jinak tomuto filmu nemohu nic vytknout. Má vše co pravý western mít má. Westernové prostředí, které je zasazeno do války severu proti jihu, výborné herecké obsazení, skvělá hudba a některé vtipné momenty. Prostě western jak má být. Ovšem Tenkrát na západě je stále pro mně nejlepší. ()

Ondar

U mě osobně ještě o malý kousek výš než tenkrát na západě. Nicméně oba snímky jsou podle mě geniální a kdykoliv se na ně rád podívám znovu, nehledě na jejich tříhodinovou délku. Protože jsou to zatraceně dobře strávené tři hodiny. ()

moviepill

"Mám rád tyhle velký chlapy, když padnou na zem, nadělají hodně rámusu..." Vynikajúci western okorenený britkým humorom a s perfektným C. E. Mal som tú česť vidieť už aj Once Upon a Time in the West, film, ktorý hraničí s genialitou. HZaO je o niečo máličko slabší, ale aj tak je to GOOD. Bravissimo! ()

badmotherfucker

Soprocentně nejlepší film trilogie a nejlepší film, který jsem od Sergia Leoneho viděl, zábavnější než Tenkrát na západě, přitom technicky stejně dokonalý. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009

Není to vyloučeno. Obzvlášť když režisérem by měl být flexibilní Curtin Hanson, který před dvanácti lety oslnil stylovou kriminálkou L. A. – Přísně tajné. Zhruba stejně dlouho si Jerry Bruckheimer… (viac)