Dobrý, zlý a škaredý

• Česko Hodný, zlý a ošklivý (viac)

Traja pištoľníci, nepriatelia na život a na smrť a každý z nich pozná len časť tajomstva, bez ktorého nenájdu skrytý zlatý poklad... Dobrý je Blondie /Clint Eastwood/ - pištoľník s veľkým zmyslom pre česť. Zlý je Angel Eye / Anjelské oko - hrá Lee Van Cleef/, sadistický nájomný vrah, ktorý vždy zasiahne svoj cieľ. Škaredý je Tuco /Eli Wallach/, hľadaný mexický bandita, ktorý sa stará len o seba. Ich príbeh sa odohráva na sklonku americkej Občianskej vojny: Nepriatelia Blondie a Tuco narazia na voz, plný mŕtvych mužov - jeden - Bill Carson - je ešte nažive. Carson im povie, že spolu s ďalšími chlapmi zakopal na cintoríne zlatý poklad. Krátko na to však umrie. Tuco sa od neho ešte stihne dozvedieť názov cintorína a Blondie - meno hrobu. Obaja sa teraz potrebujú, keďže každý vie iba časť tajomstva. Angel Eye, ktorý bol Carsonovi v pätách, sa o tom dozvie. Teraz už len potrebuje, aby ho tí dvaja priviedli k skrytému pokladu... Vedia, že musia zostať nažive, ale o poklad sa deliť nechcú... Podľa kritikov je to jeden z najlepších westernov vôbec. (oficiálny text distribútora)

Silblade

Po Tenkrát na západě, Vinnetoua nepočítaje, můj druhej pravej western a první film s Clintem Eastwoodem, kterýho sice znám jako herce, ale žádný film s ním jsem ještě neviděl. Byl-li tento snímek jeho katapultem mezi holywoodské hvězdy, tak se ani nedivím. Jeho sympatický zjev spolu s nezaměnitlným hlasem dělají z něho kovboje, jemuž se někdo těžko vyrovná, snad s výjimkou Ch. Bronsna. Má to akci, má to napětí i vtip. Na film se s chutí ještě určitě podívám. ()

lomikarus

Výborný film, přesto se nemohu zbavit dojmu, že je docela dost přeceňovaný. Třeba scéna s umístěním bomby na most je naprosto nesmyslná a nereálná. ()

bmx6

Tenkrát na západě mám sice radši,ale to nemění nic na tom,že tohle je naprosto vynikající western.Pro mě hned druhý nejlepší western.Ta hudba a ten závěr,tak to miluju nejvíc. ()

tomino28

Vynikající western od opravdového klasika tohoto žánru. Film plný drsných chlapů, skvělých hlášek i nezapomenutelné hudby, kterou zná snad úplně každý - i ten, co film ještě neměl to štěstí vidět. Skvělí herci v čele s mladým Clintem rozehrávají krvavou hru o 200 000 dolarů, která je plná zvratů, a lze jen těžko dopředu odhadovat její rozuzlení. Skutečný klenot svého žánru. ()

Dino13

Díky Bože za to, že Tenkrát na Západě a i Hodný, zlý a ošklivý natočil stejný režisér - Leone, protože díky tomu si nemusím až tak často pokládat otázku, který western je ten TOP. Jsou dny, kdy se více přikláním k TnZ, ale to si potom zase hodně rychle vzpomenu na toto nevyjádřitelně výborné završení trilogie. 93% ()

asa.n

Ukažte mi někoho, kdo tvrdí, že je lepší western a já ho zastřelím, pověsím a utopím. Skvělé herecké výkony (především Eli Wallach), atmosféra špíny, potu, zrady, vedra a prostě, všeho pod čím si přestavíte divoký západ. A do toho nesmrtelný hudební podklad od Ennia Morriconeho. Zde nejsou slova nic platná, to je třeba vidět. ()

v.indruchova

Odpuste víc nedám :) westrerny zrovna nemusím, ale tenhle mne prostě bavil. Stopáž dloouháá. Scény jsou natahovány a natahovány. Já chápu, že v tom je to asi zajímavé, ale někdy mi to přišlo příliš. Smutný hon za penězi v době kde jeden zabije druhého jen tak a ještě ve válce sever proti jihu. Tohle by měli pouštět dětem v dějepise. Myslím si, že film věrohodně vystihuje toto ponuré období. Dokonce těm lumpům (hlavním aktérům) začnete fandit! Já hodnému, ošklivému nikoli zlému..i když to všichni byli pěkní hajzlíci. Jelikož jsem mladší ročník..tak už chápu kdo je ten slavný Clint Eastwood..díky tomuto snímku. Pěknej chlapík. ()

Hilly

Ke spokojenosti se stačí se zavřenýma očima zaposlouchat do geniálního soundtracku Ennia Morriconeho. Následuje dlouhá prodleva, přestřelka a pak až charismatický hlas Angel Eyea. A co se stane, když sledujete i obraz? Něco úžasného. Italský velmistr westernovek Leone nám nabídl v režisérském střihu tři hodiny pekelné zábavy plné koltů, kovbojů, vojáků, alkoholu.....snad jen ženy chybí :-) ()

unclejack

Najlepšia filmová klasika. Napriek tomu že do westernu som nikdy nebol zainteresovaný, už od prvých desiatich minút mi bolo jasné, že sa dívam na čosi výnimočné a dokonca som sa pristihol pri tom, že sa skutočne bavím, čo sa mi pri príbehoch o drsných mužoch z ešte drsnejšieho Divokého Západu rozhodne často nestáva. To je umenie Sergia Leoneho - majster ticha, ktorý je trpezlivý a zároveň nikdy nedovedie svoje scény na hranu absurdity, všetko sa odvíja v rýchlom tempe, strieľa sa veru zdatne a každý z ústrednej trojice chvíľku ťahá pílku - herecké výkony Eastwooda, Van Cleefa a Wallacha sú postavené na zdatnom základe duchaplného a originálneho scenára plného zvratov, ale je nutné oceniť aj ich vklad a hereckú charizmu. Naozaj ide o skutočnú westernovú klasiku a predsa sa vymyká mnohým pravidlám žánru - hlavný hrdina rozhodne nie je bezúhonný, čestný muž, kovboji sa na svojej ceste stretávajú so skutočnou Amerikou Severu proti Juhu - to už legendy o Divokom Západe dávno umierali - a neženie ich nič iné ako chamtivosť. A predsa každý divák okamžite pozná rozdiel medzi Krásnoočkom a Blondiakom, pričom Tuco Ramirez Elli Wallacha pendluje od jednej polohy k druhej a je pritom neskutočne zábavný. Skvelý film, ktorý určite doporučujem, zvlášť si treba vychutnať hudbu Ennia Morriconeho. ()

robfi

Tenhle film mi dlouho unikal, nedává se každou chvíli jako TnZ, tak asi proto. Pro mě je to jednoznačně nejlepší western a každou postavu a scénu z tohoto filmu prostě miluju. Můžete se na něj dívat popáté a pokaždé to bude tak napínavé, jako poprvé. Je to prostě umělecké dílo, které jde daleko nad rámec westernu. ()

Kozlowski8

Tři drsné pistolníky a nepřátele na život a na smrt svede dohromady tajemství o ukrytém pokladu, z něhož zná každý z nich pouze část...Nesporně kvalitně natočený snímek s nezapomenutelnými hereckými výkony mladého Clinta Eastwooda a především Leeho Van Cleefa a Eliho Wallacha v titulních rolích, s legendární závěrečnou scénou, s krásnou a působivou hudbou Ennia Morriconeho. Jenomže to celé je utahané, místy nudné, nelogické a zbytečné. 65%. ()

rigby

Vynikající western, který kupodivu nenatočili Američané. Nádherné přírodní scenérie, úchvatná hudba a perfektně bez jediné chybičky ztvárněné scény, ze kterých občas až mrazí. Žádná nuda končící jedním výstřelem na konci filmu se rozhodně nekoná. Klasika. ()

sibskyn

Nikdy mi předtím nepřišlo tak krásné dívat se na scénu, kde se ani tolik toho neděje, do které hraje nádherná hudba, a připadat si jako v sedmém nebi. Ta kamera, ta hudba, Ten děj, ten pistolnický souboj a prostě všechno Pro mě nejlepší film, co byl kdy natočen. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009

Není to vyloučeno. Obzvlášť když režisérem by měl být flexibilní Curtin Hanson, který před dvanácti lety oslnil stylovou kriminálkou L. A. – Přísně tajné. Zhruba stejně dlouho si Jerry Bruckheimer… (viac)