Vymítač kanibalů

• Taliansko Il paese del sesso selvaggio (viac)
všetky plagáty

Práce v barmské džungli není pro profesionálního fotografa Johna Bradleyho ničím výjimečným a i tentokrát to vypadalo, jako obyčejná mise. Jenže osud si s lidmi někdy nepěkně zahrává. John se stává zajatcem a otrokem kmene divochů a všechny pokusy o únik jsou marné. Čas plyne, v džungli ještě mnohem rychleji, a John si na život mezi dravou zvěří začíná zvykat. Poté, co se seznámí s dcerou náčelníka domorodců, rozhodne se stát právoplatným členem kmene. Jenže nic není tak snadné a mučení, která dosud musel přežít, jsou nic v porovnání s tím, co jej teprve čeká... (TV Horor Film)

gumli

Vo filme je len jedna scéna kanibalizmu a jedna obeť-žena.Ani horror to asi nie je,ale dobrodružno romantický film,prešpikovaný sexom.A to dosť prehnane.Veľa zbytočnej krutosti na zvieratách,kohútie zápasy,pekná príroda,mučenie domoradcami,celkovo nie zlý film a miestami aj dosť zábavný.Nie je až taký krutý a bez kanibalskej zvrhlosti.Vo Veľkej Británii bol film povolený až v roku 2003,aj to zostrihaný.Je zaradený ako prvý kanibalský film. ()

Martin741 odpad!

Rezisera Umberta Lenziho povazujem /spolu s Fulcim/ za podradnych hororovych reziserov,  pan Lenzi sa aspon ukazal ako schopny dzallo reziser a mal talent - na rozdiel od Fulciho - na polizziotteschi. Tuna je dalsi dokaz preco. Priserny strih, priserna rezia, ziadne/mizerne herecke vykony - no a strasidelna atmosfera - tak to je ciste vakuum a sci -fi. Hnoj v plnej krase a nadhere, presne to je tento film. 0 % ()

cariada

Vždyt vlastně tam vůbec o kanibaly nejde jen o "normální divochy" co zajmou prchajícího novináře a mučího až ho přijmou za svého. Kanibalové sice na ně útočí , ale žádné orgie se nekonají. Jen jí uříznou jazyk. Mimo krásný přírody, tam toho moc není. Spousta zabíjení zvířat pro rituály. Mě tohle moc nebralo a hororové to taky zrovna moc není. Jen soužití bělocha s divochy. ()

gjjm

První kanibalský horror vůbec. Fotograf Bradley (Ivan Rassimov - na této postavě je zajímavé, že Lenzi jako by se nemohl rozhodnout, jestli bude vypravěč, nebo jen hrdina, nebo obojí - tak prostě natočil film jakoby byl hrdina a pak přidal několik sekvencí, kde má úlohu vypravěče, čímž zkazil celou kompozici =) napřed chvilku cestuje po světě, konkrétně do Thajska, a fotí různé blbosti. Z nějakého záhadného důvodu přitahuje problémy s domorodci, až je - nesmyslně - zajat kanibalským kmenem. Chvilku mezi nimi žije, dokonce se zamiluje do jedné kanibalky (on tam vlastně nikdo není kanibal, ale co byste chtěli). Scény jsou občas i docela vtipné (chtěně i nechtěně, například když po barmském či thajském blábolení komparsisté zřetelně pronesou 'Go to hell!'), ale krvavé moc ne (v podstatě jenom dvě vyříznutí jazyka, jedno probodnutí břicha, dekapitace opičky a posléze kozy a pár podobných nic moc morbidit), rovněž vedlejší romantický příběh je úděsný (co všichni vidí na té Me Me Lai?). Má to ovšem vynikající hudbu, docela inteligentní scénář, zmůže se dokonce na několik dějových zvratů, a značné množství erotických scén. Pro Lenziho tak typické neuvěřitelné množství dějových chyb a nesmyslů (scéna s probodnutím v úvodu filmu je v tomto směru extrém, nemluvě o tom, že Me Me Lai začne najednou mluvit dokonalou angličtinou) a rovněž úděsná výprava (oproti precizním deodatovkám, ale i dílkům méně známých autorů žánru). Na druhou stranu, pořád je to asi to nejlepší, co Lenzi v dotyčném žánru natočil. Mimochodem, pokud se to odehrává v Thajsku, proč tam jsou scény se sochami z Velikonočního ostrova :-)? ()

Yoshimitsu odpad!

Tohle jestli byli kanibalové, tak já jsem vegetarián :D Hlavní herec má jediný plus za to,že mluvil normálním jazykem. Jinak se tam mluvilo jen tou jejich hatmatilkou a celý kmen byla banda primitivů, kteří neměli ani žádného pořádného vůdce, který by vzbuzoval respekt. Odpad! ()

PetrPan2

Love story mezi kanibaly... no oni to vlastně nejsou ani tak moc kanibalové... První a celkem koukatelný kanibalský snímek, kde se objevila hvězdička tohoto žánru exotická Me Me Lai. ()

herr_carter odpad!

tak super,copak to tady máme...1x useklá hlava opici, 1x vykostěný krokodýl zaživa,banda barmských ochotníků a tupý blonďák-lingvista...celý to dohromady dává amatérismus nejvyšší úrovně...ty další filmy o kanibalech z jižní Ameriky byť byly hnusný a odporný, aspoň z dálky vypadaly autenticky..do koše s tim...............moje hodnocení = 0 z 10. ()

Arkanoid

Film začína príletom hlavného hrdinu do ázijskej krajiny tretieho sveta, ktorý si v rámci povolania všetko fotí. V rámci filmovej turistiky po Ázii zaujímavé. Vzrušujúci je už kickbox v civilizácii, kým v džungli ešte nie sme. Napriek zaujímavému osudu (aspoň spočiatku) hlavný hrdina nebaví. Úprava vlasov a brád domorodcov vyzerá ako od kaderníka, čo samozrejme kazí autenticitu. Ešte nie je vymakaná ako v Lenziho neskoršom Cannibal ferox. Mihalnice Me Me Lai vyzerajú ako zo západnej civilizácie, nie z dediny odrezanej od sveta. Odrezanie jazykov v rámci brutality poteší, ale vidno, že herci majú svoje umelé jazyky pridržané ústami, tak tam autenticita tiež chýba. Hlavný hrdina tu začne kričať, že sú vrahovia. Rozumejú mu vôbec a keby rozumeli, zahanbia sa? Akú má logiku takéto vyjadrenie pohoršenia napísať do scenára? Chystanie si jedovatých šípov je štylizované tajuplnou, hrôzostrašnou hudbou. Rýchly strih a nábehy kamery na postavu sa využívajú na zdôraznenie dramatickosti. Lenzi však ani tu nedosahuje dobrodružnosť, brutalitu a štylizáciu, akú ponúkol Deodato vo svojich neskorších kanibalistických filmoch, ale za založenie žánru mu patrí uznanie. Film ani veľmi nehrá na kanibalov, ale na romantizovanie a romantiku, má myšlienku, vytvára sympatie ku postavám, ale všetko tu pôsobí skratkovito. ()

HonzysKISS odpad!

Bože to byla blbost. Strašně nudné, nezajímavé, naprosto nesmyslné. Horor asi těžko. Jediné, co mě ve filmu jak takž bavilo byly ty bitky se zvířaty. Nejhorší je, že s kanibalismem to má houby společného. Je tam maximálně jedna scéna s lidožrouty. Dokonce i ten sex byl natočený úplně divně, komicky. Kdybych se nedíval na realitu a bral bych jako ok to, že kanibalka je s člověkem (chápete), tak bych tomu aspoň tu jednu hvězdičku dal, ale tohle mi přijde fakt jako spíš nějaká fantazie. Aspoň kdyby hlavní postava nevypadala jako buzík. ()

arcticsky

Celkem zajímavý film (nikoliv horor!). Vždy pobaví, když v odlehlé asijské džungli v blízkosti kanibalů existuje vesnice, kde někteří maníci mají účesy jako by zrovna vypadli z kadeřnictví nebo kde žijí mladé, bezvadně upravené modelky, které jako by zrovna slezly z mola a celé se to tváří hrozně vážně. ()

bolan

Velký blondýn se dostane do spárů krvelačných domorodců v Thajsku (už jenom tahle blbost by měla být zapsána do dějin filmových absurdit). Provede tracheostomii bez šití, zamiluje se do místní  Ruslany, vopíchá jí, stává se kápo kmene a žijí tam spolu dodnes. ()

drankeryth

Velmi fajnovo pomenovali tento film. Podla mna to bol romanticky film medzi belochom a jednou miestnou domorodkynou. Ubijajuci dej nemal konca a uz som netrpezlivo cakal kedy konecne bude koniec tejto romantiky. Vo filme sa objavila aj nepatrna stipka hororu, ked kanibali napadli jeden par, zene sa nepodarilo utiect a tak ju kanibali pomaly degustovali:) Sem tam sa aj vo filme objavilo odrezavanie jazykov, ale nemalo to ten spravny efekt, pretoze to nevyzeralo moc doveryhodne ze to boli prave jazyky, ale obycajne makety. K tomuto filmu sa uz urcite nevratim aby som si ho znova pozrel, ved preco by som to aj robil. Pre mna to bola slabota z kanibalskych filmov:( ()

Hapretor

Spíš takový "drsnější" eroťák z pralesa než horor. Zabaví, neurazí. Podobnost s kanibaly (jako ten fakt nechutný film) je jen v názvu. ()

agassi68

Tiež sa nechám zblbnúť :(. Toto s hororom nemá nič spoločné. Možno v dobách vzniku niekoho šokovalo masírovanie paličkami a šteklenie šípmi s fúkacích zbraní. Viac sa film podobá na juhoamerické mydlové seriály.. ()

Nail

První film od Umberta Lenziho co vidím a jsem docela zklamaný. Rozhodně se teda nejedná o thriller natož horror jak to již psala většina. Spíše jde o romanticko-dobrodružné drama. Ivan Rassimov hrál dobře a Me Me Lai je krasavice. Co se týká scén vraždění zvířat, tak ty moc do filmu nezapadají, ale to je taková ta italská klasika šokovat podobnýma věcma. Pro mě je to průměr, snad další filmy od Lenziho budou lepší. ()

vozralec

Celkem to mělo hlavu i patu, takže se určitě nejedná o totální brak. Bylo tu téměř vše, co se pak objevovalo v dalších filmech podobného žánru. Akorát různé "hrátky" se zvířaty jsou vždycky úplně zbytečné. ()

Knor

Dalo by se mluvit, že jde o základní kámen pro další kanibalský filmy. Je fajn, že tenhle film od těch následujících kanibaláren trochu vybočuje, protože tady se kladl důraz spíš na příběh než na kanibalský orgie. Ty tady skoro žádný nejsou. Slušnej dobrodružnej snímek s krásnou Me Me Lai, která je takovou menší ikonou tohoto žánru. ()

Scraffy

Film ma zaujal. Začiatok, konkrétne prvá hodinka bola dosť pekne rozbehnutá a išlo predovšetkým o zajatie a prežívanie fotografa, ktorý sa náhodou dostal do jedného odľahlého primitívneho kmeňa. To sa mi veľmi páčilo, hlavne tie ich praktiky a celkom drsne natočené určité scény. Neskôr sa z toho ale vyvinula celkom pekná romantika, ktorá ale stratila to čaro. Keby sa film držal prvej hodinky, tak by som neváhal aj kľudne s plným hodnotením. Niektoré scény, hlavne tie gore sú veľmi dobre natočené a miestami dokonca realistické. Obsadenie Ivana Rassimova do hlavnej úlohy bol celkom dobrý nápad a do role jeho manželky z kmeňa Me Me Laii bol snáď ešte lepší nápad. Film by som vôbec nenazýval hororom, pretože to od neho má ďaleko, ale zasa mu za to ďakujem, lebo inak by som sa pravdepodobne k tomuto nedostal. Je to skôr dobrodružný film s prvkami romantiky. Škoda, že sa to volá Vymítač kanibalů, pretože s kanibalmi tam síce boli nejaké vsuvky, ale keď prišlo na nich, tak tam dohromady bol zjedený len jeden človek. Škoda, s tým keby sa ešte viac pohrali, tak by to bola šupa! ()