Dungeons & Dragons: Česť zlodejov

• Česko Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (viac)

Potulný spevák a bard Edgin (Chris Pine) sa živí tým, že so svojou zlodejskou partičkou pomáha meniť majiteľov vzácnych artefaktov, jedným ukradnú a druhým  predajú. Je to nebezpečná práca, pri ktorej je neustále jednou nohou vo väzení a šťastena Edginove nepraje navždy. Keď sa mu podarí ukradnúť stratenú relikviu, ktorá sa nikdy nemala dostať do nesprávnych rúk a bol to práve on, kto ju do nich dobrovoľne doručí, spustí to domino efekt, ktorý môže otriasť celým svetom. Edgin je síce podvodník a zlodej, ale stále má v sebe kúsok cti, a tak sa rozhodne napraviť škodu, ktorú napáchal. Keďže však proti nemu stojí armáda nemilosrdných zabijakov, mocných čarodejníkov a zákerný bývalý priateľ Forge Fletcher (Hugh Grant), potrebuje tím, s ktorým by mal aspoň malú šancu obstáť. A keďže film vychádza z legendárnej hry, je jasné, že v jeho posádke nemôže chýbať drsná bojovníčka (Michelle Rodriguez), vznešený rytier (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) ani druidka (Sophia Lillis). (Cinemart SK)

Heywood

Hezká a trikově jistě povedená pohádka. Ale Pine hrající v průměru je doplněn Colemanovou, která je všude tak stejná, až je tuctová jako ovadlá květina. Ropdriguezová v Blbě a Nafintěně se možná hodí k zakomplexovanému černouškovi Dízlíkovi, ale tady ta 44 letá herečka vypadá spíše jako čarodějnice, než jako kladná hrdinka. Grant si sice pochvaluje, jak je báječní hrát hajzlíky, ale místo hajzlíka vidíme slizouna,  a asi to někomu připadne stejné. Mě ne. Přesto  a rozhodně jako záporák nezklamal. Také jsme tu viděli moc jiných inspirací. Můj nepřítel (Quaid) měl stejný chapadla svých potvůrek, bludiště najdeme leckde (kostky, výtahy, Omega 13 i ta aréna je až příliš častá, že Johne Cartere, ( atd.) a to, že si stoupnu do oka lana, to by asi nebyl film nebo co, viď můj kýči. No mrňaví lidé jsou i v Gulliverových cestách i Tolkienovu atd. Je tam těch plagiátů nebo vykradených nápadů více a vše je prolezlé nějakým divným scénáristickým duchem, který mi moc neseděl. Nepochybně to zaujme děti, možná rodiny, ale na hodnocením zde zírám. Hlavní hrdina je v podstatě jiný fanatik a'la Zelený, který chrání i za cenu bídy, takže nakonec krade, ale dnes si zajistí dotaci. Proč bych mu měl fandit? A tak zatímco u Sophie Lillis je motivace jasná,  Justice Smith je jen zlodějíček využívající své triky k okrádání druhých. A najednou procitne, prohlédne, jak napravený recidivista. Aha jó já zapomněl: Pohádka. Tak nepohádkově 45% ()

Predator77

80 procent, Tenhle film je skvělí mix dobrodružné fantasy a akční komedie který mě neskutečně bavil a dost zamrzí že podobných titulů nevzniká víc, tak že pokud máte rádi tenhle tip žánrů tak na film vyplatí podívat už i kvůli tomu že něco tak zábavného nevzniká každý den. ()

Stuart6

No já nevím ..... čekal jsem daleko víc. Možná je chyba, že takovéto filmy neustále porovnávám s Pánem prstenů. Občas mi přišlo, že jsou v tom zapleteni scénáristé od How I met your mother. Ten humor za každou cenu .... Mohli ubrat, malinko. Celkem takové ploché, bez výraznějších postav. Kromě Granta, jeho křivák byl docela fajn. ()

Merenre

Po vcelku bídném a neslibném začátku (cca 1. třetina) to chytí trochu rytmus a začne získávat zajímavější kontury. Ve výsledku to je vlastně pěkná dobrodružná fantasy, která dokáže zaujmout a pobavit. Postavy jsou sice žalostné, scénář děsný, příběh děravý, ale to ve skutečnosti v tomto případě vůbec nevadí, protože svůj účel to nakonec plní. Nikdy sem ovšem neviděl Granta v roli, která by mu tak absurdně neseděla. ()

veverysiak

No čo vám poviem, viac-menej tuctová rozprávka s dobrom, zlom, kúzlami a príšerami, chlapi povykrádali nejaké scifi a fantasy, vmiesili do toho za varechu humoru, dali nejaké cezčasy animátorom a výsledkom je kúsok, ktorý poteší a rýchlo vycvála z hlavy, takže 60%. ()

DJMaroko

Letos nejlepší film. Konečně můžu dát plný počet bez ztráty puntíku. Super herci, postavy vše do sebe krásně zapadá a skvělý byl i dabing. Pro mě úplně nový svět, který skvěle vypadá a dobře funguje. ()

malycauner

žadné buzny, žadné lesby, žadné transky, pouze čistě dokonalé fantasy dobrodužství s perfektně využitým potenciálem mytologické encyklopedie. Smutné je, že toto je možná posledni fantasy skvost, co není ovlivněn nynější USA gender politikou. ()

Scaevola

Objektivně vzato to na Oskara nebude, protože jde o přeplácanou taškařici plnou neomarxistických, postkoloniálních a postgenderových klišé... Subjektivně je to ale splněný sen! Vzpomínky na dny a týdny strávené ve společnosti jistého snědšího hraničáře, bhaalových zplozenců a intrikujících pavoučic jsou cítit z každého záběru a mluvit o zbytku už je prostě zbytečné. Úžasná oddechovka hýří podařenými efekty, ironické vtípky létají jako projektily z rukávů čarodějů a už jen polemizovat, která postava je jaké rasy a jakého povolání, by zabralo dlouhé a zábavné hodiny. Ne, nejsem objektivní. ()

kpt_ROCOR odpad!

Bylo nesmírně povznášející zjistit, že se stále vysírají trapárny pro bleskově nedomrdlé a znásilněné děti otravo hovad ()

halberdier

Nejsem velký fanoušek fantasy, rád mám hlavně ty největší klasiky jakými jsou např. trilogie Pán prstenů. Ale Dungeons & Dragons mně potěšilo. Herní Dungeons & Dragons už se jednou pokusili zfilmovat v roce 2000 jenže z toho byl odpad. Naštěstí nové zpracování dostalo víc než štědrý rozpočet, díky němuž tvůrci mohli vytvořit fungující fantasy svět se slušnými triky. Ale hlavně se film může opřít o zajímavý a zábavný příběh a dobře vyvážený hercký ansámbl v čele s klasicky dobře hrajícím Chrisme Pinem. Dungeons & Dragons: Čest zlodějů je povedená zábavné fantasy pro celou rodinu, u které možná zamrzí, že nevydělala (díky velkému rozpočtu) dost na pokračování. ()

Střelec17 odpad!

Měl jsem velké tušení, že tento film nebude pro mě, ale že to dopadne až tak, tak to jsem nečekal. Čekal jsem jenom nudu, plus zbytečně magicky naplněnou akci, bohužel toho bylo víc. Svět ve kterém se to všechno odehrává, je plochý a jde cítit že je umělí. Hlavní hrdinové nejsou zrovna extra zábavní, ani sympatičtí a už vůbec se mi nehodili k sobě, žádná chemie, nic. Záporák filmu, pokud teda nepočítám pana Huga Granta, který dobrý, tak je bez charakteru. Magie je snad největší průšvih, tak to dopadá, když scenáristé nemají žádné hranice a můžou libovolně upouštět svoji fantazii, takže jí je až moc a nemá žádné hranice. To znamená, že se ve filmu může stát cokoliv a nikdo to neovlivní. Celkově je mi v tom filmu všechno nesympatické od světa až po ten zbytek. Pozitiva: Rychlí střih a potom akce, žádné loudání. Negativa: Myslím že jsem jich napsal už dost, ale hlavní hrdina nastavil laťku tak nízko, že se ostatní asi jen přizpůsobili. ()

Sunwheel

Konečne film z prostredia známej stolovej hry, ktorý stojí za to. Doterajšie filmové spracovania boli útrpné. Samozrejme sa neobišiel bez vynútených rasových kvót a pestrofarebného balastu (predstavujem si ako by to svojsky komentoval Elminster). Mimo toho ide o zvládnutú epickú fantasy, ktorá svet Forgotten Realms (môj obľúbený) predstavila skutočne veľkolepo. Detajlíky známe hráčom a čitateľom tu a tam vyčaria úsmev. Príbeh nemá hluché miesta, nešetrí sa akciou a ani vtipom. Pokračovaniu sa nebránim. ()

Maraboy

Měl jsem chvíli problém zvyknout si na ty komediální prvky, přece jenom, ten svět je temnější, nakonec to ale byla celkem vtipná družina a bylo to takové zpestření. Svět se my líbil a výprava také. A líbilo se mi do jakého světa to bylo zasazeno, hned se mi vybavilo hraní her jako je Icewind Dale a Baldur's Gate. 75% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD