Dungeons & Dragons: Česť zlodejov

• Česko Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (viac)

Potulný spevák a bard Edgin (Chris Pine) sa živí tým, že so svojou zlodejskou partičkou pomáha meniť majiteľov vzácnych artefaktov, jedným ukradnú a druhým  predajú. Je to nebezpečná práca, pri ktorej je neustále jednou nohou vo väzení a šťastena Edginove nepraje navždy. Keď sa mu podarí ukradnúť stratenú relikviu, ktorá sa nikdy nemala dostať do nesprávnych rúk a bol to práve on, kto ju do nich dobrovoľne doručí, spustí to domino efekt, ktorý môže otriasť celým svetom. Edgin je síce podvodník a zlodej, ale stále má v sebe kúsok cti, a tak sa rozhodne napraviť škodu, ktorú napáchal. Keďže však proti nemu stojí armáda nemilosrdných zabijakov, mocných čarodejníkov a zákerný bývalý priateľ Forge Fletcher (Hugh Grant), potrebuje tím, s ktorým by mal aspoň malú šancu obstáť. A keďže film vychádza z legendárnej hry, je jasné, že v jeho posádke nemôže chýbať drsná bojovníčka (Michelle Rodriguez), vznešený rytier (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) ani druidka (Sophia Lillis). (Cinemart SK)

helloween93

Dungeons & Dragons je bezesportu nejlepším fantasy filmem letošního roku, protože žádný jiný ani nevyšel. Casting vybraný s citem (Hugh Grant v roli mazaných podrazáků výborný). Nedokážu úplně posoudit, jak moc se námět drží loru, neboť jsem touhle franchise zcela nepolíben. CGI konečně působí trochu hravě a využívá potenciál fantasy světa. Velkým plusem filmu jsou buddy prvky, kdy je na chemii zlodějského týmu postaven celý humor. Ačkoliv jsem byl ze začátku spíš skeptický, nakonec z D&D bylo velmi slušné fantasy, kterých je za poslední roky jako šafránu. A když už nějaké je, propadne vždy v kinech, protože fantasy filmy čelí dlouhodobému diváckému nezájmu. A to se bohužel nevyhlo ani této adaptaci nerďácké role-playing hry Dungeons & Dragons. Film kasovně vyhořel, protože ho Paramount velmi nemoudře nasadil týden před megahitovým Mariem. Filmový návrat do světa D&D je tedy spíše z říše fantasy, a to je škoda. 4* ()

PEZ

Nadpriemerne zábavný film a len tak máličko chýbalo k tomu, aby som dal 4*. Problém tkvie v dĺžke. Jednoducho, film mal skončit o pol hodinu skôr. Ten posledný akt bol už strašne moc naťahovaný a nemal už tú správnu dynamiku ako celé dianie predtým. Proste filmu došiel dych. Čo je strašná škoda, lebo 3/4 filmu tvoria vtipné, akčné scény, plné nápadov. A potešilo ma vidieť po dlhšej dobe s chuťou hrajúceho Chrisa Pinea, opäť hviezdiaceho Hugha Granta (ktorý chytil na staré kolená druhý dych) a pobavilo aj malé, no dosť vtipné cameo Bradleyho Coopera. :) Trošku ešte zamrzí lacnejší vizuál, ale to nehrá až takú rolu, lebo scenár sa tentokrát fakt vydaril. Osekať o polhodinu a bol by som priam nadšený! 7/10 ()

Komar55

Neskutečně energický, nahláškovaný, napínavý a odlehčený fantasy film, který už jsem v kinech dlouhou řadu let neviděl. Celý příběh stojí především na postavách, které samy o sobě nefungují tak dobře, jak by mohly, avšak dohromady tvoří nesutečně funkční tým nesourodých postav, jejichž chemie na vás během celého filmu neskutečně sálá zkrze plátno kina. Se zápornou stranou je to však o něco složitější. Na jedné straně tu je velice dobře zahraný a charismatický lord Forge s docela dobrou motovací. Na straně druhé však neskutečně otravná a nezajímavá Sofin s naprosto nulovou motivací a extrémně ohraným cílem (zničit/ovládnout svět). I když je tato zápletka dost ohraná, tak musím uznat, že pro film funguje velice dobře a na funkčnosti příběhu nic neubírá. Představení nového fantasy světa (tedy alespoň pro mě nového) tu funguje velice dobře a i když se tu skáče z lokace na lokaci, tak jsem se já osobně v příběhu nikdy nestratil a od začátku do konce na mě působil přehledně. Pár horších CGI efektů se zde také vyskytlo (i přes fakt, že se většina scén natáčela na reálných lokacích a s reálnými loutkami různorodých příšer). Díky jiným kvalitám tohoto filmu jsem však ochoten těch pár do očí bijící efektů přehlédnout. Co zde také funguje výborně jsou kouzla. Respektivě jejich pravidla a omezení, jako například, že teleportační hůl má dosah je půl kilometru atd. Tento film je zkrátka esencí podstivé akční fantasy jízdy, které nechybí rozmanitý svět, zajímavé charaktery, dobrá zápletka, vytřbený humor a lehce emocionální konec po kterém budete z kinosálu vycházet s pocitem uspokojení a úsměvem na tváři. 8/10 ()

Zoidlord

Skvělá, svěží, vtipná podívaná. Jako nezaujatý divák bych asi váhal nad hodnocením 4/5, ale jako milovník her jako Icewind Dale, Neverwinter Nights a především Baldur’s Gate jsem byl nadšený všemi zmínkami, pomrkáváním a narážkami. Člověk trochu znalý D&Dr navíc nemůže ve scénáři nevidět, jak si jednotlivé postavy někde na pozadí hází kostkou a někdy jim to vyjde, jindy zase vůbec. Scénáristi si každopádně hodili skvěle a tu kreativní vtipnou jízdu je tak radost sledovat! ()

Kingjiri

Fantasy žánr v poslední době nic moc zajímavýho nepřináší a nabízí převážně podivanou pro menší nebo dospívající diváky. Takže jsem fakt rád, že vznikla tahle nahláškovaná akční fantasy týmovka, kterou bych zábavností přirovnal k prvním Marvelovkám. Dovedu si teda i představit, že se na týhle budoucí sérii (doufám, že další díly budou následovat), dá postavit slušný univerzum plný rozmanitejch postav a “světů”. Tentokrát teda člověk zkousne i pár nedostatků, zejména lehce klišoidní příběh bez většího množství překvapení, protože všechno ostatní je hodně fajn. Od castingu (btw. skvělej záporák Hugh Grant, kterej však moh dostat víc prostoru) přes akci, humor nebo vizuál, výpravu a hudbu (ta byla fakt suprová). Tempo vyprávění má slušnej spád, takže dvě hodinky uběhnou jak nic. Na pět hvězd přece jenom něco schází (hlavně na příběhu samotnym by se dalo ještě dost zapracovat), ale čtyři silnější hvězdy můžu s čistym svědomim dát. ()

geek.ondra

Skvělý herci, vtipný scénář a stylová akce. Dungeons & a Dragons jsou po dlouhých letech konečně poctivý a ničím nezkažený dobrodružný blockbuster jaký tu od dob konce Pirátů z Karibiku nebyl. Chyby to má obzvlášť když se ukáže že režiséři nejsou v tomto druhu filmu moc zkušení a rozhodně si myslím že hodnocení jsou tu až přehnaně vysoko. Přes tohle všechno ale kina potřebuji filmy jako je tenhle a je velká škoda že díky finančnímu neúspěchu si budeme muset dalších pár let vystačit s The Rockem v těsném triku před zeleným plátnem. 7,5/10 ()

bararich8

Hodně příjemná záležitost, pro fandy D&D, RPG a podobných záležitostí věcí snad i povinnost, ked potěší různé narážky a vtípky. Herecky hodně fajn, vizuálně zajímavé, nikdy se nebudete nudit a banda hlavních postav hazí dobré hlášky. Tohle prostě dobře sedlo. 5* ()

HenryIvan

Uvedomujem si, že celý tento svet, či teda aspoň to, na čom je film založený, je o tom, že postavy idú zo sidequestu do sidequestu a to ich posunie k vytúženému cieľu, no celý čas som si vravel, že nejak ideme príliš dookola. Nevadilo mi to, len som si to nemohol nevšimnúť. Film ale je energický, zábavný, vtipný (aj keď podľa mňa mohol byť aj vtipnejší) a v neposlednom rade pútavý. Spĺňa väčšinu kategórii, ktoré film tohto žánru má mať a zarobil na seba kráľovský, čiže očakávajme riadny nástup ďalšej franšízi. Postavy boli fajn, Hugh Grant hral v podstate sám seba, no to je vždy výdatné, len pre pokračovanie by som prišiel s o niečo lepším dejom. Dá sa to. ()

Razzor_82

"Když plán selže, zamyslím se a přijdu s novým."  Čest zlodějům, kteří vykradli staré dobré fantasy filmy a diváci jim na to ve stoje tleskají. Pro mě nic jiného než splácanina z Marvelu a Hobitů, určena pro teenagery. Celkově ten fantasy svět na mě neudělal velký dojem. Kostýmy připomínají laciné převleky a větší digitální sekvence jsou ošklivé a nepřipomínají rok 2023. Ženské jsou silné, muži zase slaboši, situační vtípky jsou trapné a vyžraný drak je směšný. Nesmí chybět rasová rovnováha aby nikdo necítil křivdu. Hlavní hrdinové jsou místy otravní. Scénář děravý jak ementál. Máme helmu, která ruší magii a na konci ji nepoužijeme. Komu dát na konci nový život bylo taky předem víc než jasné. 4/10 ()

feryk

Čekal jsem to horší, ale jsem mile překvapen. Je to zábavné, ani chvilku se nenudíte, vizuál taky slušný a odkazy na DaD všude kolem... v rámci žánru nadstandart. ()

Daiker

Skvělá fantasy podivaná. Neznám hru, takže nemůžu porovnat.... Nicméně od Hellboy a Hvězdného prachu tu nic podobného a kvalitního nebylo. Příběh, herci, hudba a triky vše šlape na jedničku.... Člověk se i zasmál, mrtvoly na hřbitově opravdu pobavily.... ()

kondor77

Hru jsem hrával s kamarády na kolejích, pivko, vinko či travička byla nezbytností, ale zábava zaručená. A kupodivu tvůrcům se podařilo tuto pohodovou atmosféru převést i na filmové plátno. Nepopírám, že chvílemi film ztrácí tempo, ale dobře napsané a zahrané postavy to kompenzují. ()

papaguy

Film byl pro mě tak trochu návrat do světa fantazie a dětství, z něhož část jsem trávil hraním DrD. Volnou parafrází Pratchetta: scházel už jen zvuk rachotících kostek. Proto lehce odpustím mírnou infantilitu. A vyčpělého Chrise Pinea. A příliš hodnou Chloe Coleman (na to, jakého měla vykutáleného strýčka a uchylnou tetu). ()

NorseSword24

Konečne, konečne po dlhej dobe nové fresh fantasy, ktoré sa nesnaží urobiť dieru do sveta, má skvelé tempo, akciu a vtipné neotrepané hlášky. Nie je to Oscarovka a ani sa o to nesnaží a preto to aj funguje. Najprv som bol skôr rád keď zrušili pokračovania lebo som nechcel zase ďalšiu nekonečnú sériu. Ale nakoniec by som to pokračovanie aj chcel :D Zaujímavé postavy, niektoré síce také prvoplánové no iné zase málo preskúmané. Ale takto to nemá ten svet. Bol som neskutočne rád keď som videl aspoň trochu odlišný pohľad na fantasy svet. Keď si vezmem seriál LOTR alebo Witchera tak tam sú viacmennej tie svety prezentované podobne. Tu sa mi ľúbilo ako využívajú tu kreativitu viac a nevysvetľujú každú maličkosť. Je to proste fantasy svet plný aj tých klasických vecí z fantasy žánru ale aj s novými vecami. Neviem to lepšie popísať. Pri pozeraní som mal pocit ako keď som prvýkrát hral WoW. A to znamená že to je fakt pecka! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD