Yellowstone

• USA Yellowstone (viac)
USA, (2018–2023), 45 h 19 min (Minutáž: 37–93 min)

Kevin Costner, Kelly Reilly, Dave Annable, Kelsey Asbille, Wes Bentley, Gil Birmingham, Ian Bohen, Luke Grimes, Cole Hauser, Jill Hennessy, Danny Huston (viac)

John Dutton bráni svoj ranč pred nemilosrdnými developermi, indiánskou rezerváciou a inými nepriateľmi, ktorí chcú získať jeho pôdu. Toto všetko na pozadí rodiny, politiky a jeho odkazu. (SkyShowtime)

w.w.

Pa - rá - da! Áno, podobá sa to na Dallas, ale len koňmi a klobúkmi, inak výborný akčný seriál, krásne prostredie ... ešte raz krásne prostredie... a rovnako dobrá hudba. Nie som na kone, ale tento pohľad na ne sa mi páči a samozrejme výborné postavy. Občasné veci mi vadia ako pri každom seriály, ale títo drsní chlapci sú super. Pre mňa jeden z TOP seriálov ()

dlouheBidlo

Já tomu nerozumím? Ani nevím, jak jsem se tak rychle ocitl na konci třetí série této neuvěřitelně kýčovité westernovské soap opery. Yellowstonská totální kravina dokáže vtáhnout. Co na tom, že drsní kovbojové střídají dialogy jak vyplesknuté ze Shakespeara s chladnokrevným odstraňováním nepřátel? Tucty mrtvol se radostně vrší v zapomenutém údolí s  lehkostí a elegancí, že se divák cítí až povznesen. Kokotští indiáni se prohánějí Montanou v drahých oblecích a autech a přitom žvaní o zemi předků a návratu k tradicím. Kravičky a koníčci a zase kravičky a koníčci. Občas nějaký ten oběšenec. Občas přestřelka ze samopalů. Je přece samozřejmé, že v kanceláři máte pod stolem přilepený omračovací granát. Je normální, že když nastoupíte do zaměstnání označkují si vás rozpáleným železem. Výpověď se podává kulkou do hlavy. A přitom je vlastně ten Kevínek hodný kladný hrdina. Prostě kokotina, kterou dokoukám do konce, protože ji natočili velmi zruční řemeslníci. Měl bych dát 4 hvězdy, ale to fakt nejde. POZOR dodatek!! Pátou sérii už jsem nedokázal dokončit. Vyčerpali se tvůrci i já. ()

Kopty

Úžasná krajina, statek a nahlédnutí do života rančerů a kovboju.Chlapskej seriál kterej se s ničím ani s nikým nesere....Skvělej Costner dokonale tvrdej Hauser a totálně dokonalá a sexy Kelly Reilly. ()

drkva

Vydržel jsem dva díly. Možná to mělo být zařazeno spíše v žánru sci-fi. Absolutně nevěrohodné, přes čáru vyfabulované, na efekt natočené. Hloupé. Nesmírně hloupé... ()

slovan.mma

Vynikajúci seriál. Jedna hviezda dole za premudrelu sjw Pocahontas a Jimmiho,ktorému za pár sérii stúplo IQ o 40 bodov. Super atmosféra,zábery krajiny,zvierat a dobrá hudba. #teamRip ()

hujerita

Veľmi kvalitný seriál. Taylor je zárukou kvality a Kevin to jednoducho dáva na pána. Na mňa trochen pomalšie tempo, kde musí človek neustále dávať bacha a ako keby sa nič nedialo, ale všetko vás to vtiahne a ak máte radi western, tak vám to utečie ako voda. Teším sa na druhú sériu, ktorá bude podľa mňa ešte lepšia, teda za predpokladu, že to nesprasia. ()

Jarabara

Kevin Costner už netančí s vlky. Kevin Costner je sám vlkem. Starým, ale silným, vášnivým a přesvědčivým. Milujícím svou rodinu, farmu, způsob života a odhodlaným to vše zachovat a bránit všemi prostředky. T am kde leží Montana….., leží i část amerického národního parku Yelowstone. Také zde ale leží rozsáhlá farma se stejným názvem, jejímž majitelem je Dutton. Pokud patříme k milovníkům a pamětníkům klasických westernů, cítíme se zde zkraje jako doma. Ranč, koně, krávy , kovbojové, plavovlasá dcera rančera a předák, který ji miluje. Brzy ale pochopíme, že tady se ta hra na souboj dobra a zla nebude odvíjet podle zažitých klišé , a bohužel ani podle obecně platných morálních pravidel. Nový a jiný pohled se tady také nabízí na indiánskou komunitu, která zde žije, má vlastní samosprávu a rozhodně nehodlá hrát druhé housle v rezervaci. Najdeme zde vše. Tajemství minulosti, tíži viny, jak skutečné, tak domnělé, nesmírnou oddanost dětí k otci, ale také zžírající nenávist pramenící z celoživotního pocitu opovržení. Ale také tvrdou současnost : tlak developerů na využití území patřícího ranči Duttonů. Akce stíhá akci a krajina Montany je tak nádherná, že s ní mohou soupeřit jen záběry na koně v jejich veškeré kráse a na Kelly Reilly, která je v roli farmářovy dcery nezapomenutelná. Ovšem rozhodně to není ta naše dávná plavovlasá Maud. Takže doporučení všem, nejen milovníkům westernů. Pro mě nejlepší seriál roku 2020. ()

hupicek

Parádní seriál...chytlo mně to hned od prvního dílu. Má to grády, styl i herecké výkony fajn. Taky skvělá hudba a samozřejmě nádherná příroda 👍. Dávám ⭐⭐⭐⭐⭐ ()

supEnoc

První série byla trochu až moc crazy, až místy unbelievable, nicméně potom to najelo do lepších kolejí a už to chutnalo jako fine wine. Ta scenérie Yellowstone je fakt boží. Čtvrtá série mě zanechala těšícího se na 5, vyjímkou je možná arc Kayceeho, ta byla už nějakej čas cringe as fuck. Možná vlastně už od začátku come to think of it. 80% Edit S5: Já nemůžu, ta Kayceeho arc s jeho ženou pokračuje bejt retarded as fuck hned od začátku, so stupid and forced, really I can't even ()

Naive

Naprosto exkluzivní záležitost - propadla jsem tomuto modernímu westernu, kde je skvělé úplně všechno: příběh, kamera, příroda, úvodní titulky a hlavně naprosto skvělí herci (zejména trio H. Ford-K. Reilly-Cole Hauser).  A kdo mě opravdu dostal je indiánská aktivistka, ztvárněná Q'oriankou Kilcher (pořád mi vrtalo hlavou, kde jsem ji už viděla hrát a bylo to ve vynikajícím Psychiatrovi). Všechny série jsem viděla v jednom zátahu, takže jsem se logicky přesunula do 1883 a už se nemůžu dočkat 1923. T. Sheridan je pro mě díky Yellowstone objev a těším se na všechny jeho další avizované počiny. ()

noelgallagher

Zkusil jsem a nic od toho nečekal, mám rád přírodu, vůni ranní rosy a lesa a podle obrázků to vypadalo zajímavě. Costner je výborný, šéfuje tam tomu a sedne mu to, má povedené děti, už ze začátku jde vidět že jsou to spratci, ještě aby ne s takovým majetkem co? Kevin jim to ale nedá za nic, musí se činit a makat v jeho prospěch. Kelly Reilly je fakt ostrá a zahrála to skvěle, je to typ ženský, která každého chlapa zničí, až na jednoho-ale toho má ráda, asi? Na seriálu se mi ještě líbí banda cowboyů co chrápe na ubikacích-správní řízci, soundtrack stylizovaný do prostředí, drama momenty a Costnerovo rozjímání se nad fotkami s whisky v ruce, občas řekne moudra s kterými se ztotožňuji. Tohle se povedlo, řekl bych že to je to nejlepší v čem jsem Costnera viděl a začínám být jeho fandou. Texaskej přízvuk je nejvíc a být kovbojem by nemuselo být tak špatný. Momentálně jeden z nejoblíbenějších seriálů, uvidíme co bude dál. PS: po shlédnutí všech dostupných dílů zvyšuji na 5 hvězd, seriál mi utknul v paměti a po delší pauze můžu říci,že byl pro mě zásadním počinem. ()

Dennysak

Kde začít? Pět hvězd nedávám jen proto, že je mám schované pro klenoty typu Blade Runner nebo Butch Cassidy and Sundance Kid, ale v rámci seriálové tvorby  jeden z nejlepších seriálů (raději mám snad už jen Peaky Blinders). Příběh: Silné postavy, žádný spěch s vyprávěním, žádné zásadní zvraty za každou cenu, uvěřitelné charaktery a motivace.  Politické vazby a praktiky jsou podané v silné zkratce a i když divák tuší, že takhle jednoduše to nefunguje, pro příběh je to přínosné. Postavy: nejsilnější deviza seriálu, nejsou to kreténi. Mluví spolu, naslouchají si, přemýšlí. Zceeeela tu absentují nešvary běžné seriálové tvorby, kdy postava A ví zásadní informaci, jejíž sdělení postavě B by ušetřilo mnoho komplikací a ušetřilo majetek, či životy, ale postava A tuto informaci z nějakého tajemného a těžce nepochopitelného důvodu postavě B nesdělí. Tady to funguje. Když postava A řekne postavě B „Zůstań tu“ nebo „Tohle nedělej,“ postava B většinou poslechne.  Nestává se tu, že postavy mění svůj charakter vlivem jedné události - např. Jamie je srab a vosliz, ale jeho vazba na rodinu je stabilní, jen občas nabourávaná, nikdy neobrátí úplně, jako kdyby zapomněl na 40 let, kteroé s rodinou strávil. Postavy mají navíc své lidské okamžiky a nejsou karikatruami svých šablon. Herci - Kostner forever, ale ostatní za ním nijak nezaostávají.  Sledovat zádumčivého Kevina je radost a člověk si říká, jak by svět fungoval, kdyby takových otců bylo víc. Postavy: vycizelovaná práce. John Dunton jaki patriarcha je distatečně zádumčivý, unavený věčným bojem o udržení ranče a svéhostylu života, nekompromisní k nepřátelům a neuvěřitelně lidský k ostatním.. S tímhle člověkem chcete přátelit a poměřovat jeho názorem své konání. Kayci je klidný, smrtící mariňák ve výslužbě, zcela absentuje raplovství, převažuje láska k jeho sexy ženě, která není pinda, ale racionálně uvažující žena, Beth prochází uvěřitelným vývojem, od druhé série navíc véme, co její neukojitelný hněv způsobilo (pro mě nejsympatičtější postava), Jamie je slizoun, ale i v něm je hodně uvěřitelné lidskosti a takhle se dá pokračovat přes Rip jako ultimátního drsňáka, Dešťovou vodu jako ne-až-tak-hajzla a jeho pobočníka, a tak dál. Love story: Mezi RIpem a Beth je to romance jako hrom a i když mně chybí ještě pár dílů, ze všeho nejvíc si přeju, aby to těmhle dvěma vyšlo (OK, Jimmimu taky :). ()

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

20.09.2023

Ještě začátkem roku platil Yellowstone za jeden z nejsledovanějších a díky péči scenáristy Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) taky nejstabilnějších seriálů v Americe. Jenže s tím, jak… (viac)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení