Davies182

Opět potvrzeno: nikdo neumí sarkastické metafory ani do živého tnoucí hlášky ze života tak, jako je od svého stolu píše Sheridan. Nová sezóna Yellowstoneu se postavám konečně dostává doslova až na kost, a vyrývá do jejich kůží nové, pořádně zamotané obrazce. Akce jde sice letos na vrub rodinnému dramatu, ale je to drama intenzivní, a ve finále i patřičně krvavé. Zase jsem to musel jet celý v kuse do dvou do rána, jaký doporučení ještě sakra chcete? ()

Kaka

S trojkou je to těžké. Po dvojce, která místy vypadala jak souboj pistolníků na divokém západě je trojka mnohem více usedlejší, s důrazem na rodinné vazby a spory vně ní. To specielně platí pro první polovinu třetí série, která plyne jen velmi pozvolna a žádné větší překvapení se nekoná. Všichni ti, co máme rádi jsou přesně takoví, jak je máme rádi. Tvůrcům se navíc podařilo dobře obsadit vedlejší role. Qurianka Kilcher - ta křehká dívka z The New World je tu téměř k nepoznání a Will Patton totéž, ale oběma sedla jejich role na výbornou. A když už to vypadá, že se nedočkáme žádné reklamy na řeznictví, jako tomu bylo v epické dvojce, přijde poslední díl série a ten nás přesvědčí o opaku. Nepopírám, že některé scény jsou příliš over-the-top a spíše než funkční a realistické složí k pumpnutí trocha adrenalinového vzrušení směrem k mainstreamovějšímu divákovi, avšak pořád platí, že Yellowstone má brilantní scénáře a v rámci mezí reálné zápletky s twisty a cliffhangery, které dávají většinou smysl. Navíc s důrazem na dávné i aktuální tradice stylu žití a to je něco, za co si ho vážit více, než jen jako konzumní zábavu. ()

vnimatkrasu

Tři s odřenejma. Což je po pětihvězdový palbě z druhý řady zklamání o velikosti krempy kovbojskýho stetsonu. Sheridan nečekaně selhává v gradaci, nedokáže zapojit Joshe Hollowaye do děje a machistický pižmo tu až příliš dostává na prdel od zdlouhavýho rozjímaní. Palce za progres postavy Wese Bentleyho a závěrečnej příslib intenzivní čtvrtý řady. Je to ale málo. Překvapivě málo. ()

tron

„Čo budeš počúvať?“ – „Klimatizáciu.“ – „Tichý týpek. To sa mi páči.“ Už dávno som nevidel seriál s takým riedkym dejom. S troškou extrému by sa dalo povedať, že prvú polovicu 3. série predstavuje najväčší problém rančerov vlk samotár, ktorý ich neustále pozoruje pri sexe. Ak sa aj nejakým zázrakom začne diať niečo predsa len akčnejšie (motorkári, hnanie troch stoviek koní naprieč divočinou), je to síce parádne natočené, ale samoúčelné. Miestami je to až konský fetiš (návštevy súťaží, rodea, predaje koní atď.), čo mne osobne síce nevadilo, ale asi iba preto, že som kedysi pár rokov pracoval s koňmi. Paradoxne, alebo možno aj neparadoxne, po drsnej 2. sérii to možno aj takéto spomalenie vyžadovalo. Musím sa priznať, že sa mi vlastne svojím spôsobom páčilo nulové tempo a akoby nekonečné pasenie dobytka pri lese, mimo hlavný ranč. V druhej polovici ale predsa len zopár konfliktov pribudlo. Každopádne ako pre druhú, tak aj pre tretiu sezónu platí, že scenáre boli šité horúcou ihlou a mnohé postavy a dejové linky boli zjavne slepou uličkou: len sa tak zaprášilo po postavách striptérky a „Kovboja“, nevraviac o tehotenstve Jamieho bývalej (naopak sa prekvapivo, ale úplne zbytočne, vracia „pesničkár“). Naopak, páčila sa mi nová postava, ktorú stvárňuje veselá kovbojka Eden Brolin. Tretia séria prichádza v súvislosti s Jamiem s dvoma šokujúcimi zvratmi, ale práve pri sledovaní tejto série som si začal klásť otázky, ako je to vlastne s „jednosmerným vlakom“, ktorý sa na duttonovskom ranči teší takej veľkej obľube. Jednak nechápem, ako za pár sprostých kecov bez žmurknutia odpravia anonymnú nulu (viď. prvá séria), ale silných súperov, ktorí môžu ranč reálne zničiť, nechávajú na pokoji. To po prvé. A po druhé... nerobí to z Ripa a spol. masových vrahov? ()

mzss1

[74%] První série mě velmi zaujala, druhá téměř nadchla. A co tahle třetí? No, první půlka série se dějově moc nikam neposouvala, ale spíš mi tam chyběly zapamatovatelné nečekané scény atd. Od druhé půle se to už vším možným vylepšovalo. Postavy jsou opět super a pevně doufám, že 4 série bude o něco lepší. I tak si ale nemůžu víc stěžovat, dívalo se na to opět docela dobře. ()