Strážci zákona: Bass Reeves

• USA Lawmen: Bass Reeves (viac)

Příběh legendárního muže zákona Basse Reevese, jenž unikl z otroctví a vyšvihl se na pozici prvního černošského zástupce maršála Spojených států. V této roli dosahuje velkých úspěchů, ale musí zaplatit těžkou morální a duchovní cenu. (SkyShowtime)

Kothy

Další seriál z tzv. Sherridanversu. Sledujeme Bassův život od občanské války přes získání svobody. Dál už pokračuje jako šerif. Nejdříve naráží na pár úskalí, ale pak se celkem chytí a jde mu to. Je tu samozřejmě poznat jistá etnická nevraživost, ale to už se dá tak nějak čekat. Tempo je pomalé, ale naštěstí to má jen osm dílů. Je tam i pár slušných akčních scén a finále je celkem povedené. Takže jako jednohubka, proč ne. "Nikdy jsem nepoznala bič." ()

ArsenalEagle

Já se opravdu těšil, zvlášť po vynikající 1883. Sheridan je momentálně jeden z nejlepších tvůrců a přestože je zde pouze jako producent, sliboval jsem si hodně. A to i navzdory faktu, že oficiálně Bass není součástí Yellowstone universa. Lawmen jsou ale dost velká nuda. Bass je až příliš černobílý dobrák, je nudný a zajímavé postavy jako je Quaidův Sherrill nebo čisté zlo Barryho Peppera mají příliš málo prostoru. Příliš mnoho prostoru se věnuje rodinnému životu Basse a otázce černošství jako takového (není to dnešní povinná propaganda, jen to prostě nebaví), které jsou prostě neskutečně nudné, neuvěřitelně zdlouhavé a dost často absolutně bez pointy a jsou zde jen tak. Tempo seriálu pak hrozivě trpí a 8 dílů působí jako nečekaně velká porce. ()

Wishkah

Můžes adaptovat jakoukoli epizodu ze života chlapíka, co byl 30 let šerifem, prvním černoškým šerifem. Můžeš adaptovat jakoukoli epizodu ze života chlapíka, co měl přes 3000 zatčení, byl vynikající střelec a skvělý detektiv. Mužeš adaptovat epizodu ze života chlapíka, conutekl z otroctví a žil s indiány. Můžeš adaptovat dramatickou etapu života chlapíka, co zatkl vlastního syna za vraždu. Co si vybereš? Nic z toho. Radši vyrobím nudnou a standardní cestu za pomstou a do toho tam zamíchám nějaké epizodky s jeho rodinou, aby se diváci bemuseli dívat na drsný život šerifa zatýkajícího a pátrajícího po nebezpečných zločincích. Ach jo. Potenciál tam byl, ale tohle se prostě nepovedlo. Příště s trochu lepší péčí a šikovnějšími tvůrci prosím ()

fabecc1222

Zatím nejslabší Sheridanovka kterou jsem viděl. Je teda fakt, že Sheridan je tu jen jako producent, nikoliv jako scénárista a režisér, což může být i třeba právě onen problém. Bass Reeves působí, že když Sheridanovci neměli do čeho píchnout kvůli Costnerově stávce, tak vyrazili na týden k Sheridanovi na ranč a tam natočili s pár lidma tohle, a na víkend se jim k tomu ještě podařilo sehnat pár známých obličejů (Whigham, Pepper, Quaid, Sutherland), natočili s nima pár scén a ty rozhodili do více dílů, aby to vypadalo, že jejich prostor na obrazovce je mnohem větší, než reálně je. Máme tu sice 8 dílů, ale pocitově to působí, že je jich tak 20, když si tvůrci dovolí udělat až polovinu dílů čistě o tom, že Bass někam jede někoho zatknout, tam se to podělá a on to musí vyřešit. Mezitím se na něj naštve žena, tak se musí usmířit...A takhle pořád dokola. Nene, takhle ty westerny prostě nepozvedneme. Radši se vraťme ke stylu 1883. ()

warrenur

Nadpriemerny western z casov, pocas a po vojne konfederacie proti ostatnym statom, ktora sa odmietla prijat zmenu tykajucu sa zrusenia otroctva.  Velmi slusne vykresluje pribeh byvaleho otroka a dostojnickeho osobneho "sluhu" , ktory sa hrou osudu stane az zastupcom serifa, opisujuc niekolko jeho pripadov a fungovanie i ako otca rodiny a manzela. Urcite slusny kusok, niektore diely su vsak skor vyplnove a obcas naivne. Treti, siesty a zaverecny diel su velmi dobre. I tak odporucam. Herecky taktiez nemam vacsie vyhraday. 65% ()

• Bass Reeves (David Oyelowo) je skutečná postava. Narodil se jako otrok v červenci 1838. Původně bojoval v občanské válce na straně konfederace se svým vlastníkem plukovníkem Georgem R. Reevesem. V průběhu války uprchl a skrýval se na indiánském území do roku 1865 (kdy bylo otroctví zrušeno). Poté farmařil až do roku 1875 u města Van Buren v Arkansasu. V tomto roce byl najat jako zástupce maršálů Spojených států (USMS), a to díky své znalosti divočiny a indiánských jazyků. V USMC pracoval 32 let, za tu dobu zatkl 3 000 zločinců a zabil 14 pronásledovaných psanců. Zatkl za vraždu i svého syna (který byl poté odsouzen za vraždu své manželky na 11 let). Ve federální službě sloužil do roku 1907. Nikdy nebyl ve službě raněn. Působil převážně v Arkansasu a na Území Oklahoma (Oklahoma Territory). Poté sloužil dva roky jako policejní důstojník v Muskogee, Oklahoma. Kvůli zdraví odešel po dvou letech do důchodu a umřel 12. 1. 1910 na Brightovu nemoc (stejně jako v roce 1896 federální soudce Isaac Charles Parker, pod kterým 21 let pracoval jako zástupce federálního šerifa). (p.a.douch)
  • Toto je prvýkrát, čo sa Taylor Sheridan ako tvorca ostatných predchádzajúcich počinov z tohto univerza nepodpísal pod nejakú väčšiu kreatívnu rolu a tu figuruje len ako výkonný producent. (Real Tom Hardy)

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

14.01.2023

Scenárista, režisér a producent Taylor Sheridan (Wind River) se nezastaví ani v letošním roce. Po nedávné premiéře páté řady Yellowstone a také prequelu 1923 (obojí má nyní několikatýdenní pauzu) a… (viac)