Egyptská dovolenka belgického súkromného očka Hercula Poirota na palube úchvatného riečneho parníka sa zmení na desivé pátranie po vrahovi, keď sa idylická svadobná cesta dokonalého páru tragicky skončí. Na pozadí veľkolepej púšte a majestátnych pyramíd v Gize sa odohráva príbeh neskrotnej vášne a zničujúcej žiarlivosti v skupine kozmopolitných, bezchybne oblečených cestujúcich, a vďaka zápletke s viacerými zvratmi diváci hádajú, kto je vrah, až do záverečného šokujúceho rozuzlenia. (CinemArt SK)

bigmatko

najznámejšie príbehy s poirotom si užili už viaceré spracovania a kvalita nechýbala žiadnemu z nich. skôr narodené ročníky nedajú dopustiť na klasického poirota v podani Sucheta, ktorý má postavu zvládnutú dokonale. Tieto verzie majú inú cieľovú skupinu a myslím že Kenneth sa celkom trafil do ich vnímania. Nový poirot je vizuálne pôsobivý a pohráva sa aj s hudbou akciou a vkladá do príbehu prvky, ktoré do teraz poirot neponúkal. Mňa osobne to nevyrušovalo. Najviac ma oslovila hudba a pozadie deja. Príbeh samotný je všeobecne známy. ()

vaclav.g.kar

Kenneth Branagh je frajer a jeho Hercule Poirot je možná ještě větší. Opulentní casting kterému vévodí božská Gal Gadot na kterou se úžasně kouká, ale možná měla zůstat u modelingu. Kanibal Hammer v jeho poslední roli v životě se opravdu snaží a jde mu to. Super zábava na večer stejně jako první díl. Krásných 75% ()

TOPmoovie

tak pani, fantasticka kamera, vyprava  postprodukcia, zabery  strih..uchvatna hudba. tak precizne urobene, ze mi vobec nevadilo ,ze som po chvilke vedel, ktori su vrahovia. zabery tak velkoryse a svetelne rozziarene, ze to bolo krajsie ako na zivo byt v egypte. filmarsky zazitok, technicky dokonale dielo - oscar za produkciu! ()

Sopholojong

Obsahovo plytsia (najma v prvej polovici su konverzacie dvakrat dlhsie nez hranica nudy dovoluje), ale oscarovymi kostymami, pritazlivou retro-egyptskou vypravou a "zenialnou" kamerou panoramy (ale i riecnych plytcin, suchych pyramidovych, ci hotelovych teras) ovesana, zremakovana fraska s najlepsim (dovtip a sarm) Herculom "Kennethom" Poirotom. Ak vas vsak vo filme sexualne pritahuje viac negro-milfka Okonedo a sarmom Benning, nez Gal Gadot (ona je u mna modelka vo filme, nie herecka) a newcomerka Emma Mackey (vyzera ako starsia sestra Daisy Ridley), je nieco "spatne". A ani pretwistovana posledna tretina detektivnych dedukcii a indukcii nie je nijako svetoborna. Snimka, ktora dakuje mojim slabsim styrom hviezdam najma za tu audiovizualnu maskrtu, ktoru Branagh umi na 99.9 percenta, ale obsahovo sa mu to tentoraz mierne rozsypalo. PS: Letitia Wright je tu snad zly castingovy vtip. Asi najnevhodnejsie obsadena rola roka. A to mi vo fiktivnych pribehoch vobec nevadia "cernosi" v jasne belosskych ulohach. ()

RoyBatty444

Pomalý nábeh s prehnane štylizovanými obrazmi a až neskutočne čistým Egyptom. Neskôr sa príbeh rozbehne. Obsadenie dobré. Emma Mackey veľmi pripomína Margot Robbie. Napätie stráca známim príbehom aj keď sa Branagh snažil o vlasnú intrpretáciu. Davida Sucheta Death on the Nile (S09E03) je stále silná konkurencia. Petera Ustinova Death on the Nile (1978) samozrejme tiež. Po americku tam je pár reálií naviac ako krokodíly na Níle nie sú už od 18 storočia a v Abu Simbel za sochami sa nedá chodiť ani nič zhora zhodiť. ()

Kamil111

Definitivně se potvrdilo, že Branagh si s Agathou Christie netyká, a tady bych řekl, že si dokonce onikají. Nepřirozená (a to už vůbec nemluvím o opět přepáleném CGI) a příliš chtěná modernizace klasiky nesahá adaptaci ze sedmdesátých let ani po paty, zda to je ta správná cesta, jak nalákat současnou teenagerskou cílovku, toť otázka. Naroubovaný prolog - podobně jako u Orient Expresu - je úplně zbytečný, a děj trpí jak posuny typu oslí můstek, tak násilnou genderovou korektností - podobně jako u Orient Expresu, zbývá dodat. Být na místě Agathy, v hrobě se obracím. Náhrdelník s obřím žlutým diamantem, který skutečně existuje, tam hrál pravděpodobně jen proto, aby Tiffany & spol. mohli zaplatit nehorázné peníze ze nehorázný, umělecky absolutně nezvládnutý product placement. ()

thekalli

Vizuálně úderná, dobrodružná a divácky přívětivá detektivka, která vás překvapí svojí moderností a zároveň některé potěší těmi odkazy na starší díla podobného rázu. Dnes se v kinech detektivky, zvlášť od Christie, na velkém plátně nedělají. A to že snad nula. Proto se jedná o tak ojedinělou podívanou, ve svém žánru v podstatě bez konkurence. Většina postav vás vtáhne, maličko se to dá předvídat, ale na intenzitě a atmosféře to nic nezkazí. Finální gradace je skvělá. Tenhle film si zaslouží být červený. 7/10 ()

Chicharron

Popravdě nic moc...vizuál skvělý, spousta digitálního sračkolu, ale prostě styl vyprávění detektivky podle Agathy Christie mi nesedí, hlavně ty sáhodlouhé vysvětlovačky a vykecávačky...děs a nuda. Film je dobrý tak akorát pro fanoušky Agathy Christie a starý báby (anebo kombinaci obojího). ()

Milo384

Detektivky s H. Poirotem mám rád, takže jsem docela zaujatý. Líbily se mně krásné záběry Egypta a jeho památek a výletní lodi. Vše bylo moderně natočené, ale byl zachován nádech Egypta před 2. SV. Všichni herci mně přišli pro své role dobře vybraní. Neměl jsem pocit, že je film zbytečně dlouhý, i když má přes 2h. Za mě spokojenost. Musím hodnotit stejně jako u Vrařdy z Orient expresu z roku 2017. ()

Kusbi

Nejsem nějakým velkým příznivcem detektivek a ani tento film mě k nim nepřiláká více. Na papíře to sice vypadá dobře, zajímavé prostředí, solidní obsazení atd., ale finální výsledek nedokázal doručit to, co bych očekával. Celé je to natočené tak nějak podivně. Vévodí tomu nepříliš povedené efekty (ta loď na Nilu vypadá skutečně zvláštně a obecně jsou tu dost zvláštní exteriéry) a celkově to působí dosti levným dojmem, pomalu jako kdyby byl film točen během pandemie a jakoby kompletně vše bylo děláno ve studiu s omezenou skupinou lidí. Hlavním kamenem úrazu je dle mě ale příběh (který je ale možná takto chabý už v původní knize od Christie), jenž je minimálně dosti roztahaný. Trvá to cca hodinu než se příběh dostane k tomu, co divák od filmu očekává (tedy tu smrt na Nilu, samozřejmě), což by se dalo překousnout, kdyby ta hodina nebyla z půlky vcelku zbytečná. Hlavní zápletka pak byla poměrně lehce rozluštitelná i pro mě jakožto člověka, který v detektivkách téměř nikdy neodhalí pachatele, tudíž se pro mě z filmu vytratilo i kouzlo toho finálního rozuzlení. Vražda v Orient Expressu byla určitě mnohem lepší. Jo a herecky to tedy nebylo nijak extra slavné, Branagh se mi do té role nějak extra nehodí a Gadot opět nepředvedla přesvědčivý výkon. ()

Marcecek

Knihami ani predošlými verziami filmu nepobozkaný, takže som nemal ani páru ako to skončí, mal som chuť na detektívku, tak prečo si nepozrieť hneď tú najnovšiu, a dobre som urobil. V prvej polovici som bol očarený vizuálom a kamerou, aj bluesová hudba chytila za srdce. Úvodné zábery zo zákopov Veľkej vojny som myslel, že budú mať hlbší zmysel ako vysvetlenie nosenia fúzov hlavnej postavy. Napätie postupne gradovalo, Poirot všetko nakoniec očakávane vyriešil, aj pacháteľa som netrafil, takže prekvapenie tam na konci bolo veľké, len som akosi nezaregistroval ako nato všetko prišiel, pochody v jeho hlave tam neboli úplne ozrejmené, mal vlastne tú ružovú vreckovku, a postupne z toho a rozhovorov všetko vydedukoval, je to predsa Hercules Poirot, a ako by chcel o sebe počuť, je veľmi chytrý. Koniec filmu bol celkom silný, čo všetko sa dá pre lásku urobiť a obetovať... ()

Jaroslaw

6/10 Poctivá detektivka se vším všudy,jen škoda,že první polovina je trochu rozvleklejší,avšak druhá to bohatě vynahrazuje, kéžby v dnešní době vznikalo více detektivek. ()

grangerova

Pro filmová zpracování Smrti na Nilu jsou příznační perfektní herci a i Branaghovi se podařilo pro svůj film získat skvělý herecký ansámbl. Oproti filmům se Suchetem a Ustinovem je ale tahle verze jen slabý a prefabrikovaně barvotiskový odvar, kde půlka herců nemá co hrát a ta druhá prapodivně přehrává. Armie Hammer je zoufale nepohledný (a z nějakého důvodu hraje svoji postavu jako totálně necharismatického vola), záběry jsou sice líbivé, většinu času z nich ale tříská zelené plátno a poirotovskou atmosféru se Branaghovi podařilo zprostředkovat jen smutně málo. Proč se ještě navrch pokusil přepsat polovinu postav a jejich vztahových linek, to je mi skutečnou záhadou. Celek alespoň trochu zachraňuje jinak skvělá předloha, sexy parník a dámské trio Emma MacKey, Annette Benning a Jennifer Sounders. Mimochodem, ten černobílý, úplně zbytečný úvod tam byl proč? ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

24.03.2021

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (viac)

Hammer a Lopez v akční romantice

Hammer a Lopez v akční romantice

28.10.2020

Armie Hammer a Jennifer Lopez byli obsazeni do nové akční romantické komedie Shotgun Wedding. Lopez už má s tímto žánrem samozřejmě bohaté zkušenosti, pro Hammera se ovšem bude jednat o premiéru.… (viac)