Egyptská dovolenka belgického súkromného očka Hercula Poirota na palube úchvatného riečneho parníka sa zmení na desivé pátranie po vrahovi, keď sa idylická svadobná cesta dokonalého páru tragicky skončí. Na pozadí veľkolepej púšte a majestátnych pyramíd v Gize sa odohráva príbeh neskrotnej vášne a zničujúcej žiarlivosti v skupine kozmopolitných, bezchybne oblečených cestujúcich, a vďaka zápletke s viacerými zvratmi diváci hádajú, kto je vrah, až do záverečného šokujúceho rozuzlenia. (CinemArt SK)

manonfire

Navzdory toporně strojenému velebení dvou napřesdržkatě držkatých držek černé barvy jsem se usnesl, že jde příběhově i dramaticky o lepší kus než předešlý. Zatvrzelý fanoušek divadelně neživotných detektivních smotanic paní A. Christie sice nikdy nebudu, ale Branagh je můj koník a já se nenudil, což je vzhledem k autorce i formátu předlohy dostatečný podnět ke čtyřem hvězdám. 70% ()

jefff

Ačkoliv se mi po prvním dílu Branaghovi adaptace do Smrti na Nilu moc nechtělo, tak musím říct, že se mi film vlastně líbil. Bavila mě krásná kamera, exteriéry, kulisy a všechny ty technické disciplíny skoro až starosvětského stylu. Samotný děj nebyl špatný a zpracování případu takové rutinní. Asi by se mi víc líbilo, kdyby režie i scénář byly nápaditější a rafinovanější. Diváka tu opravdu nic moc nepřekvapí. Ale lepší než Orient Expres. A na Poirota v podání Branagha si začínám zvykat, i když u mě v srdci zůstane jen ten Suchetův. ()

Fox85

Not bad, ale možná zbytečně moc času věnováno zbytečným věcem a samotné rozuzlení pak bylo trochu urychlené, až odfláknuté ()

remy

Jelikož jsem Agathu Christie nikdy nečetl, ani jsem dosud neviděl žádné její filmové zpracování, představují pro mě Branaghovy verze poměrně lákavé detektivky. Zatímco sice v případě Vraždy v Orient expresu mě více než motiv překvapila samotná identita vraha, ve Smrti na Nilu je to spíše naopak. Toto dopátrání pachatele nebylo až tak překvapivé, mnohem zajímavější je pro mě odpověď na otázku: PROČ právě tento pachatel. Formálně oceňuji především úvod, který film trochu někam od minule posouvá. (A to je jeden z hlavních důvodů, proč jsem se nakonec rozhodl pro 4 hvězdičky v o chlup lepším hodnocení, než v případě předchůdce), Ve všem ostatním je to v podstatě Vražda v Orient expresu v bledě modrém bez vlaku, ale s pyramidami. V obou případech mám problém s tempem, které je velmi nevyvážené (jednou se to příliš táhne, po druhé, hlavně v klíčových momentech vyšetřování, je to neuvěřitelně zbrklé - vadí mi spíše ta zbrklost). Jinak Branagh sám ze sebe udělal castingovou trefu. Tak trochu posmutněle říkám, že "třetí díl" klidně. Naději, že to bude výrazně jiné či odvážnější, ale úplně nemám. Alespoň člověk ví, co má čekat. 70% ()

James87

Čekal jsem, čekal jsem a pak se začalo něco tvořit, ale než to začalo, tak to trvalo. Orient expres mi přišel o něco lepší. Ale podívaná je to docela působivá. ()

Maynard.

Průměrnej příběh, kterej je ovšem zabalenej v krásným prosluněným obalu. Uplně to na mě dejchalo celou dobu, ten krásnej Nil. Takle z vejšky to vypadá fakt moc pěkně, ale něco mi říká, že to z blízka bude pěknej humáč, jak znám ty jarabáci :o). Dobrý je, že sem tenhle příběh neznal, takže sem mohl od začátku špekulovat, kdo by mohl bejt vrah. A víš co? Já sem to normálně věděl od vyplutí, nekacám, fakt... Bohuižel sem se ujistil v tom, že nemám rád Wonder Women. A co se týče rejži, tak ten by podle mě měl natočit film z první světový války, páč ten začátek (kde sme se mimojiný dozvěděli, proč nosí tenhle detektiv tak ujetejj knír) je bombastickej! ()

kenkaku

Nevím jestli je to neschopností Agáty stavět případ, nebo je zakopaná mumie v Kenovi a jeho režii. Každopádně jakmile rašple-malířka začala hledat červenou barvu, už bylo jen otázkou času, kdo se s ní předvede (a bude automaticky zahradník). A když došlo na použití oné ztracené barvy, bylo zase hned jasné, jestli zahradník má komplice nebo ne. Veškeré tanečky okolo (jako falešné návnady) díky tomu působí neskutečně trapně, lacině a zbytečně. Vrcholem otravnosti je potom výkon “belgického detektiva”, ta hra na přízvuk a to motání do řeči francouzských slovíček, je po dvou hodinách doslova nesnesitelné. Mimochodem, ten černobílý úvod si film také mohl odpustit… zajímavý je digitální Egypt. Působí roztomile. A co drží film jednoznačně nad vodou? “Mave” ze Sex Education a Wonder woman. Takže za každou jednu hvězdičku. ()

Soweek

Klasicky poirotovsky nudné, ale to bych nebral nevýhodu, to je prostě styl filmů s Herculem. Co mě tíží je, že tyto detektivky by neměly být úplně průhledné a byť jsem jako správný literární nevzdělanec tuto knihu nikdy nečetl, tak mi bylo hned jasné, že vrahem je zahradník a celý film pro mně ztratil význam. ()

herr_carter

Čistý průstřel průměrem, řekl bych - není tu nic extra, co by mě tolik vtáhlo do děje. Snad jenom s výjimkou mysteriózní Emmy Mackey, která mě svýma očima uhranula už v Sexuální výchově. To je ale málo na nějaký extra zážitek, poměrně zbytečná záležitost......................moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

sedm.1

Smrt na Nilu Kennetha Branagha je prakticky naprosto ve všech směrech, co lze hodnotit, zcela srovnatelná s Vraždou v Orient expresu téhož tvůrce, a od toho se tak odvíjí vlastně úplně všechno, takže koho jakkoliv oslovil první případ Hercule Poirota, též v podání pana Branagha, určitě bude spokojen i tentokrát, a naopak, kdo se Orient expresem třeba pronudil, například jako já, tak ani na Nilu si neužije žádnou velkou zábavu, která by stála za pozornost. Tudíž tu máme opět poměrně hvězdné obsazení, ovšem nikdo z přítomných výrazných a zajímavých herců nedostane prakticky jakýkoliv prostor ukázat něco ze svého talentu, nehledě na to, že ani jejich samotné postavy nepůsobí nikterak poutavě, všechny jsou takové mdlé a nezábavné. Zápletka, respektive případ, či ještě lépe řečeno, vyšetřování, je pak zpracováno též jako v Orientu, tedy naprosto bez spádu, bez napětí, bez gradace, jen spousta nezáživných dialogů, zdlouhavého představování postav a vlastně i veškerých scén, k ústřednímu činu též dojde až v polovině filmu a pointa v podobě rozlousknutí případu slavným detektivem pak sice nepůsobí jako v prvním filmu náhodně, tentokrát ale spíš nepřesvědčivě, kdy to celé budí dojem, že si Poirot polovinu věcí snad vycucal z prstu, takže ono odhalení zkrátka nepůsobí také vůbec dobře. Jinak atmosféra je docela fajn, na druhou stranu tu zcela chybí emoce, takže zkrátka ve výsledku i druhý případ s postavou Hercule Poirota v režii a podání Kennetha Branagha je především nudným, zdlouhavým, nezáživným filmovým zážitkem, vůbec jsem se nebavil a po dalším případu od tohoto tvůrce vážně již netoužím. ()

psychoJoa

Zde mám asi největší námitku vůči původní zápletce, která je až moc zřejmá, tedy nedojde k tak překvapivému rozuzlení, jak by mohlo. Provedení v podání hereckých es pak stálo za to. ()

sQelle

Krásné záběry na okolí Nilu, zalité sluncem. Příjemný zlatavý filtr celým filmem, který provádí napínavou detektivkou. V těchto věcech krásně navazuje na předchozí Vraždu v Orient expresu. Bohužel si ale tvůrci neodpustili podlehnout zbytečným CGI záběrům pod hladinou Nilu, kde bohužel u teď všechno křičí humus. Očividný greenscreen je v některých scénách až do očí bijící a bohužel Gal Gadot a další pasažéři se svými výkony moc nepřibližují prvnímu dílu. ()

DavidS.

Pompéznost, manýra a pozlátko pod jistou Branaghovou režií s důrazem na detail...Herectví zámerně šestákové a přehrávané, ale přesto podmanivé...Blues...Ale celek možná až příliš velká sázka na jistotu a spoléhání se na vizuál...7/10 ()

666Carnage

Jednička mi bavila víc. Přišla mi víc tajemná a taky trvalo odhalit vraha, tady to víte v půlce filmu. Jinak režisersky zvládnuté dobře. 70% ()

iXtr3m3

O chlp a pol hviezdy lepšie ako prvý moderný remake. Opäť luxusný casting, fantastická výprava aj keď za pomoci CGI, ale fakt dychberúce scenérie a k tomu opäť výborné prevedenie Poirota. Našťastie som si starý film nepamätal, takže som naplno mohol na chvíľu zapojiť aj svoju šedú kôru mozgovú, kým mi svitlo, ako to nakoniec bude. ()

borec999

Ako mladému človeku čo nevyrastal na poirotovkách so Suchetom, sa mi táto prerábka oldschoolovej kriminálky do troška modernejšieho štýlu páčila. Príbeh je ako klasicky u Agathy Christie zaujímavý, bavilo ma postupne odkrývať tajomstvá postáv a jednotlivé zvraty (aj keď musím povedať že správny tip na vraha som mal pomernre skoro), natočené je to na úrovni kino filmu a potešili aj herci- s Branaghom v úlohe Poirota osobne nemám problém, ale najviac ma zaujala určite Emma Mackey, ktorá mala prekvapivo pomerne veľkú úlohu, zvládla ju veľmi dobre a som zvedavý v čom ju v budúcnosti okrem Sex Education ešte uvidíme. Vo výsledku bola Smrť na Níle vlastne celkom príjemne strávenou dvojhodinovkou. 70% ()

Wally

Zdlouhavé...nemá to tempo. Prostě to plyne, vy víte co přijde, protože to není první Poirot kterého vidíte a je konec. Takový průměr, který mi kazí zase ta hyperkorektnost v podobě nutnosti za každou cenu dostat do filmu afroameričany či lesby... Knihu jsem nečetl, ale pochybuji, že je tam Agatha ve své době začlenila do příběhu... Achjo... ()

Janega

Tentokrát nie. V snahe odlíšiť sa od predchádzajúcich filmov Branagh až príliš melodramatizuje a niektoré zmeny oproti knihe pôsobia zbytočne. Vyzdvihnúť treba však nádherné scenérie Egypta, ktoré sú skvostné. ()

aquiver

Tak moc hollywoodsky sterilní, že snad i kdyby šli herci tisíc mil pouští, pořád budou mít vyleštěné boty. Scénáristicky bohužel ještě méně zajímavé než Smrt na Nilu z roku 1978. V detektivním žánru už bylo natočeno dostatečné množství napínavějších a zábavnějších filmů. 60 % ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

24.03.2021

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (viac)

Hammer a Lopez v akční romantice

Hammer a Lopez v akční romantice

28.10.2020

Armie Hammer a Jennifer Lopez byli obsazeni do nové akční romantické komedie Shotgun Wedding. Lopez už má s tímto žánrem samozřejmě bohaté zkušenosti, pro Hammera se ovšem bude jednat o premiéru.… (viac)