Egyptská dovolenka belgického súkromného očka Hercula Poirota na palube úchvatného riečneho parníka sa zmení na desivé pátranie po vrahovi, keď sa idylická svadobná cesta dokonalého páru tragicky skončí. Na pozadí veľkolepej púšte a majestátnych pyramíd v Gize sa odohráva príbeh neskrotnej vášne a zničujúcej žiarlivosti v skupine kozmopolitných, bezchybne oblečených cestujúcich, a vďaka zápletke s viacerými zvratmi diváci hádajú, kto je vrah, až do záverečného šokujúceho rozuzlenia. (Cinemart SK)

sarulefilm

Nejsem fanouškem Branaghovýho Poirota a považuju ty dva filmy od něj za snad nejhorší adaptace Agathy Christie hned z několika důvodů. Zdá se mi, že vůbec nepochopil ty knížky, jelikož tam nejde jenom o to, kdo je vrah. Kdyby to tak bylo, tak by se nikdo k těm příběhům nevracel. Já vždycky brala Smrt na Nilu hlavně jako romantický příběh, protože láska opravdu motivuje jednání hned několika postav. A i když tady jsou romantické linky, tak jim zkrátka nevěřím. Jde hlavně o akci a šokující vraždy. Charakteristika postav je úplně minimální, i že i když jsem četla knížku a viděla předchozí filmové verze, tak tady mi asi do půlky filmu trvalo, než jsem objevila, kdo je jaká postava. Nebudu se vyjadřovat k té extrémní korektnosti, protože to už asi nezastavíme.  A všechno je to hlavně hrozně vážné. Poirot má být tak trochu vtipnou postavičkou, která přináší trošku humoru, ale Branagh je přímo heroická postava. Původní verze mají zkrátka v sobě takové kouzlo, které tyto filmy úplně postrádají. Největší problém ale vidím ve dvou věcech. Zaprvé Linnet má být tak trochu mrcha, která přebrala Simona. Ta její smrt kvůli jejímu charakteru není ani takovým překvapením, ale tady byla hrozný zlatíčko a taková miloučká. A pak teda ta hlavní romantická dvojice nemá vůbec chemii i když je to vlastně všechno kvůli nim. Občas se ráda podívám na Poirotovy příběhy několikrát, ale tenhle film už nebudu sledovat podruhý. ()

Polux

6/10 | První Branaghově adaptaci kníratého detektiva jsem tehdy vyčítal, že pro znalce předlohy nepřináší nic moc nového (kromě vyleštěného audiovizuálu a nevyžádané záplavy digibordelu). To jsem ještě netušil, že si Branagh podobné výtky u druhého filmu vezme k srdci a vyleštěný audiovizuál se záplavou nevyžádaného digibordelu okoření dávkou svébytné tvůrčí invence stran titulní postavy, po vzoru "když už neinterpretovat ne-tradičně příběh, tak alespoň detektiva". Poučení pro příště, aneb vždy může být ještě hůře:-). | Branagh je v hlavní roli i na podruhé pořád výborný, zbylý casting je po herecké stránce taktéž slušný (včetně těch, do kterých by to člověk předem neřekl), samotný příběh je pochopitelně silnou výsadou jakékoliv adaptace sám o sobě a nějakých opravdu podstatných změn zde, naštěstí, nedoznal (což je pro puristy dobrá zpráva, ale tak jako minule diváky znalých předlohy nebo předchozích adaptací děj nemá moc čím překvapit) a i tentokráte se film pyšní nablýskaným audiovizuálním provedením. Potud je tedy vše relativně v pořádku. | Nicméně jsou zde i nějaké ty vady na kráse a není jich, na můj vkus, úplně málo. Začíná to už u neobvyklého prvoválečného prologu, který s ústřední zápletkou nijak nesouvisí a je ve filmu vyloženě jen proto, aby titulnímu hrdinovi na konci filmu dodal charakterový "citový" oblouk romantické povahy. Ano, tomu samému charakteru, který je pověstný svou přísně logickou myslí a povznesením se nad obyčejné lidské rozmary, strasti nebo radosti (jak to ostatně předvedl v předchozím filmu). K tomu je potřeba, bohužel, přičíst zbytečně dlouhou expozici (trvá hodinu, než se zápletka pořádně rozjede) a především všudypřítomný digibordel, jehož neúměrnost zde dosáhla skutečně nových výšin (netočení na reálných lokacích, ale na place ve studiu, bije svou umělohmotností do očí v každém druhém záběru, který se neodehrává v kulisách parníku). Ve výsledku tak jde o slušnou adaptaci, ale mohlo to být o dost lepší. | PeZet ()

flyer.nick

Film, který nikam nespěchá, ale měl by. Minimálně v první půlce, kde se expozice táhne až do poloviny filmu a divák je tak znuděný, že druhou půlku, která se zase stane tak rychle, že člověk ani neví jak na to Poirot vlastně přišel, už prospí. Celkově tomu chybí nějaký vývoj případu, Poirot běhá od podezřelého k podezřelému a pak na základě jedné věci vykonstruuje celou vraždu aniž by se k tomu nějak dobral. ()

SONITA

V porovnaní s Expresom je to dosť nudné a celkovo aj po záverečnom odhalení mi tam zrazu chýbal ten WOW efekt. A pritom dosť som sa na film tešila. ()

Colomba666

⭐️Tak tato adaptace se těžce nepovedla. Branagh je skvělý Poirot, ale to je asi jediné pozitivum verze z 21.století, zbytek osazenstva byl neslaný nemastný, absolutně nezajímavá změť herců. ()

CheeseFigure

Kenneth Branaght a jeho Poirot mi nevadí. Jasné, nie je to Suchet, ale ten je netromfnuteľný. Knihu som nečítal a iné verzie si neviem vybaviť, preto neviem posúdiť, čo sa drží klasiky a čo je nové. Prišlo mi, že film by mal mať označenie ,,romantický", pretože téma lásky je tu dookola omielané. Milujú sa tie postavy, hentie, tamtie a rieši sa aj Poirotova stará láska. Nevadí. Čo mi vadí, tak je detektívna linka, ktorá mi prišla urýchlená. Prišlo pár rozhovorov a už sme mali vraha. Čo sa týka hereckého obsadenia, tak nemám čo vytknúť, rovnako ako prostrediu a záberom. Celkovo sa jedná o fajn film, ale bolo tam málo toho kriminálneho. A to ma mrzí. Ďalšiemu filmu s Branaghom ako Poirotom by som sa ale nebránil. ()

vinducha

Moc hezky se na to dívá , barevné je to jako omalovánky . A pro nás nepolíbené četbou Agáty a prvním zpracováním ze 74. je to prostě laskomina na 1 použití. Ale asi už se k tomu vracet nebudu. ()

Updated_Cake

Nevím, čím jsme si tohle zasloužili. Předchozí film byl překvapující, poutavý, zajímavý, člověka to bavilo. Smrt na Nilu ovšem mimo. Neznám předlohu, takže soudím čistě jako divák filmu. Ovšem to pozitivní na tomhle filmu jsou kostýmy, efekty a pár herců, kteří jsou zde očividně jen jako záchrana filmu. Film je ale pomalu na usnutí a ani z hlediska dramatu neodvádí moc dobrou práci. Jak jsem řekl, nečetl jsem knihu, ale dokážu si představit, že tohle asi nemusí být chyba příběhu jako takového ale spíš zpracování filmu. Film se snaží vybudovat až moc pompéznosti, kterou pak nedohání. V člověku probudí vysoká očekávání, která ani zdaleka nenaplní. ()

babuška

tomu říkám dojebat krásnou předlohu, a vlastně dokázat že na ty původní a starší brášky to nemá ani omylem a to i přes wonderku gal ()

Bragi66

Velmi malebný vizul tak za 6+, to podepíšu! Bohužel ale většina diváků asi zná zápletku, takže je to napětí jen pro ty, kteří to nečetli, nebo zapomněli. Já to nečetl, anebo zapomněl, že četl. Postrádal jsem u toho říznější spád děje, ale taková už je autorka předlohy. Další kladné body bych přidal za hudbu a za dobovou výpravu. Nepoznal jsem, jestli ten parník je originál nebo kulisa. To, jak Hercule Poirotovi s tím jeho dvoupatrovým marciálním knírem spílají za sebestřednost a sociopatické chování, to je svěží. Bohužel konec filmu, kdy to má nabírat na dramatickém spádu, není provedený dějově dobře.Tento film je něco jiného než klasická "tučnákovitá"postava Hercule Poirota, jak ji geniálně ztvárnil David Suchet, ale dá se to přijmout jako třeba Sherlock Holmes v podání buddhisty Benedika Cumberbastche. Doporučuji ke shlédnutí. ()

Tomas.Abi

Smrt na Nilu je nablýskaná vizuální podívaná spojená s prvotřídní hudbou, až mám pocit, zda se koukám na detektivku s Poirotem, neboť film se ztrácí v mnoha žánrech. Ovšem i když jsem téměř nepolíben dílem Agathy Christie, a jediné ztvárnění detektivek jsem viděl v podáni Davida Sucheta, nechci být až tak konzervativním a nedat filmu šanci. Film začíná černobílou pasáží z první světové války a dozvídáme se něco málo o Poirotovi když bojoval v první světové válce a nenosil ještě svůj slavný knír. Následně přeskočíme v ději do roku 1937 a sledujeme roztančený dav v luxusní restauraci v Londýně, kdy je jeden pár až tak hříšný, že jsem si vybavil scény z Hříšného tance. Muzikálový part nám uvádí náš zamilovaný pár, který se během chvíle, díky malé konverzační scéně u baru, rozroste do milostného trojúhelníku. Poirot je náhodou na večeři v tomto podniku a i díky náhodě se v další scéně, která nás přenese o 6 týdnů později do Egypta na líbánky novomanželů, účastní jejich radovánek. V této části nás čekají nádherné záběry Nilu, pouště, Abu Simbel, kolesového parníku, poháry naplněné šampaňským, nádherných šatech a dlouhých záběrech, které tu krásu a luxus podtrhují. Uběhlo mnoho času a já i přes tu krásu a hezké herecké výkony nejsem stále zaháčkovaný v ději, kromě svaté 3 s Poirotem pořádně nevím kdo je kdo a co mezi sebou mají, ale vím, že se na to dívá hezky. Poté co konečně na řadu přichází vražda se dostáváme do nové fáze psychologického soft thrilleru a šťourání se v dávných jizvách včetně těch Poirotových. Střih a záběrování začínají být v této části občas otravné, kdy se dlouhé otočné záběry v podstatných rozhovorech střídají s krátkými střihy a obličej herců je brán často z boku, takže se vytrácí všechna mimika tváře. I přes snahu budování hustého napětí, se nic takového nekoná a konečné rozuzlení přichází tak rychle, že jsem nestačil ani vydechnout. I přes nádhernou kameru, zajímavé charaktery postav, solidní střih a velmi zajímavý scénář, jsem se po shlédnutí tohoto strhujícího příběhu o lásce, chamtivosti a obětování, cítil naprosto prázdným a bez emocí. Asi jako kdybych dostal nádherně zabalenou krabici v barevném a lesklém celofánu, ale uvnitř by byla prázdná. Přes snahu udělat Poirota velkolepým filmem, utrpěl příběh a zůstal jen lunapark vizuálních zážitků. ()

Naby

Oproti předchozímu dílu asi méně “velkých herců”. Na druhou stranu to ničemu nevadilo. Celkově byl ale příběh horší, protože se mi podařilo ho celkem rozklíčovat, což bylo oproti předchozímu dílu trochu zklamání. Celkem 3,3* = 3* ()

Holly_Molly

A nebylo to špatný..vůbec to nebylo špatný. :-) První hodina build-up, seznámení s postavama a v druhý začne to vražděníčko, vyšetřování a všechny ty Poirotovský srandy. Navíc to všechno vypadá tak krásně, od herců, přes kostýmy, loď na který se většina filmu odehrává až po samotnej Egypt zde vyobrazenej. Prostě poctivá moderní detektivka jak má být! ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

24.03.2021

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (viac)

Hammer a Lopez v akční romantice

Hammer a Lopez v akční romantice

28.10.2020

Armie Hammer a Jennifer Lopez byli obsazeni do nové akční romantické komedie Shotgun Wedding. Lopez už má s tímto žánrem samozřejmě bohaté zkušenosti, pro Hammera se ovšem bude jednat o premiéru.… (viac)