Potřetí (The Third) se setkáváme s Černou zmijí na přelomu 18. a 19.století (1760 - 1815). Je sluhou prince-regenta George a v kuchyni, kde se kromě princových komnat děj často odehrává, mu nahrává svou blbostí "úředně ověřený švestkový knedlík" Baldrick, jeden ze dvou finalistů konkursu na obecního idiota Kensingtonu. (Nestal se jím, protože se dostavil. Ten druhý byl větší idiot - zapomněl na to.) V celé sérii se Černá zmije snaží získat majetek a moc i za cenu zrady svého pána nebo krádeže jeho majetku. Princ je však takový hlupák, že si těchto manipulací díky důvtipu Černé zmije nikdy nevšimne. (Fary)

Zagros

Opět se v seriálu posuneme o pár století dále. Vše ostatní zůstává, tím posunem se změní jenom kulisy pro další várku vtipných komentářů od Černé Zmije, kterými častuje celé své okolí bez rozdílu. Popravdě mě tahle série v některých svých dílech začala trochu nudit. Nemá to žádný vývoj (on by asi ani nebyl potřeba), ale hlavně stále stejný druh hlášek a humoru časem zevšední. Pravda je, že některé díly, části či scény byly skvělé. Přesto se mi zdá, že Černé Zmiji dochází dech a kvalita kolísá. Za mě o hvězdu méně než předchozí série. ()

DocBrown

Tahle serie se mi libila nejvic. Za naprosto tupeho prince regenta (genialni Hugh Laurie (brrr, jak muzete psat Dr. House Laurie, kdyz naopak v Dr. Housovi hraje Hugh George Laurie)) vladne prakticky samotny Edmund (a po poslednim dile uz se vsim vsudy). Vedle koncertu ustredniho tria se ostatni herci (Barrie, Coltrane, McInnerny, Connor za Allo Allo) jen tak zablysknou a znova zmizi, zadna dalsi hlavni postava jako kral ci kralovna tu neni, i kdyz se tu objevuje nevyrazna Mrs. Miggins, o ktere byla rec uz ve druhe serii. "omylem si urizl hlavu pri cesani vlasu", "Trafalgar ? Dobre, zminim se o tom Nelsonovi" ... ()

wosho

Tak tato třetí série uvázla mezi 1 a 2. Je to o poznání lepší než 1, ale zase horší než 2. Hugh Laurie hodně šlape Atkinsonovi na paty a občas ho i zastíní a Tony Robinson je snad každou sérií ještě větčí inbecil, než jsem si myslel. ()

Bohemák

Zdegenerovaný a manipulovatelný princ regent George je úžasná komická postava, díky níž jsem si velmi oblíbil Hugha Laurieho (bez něj bych o Doktora House asi původně ani nehodlal zavadit). ()

Paity

Výborný Rowan Atkinson, jako výborná Černá zmije. Dle mého možná nejlepší řada z celé "černé" série. Nějak mě ta špína v předchozích dílech nechybí, holt moderní civilizace. :) ()

Hanys_

Baldrick je čím dál dokonalejší, Laurie jako nejtupější princ v Anglii zajímavý, leč místy protivný..Naštěstí Atkinson a jeho hláškovaná s kýmkoliv se prostě neomrzí. Díly se slovníkem a s divadlem asi nejlepší. ()

Wishkah

Intrikátor a mistr hláškař Černá zmije, jeho častý terč a sluha Baldrick a totálně vypatlaný magor princ regent. Co chtít víc?.....snad jen vyslechnout si nejkratší epos :"Žil jednou malý buřtík jménem Bladrick a žil šťastně až do smrti."....absolutní špička. i když je čtvrtá série o kousek lepší, tak i u téhle sem si občas málem cvrkl do kalhot ()

Lionheart

Lehce horší než druhá série, ale přesto skvostně povznášející. V každém díle se paroduje nějaký známý fakt té doby, pan Č. je zde jen jako skvělý (a relativně oddaný) sluha Prince s mozkem menším než fazole. ()

Prochy38

A pokračujeme v podobném duchu, jako druhá série. Možná je to ještě trochu lepší. Skvěle to zaběhlé party zapadl H. Laurie. Ale co předvádí R. Atkinson, to je na nějakou mimořádnou cenu. Fakt díl za dílem jenom chláma... ()

TERRORDROME

Čierna zmija nezaháľa ani za Napoleona a aj keď je z neho už len sluha, neváha so snobským výrazom zdrbať každého kto mu vlezie do cesty. A že má funkciu priam k posratiu, princ George je vylízaný ako riť a slúžiť mu znamená byť neustále v ohrození že vás zabije nejaké nasraté hovado či bomba. Edmund Čierna Zmija však zvládne každú situáciu s baletnou gráciou a štipľavou urážkou na perách. Situáciu mu komplikuje aj jeho verný, avšak takisto absolútne nemtavý poskok Baldrick, ľudský ekvivalent tropického močiara. Zmiják má držku na raketový pohon, hláškuje a uráža, je sprostý ako hovno na kravate, neustále žehlí pricove priesery a snaží sa nahrabať si pre seba koľko sa dá. Skrátka je v skvelej forme. Najviac sa mi asi páčila hneď prvá epizóda, kde Čierna Zmija falšuje voľby v prehnitom obvode ( "vy ste jediný volič v prehnitom obvode? Áno, prevzal som to od pôvodného voliča, ktorý si neštastnou náhodou brutálne odrezal hlavu keď si česal vlasy." ) Z obsadenia ubudol Percy a pribudol nedoštudovaný doktor House ako stupídny princ George. A v jednej epizóde sa objaví aj samotný Chris "Rimmer" Barrie v úlohe francúzskeho revolucionára. Tretia séria drží kvalitu, som spokojný. ()

petrfox

Třetí řada je pro mě nejlepší z celé seriálové čtyřky, hlavně díky přiblblému Princi Regentovi v podání vynikajícího Hugha Laurieho, ovšem slizký Edmund a nechutný Baldrick jsou taky třída... ()

tom.cube

Třetí sezóna Zmijákových dobrodružství je má vůbec nejoblíbenější série Blackaddera a jeden z absolutních vrcholů britcomu vůbec. Každý díl nádherně vypointovaný, parádní sarkasmus, švihlý Hugh Laurie a vychytralý Baldrick. Vypilovaný diamant do posledního detailu. ()

Gastovski

Takže, jak jsem vyrozuměl, Napoleon je v severní Africe a Nelson zaujal postavení v... - Na Aljašce, Vaše výsosti, to kdyby nás chtěl starý Bony oblafnout a přijít přes severní pól. 1. díl: 6/10 2. díl: 8/10 3. díl: 8/10 4. díl: 8/10 5. díl: 8/10 6. díl: 10/10 Celkové hodnocení: 4* Kvalitativně srovnatelné s druhou sérií. Černá zmije pořád něco vtipně komentuje, Baldrick má jako vždy v záloze nějaký ten vychytralý plán a Hugh Laurie v roli imbecilního prince taky válí. ()