Černá zmije

• Veľká Británia Blackadder
Veľká Británia, (1983–1989), 12 h 15 min (Minutáž: 30–35 min)

Kamera:

Bill Broomfield

Rowan Atkinson, Richard Murdoch, Roger Sloman, John Savident, Brian Blessed, Bill Wallis, Gretchen Franklin, John Hallam, Stephen Gressieux, Angus Deayton (viac)

Recenzie používateľa wosho k tomuto seriálu (4)

The Black Adder (1983) (S01)

Vtipné to opravdu místy někdy je. Bohužel zde Rowan Atkinson ještě hledá sám sebe a polohu humoru která mu jde nejlíp- lidově řečeno, jeho postava se mě zdála absolutně nesympatická, až odpudivá a hodně tomu pomohl její představitel. Přemýšlel jsem, jestli se na to nevyprdnu a zbylé díly smažu (naštěstí jsem to neudělal). Jediné za co si tato první série zaslouží potlesk, jsou některé vedlejší posatavy král Richard IV či ten Skot. ()

Černá zmije II (1986) (S02)

Opravdu obrovský skok ke kvalitě a vtipnosti. U první série jsem se zasmál občas, tady furt. Co díl to dokonalá masáž mé bránice, mistrovské hlášky, nápady, herci- velice mě to místy připomínalo Červeného trpaslíka. Nevím jak to popsat, je to prostě kurevská prdel!!!!!!!!!! ()

Černá zmije III (1987) (S03)

Tak tato třetí série uvázla mezi 1 a 2. Je to o poznání lepší než 1, ale zase horší než 2. Hugh Laurie hodně šlape Atkinsonovi na paty a občas ho i zastíní a Tony Robinson je snad každou sérií ještě větčí inbecil, než jsem si myslel. ()

Černá zmije IV (1989) (S04)

Hned po druhe rade nejlepší serie, ktere neni nic svate. Atkinson uz nastesti neni takovy mizera jako driv, je mnohem prijatelnejsim a sympatictejsim Zmijakem, kteremu muzem fandit a jeho tragicky konec, v nas necha mnohe litosti a smutku, nez konec jeho postavy v prvni serii. A navic lze tuto posledni radu hodnotit i jako velmi silne protivalecnou komedii, na kterou nema ani MASH, jenz ukazuje nesmyslnost valky TOTO JE MAPA UZEMI, KTERE JSME DNES DOBILI. A V JAKEM MERITKU? 1:1 - tomuto vtipu a mnohym dalsim se vzdy zasmeji a pritom, me vzdy zamrazi v zadech ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz