Děj II. série se odehrává ve 2.polovině 16. století (1558 - 1603). Lord Edmund Černá zmije je oblíbencem anglické královny Alžběty a rozehrává zde za pomoci svých přátel (Baldrick a Lord Percy) partii lsti a vtíravosti, jejímž smyslem je získat si přízeň královny a tím i moc a bohatství. Ale vždy se to někde zvrtne... (Fary)

Reckon

První sérii jsem po radě několika kamarádů přeskočil a myslím, že jsem udělal dobře. Jako Bean přestal Atkinson pro mě existovat po shlédnutí Černé Zmije. Jeho nadávky a narážky na Baldricka a Percyho se skoro blíží k těm z Red Dwarfa. Ještě k tomu stačilo přidat skvěle napsané zápletky a vznikl seriál, který je vtipný napořád. (10/10) ()

Ilicka

Vtipnější a inteligentnější než předchozí série. Rowan Atkinson vyrostl do krásy a do síly sarkasmu, zábavným protihráčem je mu tentokrát frackovitá královna Alžběta. Nejlepší intro: Nástup Hugh Laurieho na scénu mě zcela zlomil v záchvatu smíchu, stejně jako mnoho dalších scén a scének. Richard Curtis je fakt génius:-) ()

Zagros

Druhá série byla o trochu lepší než první. Co mě překvapilo nejvíc, byla hlavní postava. Atkinson v roli Edmunda vypadá nejlépe, co jsem ho kdy viděl. Edmund samotný již není hloupý nekňuba, ale slušně zvrácený prospěchář, který vše trefně a hlavně vtipně komentuje. Jednotlivé díly trochu kolísají, ale některé jsou skvělé. Jen ten dabing zůstal otřesný, jestli budete mít možnost sáhněte po originálu. ()

B!shop

Od prvni serie neskutecnej kvalitativni posun, tohle je proste komedialni extratrida. Herecka sestava tu je opet stejna, tudiz idioti McInnerny a Robinson, ale Atkinson je tu az skoro k nepoznani. Pryc je pobihajici smesne vypadajici hovado, s bradkou mu to skvele sekne, vypada charismaticky a i kdyz tu je furt za loosera, dokaze sem tam vymyslet nejakej inteligentni plan a Beana nepripomina ani omylem. A jelikoz je postava lip napsana, ma co hrat a vyuziva toho naplno, takze hraje perfektne a do toho sazi jednu hlasku za druhou a nevyhejba se ani nejakejm sprostarnam. Kazdej dil ma navic zajimavou zapletku a je proste cemu se smat v jednom kuse. Jedina chyba na krase je misty otravna sestava Richardson a Fry, ktery tu jsou sice potreba, protoze kolikrat Atkinsonovi nahrajou na nakej vtipek a jsou v kazdym dilu, ale obcas je ta jejich buzerace otravna, treba v dile, kdy si z Atkinsona neustale delaj legraci mi lezli na nervy. Ale oba hrajou dobre a jsou tu jeste dost mlady. Celkove jasnejch 5*. ()

fabecc1222

Druhá série dorazila až s odstupem několika let od první, za tu dobu se stihl částečně obměnit tvůrčí i herecký tým, což rozhodně pomohla nárůstu kvality. Druhá série už se veze na zlaté vlně Černé zmije, a dělá z ní onu oprávněnou legendu. Vtipy už jsou více propracované, narážejí na danou dobu, potažmo přidávají různé narážky směrem k současnosti (Brambory). K tomu se přidávají výborné epizodní role jako opilecký Kapitán Rum, se kterým se můžete vsadit o co chcete, že se to dá použít na záchranu lodi, či excentrická klátička Flash s kánoí mezi nohama, rozdávající hlavičky místo pozdravu. ()

• V roce 2004 se seriál umístil na 2. místě v anketě "nejlepší britský sitcom" vedené televizemi BBC, ITV a Channel 4. (M4rkl4r)
  • V epizodě je několikrát vidět mikrofon. (Cheeter)
  • Rik Mayall si sám navrhl bizarní oděv, ve kterém vystupuje jako Flash na konci prvního dílu. Ostatní herci jej něměli spatřit, dokud se nezačala filmovat závěrečná svatební scéna a všichni padali smíchy, zatímco Mayall točil. (Kulmon)