Potřetí (The Third) se setkáváme s Černou zmijí na přelomu 18. a 19.století (1760 - 1815). Je sluhou prince-regenta George a v kuchyni, kde se kromě princových komnat děj často odehrává, mu nahrává svou blbostí "úředně ověřený švestkový knedlík" Baldrick, jeden ze dvou finalistů konkursu na obecního idiota Kensingtonu. (Nestal se jím, protože se dostavil. Ten druhý byl větší idiot - zapomněl na to.) V celé sérii se Černá zmije snaží získat majetek a moc i za cenu zrady svého pána nebo krádeže jeho majetku. Princ je však takový hlupák, že si těchto manipulací díky důvtipu Černé zmije nikdy nevšimne. (Fary)

DocBrown

Tahle serie se mi libila nejvic. Za naprosto tupeho prince regenta (genialni Hugh Laurie (brrr, jak muzete psat Dr. House Laurie, kdyz naopak v Dr. Housovi hraje Hugh George Laurie)) vladne prakticky samotny Edmund (a po poslednim dile uz se vsim vsudy). Vedle koncertu ustredniho tria se ostatni herci (Barrie, Coltrane, McInnerny, Connor za Allo Allo) jen tak zablysknou a znova zmizi, zadna dalsi hlavni postava jako kral ci kralovna tu neni, i kdyz se tu objevuje nevyrazna Mrs. Miggins, o ktere byla rec uz ve druhe serii. "omylem si urizl hlavu pri cesani vlasu", "Trafalgar ? Dobre, zminim se o tom Nelsonovi" ... ()

Oskar

"Stojíte, jako byste říkal - zde jsou mé genitálie, kopněte si." Myslím, že právě na základě ztvárnění prince George dostal Hugh Laurie postavu Bertieho Woostera ve "Woosteru a Jeevesovi". ;-) Jinak je tahle série o něco slabší než druhá a čtvrtá, protože se v ní moc politikaří a humor nemůže být tak nadsazený. Ale i tak je to fajn. 80 % ()

salahadin

"Černá zmije - balení obsahuje 6 potahovaných tablet s účinnou látkou endorfinium, užívejte perorálně denně po dobu 30min. Symptomatická léčba silné až středně závažné závislosti na seriálu neexistuje." Hlášky znám nazpaměť, seriál jsem viděl stokrát krát sto celých pět a přesto jsem schopen se stále těm ohraným scénkám smát. Neznám NIC podobného, co by mě donutilo po sté rozevřít dutinu ústní víc jak u doktora, zatnout abdominální oblast a vydat necivilizovaný zvuk. Černá zmije je nejgeniálnější věc Rowana Atkinsona, jejíž kvalit už nikdy nedosáhl. To platí nejenom pro třetí sérii. Brilantně vypilovaný slovní, britský suchý humor, vynikající obsazení, Atkinsonovy bravurní znechucené grimasy a další a další sympatické postavičky, které si vás získají. Navíc seriál počítá s určitým stupněm vzdělání diváka, aby vůbec pochopil pointu vtipu. Černá zmije dokáže neuvěřitelně uvolňovat endorfiny a zvednout náladu, přesto jde o poněkud méně známý a přehlížený sitcom, zcela neprávem. Ani Red Dwarf se Černé zmiji nikdy nepřiblíží. ()

Cheeter

Třetí série a časová doba, která mi sedí více, než středověk nebo renesance. A i humor stihl vyzrát. Jak u některých seriálů s přibývající dobou kvalita jde dolů, tady jde nahoru. Navíc pomohl Hugh Laurie, který umí hrát totálního pitomce, tak přesvědčivě, že vidět ho hrát kohokoliv jiného je pak nepřesvědčivé. ()

Mayaku

Ták, teď vyplníme tuhle žádost o přijetí do Parlamentu... Jméno? Baldrick...a křestní? to nevim...nemáš ani tušení? možná je to Vypadni...cóže?! - no když jsem si přišel hrát za ostatníma a řekl jsem jim: "ahoj, já jsem Baldrick", tak oni řekli: "jo, my víme, vypadni Baldricku!"...jojojo, dobře, takže pan V. Baldrick. Rozpoznávací znaky - žádné...mám velkej výrustek uprostřed obličeje...to je NOS Baldricku!!! Výskyt abnormálních příznaků v rodině...víš, co já to škrtnu, tady to ab...výskyt normálních příznaků v rodině - rozhodně žádné. A zápis v rejstříku...absolutně nic...ale notak Baldricku, máš se stát členem Parlamentu - napíšu tam podvody a sexuální deviace. ()

• V této sérii nemohl mít Rowan Atkinson bradku, protože jeho tehdejší přítelkyně to nesnášela. (Valsadora)
  • Jména herců ze čtvrté epizody Mossop a Keanrick odkazují na tři známé herce 18. století: irský herec Henry Mossop (1729-1744), angličtí herci Edmund Kean (1789-1833) a David Garrick (1717-1779) (Kulmon)
  • V páté epizodě projíždí Černázmije seznam manželek vhodných pro prince Jiřího s tím, že jediná možná je Karolína Brunšvická, kterou ale zavrhuje s tím, že má strašnou povahu. Ve skutečnosti se Jiří a Karolína vzali a manželství bylo strašlivou pohromou. (Kulmon)