John Wick 3

• Slovensko John Wick 3: Parabellum (viac)

V tretej časti tejto adrenalínovej akčnej série má super zabijak John Wick (Keanu Reeves) k smrti tak blízko, ako nikdy predtým. Na jeho hlavu bola vypísaná odmena 14 miliónov dolárov, čo zmobilizovalo armádu lovcov odmien. Potom, ako zabije člena tajného medzinárodného združenia nájomných vrahov, je John Wick exkomunikovaný a stane sa z neho štvanec na úteku. Elitní zabijaci z celého sveta sledujú každý jeho krok a sú pripravení okamžite využiť aj to najmenšie zaváhanie. (Forum Film SK)

wege

Ta akce je na tom to nejlepší. Je přímá, inovativní a nekompromisní. Proč se s někým srát 5 minut, když to stejně dobře vyřeší vystřelený obličej z 30 centimetrů. Zároveň ale ve spoustě té akce mi přijde Keanu pomalý, nemotorný a celé to působí často divně, k neuvěření. Skoro jako parodie. Navíc zde je stejný problém, co jsem měl ve dvojce, ten příběh stojí prostě za vyliž. Je to je výplň od jedné akční scény k další. ()

Ewík

16.07.23: Jde to z kopce...ano, jde, nejede. Akce je sice habaděj a příběh je dobrý, postavy taky, herci taky, hudba taky, akční vizuál krása nesmírná, hra na čestné hraní s pravidly a různé šach maty mňamka...to vše je základ pro supr akčňák s přesahem. Ale bitky jsou nic moc (jako by to byli samí amatéři čekající na ránu) a vlastně je to pořád to samé, což nakonec vlastně filmu vzalo šmrnc. Ale samozřejmě je možné, že tomu nerozumím a nevím, jak to "reálně" a "filmově" chodí - což je asi důležité pro pochopení těch mých 2 hvězd. Jo a taky mi připadá, jako by ty filmy natočili velcí milovníci psů :-) "It seems like everyone is suffering from the consequences of their actions." (Winston) // "Who do you wish to die as?" (Winston) ()

ANTYCHRYST

To řežba jak sviň:) nečekaně:) a je to jasný...do hotelu se prostě nikdo srat nebude :) skvělé pasáže..kde jsou desítky mrtvých během pár minut..přesně taková jízda..jakou jsem od toho očekával 90% ()

tartan

Si vis pacem, para bellum. Keď chceš mier, pripravuj vojnu. Druhá časť známej a storočiami overenej latinskej frázy je tiež názov jednej z najznámejších pištolí v dejinách, ale dostala sa aj do názvu už tretieho filmu o Johnovi Wickovi. Celkom oprávnene, pretože je vo filme nielen citovaná, ale jeho tvorcovia v ňom rozpútali pre divákov od začiatku do konca neskutočne intenzívne akčné peklo. Trojka začína presne tam, kde dvojka skončila. Ak ste teda predchádzajúce filmy nevideli, jednak ste prišli o najlepšie akčné filmy možno nielen tejto dekády, ale trojku si rozhodne tak neužijete. Príbeh je v podstate od začiatku veľmi jednoduchý a v trojke už skoro žiadny nie je. To ale neznamená, že sú tieto filmy nepremyslené. Práve naopak. Ponúkajú takmer komplexne premyslený a prísnymi pravidlami zviazaný zabijácky svet, kde všetko, čo sa deje, má svoju príčinu a následok. Ponúkajú tiež veľké množstvo skvelých narážok a nápaditých momentov. Keď na začiatku vbehne John Wick, ktorý je v zabijáckej branži pre svoje smrtiace schopnosti známy aj ako Baba Jaga, do knižnice, vypýta si od knihovníčky knihu ruských rozprávok, kde si pod nádhernou Bilibinovou ilustráciou z príbehov o Babe Jage už dávnejšie niečo dôležité odložil. Knihu vzápätí s maximálnou efektivitou použije v súboji s ďalším zabijakom. A taký je celý film. Od začiatku do konca v ňom lietajú nielen guľky, nože, psy a ľudia, ale aj vymaznané nápady a ťažkokalibrový humor ("Je to pre nás česť s vami bojovať, pán Wick." ; "O chvíľu vás dobehnem," s mečom v bruchu. "Myslím, že nie."). Keď si k tomu pridáte vymakaný vizuál, hudbu a skvostné herecké obsadenie s parádnym (aj reálne v používaní zbraní) Keanu Reevesom v čele, tak o najlepšej adrenalínovej filmovej jazde (aj na koni) tohto roku je už teraz rozhodnuté. ()

Vykuk

Je to stylové, ale opravdu, při té vší akci si to udržuje jakousi zvrácenou eleganci, až si člověk říká, že tohle se servíruje lidem, jak je to kůl a přitom je to jen přemíra násilí, vykreslená, jako nějaké umění.. nu což, máme to rádi, když jde o filmy a "zábavu". První polovina pecka, akce, choreografie, Keanu bombastický celý film, ale druhá půlka trochu ztrácí, nepotěšila Halle Berry, nemusím ji a byla o ničem, vytrhli to jen její vycvičení hafani. Co potěšilo, byl Mark Dacascos, hrál sice imbecila, ale rád jsem ho viděl. Proč nedávám plnou palbu, je hlavně konec, divný, nemastný, neslaný, přemrštěný a zároveň totálně ale totálně suchý.. nevím zda plánují čtyřku, ale tu už bych ani nechtěl, poté jak to vygradovali a nechali vyhnít, celkově ty "zvraty" ve filmu nedávají smysl, nemá to šťávu. 4* tedy fakt jen za promakanou akci a to FEST poctivě, za Reevse a že takových Hong Kong stajl můvííís moc není :) ()

Martin.Tokos

John Wick nikdy nezklame. Sice posunul lvl nesmrtelnosti tak na nekonečno, ale tak už to u akčních filmů bývá. Ukončení zajímavé a jestli další díl nebude, tak sme se dočkali nejotevřenějšího konce posledních let. ()

ACDCKL

Naprostá pecka, již od začátku film má takový náboj, že se člověku ani nechce odskočit na WC, i kdyby se měl člověk poc.cat. Akční scény jsou parádní, film nemá dle mého slabého místa. Halle Berry je výborný doplněk do výborné série a celkově, když se to vezme, na to, jak ta série vznikala jako béčkový film, tak známých herců zde hrálo až dost, tak se ze série vyklubala hezká akční série, která neomrzí. Třetí film je pro mě ten nejlepší, rozhodně jsem se nenudil. 5*. ()

HEED

Mnohem akčnější a vynalézavější než předešlé díly. K plnému hodnocení mi chyběl už jen víc dynamický soundtrack. ()

JosefTomas

Třetí John Wick už je produktem svého prokletí, kterému se těžko utíká (včetně těch zabijáků, co po něm jdou). Stále je to Wick, řemeslo funguje taky dobře a scéna ve zbraňovém muzeu (které je zároveň trochu předčasným finále) je ultimátní bomba. Jen už to je moc velké, aby se to udrželo ve snesitelně uchopitelných mantinelech a s měřítkem světa i akce bohužel neroste chuť, ale spíš se člověk začíná těch přívalů akčních dezertů přejídat. 70% ()

whysoserious

Sakra to zas byla jízda! Keanu má i po padesátce parádní kondici a pořád se s tím vůbec nesere. Bojové scény jsou živelné jako by se v nich rval týpek o dvacet let mladší. Určitě se hodí připomenout si před shlédnutím i druhej díl vzhledem k tomu, že třetí kapitola začíná přesně tam, kde skončila dvojka. Pořád to má koule a ano- okamžiků bez boje tam je všehovšudy asi jen necelých deset minut za celý film- a to je dobře! Tahle série si drží svou úroveň a dokud to tak bude a Keanu bude mít chuť se dál rvát, tak sem sypte další a další díly! ()

Joedas

Filmy s Johnem Wickem mají, stejně jako jejich fikční svět, svoje pravidla a s těma už se asi holt hýbat nebude. S čim se ale naopak k mýmu překvapení hýbe dost, je laťka, kterou nastavily bojový scény z předchozích dvou filmů. Neuběhne ani 15 minut a člověk hledá, kam mu spadla čelist. A i když v mejch očích první skupinovou bitku s vrhánim nožů nic nepřebilo, třetí John Wick nepřestane překvapovat. Neustále po divácích hází neotřelý nápady, fóry, nechuťárny a sem tam i nějaký odkazy na kulty z trochu jinejch žánrů. Za mě nejlepší díl. ()

Brziii

Tolik zbytecne a totalne nerealne akce. Nektere herecke vykony velmi slabe. Film cim zacina by mel koncit a drzet se v duchu prvni sceny. Tipuji, ze pristi dil budou skakat pres strechy a vznikne Matrix Begins. Velke zklamani za me 😏 ()

Gamekeeper77

Komentář může obsahovat spojlery. I trojka se nese v duchu předchozích dílů bez pro mě bohužel překvapivějších zvratů nebo zpestření děje například změnou lokací. Všechny rvačky a honičky jsou jak přes kopírák, jen přes to, že se John sotva hejbe a je fakt dost pomalej, je až neuvěřitelný, jak se mu všechny ty rány, nože a kulky vyhejbaji. Neskutečný přesily a ty akrobatický kreace na koních, no to už je moc. Taky mě dost štvala Johnova změna charakteru z cool zabijáka na připosránka, co kam přišel, tak škemral o pomoc a jak mu to všichni dluží a jak moc chce žít, aby moh vzpomínat na svou milou. U předešlých dílů to bylo všechno utajený, vědělo se o tom jenom v uzavřenej komunitě zabijáků a v hotelu, tady už to ví celý město včetně nejsmradlavějšího houmlesáka a když na hlavnim nádraží uprostřed davů padají k zemi mrtvoly, nikdo z kolemjdoucich neotočí ani hlavou. Už to neni zkrátka ten klasickej Wick, ale svou futuričností to zabředává spíš do matrixovskýho stylu, čemuž poslední absurdní tečku dodá i finálový přežití stežejních postav, jako by se skutečná realita odehrávala kdesi v jiný dimenzi na pozadí jejich druhých nesmrtelných"já", napojených na tý virtuální. I když jsem čekal něco o dost jinýho a hlavně podstatně lepšího, nemůžu jen hanit a plivat. I přes tu kopici přehnaností a dost silnýho přitažení celýho filmu za pačesy mu nejde upřít dost slušná dávka akce a nakonec i to, že i když okamžiků, který mi otevřely hubu dokořán bych tu moc nepohledal, tak přece jen, bavil jsem se celkem slušně a o to ve finále přece jde, takže co se vlastně seru. 82%. ()

murkl

Keanu Reeves je bůh. Je to jako sledovat hongkongské bojové scény s Jackym Chanem v moderním hávu. Místy nečekaně brutální a na rozdíl od prvních 2 dílů, je 3. díl velice vtipný. Tahle série mě hodně baví. ()

johnsnow

Mazec nad mazce. proste neskutočná akčniarňa, síce príbehovo o trošku slabšie oproti jedničke a dvojke ale spoznáme nové ksichty, pôjdeme trochu mimo NY a odhalíme trochu viac o Wickovej minulosti. Za silných 5* a akčné scény super, akurát tá s tými arabákmi mohla byť kratšia. ()

borohub

Už samotný začátek filmu ukáže o čem tento film vlastně bude - o pořádných bitkách. Tento snímek nenabízí žádnou přidanou hodnotu, ale pouze luxusní a propracované souboje mezi "klaďasy" a "záporáky". Některé souboje (vlastně všechny) trvají příliš dlouho, ale propracovanost je opravdu skvělá, takže to ani nijak nenudí. Trošku mě mrzí, že Halle Berry a Laurence Fishburne nedostali trošku více prostoru. Příběh ničím moc nepřekvapí, otevřený konec příliš nepotěšil, ale aspoň se mám zase na co těšit. Pokud to mám porovnat s ostatními díly, tak mě trojka bavila asi nejvíce. 85% ()

Hedy

Jonatán má tentokrát za prdelí půlku světa. Od mistrů zabijáků z Vietnamské večerky až po Ruské mafiány z nedaleké hospody. Jonatán si prostě nemůže dát ani na chvíli pauzu a tak je nucen bojovat vším co má po ruce ať už jde o knihu, koně nebo pásek od kalhot. Jsem zvědav kolik lidí uškrtí v dalším díle pomocí tkaniček od bot nebo umlátí půl metrovým dildem. Fantazii se meze nekladou a tak dle mého názoru bude další díl veden v duchu kdy bude Jonatán masakrovat plně vyzbrojenou armádu USA pomocí mýdla v ponožce. Vůbec bych se nedivil kdyby se to proměnilo v krvavou verzi MacGyvera. Možná ho v budoucnosti uvidíme ustrouhat někoho k smrti struhadlem. Akce je absolutně úžasná. Než si člověk stihne oddechnout tak tam Jonatán rve kuchyňský dranžirák někomu do prdele jen aby mu vzal zbraň a pomocí deseti kulek zastřelil padesát lidí. Jde o kulervoucí zábavu která je občas tak přes čáru až je to směšné. Jonatán přežívá věci které by dostali do kolen kde jakého superhrdinu. Ať už jde o sražení autem, pád z deseti metrů nebo házení skrz neprůstřelná skla. Jonatán očividně aspiruje na post Kapitána Ameriky a už mu jen chybí víko od popelnice kterým určitě někoho v dalších filmech také zabije. Za mě tedy plný počet. ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

09.10.2019

Líbila se vám Halle Berry ve trojce Johna Wicka a těšili jste se, že s ní dostanete v budoucnu další film? Tak to vás zklamu. Akční série John Wick se sice dočká spin-offu, dokonce opravdu ženského,… (viac)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019

Milí filmoví fandové, právě byl spuštěn zvýhodněný online předprodej vstupenek na 8. ročník Filmového víkendu ČSFD.cz. Letošní ročník setkání filmových nadšenců poběží od pátku 9. do neděle 11. srpna… (viac)