John Wick 3

• Slovensko John Wick 3: Parabellum (viac)

V tretej časti tejto adrenalínovej akčnej série má super zabijak John Wick (Keanu Reeves) k smrti tak blízko, ako nikdy predtým. Na jeho hlavu bola vypísaná odmena 14 miliónov dolárov, čo zmobilizovalo armádu lovcov odmien. Potom, ako zabije člena tajného medzinárodného združenia nájomných vrahov, je John Wick exkomunikovaný a stane sa z neho štvanec na úteku. Elitní zabijaci z celého sveta sledujú každý jeho krok a sú pripravení okamžite využiť aj to najmenšie zaváhanie. (Forum Film SK)

Urukhaj98

Absolutně lahůdkové akce je tu tak moc, že už skoro nezbývá místo pro příběh. I tak si ale nemůžu stěžovat a těším se na to, jak se to ještě víc pokusí trumfnout čtyřka. P.S. Fanoušci Raidu budou velmi potěšeni. 8/10 ()

geek.ondra

Nezastavitelná přehlídka vizuálně opojné akce. Nic víc tu sice není, ale Stahelski ví že nic víc ani nepotřebuje. Super zážitek, ale příště už bych uvítal i něco co aspoň zdánlivě připomíná příběh. 7/10 ()

ing.man

Po mnoha letech jsem byl na premiéře. Od prvních minut jsem si říkal, chci čtyřku... A víte co? Bude!! Juchůůůůů. Halle Berry má comeback stejný asi jako měl Travolta v Pulp Fiction. Druhá půlka mě možná i nudila, ale jen trošku. Totiž ta vybíjená s Halle a pejskama byla o dost zábavnější než jen tak vysklívací asijská klasika. Vážně skvělý nářez! Guns...... A lot of guns!! Vejde do dějin snad jako Hasta la vista, baby. ()

Sala1

John Wick 3 začína krátko po tom, čo hlavná postava dostala hodinu na to, aby vymyslela, čo bude robiť so svojim životom ďalej a púšťa sa na riskantnú nočnú výpravu mestom, počas ktorej sa svet gangstrov pripravuje na vojnu = parabellum. Týmto rozhodnutím sa tvorcovia vyhli dejovej štruktúre pomsty nastavenej v minulých dieloch, čo je veľmi dobré, pretože vidíme postavu vo viac-menej novej situácii a celý film tak pripomína cestu, ktorá je vydláždená k štvrtej časti. John Wick je stále jeden z najatraktívnejších a najčistejších akčných filmov v tomto desaťročí a to z mnohých dôvodov. Málokedy vidíte tak premakanú, nacvičenú, výborne nasnímanú a vynikajúco zostrihanú akciu. Kamera sa nebojí širokých záberov, vo všetkom máte prehľad a réžia umne varíruje strety cez rôzne prostredia, zbrane, či prostriedky. Napriek tomu si myslím, že film by zniesol menej akcie (určite je to najakčnejšia časť), čím by sa tvorcovia možno vyhli aj pocitu akejsi repetitívnosti. Je zaujímavé sledovať Johna s tým, že neviete aký má cieľ a plán, až do istého momentu. Po Wickovom osobnom rozhodnutí sa postava rozhodne konať inak, ale jej motivácia a dôvody sú vysvetlené na príliš malom priestore, čo môže ku koncu vyvstať ako rozhodnutie nasilu. Je príjemné vidieť, že tvorcov zaujíma nielen postava Johna, ale aj mnohé vedľajšie, ktorým sa snažia venovať dostatočnú pozornosť, čo ale na rozšírenie chápania témy a univerza nie celkom stačí. Halle Berry je vítaným prírastkom, filmu dala ozaj veľa aj keď len nakrátko a myslím, že viacerí diváci by ocenili jej návrat v pokračovaní. Viac tu: https://youtu.be/i5d7lWv_2zs ()

Likan7

Dvojka na mě udělala větší dojem, jenže to jsou TAK silný čtyři hvězdy, až se mi chce dát pátou. Zase se nám trochu rozpíná mytologie toho světa a já mám zase o kousek větší chuť sledovat z tohoto prostředí seriál o deseti řadách po dvaceti dílech. Akce tu je na pomyslném vrcholu, Reeves tu zase krájí, láme a střílí všechno, co mu přijde do cesty v tak parádním stylu, že Vás to prostě bude bavit. Příběh tu je sice také, ale víc než kdy dřív jsem se o něj prostě nezajímal a jen čekal na další tunu nápadů, kterou na mě tvůrci připravili. John Wick 3 je moderní, akční až na půdu a nejvtipnější ze série. Často je brutálnější, než bych čekal a často jsem se musel až usmát, jak je Wick nesmrtelný a neporazitelný. Jak ale říkám, je to tak obrovská pocta a nakopnutí žánru, že mu tu Johnovu nedotknutelnost odpustíte. Dočkáme se dalších dílů? S Reevesem nevím, ale ten svět je tak velký, líbiví a tajnůstkářský, že bych si dal spin-offy třikrát do roka, samozřejmě opět pod taktovkou "školy" 87Eleven, které vděčíme týhle trilogii snů. ()

Raijin

75 perfekt filmu bol masaker. Ale že totalny, nevedel som sa rozmysliet, ktora sekvencia bola najlepsia. Osvetlene to bolo takym sposobom, ze som nechapal a nechapem ako je mozne to takto spravit. John ide cez mrtvoly a snazi sa zo svojho pruseru dostat. A je to peckovne. Pomale otvaranie dveri do jeho sveta a postupne prenikanie informacii z neho, rovnako ako v predoslych dieloch, funguje perfektne. Dokonca aj postavil novu latku. V prvom dielu sa rozprava o ceruzke, v druhom sa ukaze, a v tretom, no tu John zabije cloveka za pouziti knihy, KNIHY! Kazdopadne ta posledna hviezdicka mi chyba. A to kvoli finalu tretej kapitoly. Stracal som pozornost, nepriatelia uz boli nezaujimavi ba az trapnucki. Postupne ma to prestavalo bavit a dufal som, ze uz bude koniec, ktory neprichadzal. Hlavny zaporak bol fajn, ale vsetky tie veci okolo, rokonca aj choreografia klesala a boli vidno triky, zacinalo to byt prehnano prehnane a nestavnate, bez kreativity, ktorou John ovplyva a bez smrncu, ktorym v akcnych scrlenach vladne. Nehovoriac o grand finale, ktore ma sklamalo. 4. Kapitola musi vsetko uviest do roviny, pretoze inak 3kovy koniec nebol zvladnuty. Rozhodne ale zatial jeden z najlepsich show tohto roku. ()

Maximilianus

Akčná superjazda, ktorá je najmä v prvej polovici plná originálnych lokalít a prináša mnoho nevídaného do akčného žánru, ako napríklad kone a psy. Johnovi svedčí New York, takže som rád, že sa na dovolenke nezdržal dlho. Myslel som si, že toto bude nejaké zakončenie série, ale očividne nie. 7,6/10. ()

Klajondr

Dávám pět hvězd s velmi odřenýma ušima. Rozhodně lepší než předchozí díly, hlavně díky více propracované a zábavné akci, o kterou rozhodně není nouze. Baba Jaga se prostě dokáže o sebe postarat, i když proti němu jde celý svět. Zabíjí se vším, co se najde, akorát mi tam teda chyběla stará dobrá tužka. I tak se prostě John Wick nikdy neomrzí. ()

s1r1us

** - *** Bez nápadu, vpodstatě bez děje. Už třetí recyklát úvodní úžasné jedničky. Klasická akční béčková mlátička, kde se umírá až po střele do hlavy z 20cm, a pak ještě asi 10x (třeba vidět v kině s pořádnými basy). Co tomu přidává body je atmoška ,sympoš dog-person (+1*) John Wick a záblesky černého humoru. PS. buď má Reeves nohy do O a nebo ho zase v tomhle díle musely šíleně tlačit boty. ()

Hashirama

Mark Dacascos, Yayan Ruhian, Tiger Chen...nevím, co chtít víc. Příště tam dejte Iko Uwaise, Tonyho Jaa a Scotta Adkinse, a bude vymalováno. Keanu Reeves se zrodil jako Neo, prošel si v životě tím nejhorším, a teď umře jako John Wick. Chad Stahelski filmařsky neuvěřitelně dospívá. Skvěle si hraje se světly a neony a nad každou akční scénou přemýšlí do nejmenšího detailu a přidává stále nové a nové nápady, jak obohatit poctivé akční řemeslo a překvapit diváka. Dvojka byla příběhově jaksi elegantnější, soudržnější a dávala větší smysl, jednička je zase to sympatické stylové béčko, které nikdo nečekal. Ve trojce už se naplno projevují druhotné syndromy jako čím dál viditelnější nesmrtelnost hlavního hrdiny, o kterého se divák prostě nebojí, mizení mrtvol a změna počtu nepřátel, ale čert to vem, když před námi stojí blyštivá a načančaná žánrová revoluce. ()

PedroPo

Bohužel, velké zklamání. Na trojku jsem byl natěšený jak puberťák na první cigáro a dopadlo to podobně jako s tím prvním kouřením - nechutnalo mi. Ta nepřetržitá akce mě neskutečně nudila. Souboje byly o něco delší a... nudily mě. Mrzí mě to moc, ale na ten film už podruhé nepůjdu (předchozí dva jsem v kině viděl hned dvakrát). I tak téhle sérii ale věřím a jestli se jim podaří dodat do kin i čtyřku, tak jí dám šanci. ()

bearmeedek

Doufal jsem, že třetí kapitola bude na stejné úrovni jako ty dvě předešlé. Začíná asi jednu minutu po skončení druhé kapitoly. A nastupuje nekonečná bitka a vyvražďování, až do konce. Ale pozor. Po takovémto popisu, pohledem nezasvěceného, nebo pohledem mírumilovných diváků (rádoby umělecký pohled nevyjímaje) je to jasné a sračkové béčko. Tak a tady ti machři, kteří stvořili Wicka, dokáží tento jednoduchý „děj“ povýšit na umění. Natočit béčko jako absolutní áčko a ještě s uměleckou kamerou, to není sranda a nepamatuji v posledních letech film (sérii) v takovém duchu. Trojka nejen žije, zachovává temnou atmosféru, ale neusnula jen na rychlé chůzi s pistolí plivající olovo. Souboje jsou oživeny o různé způsoby boje a zařazeny byly i nové tajné zbraně, jako třeba psi kuložrouti (auu). Ještě bych mohl zmínit, že míra akce a míra ztrát na životech by vystačila minimálně na deset akčních filmů, ale to už přede mnou postřehlo více lidí. Takže mé očekávání nebylo zklamáno a po dojmu z kina tentokrát musím do plných 5*. ()

Mouchal

Odvážím si tvrdit, že John Wick 3 obsahuje jednu z nejlepších akčních (ne-li tu úplně nejlepší) sekvencí, co jsem kdy viděl. A i přesto, že akční filmy nejsou zrovna můj oblíbený žánr, už jsem toho viděl sakra dost. Jen škoda, že se odehrává skoro hned na začátku a místo toho, aby kvalita akce eskalovala, tak mírně degraduje. Třetí John je už takřka pouze a čistě akce. Ano, je tu prohloubení příběhu o tzv. Arbitry, kteří jsou takovou pomyslnou rukou Velké rady a blablabla... Koho tohle zajímá, když John už zase vystřílel, zmlátil nebo jinak zmasakroval půlku populace celého kontinentu. Keanu je pro tuto roli stvořen a je na něm znát, kolik toho do své role dává. Nedokážu si představit náročnost jeho tréninků. Halle Berry v akci ale nezůstávala vůbec pozadu a je až k neuvěření, kolik jsou toho tito už přecijen postarší herci schopni zvládnout. Nicméně nemůžu se zbavit dojmu, že ke konci už filmu trochu docházel dech a závěrečný souboj už bohužel nebyl tak intenzivní. I tak ale skvělý film a skvělá značka. 85% ()

kukkik

Z původního konceptu už zbyla pouze ohlodaná kost. Příběh už jednoduše neexistuje, vzal s sebou i logiku a napětí a místo toho přináší třetí John Wick prapodivnou podívanou ve stylu Chucka Norrise se špetkou karikatičnosti poslední herecké fáze Stevena Seagala, kdy očividně stárnoucí herec v některých scénách sotva vypajdá schody a v další předvádí akrobatické výkony hodné Bruce Leeho v jeho nejlepších letech a to všechno cele obaleno tučným plot armorem (pěkný nový termín, hned se mi zalíbil, alespoň k něčemu byl ten úpadek Hry o trůny dobrý), který absenci výše zmíněných stavebních kamenů filmu řeší zkrátka tím, že když sám sebe zažene do slepé uličky, probourá zeď děje aby se v nastálém mračnu prachu zarýsovala postavička hlavního hrdiny mizejícího v zapadajícím slunci, respektive stoce jako tomu bylo vidno zde. Já chápu nadšení okolo prvního a dejme tomu i druhého dílu ale tohle už je za hranicí absurdnosti i zábavy. 1/5 ()

Sweat55

Nemůžu tomu uvěřit, ale třetí John Wick je trochu zklamáním. Pořád se jedná o vrchol akčního žánru, kde každá přestřelka a potyčka by mohla v jakémkoliv jiném filmu fungovat jako finále. Problém má ale film s příběhem a samotným vyprávěním, jelikož když se nad ním alespoň trochu zamyslíte, nedává to moc smysl. Výlet hlavního hrdiny do pouště je sice plný akce a Halle Berry si to neskutečně užívá (což je radost sledovat), nicméně na konci filmu se po dvou hodinách dostaneme v podstatě zpátky na začátek a já začínám mít dojem, že se tahle série až moc zbytečně natahuje. Navíc chybí nějaký zajímavější akční moment, jako byl Řím ve dvojce, nebo noční klub v jedničce, kdy John krásně do rytmu skvělé hudby ustřeluje hlavy. Nic tak kulervoucího tu v podstatě nenajdete. ()

LordMysti

Akční filmy mám rád, ale takto extrémně tupej blábol o ničem drží nad vodou opravdu jen perfektní brutální akční scény. Ale i tam je to jako v předchozích dílech nesmyslná zhovadilost postrádající jakoukoliv logiku. Je to prostě videoklip, nějaké reprezentativní demo akčních scén a bez ladu a skladu, bez hlavy a stále to samé dokola. Pokud chci alespoň trochu uvěřitelnou brutální akci, pustím si Spartaka, pokud chci něco vynalézavého a neotřelého tak Bonda. Tohle je opravdu pouze a jen demo ve stylu videoklipu. Ale chápu, někdo neočekával nebo nechtěl víc a plně to respektuji. PS - mám raději UFC než podobný videoklip :). ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

09.10.2019

Líbila se vám Halle Berry ve trojce Johna Wicka a těšili jste se, že s ní dostanete v budoucnu další film? Tak to vás zklamu. Akční série John Wick se sice dočká spin-offu, dokonce opravdu ženského,… (viac)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019

Milí filmoví fandové, právě byl spuštěn zvýhodněný online předprodej vstupenek na 8. ročník Filmového víkendu ČSFD.cz. Letošní ročník setkání filmových nadšenců poběží od pátku 9. do neděle 11. srpna… (viac)