John Wick 3

• Slovensko John Wick 3: Parabellum (viac)

V tretej časti tejto adrenalínovej akčnej série má super zabijak John Wick (Keanu Reeves) k smrti tak blízko, ako nikdy predtým. Na jeho hlavu bola vypísaná odmena 14 miliónov dolárov, čo zmobilizovalo armádu lovcov odmien. Potom, ako zabije člena tajného medzinárodného združenia nájomných vrahov, je John Wick exkomunikovaný a stane sa z neho štvanec na úteku. Elitní zabijaci z celého sveta sledujú každý jeho krok a sú pripravení okamžite využiť aj to najmenšie zaváhanie. (Forum Film SK)

LukyValient

Pardon, ale u tohodle filmu stačí vidět posledních 15 minut.. stejnej feel. Ušetřím Vám 2h života :D Děkovačky až po tom :D Jinak seagalovská zápletka :D ()

Filmaris

Ani nepamätám kedy naposledy som videl sériu, kde by každá časť bola lepšia ako tá predošlá. John Wick 3 to ale dokázal a posúva hranice akčného žánru do nevídaných rozmerov. Je to opäť nápadité, plné šialene akčných sekvencií či už ide o prestrelky, súboje telo na telo alebo naháňačky na motorkách. Tento krát tu už máme aj hlbší pohľad do tohto fiktívneho sveta a je to čoraz zaujímavejšie. Sú tu nové postavy, nové prepojenia a tiež zopár nečakaných momentov. Je pravdou, že v tomto filme sa tak trochu stráca pocit žeby John Wick bol obyčajný smrteľník, ale práve kvôli brutálnym akčným scénam a neskutočne tvrdej práce kaskadérov, ktorí naservírovali úžasné bojové choreografie mi to vôbec neprekážalo. Film má aj niekoľko vtipných momentov, ktoré krásne fungujú a robia tak z tejto akčnej jazdy ešte lepší zážitok. Vyzdvihnúť musím aj skvelého záporáka, ktorého si zahral výborný a talentovaný Mark Dacascos. Škoda ale trochu prehnaného konca. Napriek tomu, ale neskutočný zážitok, ktorý si dám kedykoľvek. ()

ostravak30

Pro mě je John Wick vlastně pořád stejná písnička. John je zkrátka legenda, která vybouchá všechno, co mu přijde pod ruku. Nově fanoušci mohou nahlédnout pod pokličku. Kdo stojí nad radou, jak rada koná, trestá, ale i odpouští. Trochu bizarní je pohled na Wicka v tom jeho sáčku, kravatě a košili v poušti. Vizuální stránka je vůbec kapitola sama pro sebe. Ze všech dílů vypadá tady nejlépe. Naopak kamera jako by připomínala, že jde vlastně něco na styl počítačové hry, kdy prostě hráč střílí na vše, co vidí před sebou. Hlavně je to patrné v Maroku, kdy J. W. bojuje po boku Halle Berry. Zrovna jí snad nikdy nedojdou náboje a tak pálí a pálí a vůbec nedobíjí. Závěrem pak filmaři dodali Wickovi punc nesmrtelnosti, když přežil pád z výšky i střelbu. Tím pádem samotné boje začínají působit trochu nudně, protože víme, že je neporazitelný a nesmrtelný a zajímavá je už jen ta omáčka okolo. Chad Stahelski si na této sérii udělal kariéru. Ale nově se přidali i tři začínající scénáristé, kteří poprvé právě tady psali: Shay Hatten, Chris Collins a Marc Abrams. Přesto nemyslím, že by se díl od dílu něco zásadního měnilo. ()

Honzulik

John Wick 3 - tak velmi jsem se těšil na pokračování této skvělé série. A musím opět smeknout k perfektně a a profesionálně odvedené filmové práci. Pokračování John Wick 3 ani trochu neubralo na vysokých nárocích na scénář, režii, kameru, akci, hudbu a samozřejmě herecké výkony ve kterých opět dominuje Keanu. Skvěle jsem se bavil a film vřele doporučuji... ()

AnthropOcean

Sofia: "He shot my dog!" John: "I get it". Finálny "boss fight" sa mi už trochu tiahol, zvláštne vtipný záporák trochu vytŕčal vo svete Johna Wicka, ale inak sa opäť raz jednalo o extrémne nabitú akciu vo veľkej miere natáčanú praktickými efektmi a choreografiou ako vystrihnutou z baletu. Pár momentov si muselo viac vypomôcť CGI efektmi ako v predošlých filmoch, ale stále je to len nepatrná barlička v porovnaní so súčasnou hollywoodskou akciou. Niektoré sekvencie pripomínali už aj minulé filmy čo trochu zneistilo moje hodnotenie, je to solídnych 3,5, ale tá štvorka je skôr len z úcty k tej drine, aj to sa počíta. ()

praethoria

Nuda........ tento film si zaslúži iba jednoslovné hodnotenie. Po vzhliadnutí (niekoľkokrát) jednotky (john wick 1) som bol sklamaný dvojkou, a táto trojka je úplne slabá. vôbec nič ma nezaujalo a totálne som sa nudil celý film. tak ako v dvojke veľa zabíjania, až sa človek unudil z toho. Napr. niečo podobné, ako keď budete jesť rezeň celý týždeň, tiež sa Vám zhnusí. ale raz za čas máte na to chuť. Podobne so zabíjaním (na plátne off course). úplne ďakujem bohu, že som si kúpil Midi balenie popcornu a veľkú pepsi, lebo by to boli muky.... čerešničkou na torte tie totálne priblblé dialógy vo filme. scény s bitkami a zabíjaním boli častu mimo realitu a pripomínali mi Segalovky, Chuck Norrisovky, kde šte aj tie boli aspoň kus kreatívnejšie. záver: ak si čo len kus náročný divák, nechoď na to. dávam 2* z milosti ()

reno.d

Dvě kulky do břicha, jedna do hlavy! Pro mě nejlepší část v Casablance s Halle Berry a jejíma roztomilejma pejskama! Akční nářez, jakej se jen tak nevidí!!! 90%! ()

ScarFace_V8

John Wick 3 byl parádní! Typický příklad toho jak má vypadat moderní akční film. Žádný paskvil vznikající v ateliérech studia na green screenu. Stahelski, jako bývalý kaskadér, si tohle plně uvědomuje, ví co to obnáší a jak to má vypadat... naposledy nám to ukázal George Miller s Mad Max 2015, který považuji snad za nejlepší film toho roku. Nehledě na to, že si herci dělají veškerou kaskadérskou práci samy - obzvláště excelentní Reeves. Akce je skvěle natočená - není možné se v ní přestat orientovat. Žádné rychlé střihy, žádná roztřesená kamera... prostě Vrr. Každý díl prohloubil cestu v Lóru zase o něco víc a tenhle není žádnou výjimkou. Obzvláště v odkazech na jistý historický spolek. Hodně mě tam potěšila i ta akce se psy - Belgičáci tam měli skvělou akci, vypadalo to uvěřitelně, přirozeně a fakt ostře. Jsem nadšený a nemůžu hodnotit jinak než *****. ()

taft

Jako vážně? Po celkem slušné jedničce, přišla dost průměrná dvojka, kterou jsem musela kouskovat na dvakrát protože mě to teda moc nebavilo, takže jsem od trojky moc neočekávala. Ale vážně Vás baví se v kuse 2 hodiny dívat jak John nereálně zabíjí asi 400 tisíc záporáků kteří mu jdou do cesty přitom by reálně byl už v první scéně mrtvý?. (BTW: Dal si někdo tu práci a spočítal kolik jich vlastně John zabil)? Vždyť se tam od začátku do konce nedělo nic jiného..vlastně jsem ani pořádně nepochopila proč tak vehementně chce Wick žít. Božéééé tohle prostě néé. Nevadí mi akčňáky, nic proti nim nemám, ale co jsem si z toho filmu jako měla vzít? Vždyť mě bylo těžko ještě půl hodiny po. Ale vidím že o tohle asi jde, protože čím víc se tam zabíjí tím vyšší hodnocení film má. Nad tím byste se měli ostatní zamyslet, nemyslíte? ()

husak_k

Další výborný díl s ještě více akce a ještě kvalitnější (jak?) choreografií. Násilí přetvořené v umění. Přesto trochu zklamalo, že na konci mohli mít záporáci Wicka už dávno mrtvýho. P.S, lidem jako Kleopatra bych zakázal tyhle filmy hodnotit když maj takovej stupidní vkus, hlavně že pak dávaj pětihvězdy totálním kravinám. ()

jokino

Mr. Jonathan Wick.., Mr. John Wick - mlátička ala nedotknuteľný Seagal.., Mr. John Wick - nesmrteľný ala John McClane.. Šrámi, rezné, bodné a streľné rany síce máme, stratu krvi možno taktiež značnú, padáme z väčších výšok s vysokou pravdepodobnosťou riadne si dobiť, ak nie rovno zničiť celé telo, prijímame údery a kopy, žeby to v momente asi odrovnalo / zabilo hocikoho, no zato, navzdory tomuto všetkému absorbovanému, v zápäti skoro bez problémov vstaneme, otrasieme sa, oprášime a ideme proste ďalej cez mŕtvoly hlava - nehlava, aby sme mohli dosiahnuť svoj vytýčený cieľ.. Dávam 3,5* za akciu a že vo filme nebolo asi ani 1 "hluché" miesto, človek sa nenudil ani na sekundu. Avšak s ostatným vrámci boja Keanu, to už bolo fakt prestrelené.. Niekoľko krát som mal pocit, že chlapec už melie z posledného, proti tým súperom - niektorým, by proste nemal najmenšiu šancu a v ďalšej chvíli, akoby protivníci zabudli martial arts a opäť sa do role vracia neporaziteľný Keanu. Reevs je velmi velký sympaťák, má obrovskú charizmu, mám ho ako herca velmi rád, no tu to bolo vyslovene prehnané s jeho "výkonom" a scénami. Ale predpokladám, že ako pri sérii "Die Hard", či nekonečnom "Fast & Furious", ani tu nebudeme dlho čakať na pokračovanie príbehu, ktorý skončil s otvereným koncom.. ()

baclajean

Po skvelom soundtracku John Wick 2 som čakal, čo bude v trojke. Lenže tu bolo iba strieľanie, samé strieľanie. Akoby ani žiadna hudba nebola. James Bond sa môže schovať, John Wick prežije všetko. Na konci na chodník padol ako Mr. Bean. A motorkári sa môžu hanbiť, to boli veľmi amatérsky vymyslené scény. Opäť akčná nakladačka, no tentokrát už sa človek chytá za hlavu, prečo to až tvorcovia tak hrotia. ()

Mograine

Keanu je prostě borec. Střihnout si potřetí zabijáka s nesmrtelností Kapitána Price už chce fakt koule a vypadá to, že Keanu má největší koule na světě. Znovu se tu opakuje parádní akce říznutá perfektní hudbou, a lehce posolená impozantními gagy. Zdá se, že John se prostě kurva nevzdá a dostaneme další kousek a soudně podle gradace celé akce bych dal podtitul Guns to a Knifefight nebo Crosshairs nebo taky Memento Mori. ()

pekko

Jeden nezranitelny a desiatky postav so sekundovou zivotnostou. Permanentna strielacka a bitka bez akehokolvek deja. 15 minut sa na to pozerat da, ale 2 hodiny su privela. Radsej si zahrajte nejaku pocitacovu hru... ()

BobArmstong

Tretí John Wick si zaslúži miesto po boku akčných klasík už len vďaka svojej technickej dokonalosti, ktorú na plátnach kín predvádza posledných päť rokov. Rozpočet je stále hlbší a hlbší, tým pádom si tvorcovia môžu dovoliť už takmer čokoľvek, za čo som osobne rád. Záver zasa raz naznačuje návrat Keanu Reevesa vo svojej najlepšej úlohe uplynulej doby, pričom sa zdá, že tentokrát pôjde o maximálne testosterónové bláznovstvo tej najlepšej akosti. Rád by som však zdvihol varovný prst, keďže dúfam, že tá nevyhnutná a vlastne už aj ohlásená štvorka bude naozaj poslednou kapitolou príbehu. Samotná séria sa totiž nebude môcť dojiť donekonečna a budem rád, ak John Wick odíde so cťou a štatútom akčného kultu. Koniec koncov, i tretie Expendables jasne dokázalo, že kvalitný koncept sa môže veľmi rýchlo zboriť a pošramotiť tak povesť inak výbornej série. ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

09.10.2019

Líbila se vám Halle Berry ve trojce Johna Wicka a těšili jste se, že s ní dostanete v budoucnu další film? Tak to vás zklamu. Akční série John Wick se sice dočká spin-offu, dokonce opravdu ženského,… (viac)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019

Milí filmoví fandové, právě byl spuštěn zvýhodněný online předprodej vstupenek na 8. ročník Filmového víkendu ČSFD.cz. Letošní ročník setkání filmových nadšenců poběží od pátku 9. do neděle 11. srpna… (viac)