Narcos

• USA Narcos
USA, (2015–2017), 25 h 49 min (Minutáž: 44–61 min)

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz (viac)

Životopisný príbeh neslávne známeho kolumbijského drogového dílera a teroristu Pabla Escobara... Narcos je skratkou španielskeho slova "narcotraficante", čo znamená pašovanie drog. Seriál sa chronologicky venuje pôsobeniu kolumbijského drogového kartelu v Medellíne, ktorý založil neslávne známy drogový díler Pablo Escobar. Je známy ako Medellínsky kartel. Nakoľko koncom 70. rokov až takmer osemdesiat percent z celkového importu narkotík do USA pochádzalo z tohoto kartelu, Spojené štáty americké nasadili na dolapenie Escobara agenta špeciálnej protidrogovej jednotky DEA, Stevena Murphyho, ktorý nás sprevádza celým dejom. Agent Javier Peña tvorí jeho kolumbijského partnera, ktorý mu pritom pomáha. (RTVS)

Recenzie používateľa ALIENka_ k tomuto seriálu (23)

Narcos (2015)

Tenhle seriál jednoznačně jeden z nejlepších, co jsem kdy viděla. Tohle je prostě zkurvenej masterpiece, jinak to fakt nazvat ani nejde! Skvěle natočený, zajímavý jako prase, herecky skvěle zahraný a asi jsem si díky tomu zamilovala Kolumbijskou hudbu. (Hudební vložka: Soy el fuego que arde tu piel, Soy el agua que mata tu sed aneb kdo nepřeskakoval intro a poctivě si u něj pokaždý zatrsal jako já, tak to má určitě pořádně vyrytý za těch 30 dílů do mozku, a pozná oč jde ( ͡° ͜ʖ ͡°)) Zkrátka a dobře Narcos je takovej vylepšenej dokument, kde se i bavíte a neusnete během prvních deseti minut. Hodnocení: Hned se vrhám na Narcos: Mexico/10 ()

Stále stejní lidé (2015) (S01E03)

Tenhle seriál nemá chybu. Když už si myslíte, že všechno vyjde, tak se to posere. I když musím uznat, že na vyprávění příběhu jsem si musela zvyknout, teď mi přijde úžasný a originální. Jede se dál. :D ()

Vzlet (2015) (S01E10)

Fakt mě sere, že mi zase trvalo sto let dostat se k tomuhle seriálu a kouknout na další epizodu, protože tohle je takovej zasranej masterpiece! Neuvěřitelná podoba postav - jak může někdo bejt až tak podobnej Escobarovi sakra, to snad musí bejt jeho syn ne? :D Doufám, že pokračování pojede ve stejným duchu, protože tohle je MASAKR! I když mě docela zajímá, co se bude dít v dalších dvou sériích, když to teď vypadá, že Escobarův život už jede do finiše. Hodnocení: 10/10 ()

Konečně volný (2016) (S02E01)

Pořádnej start hned na začátek, joo tak to mám ráda. DEA jsou už pěkně nasraný, tak jdou na Pabla v plný polní. Jednomu z nich tak trochu odletěla manželka, tak z nasrání zbil nějakýho milionáře a Pablo má přízeň lidí ze slumů, což se vždycky hodí a každej kdo neposlouchá nebo neplatí má jistou kulku mezi oči, takže tenhle lov na Pablovo kartel zabere nejmíň pár měsíců. No a pak je tady ten milion doláčů za jeho "hlavu", což jsou prachy jako prase, to bude Pablo na každým rohu, protože kdo by nechtěl takový prachy že? :D Hodnocení: 10/10 ()

Cambalache (2016) (S02E02)

Pablo Escobar vrací úder, no jo vzbudit ho uprostřed noci se nevyplatí. Když žádný vyjednávání, tak válka - můžete očekávat menší přeháňku granátů se silnou vlnou kulek. Hodnocení: 10/10 ()

Náš člověk v Madridu (2016) (S02E03)

Tak Carillo je zpět, sakra tenhle cápek mi chyběl. Nezastaví se před ničím a když je potřeba zabít děcko, udělá to. Mimo to taky dělá vyhlídkový lety v helikoptéře, ze kterejch se domů už nevrátíte. No prostě sympaťák jedna báseň, ten kartelu pořádně propleská půlky. Hodnocení: 10/10 ()

Hodný, zlý a mrtvý (2016) (S02E04)

Pablo Escobar vrací úder, a to s pěkně velkou hromadou kvérů a peněz. Lov na Pabla se nevydařil (ale do prdele, pěkně dlouho to vypadalo, že tady už skončí) - řeknu vám tenhle chlápek má pěkně tvrdej kořínek a zatraceně velký štěstí, že má takhle věrný "zaměstnance", to se jen tak nevidí. Každopádně Carrilo to odnes, a že si Pablo jeho smrt sakra užil! :D Naprosto skvělá epizoda, tenhle seriál je prostě MASTERPIECE! Hodnocení: 10/10 ()

Nepřátelé mého nepřítele (2016) (S02E05)

Tak Pablo si konečně může užívat zaslouženej odpočinek pěkně u bazénu s nohama nahoře potom, co odprásknul svýho úhlavního nepřítele - no idylka. Toho sice nahradil jinej týpek, kterej je ale pro Pabla ten nejmenší problém, protože než se k někomu dostane trvá mu to nejmíň tři tejdny, tisíc prohledanejch baráků a vyptávání lidí, který by policajtům neřekli ani piču. Což pěkně sere Peňu, kterej má pěknou řádku kontaktů mezi místníma narcos a taky toho řádně využije. Díky pomoci obtloustlýho mafiána a partě dvou bratrů, co nesnášej komouše (ale Pabla momentálně víc), uspořádaj pořádnou párty. Kulky lítaj a Pablova dovolená končí. Hodnocení: 9/10 ()

Los Pepes (2016) (S02E06)

Vypadá to, že se karta zase obrátila a Pablo začíná bejt pěkně nasranej. Los Pepes mu dávaj zabrat a jediný, co Pablo může, je myslet na starý dobrý časy, kdy si mohl pěkně driftovat se starejma kámošema, kdy se mu zachtělo. Search Bloc se taky po dlouhý době dohrabe konečně k nějaký akci a Pablova mamča následně málem způsobí genocidu celý rodiny, když se vydá do kostela. No nakonec to odnese jenom Taty brácha a Escobar se rozhodne radši rodinu odstěhovat. Hodnocení: 10/10 ()

Německo 93 (2016) (S02E07)

Los Pepes to pořádně rozjížděj, no co - umění je umění, ať už to jsou obrazy nebo mrtvoly. Navíc v Kolumbii to nerozlišujou. :) Escobarovi se jeho impérium rozpadá pod nohama a Los Pepes si to pořádně užívaj, jak by ne, když taky slíznou všechnu slávu. No a kam jinam poslat svojí rodinu, když jste drogovej baron, než do Německa, který udělá všechno, jenom abyste zapomněli na to, že Hitler kdysi existoval. A na závěr tu máme pěknej výbuch, kterej zabije pár stovek lidí, čímž si Pablo udělá ještě víc nepřátel než měl do teď. Hodnocení: 9/10 ()

Konec narkobarona (2016) (S02E08)

Pablo už je definitivně v prdeli - jeho rodinu už ani Německo nevzalo, kámoše mu zabili a Los Pepes s ostatníma Narcos se proti němu začínaj spojovat. Escobar si to dost dobře uvědomuje, tak udělá ten nejrozumější krok, co může, bere auto a prchá do piče s posledním věrným, kterej mu zůstal. Hodnocení: 10/10 ()

Naše farma (2016) (S02E09)

Pablo táhnul do piče, trh se uvolnil, tak se ostatní narcos můžou spokojeně válet v penězích z kokainu. Pablův otec zrovna nemá dvakrát radost, že ho přišel jeho obtloustlý syn navštívit, takže netrvá dlouho než se na sebe pěkně naserou a Escobar se vydává vstříc dobrodružství zpátky do Medellína. Narcos samozřejmě na nějakou věrnost kálí z vysoka, takže když začne bejt Judy nebezpečná, šup s ní do letadla. Hodnocení: 8/10 ()

Konečný pád (2016) (S02E10)

A je to tu, konec Escobara. Saakra za ty dvě série jsem si ho nějak oblíbila, ve třetí mi bude chybět. Každopádně luxusní epizoda jako vždy, Pablo se vrací domů do Medellína, kde si udělá takovou menší procházku pro zmrzlinu a setká se se svým bráchou. Limón mu zůstal věrnej až do konce a naháněčka na střeše byla sakra napínavá. Joo byla to skvělá jízda a já si ji pěkně užila. Jsem zvědavá, co přinese třetí série, už tam nebude Pablo, což si nedokážu moc představit - ten týpek mi fakt bude chybět, ale spolýhám na to, že to páni scénáristi nějak vymysleli a bude to stejný mistrovský dílo, jako tyhle dvě série. Hodnocení: 10/10 ()

Bossí strategie (2017) (S03E01)

Tak Pablo už je definitivně pod drnem, a teď je, jak se zdá řada i na kartelu z Cali, který se v týhle sérii chytaj hlavní role. No a jelikož je Escobar mrtvej, je na čase udělat pořádnou párty, kde jsou snad všechny narcos z Kolumbie a pronýst snad ten nejvíc kontroverzní názor, kterej mezi narcos můžete - tedy legalizování byznysu. Musím říct, že mě vždycky tihle bráchové a jejich kartel zajímali, takže nahlídnutí dovnitř jejich strategie si doufám pořádně užiju. Kvalita seriálu neklesla, to se mi ulevilo, měla jsem z toho docela nasráno v gatích. A samozřejmě pěkná roztahovačka na konec, Pacho se s tím nesere. Hodnocení: 8/10 ()

Cali KGB (2017) (S03E02)

No i tesař se někdy utne. Kartel Cali udělal první malou chybku, která - jak si dovoluju odhadnout, znamená, že sračky spadly do větráku a půjde to s nima tak akorát do prdele. Musím říct, že mi Pablo ani zase tak nechybí, i když bych docela ocenila, kdyby se něco řeklo o jeho manželce, která se po druhý sérii někam vypařila. Jo Cali kartel to je zase něco úplně jinýho - všechno se snaží udělat potichu, a hned tak něco nerozbombit jako Pablo. Nahlídnout do jejich sruktury je sakra zajímavý. Tyhle chlápci maj oči i v prdeli, takže CIA to lehký mít rozhodně nebude. Jinak scéna v kadeřnictví velmi povedená. Hodnocení: 9/10 ()

Sleduj tok peněz (2017) (S03E03)

Sice je to pomalejší než série s Pablem, ale mě to zatraceně baví. Vůbec mi nevadí, že si s nějakou akcí dávaj pěkně na čas. Za tutoriál, jak správně vyprat prachy, si ani nemám, na co stěžovat. Nějak tenhle seriál vnímám spíš jako dokument, tak mi tam ta akce ani nijak nechybí. Postavám a vůbec tomu, jak to v takovým kartelu probíhá, dávaj dost prostoru, takže divák může nakouknout i do těch nejtemnějších zákoutí a taky se něco novýho přiučí. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Už to začíná znít spíš jako kdybych popisovala 50 odstínů šedi a ne Narcos. Hodnocení: 8/10 ()

Šach mat (2017) (S03E04)

Joo všichni někdy udělaj nějakou tu pičovinu, bohužel, když jste drogovej baron, moc se vám to nevyplatí - Američani už si připravujou kvéry a je to hluboko v prdeli. Skvělá epizoda, už se nám to začíná pěkně rozjíždět. A podle toho, jak to zatím s propuštěním Gilberta vypadá, se dočkáme spíš drogový války než míru a odchodu do penze. Hodnocení: 9/10 ()

Miguel (2017) (S03E05)

Tak už to vypadá, že Gilberto si v lochu ještě chvíli počká, protože než se právníci k něčemu odhodlaj, to už bude mít dřív DIA všechny členy kartelu. Šéfa Cali kartelu tedy přebírá brácha Miguel, kterej fakt není tak trpělivej jako jeho brácha a hned na rozjezd uspořádá menší párty. Ta se samozřejmě neobejde bez nějaký tý mrtvoly. Jorge začíná mít pěkně nasráno v trenkách, tak hraje na jistotu na obě strany. No vypadá to že šestej díl bude masakr! Hodnocení: 9/10 ()

Nejlepší plány (2017) (S03E06)

Kurva a je to tady! Do hry vstupuje další kartel, co vycejtil slábnoucí moc bratrů Rodriguézovejch (nebo jak se to do prdele píše) a připravujou se na převzetí kokainovýho impéria, což samozřejmě Miguela pěkně sere, protože on je samozřejmě první člověk na mušce. Jorge neví, co dřív - no co si budem, hrát to na obě strany je pěkná fuška, dvakrát tolik práce. No a Chepe, ten se s tím nesere, a před odjezdem do Kolumbie stihnul ještě odprásknout otravnýho novináře. Joo tohle bude ještě zajímavý, máme tu začátek drogový války pánové! Hodnocení: 10/10 ()

Sin Salida (2017) (S03E07)

Tak Miguel se definitivně vysral na svýho bráchu a jede si to pěkně po svým, sice ho to málem stálo provrtaný péro vrtačkou, ale na to sere pes, hlavní je pořádně to nandat cápkům ze severu. Každopádně Miguelovo štěstí bych sakra brala, což nemůžu říct o DEA a Jorgem (jak se to skloňuje fakt nevim, ale tak pokus byl), na kterýho se DEA vyjebala, a kartel už si pro něj chystá kulky. To se nám to tady pěkně rozjelo takhle ke konci. :) Hodnocení: 9/10 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kariéra Pedra Pascala je rozhodně na vzestupu. Po Hře o trůny a Narcos se probojoval do druhých Kingsmanů, po nichž se objeví ve dvojce Equalizera, v akčňáku Triple Frontier od J. C. Chandora a v… (viac)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

House of Cards skončí šestou sérií

House of Cards skončí šestou sérií

01.11.2017

Streamovací služba Netflix se před pár lety vrhla na seriálovou tvorbu. A dnes už víme, že to bylo skvělé rozhodnutí, jež nám dalo Stranger Things, Narcos, Orange is the New Black nebo The Crown.… (viac)