Narcos

• USA Narcos
USA, (2015–2017), 25 h 49 min (Minutáž: 44–61 min)

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz (viac)

Životopisný príbeh neslávne známeho kolumbijského drogového dílera a teroristu Pabla Escobara... Narcos je skratkou španielskeho slova "narcotraficante", čo znamená pašovanie drog. Seriál sa chronologicky venuje pôsobeniu kolumbijského drogového kartelu v Medellíne, ktorý založil neslávne známy drogový díler Pablo Escobar. Je známy ako Medellínsky kartel. Nakoľko koncom 70. rokov až takmer osemdesiat percent z celkového importu narkotík do USA pochádzalo z tohoto kartelu, Spojené štáty americké nasadili na dolapenie Escobara agenta špeciálnej protidrogovej jednotky DEA, Stevena Murphyho, ktorý nás sprevádza celým dejom. Agent Javier Peña tvorí jeho kolumbijského partnera, ktorý mu pritom pomáha. (RTVS)

MICHAEL73

Narcos je seriál, který si člověk zkrátka zamiluje... Příběh Pabla Escobara je ten, kterému je potřeba být dávána velká pozornost, protože je zkrátka přesnou ukázkou, jak to vypadá, když se hloupému člověku dostane moc. Wagner Moura je extrémně uvěřitelný své roli, není skutečnému Escobarovi moc podobný, ale opravdu moc mu to jeho roli věřím. Narcos umí vystavět příběh ne komplikovaném podkladu, tak aby se v tom každý vyznal. To vše v druhé série naprosto skvělé! Z třetí jsem měl obavy, když už to nebude „velkonarkobanovi” Pablu Escobarovi, nýbrž o jeho náhradnících z Cali Cartel. Dal jsem tomu pár dílů a opět se kouzlo neodehrála, ale za to má zase malinko jiný směr, čímž se snaží odlišit od prvních dvou sérií a to zase cením. Narcos je jedinečný seriál s působivou atmosférou, skvělými hereckými výkony, příběhem a zpracováním... ()

Malýprinc

Plato o plomo (Stříbro nebo olovo). Tohle přísloví se používá v Kolumbii doteď a znamená "Nech se uplatit nebo to odskáčeš". Novej seriál Narcos o životě drogovýho pánaboha Pablu Escobarovi mě uchvátil. Perfektně vybraný herci a příběh, co táhne. Takže jestli si chcete dát opáčko z novodobého kolumbijského dějepisu, máte rádi gangsterky nebo prostě jen šňupete koks, doporučuju - http://www.csfd.cz/film/56207-narcos Nová řada Hry o trůny je ještě daleko a stejně už se tam nic moc neděje ()

Ellmariachi

Přiznávám, že jméno Pablo Escobar pro mě bylo jen okrajově známe. Věděl jsem, že šlo o geniálního chlapa, co pašoval drogy a postavil si vlastní vězení. To je vše. Pak sem tam něco pochyceno z filmů. Takže jsem se do Narcos pustil i z čilé zvědavosti. Jak té, proč je seriál vynášen do nebes, tak té abych PE poznal tak nějak víc. A funguje to. Wagner Moura je v roli Escobara dokonalý. V jednu chvíli budete jeho postavu milovat a v druhou nenávidět. Možná se dostaví i určitá lítost a pak hned opovržení. Škoda, že se to samé nedá říci o policejních složkách. Pedro Pascal baví a skvělý je jen generál který vede jednotku zaměřenou proti PE. Zbytek šeď a nuda. celkově ale 90 procent po první sérii.*** Druhá série je už ryze o snaze dopadení a únicích Pabla. Peňa zde dostává super prostor a postavy, které se dostávají na scénu baví. Trpí trošku stereotypem, ale i tak je výborná. Dobové obrázky jsou ultimátní a dodávají seriálu punc výjimečnosti. 90 procent ()

Freemind

V poslední době se vyrojily slušně natočené seriály, tenhle je ale stejně strčí do kapsy. "Narcos" je perfektně napsaný, vyvážený mix mezi dramatem a akcí, řemeslně bezchybná záležitost, která se zároveň poměrně přesně drží skutečných událostí. NULA hluchých míst. Nevídané. Lidi, tohle fakt povinně. ()

Alementina

1: serie: 4,5* neni tomu co vytknout, takze jen proto, ze na zadek jsem z too nepadla. dobre odvedena prace, ale mam jine favority na 5* 2. serie (15.9.2016 - po 7 dilech): zvedam na 5*, je to skvely, druha serie se mi libi vic nez prvni a to je co rict :) ma to spád a jsem rada, ze jsem negooglila,takze s napetim ocekavam, jak to cely dopadne :) ()

Makky

Štýl rozprávania vtiahne diváka do príbehu okamžite a i pri veľkom množstve postáv nie je už od začiatku problém v zorientovaní sa. Ukrutné tempo ma uvádzalo do úžasu a každou ďalšou časťou som nechápal, kam ešte môžme zájsť. Prvá séria ubehla ako voda a týchto desať častí považujem za špičku súčasnej televíznej tvorby. Druhá séria najmä v závere miestami postrádala tempo, avšak jej záver ponúkol uspokojenie. Herecky ohromujúce! ()

Kaluž

Tohle je pro mě překvapení roku. Pablo Escobar, neblaze proslulý pupkáč z Meddelínu, si vykoledoval vlastní televizní sérii mapující jeho pohnutý život drogového krále. A zvolený časosběrný formát plný dobových komentářů a jízlivé satiry je něco, co mě doslova přikurtovalo k obrazovce. Mohl bych tady teď vypisovat, co všechno je na tom seriálu fajn, rozebírat jednotlivé scenáristické finesy do těch nejmenších detailů, masturbovat nad hereckým obsazením, kamerou, hudbou, střihem… ale ne, to já neudělám. Já tuhle pecku prostě jen posadím na špici mého výročního žebříčku nejsilnějších televizních zážitků a vy už si to nějak přeberete. Netflix jede! /// 2. sezóna /// Tak kdopak nám to tam letos kraluje? No jo, zase ten Netflix a jeho trampoty pana Escobara. Tohle je prostě nářez, na který se nějaká děcka z osmdesátek, Daenerys s draky ani manželé Underwoodovi zkrátka nechytají. Bravo! /// 3. sezóna /// Já nemám slov… ona je to ještě větší mrda než s tím Escobarem! Nic tak znepokojivého a intenzivního jsem letos v televizi neviděl a když napíšu, že jsem z třetí série Narcos unesen, ani zdaleka to nevystihuje mou euforii. Agent Peña přestane dělat Zagorku a okamžitě těm sráčům z mexických kartelů zatopí pod kotlem! A fofrem, ať už je to tady! ()

slunicko2

Dílo připomíná hraný dokument, natočený volně (velmi volně) podle skutečných událostí. 1) Po prvním i druhém díle jsem váhal, jestli mám seriál nadále sledovat. Od půlky první řady jsem se na pokračování už vyloženě těšil._____ 2) Počet hvězdiček však snižuje fakt, že jde o popularizaci masových zločinců. Navíc Escobar ani většina jeho kumpánů nepůsobili ani trochu sexy, pokud tedy abstrahujeme od omamné vůně balíků dolarových bankovek._____ 3) Další vážnou výhradu mám vůči faktu, že o životě údajně největšího kriminálníka všech dob se nedozvíme vůbec nic relevantního. Jo, zasmušile hledí na své kumpány dříve, než je rozmlátí tágem či jinou vhodnou pomůckou, ale to je tak všechno. Jak je možné, že právě v Kolumbii a právě v tu dobu se rozvinul tak obrovský obchod s drogami, se nedozvíme. Nedozvíme se ani nic o Escobarově rodinném backgroundu a vlastně ani o jeho názorech na cokoli jiného, než na zločinecký byznis. There's no business like blow business. Dokonce ani jeho koníčky, byly-li jaké, tvůrci nepředstavili. Jihoamerické úplatkářské krédo plata o plomo (prachy nebo kulka, doslova stříbro nebo olovo) mě moc nebere._____ 4) A tak nakonec jedinou příjemnou podívanou zůstávají 34letý Boyd Holbrook (agent Steve) a 40letý Pedro Pascal (agent Peňa)._____ 5) Psáno po první řadě. ()

decouble

Je to trochu hype, zas tak výborný to není. Je to prostě nadmíru dobrá filmová rekonstrukce neskutečně fascinující a strašidelný éry a člověka, který v ní hrál primární úlohu. Když se to ale porovná s vrcholy televizní tvorby jako je Breaking Bad anebo True Detective, tak je vidět, že ve vykreslení postav to trochu pokulhává, chvílemi má člověk skoro tendenci fandit Escobarovi (vynikající Moura), protože jeho oponent je takovej tuctovej blonďatej Američan s knírem. Navíc s přihlédnutí k okolnostem agresivní americký zahraniční politiky těch let je prostě těžký intuitivně fandit straně zákona. Ambivalenci týhle situace ten seriál ale bohužel příliš nezdůrazňuje. Prostě a jenom vidíme výbornou rekonstrukci jedinečného příběhu, nic víc, nic míň. ()

Ediebalboa

Španělsky mluvený seriál, jihoamerické produkce, s absencí hvězd... není to dávno, kdy by se člověk takové představě vysmál. Naštěstí se zázraky v televizi v posledních letech dějí a Narcos je dalším z nich. Hranice mezi filmem a seriálem proto byla překonána už i směrem na jih od Hollywoodu. Stačí si představit to nejlepší z kriminalisticko-dramatických seriálů posledních let a umocnit tím, že se tentokrát nejedná o fikci, nýbrž o nemilosrdnou kolumbijskou historii. Navíc velice objektivně líčenou. Glorifikace Američanů nebo Kolumbijců, co šli narkobaronovi po krku, se zde opravdu nedočkáte. José Padilha a spol. zkrátka vykreslili Escobarovu životní cestu takovým způsobem, že by na ně byl hrdý i odborník přes vzestupy a pády velkých mužů - Martin Scorsese. ()

Trevor

Seriálu právom patrí tak vysoké ohodnotenie a určite pozmení aj poradie v mojich desiatich najobľúbenejších seriáloch, aj keď smrť Escobara a začiatok tretej série bol trochu vlažnejší nakoniec sa svojou kvalitou aj táto séria dostala na úroveň prvých dvoch. Ak by bola pravdou iba polovica z toho, čo je v seriály uvedené už nad tým človeku zostáva stáť rozum a nakoľko to potvrdzujú historické zábery pravdou je oveľa viac. Američanom je skrátka jedno že sa medzi sebou vyvraždí jeden národ, hlavne nech sa k moci nedostanú komunisti, nech ľudia v iných krajinách trpia aby mohli zverejňovať zábery ako je u nich vlastne dobre. ()

sofiapetra

Mám za sebou obě série a mohu konstatovat jen jediné: to jsem tedy čuměla. Pakliže jsem doteď znala z Kolumbie jen skvělého G.G. Marqueze a pyšně jsem si namlouvala, že právě díky němu mám alespoň základní představu, co to ten magický realismus je, až po zhlédnutí tohoto seriálu to vím konečně jistě. Je to masakrózní svět sám o sobě. Charakter, nápady a životní osudy Pabla Escobara by si nevymyslel ani ten nejbláznivější scénárista (vůbec to však neznamená, že by scénáristé byli při projektu jen do počtu - naopak, podle výsledku to jsou skuteční mistři). Cože, já že mám jít do vězení? Nezbývá než si ho postavit - a běda, když se nějaký policajt přiblíží blíž než na tři kilometry...:) Celé je to šílené, drsné, ale překvapivě i hodně dojemné a vtipné. Je to tak dobré, že celou dobu máte pocit, že sledujete spíš dokument než hrané scénky. ()

GrungeChild

Nehty okousaný do krve, knírek celej od sněhu a monitor permanentně podložený učebnicí španělštiny, takhle se mnou zamával letoštní prosluněný případ. Má to všechno, a ještě mnohem víc, to chceš! 5* ()

Carlossss

Po druhé sérii musím dát pátou hvězdu.. naprosto mistrovsky zvládnuté vyprávění příběhu tohoto ne až tak dobráckého Robina Hooda. ()

Lischai

Asi nejlíp se to popisuje podle The Wire. Na jednu stranu svižnější, ale na druhou bez té komplexity, kdy máte pocit, že vidíte dýchající, realisticky funkční svět. Wire nebyl pravda a působil tak nějak skutečněji než Narcos. Toho reálného děje je tu spousta, takže některé situace působí až zkratkovitě: V jedné scéně zločinci řeknou "musíme s tím něco udělat!" a v druhé už vidíme ohromný realizovaný plán o tísíci mužích v chodu. Jasně, zkratka, chápu, ale právě tímhle schématičtějším vyprávěním se z toho možná ztrácí trocha života. Každopádně ale stížnosti stranou, je to zábavný seriál, deset dílů uteče jako nic a budete rádi, že jste to viděli. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kariéra Pedra Pascala je rozhodně na vzestupu. Po Hře o trůny a Narcos se probojoval do druhých Kingsmanů, po nichž se objeví ve dvojce Equalizera, v akčňáku Triple Frontier od J. C. Chandora a v… (viac)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

House of Cards skončí šestou sérií

House of Cards skončí šestou sérií

01.11.2017

Streamovací služba Netflix se před pár lety vrhla na seriálovou tvorbu. A dnes už víme, že to bylo skvělé rozhodnutí, jež nám dalo Stranger Things, Narcos, Orange is the New Black nebo The Crown.… (viac)