Narcos

• USA Narcos
USA, (2015–2017), 25 h 49 min (Minutáž: 44–61 min)

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz (viac)

Životopisný príbeh neslávne známeho kolumbijského drogového dílera a teroristu Pabla Escobara... Narcos je skratkou španielskeho slova "narcotraficante", čo znamená pašovanie drog. Seriál sa chronologicky venuje pôsobeniu kolumbijského drogového kartelu v Medellíne, ktorý založil neslávne známy drogový díler Pablo Escobar. Je známy ako Medellínsky kartel. Nakoľko koncom 70. rokov až takmer osemdesiat percent z celkového importu narkotík do USA pochádzalo z tohoto kartelu, Spojené štáty americké nasadili na dolapenie Escobara agenta špeciálnej protidrogovej jednotky DEA, Stevena Murphyho, ktorý nás sprevádza celým dejom. Agent Javier Peña tvorí jeho kolumbijského partnera, ktorý mu pritom pomáha. (RTVS)

angloumene

Vznik a fungování jedné z největších drogových organizací všech dob. Hned v úvodním díle nám Pablo vysvětlí, jak se věcí mají a že rozhodně není žádné hej nebo počkej. A co si budem povídat nic z toho se nezmění ani v průběhu :) Z hereckého hlediska musím vyzdvihnout Wagnera Mouru - divák prostě ví, co se Pablovy honí hlavou i bez řečí a velkých gest, prostě herec jak má být. ()

Schuldiner

Kolumbie za "vlády" Pabla Escobara. Dokonalý Wagner Moura v roli el patróna! Těch dokonalostí by se ale našlo víc. A málo mínusů. Seriál natolik syrový a drsný, že se člověk hravě přenese do těch časů a míst a prožije tak se všemi účinkujícími tu totální nejistotu, každodenní strach a každodenní brutalitu... Tu nekompromisnost v chování a jednání, jak kartelů, tak policie (tedy té hrstky nezkorumpovaných).. Není pochyb, že co se týče Escobara, byl to rozhodně jeden z nejúspěšnějších podnikatelů v dějinách. Jeho čistý výdělek za prodej kokainu v nejlepších letech byl 60 miliónů dolarů (!!!) DENNĚ(!!!), což je opravdu celkem slušné. Mohl si koupit cokoliv a kohokoliv. A koho nemohl, toho nechal zastřelit nebo vybouchnout. ()

TAMEHEMP

Konečně jsem si řikal, že ve spojení desetidílnýho seriálu a drogovýho prostředí nahlídnu do kuchyně největšího mafiána všech dob. Bohužel i přesto, že seriál čerpá z pravdivých událostí, je svym zprácovánim úplně mimo realitu a nejenom že mě necháva naprosto chladnym, ale v jednotlivejch detailech mě i sere. Podle mě zde seriálovej Escobar vůbec neodpovídá tomu skutečnýmu, je to prostě zápornej hrdina sestrojenej s takovym tim klasickym hollywoodskym kalkulem. Působí na vás přesně tak, že se mu nikdo nemůže podívat do očí, říct mu křivý slovo, všechno zná nejlíp, je vzornej, nedělá chyby atd. Dokonce ani nefetuje, což se podle mě úplně míjí s realitou. Drogovej dealer prostě neni jenom obchodník, ale vždycky má i svojí druhou tvář. Vlastně o Escobarovi se divák vůbec nic nedozví. Scénář je vyloženě další hloupá tuctovka, přitom z drogovýho prostředí se dá čerpat vůbec nejvíc. Příde mi to jako spíchlý záměrně zkratkovitě na úkor poctivýho diváku ve prospěch mase, protože nikoho např. nebaví zdlouhavý dialogy, nebo překombinovanej děj množstvím postav a odkazů, který si sami musí doplňovat. Další co mě sere je celkově vizuál v kontextu zvolený tematiky, až moc takový uhlazený. Abych nebyl jenom negativní, tak něco pozitivního. Nic mě nenapadá, snad jenom že to neni další kameňák, takže odpad z toho nebude, nicméně dokoukával jsem to s výraznou obtíží. ()

Lefty86

Výborný seriál už od prvních dílů. Pravdivý příběh nejvýdělečnějšího "mafiána" všech dob, měl tolik prachů že už je zakopávali pod zem nebo rozdali. Kam se hrabe Cosa Nostra, ale ta působila kdy 10 dolarů byla mnohem větší částka :-) Místo dalších sérií by se měli chytit třeba Al Capona, Lucky Luciana a dalších velkých mafiánů a natočit jejich příběhy. Po shlédnutí druhý série chválím smysl pro detail, každá blbost byla na svém místě v seriálu stejně jako v reálných záběrech. Escobarovi moc nechybělo a porazil celý stát. Moc pěkně vykreslený vzestup a moc Dona Pabla, přepych, život na vysoký noze až na pád na úplný dno, kdy byl rád že si usmažil vajíčka. Není ukázaný jen jako hajzl, člověk s ním musí chvíli sympatizovat, tvůrci si skvěle pohráli s podvědomím diváka. Konec je výborný a výkon Wagnera Moury vynikající. ()

Tristaver

Začínám přehodnocovat svůj přístup k drogové tématice. Nejdříve Breaking Bad, teď Narcos... Brilantní seriál, který nabízí výborné herecké výkony a skvělou výpravu. Díky nim má divák opravdu pocit, jako by se přenesl do Kolumbie v osmdesátých letech. Tomu přispívá i dvojjazyčnost celého seriálu, která dodává na autentičnosti. Moje druhé setkání s Netflixem znovu za pět. ()

DannyBoy80

První série velmi slušná. Problém vidím pouze v tom, že se to logicky točí jen kolem jedné věci, drogy a spol. Je otázkou zda je to dostatečně nosné téma na x sérií. Myslím, že celý Escobaruv život by se dal shrnout tak do 15ti dílů. Každopádně kro jisté monotonosti k tomu nemám výtek. ()

Itar

Žijeme v době, kdy je seriálová tvorba na vrcholu svých sil. Už dlouho se mi nestalo, že by mě seriál v každé svoji epizodě bavil stejnou, a to naprosto vrchovatou, mírou. Narcos stírá rozdíly mezi televizní a filmovou tvorbou na naprosté minimum (naposledy si to v podobné míře pamatuji snad jen u Band of Brothers a první řady True Detective) a ve své syrovosti jde absolutně na dřeň. Plus bod navíc za autentičnost, která jde tak daleko, že v podstatě 70 % všech dialogů je ve španělštině a celý seriál je velmi vkusně prokládán dobovými záběry. Třikát hurá! ()

Randyz

Opravdu mazec! Jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděl. Hlavně kvůli tomu, že je to o skutečné osobě z jehož činů člověka mrazí po zádech a hlava to nepobírá, že je něco takového vůbec možné... :-\ ()

Wajsik

Tempo, které bylo nastoleno první sérií v té druhé ještě nabralo na otáčkách a skvělý závěr vše jen podtrhl. Moc se těším na rozebrání kartelu z Cali v 3. sérii a jsem zvědav jak si s tím tvůrci poradí. Netflix poslední roky sype z rukávu jedno eso za druhým a já jsem jen zvědav čím mě překvapí příště. PS: Výborný casting hlavních herců. ()

factoryBrick

Kdo kdy prohlásil, že vám tupé civění na seriály nemůže nic dát, lhal. Příběh o Pablu Escobarovi a nejen o něm, o celém narkobaronském světě, mi dal mnoho. Nad tímto seriálem jsem strávila zhruba 5 dní. 5 dní příběhu skrze prosté vyprávění, internet, videa, rozhovory, články, mapy a fotografie. Pro mě osobně je to neuvěřitelně zajímavé téma, které je zpracované více než perfektně. Nazvala bych to standardní situací - chvíli trvá, než proniknete a pak se nemůžete odtrhnout. SPOILER: První série je výborná příprava na druhou, v obou jde prakticky pořád jen o Medellínský kartel a o dopad Pablita, kterého nakonec dostanou. A ačkoliv ho celou dobu nenávidíte, ve třetí sérii vám bude chybět. A nejen on. Totiž, když to vidíte celé, zamilujete se, bezpochyby, do druhé série, kde se neustále klepete a čekáte co se bude dít, kdo dostane olovo a kdo tomu unikne. Třetí sérii 5 hvězd dát nemůžete, protože předvídáte co se stane a to s celkem vysokou úspěšností. Díky Bohu snad jen za to, že zůstal Javier Peňa alias Pedro Pascal, což je moje nejoblíbenější postava seriálu, bez něhož bych si to neuměla ani představit. Ale ať už jde ale o Javiera, Pabla, bratry Rodríguezovy, Poisóna, Valerii, nebo kohokoliv jiného, všem to věříte. Zahráli to excelentně. Wagnera Mouru bych ale, s dovolením, vyzdvihla výš než ostatní. Geniální. Tak, že až budu příště šňupat kokain na záchodech jednoho nejmenovaného baru, vzpomenu si na něj. Vždycky. 9/10 ()

jasiska

Celý seriál je parádne a komplexne natočený. Nejde do nejakých detailov, či už výroby a pašovania drog, alebo policajného vyšetrovania, skôr sa zameriava na big picture, t.j. lokálnu atmosféru, kolumbíjsku politiku, americké pôsobenie, drogových rivalov... Obzvlášť sa mi páči, že aj "good guys," aj "bad guys" zobrazuje z viacerých hľadísk, t.j. sú vykreslení ako reálni ľudia, nie len ako jednorozmerné figúrky. Pri tom však nerobí z Escobara nepochopeného martýra ani coolový vzor. Okrem scenáru treba vyzdvihnúť aj veľmi kvalitné obsadenie a celkový autentický dojem zo seriálu. ()

nylo

První dvě série : Pablo musí být opravdu v konopném nebi z toho, jak kvalitně je proveden průřez jeho životem. Bezchybně vybrané obsazení hlavní postavy hereckým projevem maže jakoukoliv špetku lítosti a nekompromisně ji vrhá z5 na bílou cestu do hlubin temnoty. Ten, až fanatický, projev je úžasný a klobouk dolů, Pedro! Kvituji to, že seriál má moc přikovat k obrazu i diváka, kterého nějaký Pablo - " fakt vůbec nezajímá a ani trochu mě to neláká, přečetla jsem si něco obecného a stačilo, to sledovat nebudu"....tohle se mafiánským ságám typu Kmotr apod. u mé maličkosti nepodařilo. Chválím reálnost, syrovost, nekompromisnost....snahu vpíchnout divákovi pod kůži špetku cizích pocitů tak, aby se je pokusil prožít a hlavně přežít. Chválím samozřejmě i ostatní představitele a Netflix za další vydařený kousek! 100% ()

Mikino00

Netflix naservíroval opravdovou seriálovou lahůdku. Aneb kéž by všechny historické filmy a seriály vypadaly takto, měly takhle kvalitní scénář, byly plné nápadů, podepřené výbornou režií a ještě lepšími herci. Obě linie Escobarova i linie spravedlnosti jsou dějově nesmírně zajímavé, intenzivní a nedají ani na chvilku vydechnout. Kombinace Padilha a Moura davají vzpomenout na svou úspěšnou spolupráci z minula a i proto se už teď těším na sérii druhou. Druhá řada obdobně fenomenální, po stránce scénáře, režie i hereckého představení, aneb dokonalá dramatizace skutečných událostí. Skvělé. Obával jsem se třetí řady, ale zbytečně. Nese se v podobném duchu a nedá vydechnout. Chybí ji jen výraznější postavu z ranku Escobara na druhé straně, ale i tak se jedná o vysoce nadstandardní podívanou. ()

Garch

Vynikající! Druhá série dokonalost ještě umocňuje. José Padilha dokázal pod NETFLIXem vytvořit naprostou přesvědčivost. I sebemenší role působí dokumentárně realisticky. Je to pecka. Druhá série teprve v polovině, ale působí ještě silněji než první řada. PS: Wagner Moura je světový herec. PPS dvacátá epizoda je unikátní, od úletového začátku, přes snivý prostředek, až po fatální konec, který není ještě koncem... ()

Ricky_CZ

Netflix jsem začal respektovat už s první řadou House of Cards.. Po tomto už nejde pochybovat.. Narcos je asi jeden z nejlépe odvyprávěných 'based on true events' seriálů, které jsem v životě viděl.. A to tam nejsou pořád prsa! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kariéra Pedra Pascala je rozhodně na vzestupu. Po Hře o trůny a Narcos se probojoval do druhých Kingsmanů, po nichž se objeví ve dvojce Equalizera, v akčňáku Triple Frontier od J. C. Chandora a v… (viac)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

House of Cards skončí šestou sérií

House of Cards skončí šestou sérií

01.11.2017

Streamovací služba Netflix se před pár lety vrhla na seriálovou tvorbu. A dnes už víme, že to bylo skvělé rozhodnutí, jež nám dalo Stranger Things, Narcos, Orange is the New Black nebo The Crown.… (viac)