Americký vlkolak v Londýne

• Česko Americký vlkodlak v Londýně (viac)

Dva američtí přátelé putují po Británii, ovšem zabloudí a ocitnou se uprostřed rašeliniště. Zničehonic je napadne podivné zvíře, jednoho zabije a druhého zraní. Přeživší kamarád se probouzí v nemocnici, pronásledován hrozivými sny a halucinacemi, ve kterých ho jeho mrtvý kamarád děsí sdělením, že v sobě nese prokletí vlkodlaka...
Dva američtí vysokoškoláci, David a Jack, putují po Británii. Jednoho dne však zabloudí a ocitnou se uprostřed rašeliniště. Zničehonic je napadne podivné zvíře, Jacka zabije a Davida zraní. David se probouzí v nemocnici, kde se o něj stará doktor Hirsch a krásná sestra. Pacienta pronásledují příšerné sny, ve kterých ho vždy navštíví jeho mrtvý, rozkládající se kamarád Jack a šílený pes, který útočí na Londýn. David přežil, ovšem díky kletbě se vždy při úplňku sám promění v děsivé monstrum... (Cinemax)

Rozjimatel

2,5  Hororová komédia, ktorá už dnes nie je ani príliš hrôzostrašná a ani vtipná. Verím, že v 80. rokoch to musela byť bomba, ale zub času tu zapracoval viac než výdatne. Je to v podstate béčko ako vyšité, značne plytké, s hlúpymi dialógmi. Herecké výkony sú od hrozných až po totálne priemerné. Z hlavných rolí ešte sexi setra Jenny Agutter celkom ujde, ale David Naughton je dosť zúfalý. Keďže som tu už vysypal všetky negatíva, môžem skončiť v pozitívnom duchu a napísať, v čom je film stále dobrý. Sú to predovšetkým výborná kamera, veľmi dobrý soundtrack, slušné triky a masky. Ďalej je tu pár nezabudnuteľných scén, ktoré sú žiaľ len také ostrovčeky v mori (pár scén z nemocnice, pankáči v metre, vlkolak v metra, pôsobivá scéna premeny). ()

spiritus

Chvílemi velice dobrý atmosférický horor, chvílemi nepovedená parodie.Na dobu vzniku jsou zde velice zdařilé triky.Z některých scén běhá mráz po zádech, z některých scén jeden neví jestli se má smát nebo brečet.Stačilo něco málo z filmu vypustit (podivný humor), něco málo přidat a byl by z toho kultovní horůrek.I tak ale doporučuji zhlédnout, už jen pro tu super přeměnu ve vlkodlaka.V té době bezkonkurenční. 60% ()

Mikino00

Všechny scény na venkově jsou dobré a děsivé, ale to co se pak rozpoutá v Londýně je bezduchá komedie, no a závěrečný masakr? Ten jen k smíchu. ()

Oralfabet

Blbost, ale dost fajn blbost. Za shlédnutí to stojí už jen díky scéně přeměny na vlkodlaka, ale potěšilo mě taky zakomponování písně Moondance od Van Morrisona, a scéna v pornokině zase byla příjemně absurdní. Taky jsem byl rád, že SPOILER! jeden z dvojice kamarádů hned na začátku umřel, přišlo mi, že si byli moc podobní, určitě by mě to mátlo. Nefunguje to moc jako horor ani komedie (jako tragédie určitě ne, přestože na konec by se dalo pohlížet jako na tragický), ale nenudilo to a má to dost zajímavých elementů. 7/10 ()

wampire23

Zaujímavý vlkodlačí horor s prvkami komédie a satiry. Predloha o 15 rokov staršieho Vlkodlaka v Paríži. Je pravda, že komédie je tu v pomere k horore menej, čo je podľa mňa škoda. Komediálny horor by tomuto žánru prospel, pretože väčšina snímkov s touto tematikou sa berie príliš vážne. Scéna prerodu na vlkodlaka si právom zaslúžila Oscara za masky a efekty. Plus skvelá posledná scéna v pornokina a hromadná búračka. ()

Petrus1

Dívala jsem se na to po obědě a vydržela sem to 20 minut. Pak sem na 20 minut usnula. Vzbudila se, vrátila film v čase a rozhodla se pokračovat. Dala sem si energiťák s ledem, ale ani to moc nezabralo a já se nudila dál. Bohužel tomu nepomohl ani děsnej dabing, zřejmě ještě z osmdesátek, kterej občas někam odešel a buď se nevrátil vůbec nebo se vrátil, ale naprosto v jiném místě. Vzdala sem to ve 40. minutě a před Americkým vlkodlakem v Londýně jsem dala přednost českým sportovcům v Soči. Nicméně...sem se nevzdala úplně. Film sem si stáhla v jiné verzi a doufala, že to bude lepší. Já to prostě dám a neusnu a neusnu, řekla sem si plna odhodlání v půl jedenácté večer a spustila to od začátku! Bohužel sem záhy zjistila, že je to ta samá verze, ale odmítla takovou kravinu po třetí stahovat. A světe div se, nakonec sem to dokoukala. "Abyste věděli, tak to vůbec není zábavné," říká týpek v metru a má bohužel pravdu. Zábavné to moc nebylo, snad až na scénu v pornokině. Není mi jasný, proč když už si dali práci se samotnou proměnou, která byla docela povedená, udělali pak z vlkodlaka takovou lacinou příšeru - jako by to byla zábava od Tromy :-) Vlastně sem se nezasmála pořádně ani jednou - ono točit béčkový hororový komedie asi přeci jen není taková sranda. Hned to mažu z disku - a to obě verze. Nejhorší na tom je, že mě čeká ještě Americký vlkodlak v Paříži , to asi taky bude pecka. A vůbec nechápu, jak to může být nejen Jeden ze 101 hororů, které musíte vidět, než umřete, ale i Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete. Třeba se něco dovím v knize: "Co dělá z Amerického vlkodlaka v Londýně klasický subžánrový snímek, je strhující způsob, jakým je tento jednoduchý příběh realizován. Ve scénách, kdy se člověk mění ve vlka, nabízí úžasná vizuální kouzla, jejichž autorem je Rick Baker. Jestliže v předchozích hororech probíhala přeměna v několika monstrózně stylizovaných krocích, Landisův snímek nabízí jedinou, bolestně vyhlížející metamorfózu, která se zdá odehrávat v reálném čase před divákovýma užaslýma očima." No, tak ale jedna scéna, nemůže moje hodnocení vytáhnout výš. A to ani kvůli tomuto: "Film je plný hrůzyplných, černě komických výjevů i skvělých hereckých výkonů a může se rovněž pochlubit vynikajícími zvláštními efekty s postavou vlkodlaka od maskéra Ricka Bakera, který dokonce s Michaelem Jacksonem a s Landisem pracoval na jeho klasickém videoklipu Thriller." ()

molcan2

Americký vlkolak v Londýne rozpráva príbeh Davida Kesslera a Jacka Goodmana, ktorí cestujú z USA do Anglicka a po príchode do baru sú chladne prijatí. Keď odchádzajú, idú po opustenej ceste a uvedomia si, že ich obklopuje zviera. Tento film je určite jeden z najlepších filmov o vlkolakoch, aké som kedy videl, je jednoducho úžasný. John Landis odviedol skvelú prácu, film má výbornú kombináciu napätia, strachu a humoru, film má ešte skvelé herecké výkony, najmä David Naughton ako David, hrá neuveriteľnú postavu, ktorá si kradne scénu. Film má určite jednu z najlepších scén premeny vlkolaka, akú som kedy videl, je jednoducho veľkolepá, vzhľadom na dobu, kedy bol film uvedený do kín. Film je perfektný, má skvelý soundtrack, neuveriteľné vizuálne efekty, krásnu kameru a dobre využitý humor, vďaka ktorému je niekoľko scén veľmi vtipných. ()

Heavyman

Legendární přeměna ve vlkodlaka v obýváku je nejvyšší moment filmu a myslím, že povedenější se ještě nenatočila. Je z toho cítit nadsázka, ale zároveň tajemno hlavně na začátku a v metru. Dal bych ***, ale ta přeměna je skvělá. ()

Hapretor

Nic zvláštního jsem v tom neviděl. Viděl jsem to velmi dávno, jako prcek. Měl jsem z toho nahnáno. Přeměna ve vlkodlaka a masky budí respekt, zvlášť s ohledem na dobu. Jinak děj je nic moc. Hlavní představitel mi šel na nervy. Ale rajcovala mě ta sestra s hypermateřskými sklony. Kdyby mě nutila takovým způsobem jíst, když nechci, ta by si něco poslechla. Téma vlkodlak je už passé. Ovšem remake (2010, Režie: Joe Johnston) je aktuální omyl. ()

GOREGASM

Atmosféra především ta venkovská funguje, masky si drží solidní úroveň a samotné zrození vlkodlaka zaslouží potlesk trikařům. Hlavní hrdina bohužel disponuje pouze teenagerovsko/vlkodlačí nadrženosti a jeho postava více nenabídne. A propos, vysvětlí mi někdo účast pseudovtipného komisařova poskoka? Samotné vlkodlačí výlety se omezují pouze na vyceněné vlkodlačí tesáky a řev náhodně zakousnutých obětí a uspokojení po čerstvém masu lačnícího diváka v nedohlednu. O to více jsem byl překvapen nečekaně rychlým a ukvapeným závěrem a ihned naběhnuvšími titulky. Pokud vlkodlaky, tak jedině toho Nicholsova s Nicholsonem. 50% P.S. Schválně, kdo poznal bez titulkové nápovědy mladého štramáka, Alana Forda za volantem taxíku. ()

helloween93

Mě osobně tenhle horor moc nezaujal. Více se mi líbil Howling ze stejného roku. American werewolf in London nebyl vyloženě špatný, mělo to i poměrně originální zápletku, ale prostě tomu něco chybělo. Jediné co bylo povedené byly masky a triky. ()

Raziel_cz

Nejlepší přeměna ve vlkodlaka, jakou jsem ve filmu viděl. Jinak se ale za kvality AAWiL rvát nebudu. Je to v pohodě věc. Vážně, příjemná, zábavná, se skvělou muzikou, sympatickými herci, hodně sexy Jenny Agutter a mnohem inteligentnějším scénářem, než jsem čekal. Legenda o vlkodlacích a nemrtvých je super, připomíná Cabal od Cliva Barkera. Výborné jsou také masky a FX. Krvavých scén není moc, ale stojí za to – Freddy Kruger se s rozmazáváním vodovek na kůži může jít klouzat. Problém je, že tu moc nefunguje ta komedie. Odlehčení tvůrci obvykle řešili aplikací pohodové muziky na pozadí ne až tak humorných scén a finito. Na setkání zombie Jacka s Davidem tak čekáte jako na smilování. Kdyby se snímek vydal vyloženě hororovou cestou, fungoval by líp. V nejlepších pasážích totiž dokáže evokovat produkci Hammeru. Druhý, a podstatnější problém je, že nijak negraduje. Prostě si plyne a věci se dějí a vás to baví, ale nedokáže to chytit za koule. Rozhodně stojí za vidění, ale k vyššímu hodnocení se nedokážu dokopat. Třeba někdy s dalším zhlédnutím. ()

helraiser

Povinnost pro všechny fandy vlkodlačích horrorů a pro fandy hororu vůbec i když se nejedná o čistokrevný horor úplně jistě si každý přijde na své. Vlkouš vypadá skvěle už jenom kvůli němu se na to vyplatí podívat. ()

Carthorias

Průměrná Jenny Agutter a David Naughton, herec s charismatem mokré houby, horko těžko utáhnou tuhle hororovo-komedickou slátaninu. Nejlepší scény byly s nemrtvými oběťmi útoků a pak samozřejmě scény přeměny ve vlkodlaka, o kterých zde všichni básní. Škoda, že ze začátku musíte protrpět asi půlhodinovou mezihru v Londýnské nemocnici, která si nudou nezadá s Nemocnicí na Kraji Města (a to možná ještě Dietlovi křivdím). ()

Petulka88

Tohle není ani hororový průměr. 90% filmu se absolutně, ale opravdu absolutně nic neděje, takže jsem zápasil s těžkou nudou. Ke konci se to docela rozjede a kupodivu jsem se začal i bavit. Bohužel trošku pozdě... ()

dustur

Veľmi zvláštny film je Americký vlkodlak v Londýne , hlavne keď som videl tie scény na začiatku, tak som mal všelijaké myšlienky že ako ohodnotiť tento film. Pre mňa herci boli neznámy ale sympatický, ale hlavne keď som videl režiséra ktorý má na konte najmä komédie ( vtipná Výmena ), tak som nevedel že do čoho idem. Ale našťastie som dal tomu šancu a John Landis nakrútil hororovú komédiu, ktorá neurazila, ale ani nepotešila. Za mňa ale vrcholné scény filmu je keď sa chalan mení na vlkodlaka, poprípade v kine, alebo keď sa prebudí niekde v ZOO nahý v klietke. Moje hodnotenie filmu je ⭐️⭐️⭐️, a som / budem zvedavý že čo prinesie Americký vlkodlak v Paríži.. ()

Del Toro produkuje western

Del Toro produkuje western

01.09.2019

Oscarový režisér Guillermo del Toro (Tvář vody) pokračuje ve své podpoře mladých talentovaných filmařů a jako producent se teď upsal dalšímu filmu. Ten přijde od vycházející režisérky Issy López … (viac)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (viac)

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (viac)