Děsivý příběh ze současnosti, o mladé dívce, která poznává svého nového souseda. Později zjistí, že soused je krvelačný Vlkodlak. (LIVINGDEAD)

SOLOM.

Kanadskou tvorbu nepovažuji za moc kvalitní (zvláště tu novodobou), ale občas i ona dokáže zplodit docela zajímavé filmy. Tento levný kousek však mezi ně určitě nepatří. Docela mě překvapilo, že v žánru není vedle hororu uvedena i komedie, protože jako čistokrevný hororový film mi to tedy rozhodně nepřišlo. Bylo zřejmé, že tvůrci vsadili především na pohlednou mladou herečku a přestárlou hvězdu Kevina Sorba, než aby se alespoň snažili potřebně zapracovat na vytvoření co možná nejlepší atmosféry a všeho potřebného okolo. Speciální efekty byli dost chabé, ale divák se u nich alespoň zasměje pořádně od plic. Proč se taky sakra nepodívat na digitální proměnu psa v monstrum, nebo proužek dýmu představující tu hustou mlhu okolo domu. Dle mého měli raději zůstat u hry stínu (při proměně ve vlkodlaka), protože maska samotná moc vydařená nebyla. Ale jak už jsem poznamenal, šlo spíše o komedii / parodii, než klasický horor. Občas jsem tu narazil na několik srandovních hlášek či situací, takže to tvůrcům připisuji k dobru. Nina Dobrev je vážně docela pohledná holka, ale že by byla nějak závratně dobrou herečkou? No nevím, seriály ve kterých účinkovala, jsem neviděl, ale tady žádný oslňující výkon tedy rozhodně nepředvedla. No a Kevin Sorbo? Ten už je dávno za zenitem, ale tady alespoň pobavil (tedy jeho postava). Doby kdy klátil coby seriálový Hercules jednu potvoru za druhou (a nejen potvory…), jsou však již dávno pryč. 40% ()

Karamanlis

Never Cry Werewolf je vlastne kanadskou vlkodlačou variáciou Fright Nightu, kopírujúcou tento odľahčený upírsky horor v mnohých ohľadoch. Vzhľad a premena vlkodlaka sú v rámci subžánru iba priemernou záležitosťou (na pomery kanálu Syfy je aj to úspech) a viac než samotný lykantrop ma tentokrát zaujali jeho svojrázni pomocníci či chutná Nina Dobrev. ()

eraserhead666

Vítejte ve světě Loren, zabíječky vlkodlaků. Moderní, relativně levný, vlkodlačí (možná i nechtěně, ale i tak) komediálně laděný akčňák pro náctileté. Taková hodně odlehčenější Silver bullet pro studenty, respektive studentky. Kevin Sorbo už nemlátí antické bohy a démony, teď už „jen“ střílí po vlkodlacích. Určitě se dá ocenit výběr představitelky hlavní hrdinky a to, že se film nebere moc vážně. To mu vlastně i prospívá. Strach vám to nenažene, vlkodlačí proměnu jste už určitě viděli lepší, ale koukat se na to dá a místy je to i slušná prdel. 2,5* ()

J*A*S*M

Sci-Fi Channel se vytasil s dalším hororem o násilnické obludě, tentokrát přišla řada na vlkodlaka. V zásadě souhlasím s Le_Chuckem ale s dodatkem, že od této televizní stanice může brát hodně lidí tento film ještě jako příjemné překvapení, neboť se na něj dá vydržet koukat. Snesitelnost scén s Kevinem Sorbem je udivující, ze zdejších "herců" je ještě nejlepší. Televiznost snímku sálá z každého záběru, což by se dalo prominout kdyby byl scénář neurážel každou rozumně myslící bytost - takto pouze 20%. ()

MM_Ramone

Sympatická študentka Loren zisťuje, že jej nový sused je krvilačné monštrum. Jednoduchá horrorová zápletka. Veľmi podobná vampire snímku "Fright Night". S tým rozdielom, že tento krát to nebude upír, ale vlkolak. Nápad to nie je špatný, ale scénaristické a technické spracovanie tohto námetu je miestami dosť pokrivkávajúce. To ma však neprekvapilo, pretože v prípadoch kanadskej produkcie som na to zvyknutý. Potešilo ma však, že sa jedná o lycanthopy snímok, v ktorom hlavnú úlohu stvárnila pekná, mladá Nina Dobrev, ktorej pomáhal starý takmer zabudnutý Kevin Sorbo, a preto dám titulu "Never Cry Werewolf" tri hviezdičky. Loren the werewolf slayer! *** ()