Americký vlkolak v Paríži

• Česko Americký vlkodlak v Paříži (viac)

Tři mladí Američané, kteří cestují po světě a hledají dobrodružství, sedí na špičce Eiffelovky v Paříži. Andy, Brad a Chris sem přišli na piknik, popít víno a zaskákat si bungee jumping. Kde se vzala, tu se vzala, najednou se tam objevila také krásná Serafine, kterou naopak život omrzel. Skočila dolů a doufala, že tím všechno skončí. Andy ji zachránil, ale ona zmizela. Začal ji hledat a tím udělal první krok do pekla, které se otervírá každým úplňkem. Vlkodlak vyrazil z klece! (oficiálny text distribútora)

eraserhead666

No, je to rozhodně méně horrorovější a v určitých pasážích (mrtvá dívka pokoušející se pískat) mnohem uhozeněji humornější než starší bráška v Londýně. Vlkodlaků by také mohlo být méně, respektive, nemusely by být vidět tak moc. Ale je to příjemná vlkodlačí romance s trochou humoru a více akce. Vskutku nenáročná podívaná. ()

Shit

Ze začátku jsem se skvěle bavil a vypadalo to, že i když to bříběhem moc neoslní, teda spíš vůbec, tak by z toho nakonec mohla vylézt slušná bláznivá komedie, jenže od poloviny film trochu zvážní a vytratí se vtipný situace a tim to přestává i bavit a přichází už jenom nuda a všechno to už jenom zhoršujou pěkně amatérský triky vlkodlaků a přeměny ve vlkodlaka. Zůstat to u žánru hororový komedie, tak to mohl být skvělý, ale takhle spíš slabší průměr a to jenom za tu zábavnou první část ()

molcan2

Tento priemerný akčný film o vlkodlakoch pojednáva o Andym (Tom Everett Scott), ktorý je na odvážnom turné po Európe spolu so svojimi kamarátmi Bradom (Vince Vieluf) a Chrisom (Phil Buckman). Keď sa pokúša skočiť bungee z Eiffelovej veže, zbadá neďaleko francúzsku ženu, ktorá sa pokúša skočiť plungee. Zachráni ju a okamžite sa do nej zamiluje . Dievča menom Serafine (Julie Delpy) ho zahriakne, aby sa držal ďalej , ale on stále čmuchá okolo. Potom idú do strašidelného domu, ktorý zdieľa s chlapíkom menom Claude , kde si Andy zabezpečí rande a jeho priatelia sú pozvaní na večierok , ktorý skončí ako každodenný hlavný chod . Cestou , keď je mesiac v splne , ich Serafína varuje pred prekážajúcim vlkolakom. Veci sa čoskoro trochu zvrtnú ! . Majstrovské dielo hrôzy , film o príšerách ! Pozor na mesiac !!! Anthony Waller vám prináša iný druh zvierat ! Skôr reštart ako pokračovanie táto hororová komédia nedokáže prežiť bizarnosť a vtip originálu : Americký vlkolak v Londýne Johna Landisa, v ktorom si zahrali David Naughton , Griffin Dunne , Jenny Agutter. Špeciálne efekty od originálu pokročili a je to vidieť , aj keď počítačom vytvorených vlkov je ťažké rozoznať . Premena človeka na vlkodlaka je jednoduchá a urobená pomocou počítačového generátora FX, zatiaľ čo v klasike ¨An American Werewolf in London¨ (1981) Johna Landisa je zložitejšia, používa zariadenie na diaľkové ovládanie , teda rádiom ovládané pohybuje očami, ušami ,nosom, perami vlkodlaka, okrem toho herec do obleku vnáša život a samozrejme nádherný make-up veľkého majstra Ricka Bakera. Film zobrazuje akciu , napätie , hrôzu so zábavnými prvkami a je celkom zábavný , ale priemerný . Je to crossover s trochou klasickej verzie Lon Chaneyho Vlkolaka , Johna Landisa Vlkolak v Londýne a Michaela J Foxa Teenwolf a zabalený do postmoderného štýlu . Je to trochu iné , ale s jasným odkazom na predchádzajúce filmy . Horor skákajúci zo sedadiel a gorefest , zvýraznený zastaranými sekvenciami metamorfózy počítačového generátora orchestrovaného , to všetko je kompenzované krátkou romantikou a zúrivým humorom , hoci zmeny tónu nie vždy fungujú . V roku 1995 Waller spoluzaložil amsterdamskú spoločnosť Cometstone Pictures. V roku 1996 bola prvá produkcia Cometstone v tomto ¨An American Werewolf in Paris¨ (1997), ktorý Waller režíroval, bol spoluautorom scenára a výkonným producentom. S rozpočtom 22 miliónov dolárov bol film výhradne európskou koprodukciou, predanou spoločnosti Hollywood Pictures v rámci negatívnej zmluvy o prevzatí pre uvedenie v Buena Vista na Vianoce 1997. Snímku regulárne, ale profesionálne režíroval Anthony Waller , a má niekoľko prepadákov , chýb a medzier. Wallerovým prvým celovečerným filmom bol thriller Nemý svedok (1995), nakrútený celý v Moskve v roku 1993 a financovaný súkromne ním a jeho koprodukčnými partnermi, ktorý získal dostatočný úspech . Nakrúcanie komplikovala jeho zhoda s októbrovou revolúciou v Rusku, epidémia záškrtu, teploty -23 stupňov, vydieranie miestnou mafiou a zmeny hercov na poslednú chvíľu. Napriek týmto počiatočným ťažkostiam bol Nemý svedok (1995) predaný spoločnosti Columbia TriStar ako dokončený film a bol distribuovaný po celom svete vo všetkých hlavných teritóriách a pozvaný na 23 festivalov . Ďalšími projektmi, ktoré Waller režíroval, sú psychologický thriller The Guilty (2000) a nadprirodzený thriller Nine Miles Down (2009) ; ďalej dokumentárny film (2010) a televízny seriál (2020) . Hodnotenie filmu Americký vlkolak v Paríži (1997) : 5/10 . Priemerný a obyčajný film o vlkodlakoch . () (menej) (viac)

obitus

Spise nez pokracovani jde o variaci na pribeh Americkeho vlkodlaka v Londyne. Bohuzel jsme o 16 let dal, takze horror prakticky ustupuje a zustava skoro jen komedie, byt misty hodne cerna. Jestlize puvodni film mel uzasne triky tak parizsky vlkodlak je digitalni a to tak ze hnusne. Sice je to porad sranda, ale bohuzel jen sranda. ()

Mortemiss

Obsah byl zábavný, herecké výkony taky, obzvlášť ta blbá blondýna s minisukní na hřbitově stála za to. Co se týče toho prasopsa, který měl budit vzdáleného dojmu vlkodlaka, vůbec se mi nelíbil. Nejspíš za to můžou nekvalitní počítačové triky a nebo špatný režisér, co já vím..., ale z celkového dojmu to nijak neubralo, na film se dalo dívat. ()

• Film se natáčel od 18.června 1996. (Stocki)
  • Cameo: režisér Anthony Waller si střihl strojvůdce metra. (Stocki)