Americký vlkolak v Paríži

• Česko Americký vlkodlak v Paříži (viac)

Tři mladí Američané, kteří cestují po světě a hledají dobrodružství, sedí na špičce Eiffelovky v Paříži. Andy, Brad a Chris sem přišli na piknik, popít víno a zaskákat si bungee jumping. Kde se vzala, tu se vzala, najednou se tam objevila také krásná Serafine, kterou naopak život omrzel. Skočila dolů a doufala, že tím všechno skončí. Andy ji zachránil, ale ona zmizela. Začal ji hledat a tím udělal první krok do pekla, které se otervírá každým úplňkem. Vlkodlak vyrazil z klece! (oficiálny text distribútora)

Prochy38

Hrozně zvláštní hororová komedie. Hlavní postavy jsou sympatické, vlkodlaci, kdyby nebyli tak hrozně digitální, taky dobří. Celkově má film dobré obrátky, nuda se nevyskytuje. Vtipné pasáže střídá solidní napětí a místy litry krve. Já se bavil, tedy film splnil, co jsem od něj očekával. A jak píše B!shop, když už film začne lehounce drhnout, podebere vše skvělá hudba. Trochu mě mrzí, že jsem zkouknul tento snímek dříve než Americký vlkodlak v Londýně, který bude asi jistě předlohou. Co nejdřív napravím a zde případně opravím:) ()

molcan2

Tento priemerný akčný film o vlkodlakoch pojednáva o Andym (Tom Everett Scott), ktorý je na odvážnom turné po Európe spolu so svojimi kamarátmi Bradom (Vince Vieluf) a Chrisom (Phil Buckman). Keď sa pokúša skočiť bungee z Eiffelovej veže, zbadá neďaleko francúzsku ženu, ktorá sa pokúša skočiť plungee. Zachráni ju a okamžite sa do nej zamiluje . Dievča menom Serafine (Julie Delpy) ho zahriakne, aby sa držal ďalej , ale on stále čmuchá okolo. Potom idú do strašidelného domu, ktorý zdieľa s chlapíkom menom Claude , kde si Andy zabezpečí rande a jeho priatelia sú pozvaní na večierok , ktorý skončí ako každodenný hlavný chod . Cestou , keď je mesiac v splne , ich Serafína varuje pred prekážajúcim vlkolakom. Veci sa čoskoro trochu zvrtnú ! . Majstrovské dielo hrôzy , film o príšerách ! Pozor na mesiac !!! Anthony Waller vám prináša iný druh zvierat ! Skôr reštart ako pokračovanie táto hororová komédia nedokáže prežiť bizarnosť a vtip originálu : Americký vlkolak v Londýne Johna Landisa, v ktorom si zahrali David Naughton , Griffin Dunne , Jenny Agutter. Špeciálne efekty od originálu pokročili a je to vidieť , aj keď počítačom vytvorených vlkov je ťažké rozoznať . Premena človeka na vlkodlaka je jednoduchá a urobená pomocou počítačového generátora FX, zatiaľ čo v klasike ¨An American Werewolf in London¨ (1981) Johna Landisa je zložitejšia, používa zariadenie na diaľkové ovládanie , teda rádiom ovládané pohybuje očami, ušami ,nosom, perami vlkodlaka, okrem toho herec do obleku vnáša život a samozrejme nádherný make-up veľkého majstra Ricka Bakera. Film zobrazuje akciu , napätie , hrôzu so zábavnými prvkami a je celkom zábavný , ale priemerný . Je to crossover s trochou klasickej verzie Lon Chaneyho Vlkolaka , Johna Landisa Vlkolak v Londýne a Michaela J Foxa Teenwolf a zabalený do postmoderného štýlu . Je to trochu iné , ale s jasným odkazom na predchádzajúce filmy . Horor skákajúci zo sedadiel a gorefest , zvýraznený zastaranými sekvenciami metamorfózy počítačového generátora orchestrovaného , to všetko je kompenzované krátkou romantikou a zúrivým humorom , hoci zmeny tónu nie vždy fungujú . V roku 1995 Waller spoluzaložil amsterdamskú spoločnosť Cometstone Pictures. V roku 1996 bola prvá produkcia Cometstone v tomto ¨An American Werewolf in Paris¨ (1997), ktorý Waller režíroval, bol spoluautorom scenára a výkonným producentom. S rozpočtom 22 miliónov dolárov bol film výhradne európskou koprodukciou, predanou spoločnosti Hollywood Pictures v rámci negatívnej zmluvy o prevzatí pre uvedenie v Buena Vista na Vianoce 1997. Snímku regulárne, ale profesionálne režíroval Anthony Waller , a má niekoľko prepadákov , chýb a medzier. Wallerovým prvým celovečerným filmom bol thriller Nemý svedok (1995), nakrútený celý v Moskve v roku 1993 a financovaný súkromne ním a jeho koprodukčnými partnermi, ktorý získal dostatočný úspech . Nakrúcanie komplikovala jeho zhoda s októbrovou revolúciou v Rusku, epidémia záškrtu, teploty -23 stupňov, vydieranie miestnou mafiou a zmeny hercov na poslednú chvíľu. Napriek týmto počiatočným ťažkostiam bol Nemý svedok (1995) predaný spoločnosti Columbia TriStar ako dokončený film a bol distribuovaný po celom svete vo všetkých hlavných teritóriách a pozvaný na 23 festivalov . Ďalšími projektmi, ktoré Waller režíroval, sú psychologický thriller The Guilty (2000) a nadprirodzený thriller Nine Miles Down (2009) ; ďalej dokumentárny film (2010) a televízny seriál (2020) . Hodnotenie filmu Americký vlkolak v Paríži (1997) : 5/10 . Priemerný a obyčajný film o vlkodlakoch . () (menej) (viac)

obitus

Spise nez pokracovani jde o variaci na pribeh Americkeho vlkodlaka v Londyne. Bohuzel jsme o 16 let dal, takze horror prakticky ustupuje a zustava skoro jen komedie, byt misty hodne cerna. Jestlize puvodni film mel uzasne triky tak parizsky vlkodlak je digitalni a to tak ze hnusne. Sice je to porad sranda, ale bohuzel jen sranda. ()

B!shop

Tak tohle byla fakt slusna vymastenost. Fakt sem nepochopil jesli to mel bejt horor nebo komedie. Vetsinu casu je to komedie, pak se zacnou menit lidi ve vlky, do toho naka krev a zacne to bejt celkem napinavy a pak se objevi vlkodlaci a zacne to bejt opet komedie, protoze na jejich vzhledu se fakt nekdo vyradil. Kdyz pominu fakt, ze sout silene pocitacovy, tak se mi nezdali ty jejich "obliceje", protoze kazdej vlkodlak ma tlamu, ktera vypada jako naka hodne chlupata lidska huba. Pokud to ale budu brat jako hororovou teen komedii, ktera mi diky otravnejm duchum pripadala jako film Ruka zabijak, tak musim rict, ze jsem se docela dobre bavil a film je navic dostatecne sviznej a s dobrou hudbou aby moc nenudil. ()

Caelos

Původně jsem dal hvězdičky dvě, ale nakonec jsem se rozhodl pro tři, jelikož to místy byla fakt neskutečná sranda. Nejvíce mne pobavily zombie, když se ta blondýna snažila zapískat, tak jsem se smíchy válel po podlaze. Nicméně, trochu bych přehodil zdejší žánry, mělo by to být Komedie/Horor/Romantický, poněvadž ona je to převážně komedie. Černá, krvavá, ale pořád komedie. Co se týče technického zpracování, vlkodlaci byli skutečně příšerní, proměnu ve vlkodlaka jsem neviděl žádnou a to jsem ji očekával, po tom co jsem slyšel o Vlkodlakovi v Londýně (neviděl jsem ho). I to pozadí a kulisy filmu se mi moc nelíbily, bylo to takové hodně laciné a hloupé, stejně jako celé finále, to měli páni tvůrci provést jinak. Herecky to také není žádná báseň, z takových 60% mi herci připadli jako amatéři. Na druhou stranu, Serafine byla celkem sexy, takový ten prototyp nevinné dívenky (dle vzhledu). Také musím říct, že má parádní metodu na uklidnění, ta by se měla aplikovat všude:) Nuže Americký vlkodlak v Paříži je jako horor nefunkční, ale jako komedie, převážně pro diváky hororů ujde, podíváním rozhodně nic nezkazíte. ()

• Film se natáčel od 18.června 1996. (Stocki)
  • Cameo: režisér Anthony Waller si střihl strojvůdce metra. (Stocki)