Kvílení vlkodlaků III

• Austrália Howling III (viac)

Vzejde z lásky člověka a vlkodlaka něco dobrého? Hluboko v Australské buši žije kmen domorodců, který se od těch ostatních v mnohém liší. Jeho příslušníci jsou do jednoho postiženi lykantropií, a jelikož se nacházíme u protinožců, je logické, že jde o vačnatce. Není divu, že taková skupina humanoidů neunikne pozornosti vědců. Krize nastává, když se jeden ze sociologů zamiluje do příslušnice kmene a z jejich milostného vztahu vzejde vlkodlačí dítě. Jak se lidská společnost vyrovná s novou rasou, vyzbrojenou drápy a tesáky? Podaří se zamilovanému páru uchránit své soukromí a přežít? Mají vlkodlaci právo na život? (oficiálny text distribútora)

K.I.N.G. odpad!

Když jsem byl malý, vždycky jsem toužil vidět některý z dílů této hororové série o vlkodlacích. No tehdy jsem samozřejmě ještě nemohl tušit, že se jedná o jednu z nejmizernějších a celkově nejhorších hororových trilogií všech dob. Už první díl byl žumpa a každý další je čím dál tím větší hnus. Tady už ale končím, na video-příživnická "pokračování" už vážně nemám žaludek. ()

kingik odpad!

Tohle už je i na mě moc. Marně hledám, co bylo na tomhle imbecilním hororu povedené. Phillipe Mora nikdy nepatřil k zajímavým režisérům, ale u jeho flákot se dalo, při troše dobré hororové vůle, přece jen pobavit. Jenže tohle bylo tak strašné, až mně není jasné, proč jsem tomu dal šanci. Chudák Dagmar Bláhová musela v emigraci brát i takové podřadné role. Když to tak vezmu, ještě jsem neviděl pořádný horor o vlkodlacích, ale tenhle suveréně okupuje nejspodnější patra na tohle téma. 0% ()

darkrobyk

V důsledku jde o alegorické komediální drama o jinakosti z doby, kdy svět tenhle problém ještě tolik neřešil. Ne až tak vtipné, ale úsměvné ano. Speciální triky nejsou nijak bombastické, ovšem maskéři si to i tak museli užít. Lehce bizarní je porod a růst malého vakovlkodlaka. Občas dojde i na akci, asi nejzábavnější je potyčka domobrany s přízrakem v buši. Příroda je krásná, mohlo jí být i více. A Dáša má v některých záběrech vlčí rysy i bez maskování. Každopádně je na ni vidět, že natáčení ji bavilo. Jo a trio jeptišek nemělo chybu! S odstupem doby mě tenhle díl bavil více než kdysi... ()

Karamanlis

Ďalší tvrdý úder Howlingu ako potenciálnej solídnej hororovej sérii... Po nepodarenej dvojke, ktorá bola situovaná do legendárnej rumunskej Transylvánie sa dej tentokrát presúva do ďalekej Austrálie, ktorá je domovom podivného druhu vakovlkodlakov. Philippe Mora sa pokúsil o radikálnu zmenu scenára, vďaka ktorej chcel vlkodlačiemu príbehu dodať akýsi náznak racionálneho základu. Príliš sa mu to ale nepodarilo, jeho vakovlkodlaci sú všetko možné (komický, nechutný), len nie strašidelný... ()

tron odpad!

Nemám etický problém označiť to za jeden zo 101 najhorších hororov, aké som v živote videl. Je to úplné dno. Od masiek cez hercov po réžiu a scenár. Scenár je preplnený šialenosťami. Napr. vlkožena utečie od vlkospoločenstva tak, že sa vlkomužovi vytrhne z náručia a začne bežať rýchlosťou dve metre za desať sekúnd. Namiesto toho, aby ju proste ježišikristenanebi chytil, kričí na ňu, aby stála. Ona ale prekvapivo utečie a rafinovane sa pred svorkou ukryje tak, že sa pokúsi stať hereckou hviezdu v (!!!) a oni ju následne idú hľadať do Sydney v prezlečení za mníšky. ()

• Snímek byl natočen podle románové trilogie "Howling" z let 1979 až 1985 Garyho Brandnera. (Terva)
  • Nedlouho po začátku filmu, kdy hlavní postavy leží ne posteli, je možné všimnout si plakátu ke snímku V dosahu bestie (1982), který rovněž režíroval Philippe Mora. (Campbell)