Cintorín domácich zvierat 2

• Česko Hřbitov domácích zvířátek 2 (viac)

Smrt je někdy lepší variantou. Děsivá hrůza která se udála ve městečku Ludlow ve státě Maine, neskončila a znovu se probouzí v tomto pokračování úspěšného filmu z roku 1989, který napsal Stephen King. Po úmrtí manželky se veterinář Chase Matthews (Anthony Edwards, seriál Pohotovost) a jeho 13letý syn Jeff (Edward Furlong, Terminátor 2: Den zúčtování) přestěhují do městečka Ludlow, aby znovu začali někde jinde. Jeff, přehlížený ostatními dětmi z okolí se spřátelí s dalším outsiderem, Drewem Gilbertem, který má strach ze svého krutého otčíma Guse (Clancy Brown, Highlander). Poté, co Gus chladnokrevně zastřelí Drewova milovaného psa, pohřbí ho na místním indiánském pohřebišti o kterém se říká, že dokáže mrtvé přivézt zpět. Když se zlo probudí, chlapci si uvědomí, že někdy je lepší nechat mrtvé na pokoji. (Magic Box)

SeBig

Upřímně jsem se k tomu hned po jedničce neměl, zombiky mám rád, ale ne v takovýmhle smyslu, jednička byla okey, a dvojka už je taková klukovina pro malý děcka, i když zpracováním to vypadá na film z 80tek. ()

korbitch22

Je mi jasný o co Mary šlo,do prvního dílu jí neustále prcal King,tak se po letech rozhodla jeho pero ( to psací ) znehodnotit touhle zhovadilostí,která jestli měla v plánu děsit,tak neděsí a jestli měla parodovat a bavit,tak nebaví.Příšerná hudba,unylé tempo,stupidní dialogy a opravdu hodně nesympatické postavy a hlavně nulová atmosféra.Žádná zajímavá smrt,laciné lekačky a občas slušná hláška,u které se zasmějete a jeden nečekaný záběr.Film který o hereckém talentu Furlonga neřekl vůbec nic a celkem znevážil první díl,který sice není žádným zázrakem,ovšem atmosféru měl nepopiratelně hutnější a celkem dobrý příběh,který se zde dal rozvinout...bohužel zadupala tahle namyšlená kráva do země,ten už ovšem zpátky nevylezl :-) Ženský by prostě neměli točit horory,nemaj na to srdce.Těžké zklamání,na konci ani nehrála Pet Sematary od Ramones.....nuda a logika u Lambertové v prdeli. 10%. ()

SOLOM.

Dvojka je pro mě stejně dobrá jako jednička, protože ani první díl nepatří mezi moje zrovna dvakrát oblíbené filmy. Jejich úroveň i kvalita je zhruba na stejné úrovni, takže jelikož jsem dal prvnímu filmu 70%, tak tady půjdu jen o desetinku dolů. Myslím si, že tento film svému předchůdci rozhodně ostudu neudělal a podívat se na něj dá i víc než jednou. Nejvýraznější postavou z obou dílů není Gage Creed, ale šerif Gus, který ho docela převálcoval. Navíc dvojka vyhrála i ve ztvárnění samotného hřbitova či větším počtu úmrtí. ()

eraserhead666

Slabší a viditelně levnější odvar prvního Hřbitova, který jede přesně v jeho linii, jen pohřbených a znovuvzkříšených je trochu více. Přesto, že první půlka je taková nic moc, ve druhé se to už trochu rozjede a minimálně šerif Gus (před i po smrti) je dost dobrá, zajímavá a humorná postava. Po svém zmrtvýchvstání mi svými pohyby a výrazy ve tváří strašně připomínal postavu Alberta ze slovenského seriálu Teta, on snad ten seriál musel vidět. Zpočátku film vypadá jako levná (hlavně kulisami a některými maskami) bubákovina pro mladší obecentstvo, ale pak to trochu přitvrdí, objeví se krev a kusy mrtvých těl a je to koukatelné. Dějově nic nového, znovu to samé co v jedničce, žádné inovace, jen větší frekvence. Přesný průměr. 2,5* ()

Bauer

Jedno z pokračování, které nemělo nikdy vzniknout. Přemýšlím, co vedlo režiséra Maryho Lamberta k tomu, aby natočil druhý díl. Samozřejmně, že peníze, ale to je tak všechno. Zjevně si vůbec neuvědomil, co všechno tím podělá a čemu zkazí reputaci. Především perfektní knížce ničí reputaci, potom prvnímu dílu, který sám natočil a v poslední řadě i sám sobě kazí pověst. Jednička byla v rámci možností vážně dobrá. Dobrá atmosféra a lehce děsivá. A tady není ani jedno a druhé. Mělo mně snad vyděsit, že šerif kousnutý do krku stahuje na dvoře králíky z kuže? Nic strašidelného, nic co by mně přimělo se ohlížet v pokoji za sebe, jestli se mi náhodou nezbláznili psi a nechtěj mně zabít. Absolutně nic. Přemýšlím, jestli Hřbitov domácích zvířátek 2 může nosit zánr horor. Já bych mu dal spíš titul komedie a co víc, dokonce i nudná komedie. Něco se začlo dít až po 30 minutách. To je jedna třetina filmu a někteří z Vás, by to určitě vypli hned po 20 minutách. Já jsem se překonal a dokoukal to. Lituji hodně. Jediný, co je pozitivní, tak je Edward Furlong. Viděl jsem ho zatím ve třech filmech. Terminator 2, kde hrál příšernýho smrada. Kult hakového kříže, kde neměl ovšem moc prostor. A v tomto snímku byl snad nejlepší. Na nic si nehrál, prostě obyčejný kluk. Díky němu je taky ta jedna*! Jinak by tobyl odpad tři krát podtržený a s třemi vykřičníky. ()

Dale

Veľmi nepodarené pokračovanie už aj tak slabej jedničky. No dvojka nemá s jedničkou (tobôž s novelou Stephena Kinga) okrem názvu a oživovania mŕtvych na indiánskom cintoríne nič spoločné. "Navrátilci" sa chovajú úplne inak, ku niekomu sa chovajú normálne, k niekomu nie. Príbeh je od veci, väčšina scén a dialógov je neuveritelne trápna a jediné, čo za niečo stojí je pár vydarených hororových scénok. ()

corpsy

Neponúka nič viac, len upgradeovanú verziu minule videného s peknými maskérskymi trikmi a okorenenú väčšou dávkou humoru. ()

fcreading

Pokračovanie ktoré nemá nič spoločné s prvým dielom ktorý bol atmosferický a strašidelný ale toto už len pobaví. Lambertovej nepomohol so scenárom King a tak spravila nový dej a vytvorila netradičné béčko so zombíckym policajtom a mrtvym psom ktorý vás pobaví. Tento film nezachráni ani Furlong a ani Brown a hororová atmosféra sa akokeby vytratila. ()

kaylin

„Hřbitov domácích zvířátek 2“ není až tak špatný film. Jsou zde skvělé, děsivé scény, hlavně se psem, který oživl, ale také se šerifem, ale už tu prostě chybí ta tíživá atmosféra, která na mě seděla celou dobu, co jsem sledoval první film. Tady už prostě víte, co se bude dít a snímek se nesnaží být nějak překvapivý. Jede se sem tam na docela gore scény, nebo minimálně gore náznaky. To filmu stále sedí. ()

Gorehound

Oproti mrazivej a citovo drviacej jedničke je toto dobrá nostalgická 90s zábava, s jesennou atmosférou, skvelými maskami, gore, ktorého tu kľudne mohlo byť viac a obstojným Furlongom, čerstvo z T2, a Brownom, ktorý aj pred premenou vyzerá ako pošahaná zombie. To je ako klad. Inak naozaj VHSkovka ako má byť, z nostalgiou tej doby. ()

Trevor

Po včerajšom zážitku z kina som si osviežil spomienky na Cintrín domácich zvierat 2 a bol som zvedavý, či svoje honotenie zmením Nestalo sa tak, napriek tomu, že prvá polovica filmu by si to zaslúžila. Po hodine však pochovaných na cintríne akosi pribúda a film tak zďaleka nedosahuje atmosféru Pet Semantary 2019 a nezachráni to ani solídny herecký výkon Edwarda Furlonga. Škoda, zak ako by mali mŕtvy ostať mŕtvými rovnako by niektoré filmy jednoducho nemali mať pokračovanie... ()

Martin741

Klasicka filmova dvojka se vsim vsudy : dementnejsia, atmosfera pochopitelne ziadna, scenaristicky podstatne slabsia oproti jednotke ..... 32 % ()

Mefistofelle

Pokud se na tento počin podívám jako na pokračování prvního dílu, musím nutně dojít k závěru, že je to hodně špatné pokračování, které už neobsahuje to kouzlo, co měl první film. Pokud ovšem o filmu uvažuju jako o něčem zcela samostatném a bez návaznosti na první díl, musím uznat, že to zas tak špatné není. Při hodnocení jsem nakonec zvolila onen druhý úhel pohledu, protože film mě přeci jen od začátku do konce docela bavil a to zejména díky výborné postavě despotického otčíma jedné z dětských postav. ()

messiah odpad!

Možná bych měl dát alespoň hvězdičku za originální nápad natočit druhý díl nikoli jako pokračování dílu prvního, ale jako parodii na něj. Jenže to by ta parodie nesměla být tak špatná...ono už jen to že první díl byl průměrný až podprůměrný mohlo napovědět že natáčet další díl je kravina. ()