Cintorín domácich zvierat 2

• Česko Hřbitov domácích zvířátek 2 (viac)

Smrt je někdy lepší variantou. Děsivá hrůza která se udála ve městečku Ludlow ve státě Maine, neskončila a znovu se probouzí v tomto pokračování úspěšného filmu z roku 1989, který napsal Stephen King. Po úmrtí manželky se veterinář Chase Matthews (Anthony Edwards, seriál Pohotovost) a jeho 13letý syn Jeff (Edward Furlong, Terminátor 2: Den zúčtování) přestěhují do městečka Ludlow, aby znovu začali někde jinde. Jeff, přehlížený ostatními dětmi z okolí se spřátelí s dalším outsiderem, Drewem Gilbertem, který má strach ze svého krutého otčíma Guse (Clancy Brown, Highlander). Poté, co Gus chladnokrevně zastřelí Drewova milovaného psa, pohřbí ho na místním indiánském pohřebišti o kterém se říká, že dokáže mrtvé přivézt zpět. Když se zlo probudí, chlapci si uvědomí, že někdy je lepší nechat mrtvé na pokoji. (Magic Box)

zputnik

Předpokládám, že záměrem tvůrců tohoto snímku bylo, abych se i já (coby "prachsprostěprůměrný" divák) bál. Alespoň mně tato myšlenka párkrát během filmu napadla a asi to nebylo náhodou. Koneckonců tento snímek měl/má i kopu hororových ingrediencí (nějaký ten hřbitov, nevyřešené tajemství, sem tam nějaká ta zmínka o mrtvých, ledasjaký vystrašený úděs v očích etc.). Bohužel či naneštěstí však horor ještě automaticky není hororem jen proto, že někdo tyto ingredience v jakékoliv kvalitě a jakkoliv smíchá dohromady, a to vše v domnění, že to k napětí bohatě stačí. Shrnuto a podtrženo: Nekvalitní (tj. zmršené) zpracování dobrého námětu, pár napjatých scén a neustálý pocit, že tento záběr už jsem kdesi viděl. Vše toto řadí tento snímek do silně zastoupeného béčkového suchého průměru takže 2 hvězdičky. ()

tron

Do mainského mestečka Ludlow sa sťahuje nové mäso. Po Creedovcoch sa tej pocty dostalo ovdovenému veterinárovi (Anthony Edwards alias Dr. Mark Green z Pohotovosti) a jeho dospievajúcemu synovi (Edward Furlong rok po T2). Lenže tu sa pohybuje prostredníctvom tajomného Mikmackého pohrebiska (kde je pôda kyslá a kamenistá ako srdce muža) zombie šerif (Clancy Brown sa onedlho stal „najdrsnejším bacharom, aký v Shawshanku kedy bol“, samozrejme tiež od Kinga) a... a nuda a rozpaky. A k tomu nevhodný čierny humor a smutná rutina. Už originál (od rovnakej režisérky) nebol poklad, ale mal strašidelnú atmosféru a sympatický pocit, že to tvorcovia berú vážne. Ale táto dvojka je tradičnou dvojkou v najhoršom zmysle slova, pričom to nespasí ani masívna scéna sťahovania králikov z kože (čo je vcelku bežná vec, doma sme mali plno králikov, majú fakt dobré mäso a sťahovanie z kože je bežný proces). Fádne a bez hororovej poézie. Ale aspoňže sa z toho nestala nezmyselne nekonečná séria á la Kukuričné deti. ()

Morien odpad!

Jak se tak postupně prokousávám Furlongovou filmografií, tak on si o tu prokletou kariéru vyloženě říkal rovnou od začátku. No už se těším na Vránu 4, tady ty filmy prostě dokážou vzbuzovat děs už jenom svým názvem. Na jinou notu, je někde možno objednat si klon čerstvě devadesátkového Clancy Browna? ()

akisha

Od výborné knížky k obstojnému hororu prvního dílu končíme u podivné černé zombie komedie. Hlášky typu "Co jsme Guse oživili, je mnohem hodnější a my jsme jako opravdová rodina," zatímco čerstvě zombiekizovaný Gus stahuje králíky zaživa z kůže a hned je pojídá nebo do sebe naběračkou cpe bramborou kaši, jsou k nezaplacení. Stejně jako když Gusovi trochu hrábne a nahání svého otylého nevlastního syna po baráku s kladivem nebo čím a když mu ujede, volá na něj: "Kampak, tatínek ještě neskončil!" U jeho komicky ďábelských úsměvu, když stíhal rodinku na silnici - jako dítě, co přes zákaz ojídá polevu z dortu - jsme se se sestrou válely smíchy. A to nemluvím o tom, jak "omylem" urazí výrostkovi hlavu kolem od motorky. Vážně, po zombiekizaci byl k pomilování. Jelikož Clancy Brown patří k hercům, kvůli kterým jsem ochotná přetrpět kdejaký škvár (a tady se opět vyřádil a plně zúročil svou strach nahánějící personu) vydržela jsem až do konce, ale film to byl až na zvláštní černohumorné chvilky velice divný, nudný a celkově mi jeho smysl unikal. Nicméně fajn vidět Furlonga v roli drzého fracka, jaká mu stejně sedne nejlíp. A pořád lepší, než hrůzné Kukuřičné děti. ()

MM_Ramone

Po jednej z najlepších filmových adaptácií románu Stephena Kinga, ktorá nesie meno "Hřbitov domácích zvířatek 1", prišlo toto hlúpe pokračovanie. Je divné, že pod rovnakou režisérskou taktovkou vznikol tento krát taký príšerný nepodarok, ktorý sa s prvou časťou ani len porovnať nedá. Pod scenárom už nie je Kingove meno a je to teda poznať. Pretože námet tohto druhého dielu by sa skôr hodil do nejakej horrorovej paródie. No a hereci, ktorí nestoja ani za deravý groš, tomu dávajú korunu. Veľmi zlý film. * ()

Wacoslav1

Na genialni jednicku se to nechyta ani nahodou a spis to na ni parazituje byt mne to prekvapilo nebot zustala stejna reziserka nebo je to tim ze prvni dil je proste neprekonatelny? no kdovi kazdopadne tohle pokracovani mne neoslnilo ()

Xmilden

Dvě hvězdy za vynikajícího Clancyho Browna! Scéna s motorkou, kdy mu zadní kolo omylem ujede do obličeje toho spratka nemá chybičku. "Jejda." ()

Phobia

Viděla jsem to v 15 letech a tehdy se mi to celkem líbilo, ikdyž na zadek jsem nesedla. "Řbitov zviřátek" je jedna z nejděsivějších knih vůbec, film jsem zřejmě neviděla (nebo mi neutkvěl v paměti). Dvojka je však jen slaboučkým námětovým odvarem, zaměřeným právě a jen na teenagery. Edwardu Furlongovi role sedla a to jsou asi tak všechny klady, které lze vyjmenovat. Nicméně mi něco z toho filmu v hlavě zůstalo i po takové době, tak to asi není úplný odpad. 39% ()

darkrobyk

S velkým časovým odstupem musím uznat, že pokračování kingovské klasiky až tak špatné není. Místo kocoura je pohřben pes, pak už do země indiánského pohřebiště jdou lidé. Celkově je film vztahově hnusný, jelikož téměř každý ubližuje každému. Jeff je šikanován, Drew má despotického otčíma, role otců i matek jsou katastrofální a neschopnost vyrovnat se se smrtí blízkých je obrovská. Příjemný hororový vizuál nevynechá noční krajinu, hřbitov s mlhou i déšť. Krve je poměrně dost a některé gore efekty vyloženě potěšily - vykousnuté maso, proražené oko, roztékající se tvář nebo explodující hlava. Zdánlivě dobrý konec ale příliš radostný není. Výborná je muzika! Namátkou - The Ramones, Lulabox, Miranda Sex Garden nebo Jesus an Mary Chain. Původní hodnocení jsem zvednul o jednu*. ()

juta

Překvapivě vůbec né špatné pokračování, které mě i mile překvapilo a nenudilo. Jen ten konec byl až příliš přitažený za vlasy a moc se mi nelíbil, ale začátek a průběh filmu byl docela fajn. ()

JohnnyD

Nečakal som veľa a som prekvapivo spokojný. V podstate ukážkové béčkové pokračovanie, kde je viac zombies, viac krvi, viac výbuchov a viac všetkého. Herci sú o tri ligy lepší, akurát koniec je na rozdiel od jednotky strašne mdlý a pritom si to pýtalo minimálne dve oveľa lepšie ukončenia. ()

pornogrind

Tak dvojku jsem asi ani neviděl. A o moc jsem nepřišel. John Connor oživuje vše mrtvé co se mu dostane pod ruku. Pokračování průměrné jedničky není hororem. Spíš mi to připadalo jako hodně špatná komedie. Začínam mít strach, že nový " Řbitov zvířátek " nebude mít co nabídnout. Hůř jak tohle to snad ale dopadnout nemůže. ()

kingik

Slabý horor s mladým Edwardem Furlongem. Mary Lambert je jednou z mála režisérek, které se věnují také hororové tvorbě. Měla si ale pohlídat scénář a režijně také zrovna nezaperlila. Vracíme se na staré indiánské pohřebiště mající schopnost oživovat mrtvé. To znělo dobře, ale realizace je matná až chatrná. Dobré scény asi jen dvě a to zhola průměrné, ostatní nebetyčně nudné až nezvládnuté. Furlong nevýrazný a celé je to bez nápadu, bez napětí a bez pořádného gore, které dělá horor hororem. Korektní přístup k látce se tentokrát opravdu nevyplatil. 40% ()

Slartibarkfast

Inu.. pokud vezmu v potaz první díl, tak je tohle odpad, který se směje do obličeje samotnému Kingovi. Pokud to vezmu jako prvotřídní béčko, co má zaujmout docela zajímavými způsoby zabíjení, sem tam černým vtípkem a nemá s prvním dílem nic společného, tak hodnotím dvěma hvězdami. Podtrženo, sečteno.. průměrem vyšla jedna hvězda. Slabých 15% za solidní avšak neoriginální námět beze změn. ()

PetrPan

Po nevydařené adaptaci Kingova románu přichází Mary Lambert s pokračováním. Navázat na úspěch je složité, ale prohloubit neúspěch jak nám p. Lambertová dokazuje je naprosto jednoduché. Clancy Brown v roli nemrtvého šerifa je víc než cokoli jiného trapný a směšný. Ani Edward Furlong --teenage hvězda Terminátora 2 to nespraví, dokonce ani jinak docela dobrá hudba nevytáhne tento film z propadliště B-produkce. ()

klerik

Fakt hrozný takmerremake. Jedine tá mačka na mňa pôsobila nepríjeme. Asponže Edward Furlong je ako stvorený pre úlohy malých "parchantov"... ()