Jurský svet: Zánik ríše

• Česko Jurský svět: Zánik říše (viac)

Pred štyrmi rokmi nás dinosaury porazili. Teda na Isla Nublar, exotickom ostrove, kde prosperoval unikátny zábavný park Jurský svet, až dovtedy kým sa samotným  exponátom nepodarilo utiecť. Vo finále jedného z najúspešnejších filmov všetkých čias opustili ostrov poslední ľudia a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorom. Tentoraz sa musia vrátiť späť, pretože na ostrove sa prebudila sopka a dinosaurom už po druhý krát v dejinách hrozí vyhynutie. Claire (Bryce Dallas Howard) sa z ustráchanej manažérky parku premenila v aktivistku, ktorá chce dinosaury za každú cenu zachrániť. Owena (Chris Pratt), na ostrov ženie túžba nájsť a zachrániť Blue, inteligentného jaštera, ktorého dokázal vychovať a čiastočne aj vycvičiť, a po ktorom sa po zániku parku zľahla zem. Na Isla Nublar im však nehrozí len zožranie, ušliapanie alebo spálenie vytekajúcou lávou. Hneď po príjazde sa stanú očitými svedkami a nedobrovoľnými aktérmi falošnej hry, ktorá v konečnom dôsledku môže zmeniť život na celej planéte a vrátiť ho o pár miliónov rokov späť. (Cinemart SK)

dodo357

Musím říct že první díl Jurského Světa byl lepší, ale tenhle snímek je též dobrý. Po 3 letech se na našich plátnech zase objevili Dinosauři a já jakožto fanoušek dinosaurů a Jurského Parku tak jsem byl spokojený. Po třech letech od zániku se ostrov mění na bombu která brzy vybouchne, ale svět chce aby byli dinosauři jakožto žijící tvorové zachráněni. To však senát zathrne a nezbývá nic jiného než je nechat zase vymřít. Ale proběhne tajná záchrana akce kdy se snaží co nejvíce druhů zachránit. Film má dobrý začátek, postaví do něj sedí nikdo nevyčnívá a každej dělá něco užitečného. Hudba byla taky dobrá a byl skvělej jako vždycky. Zpracování dinosaurů bylo lepší než v prvním dílem protože všechny scény kde byl normální dotek, či ježdění tak to bylo ručně udělaný. Za to byly body navíc ale tento film má i mínusi ve formě konce který mě nějak extra neuchvátil. Byl dobrej to jo vykouzlil mi úsměv na tváři, ale už jsem nebyl takovej PAF. Film dobrej, obsazení skvělé ale konec nebyl nic moc. 7,5/10 | 4/5 hvězd. A nezapomeňte, život si najde cestu. ()

spike.sg

To bylo prachsposté vykuchání Ztraceného světa a do toho tragická vsuvka , která celý snímek háže do bahna čím dál horší beznaděje. První polovina ok, bavila a bylo se na co dívat. Jakmile se děj přesunul z ostrova pryč, šlo to celý do kopru. Za mě nejhorší díl ze všech. Bohužel v dnešní době se čím dál tím víc zdá, že Holywood umí moc dobře jen jednu věc: Speciální efekty. ()

mdf

Uspokojit děti,to asi problém nebude,ale mě už to tak neoslovilo.Okoukaný scénář a digi efekty to nějak nezachránějí.Vybuchlá sopka a řežba v baráku ok.,jednička byl skvělý start,tohle je ztráta času. ()

Noosal

Na Jurský svět 2 jsem se těšil hodně. Trailery vypadaly uzasne a lakaly na temnejsi podivanou, no a jak to dopadlo. Rekl bych ze jsem vlastne celkem spokojeny, je pravda ze film ma opravdu hodne hloupych scen ale najde se tu i hodne toho kladného. Ja bych tedy začal klady filmu, nejvetsim kladem je aspon na me temneji pusobici atmosfera hlavne v druhe polovine filmu. Film ma podle me sice ne nijak zvlast originalni ale celkem dobry pribeh ktery dava smysl. Dinosauru je zde opravdu hodne a celkovy vizual je uchvatny, hlavni zaporak mi prisel zatim nejlepsi a nejpropracovanejsi. Velkou chybou je ale to ze trailery ukazaly uplne cely pribeh takze zadne necekane zvraty nic, coz je asi nejvetsi minus filmu. Dalsim velkym minusem je hromada wtf scen, jako napriklad utek Owena pred lavou tahle scena pusobila az beckove. To same naprosto hloupy vojak ktery otevre klec nejnebezpecnejsimu dinosaurovi aby mu mohl vytrhnout zub, no a takovych scen tu neni uplne malo. Humor taky moc nefunguje, spis vubec to mi ale ani nejak zvlast nevadilo. No celkove se nakonec jedna o uplne obycejny tuctovy ale kvalitne natoceny blockbuster z hromadou dinosauru.. Ja se porad nemohu rozhodnout ale zatim ponechavam 3,7/5 nebo 72 procent. ()

r3musko

Nebudem chodiť okolo horúcej kaše a poviem to hneď na rovinu. Ak by som porovnával s jednotkou, bol by som sklamaný. Jednotka bola skvelý film - postavy, príbeh, prepojenie s minulosťou, to všetko fungovalo. A nebolo to len o dinosauroch. Jednotka mala namiešaný skvelý pomer medzi príbehom a akciou. Keď sa presuniem k dvojke, tá nemá nič z toho, čo sa mi páčilo na jednotke. To kúzlo sa vytratilo, podobne ako sa to stalo s Transformermi. Hodnotím to teda radšej ako samostatný film. Ak zabudnem, že existujú nejaké iné Jurské filmy, tak je to vo výsledku vlastne celkom solídny film. Ak si ho chcete užiť a páčila sa Vám jednotka, nemajte príliš vysoké očakávania. Ak bude ďalší diel, tak by som bol rád za zmenu režiséra. Uvidíme, kam sa séria posunie. ()

Jouzi.Ef

O něco lepší než jeho předchůdce z roku 2015. Nějaká zvláštní nostalgie jako by mě nutila ještě o hvězdu přidat, ale čtyři už by byly moc. Když si představím, jak to celé před těmi x lety začalo a jak to končí, určité emoce to ve mě vzbuzuje... co by si asi tatínek Jurského parku pomyslel, kdyby věděl, co vše jeho (ne)dar světu přinese jak lidem, tak zvířatům? A pokud mě film donutí zamyslet se takovým způsobem, někdo tu udělal něco správně... ()

silvia93

Docela slabé... Jo a neposlouchejte pana enšpígla jo, nevím kam jeho komentář zmizel a je to i v zajímavostech, ale ano je tam scéna po titulkach ale byla jsem docela nasraná, že tam sedíme asi 10 minut a čumíme na titulky a potom tam akorát proletí dva "ptáci" nad městem... Scéna k ničemu... ()

MisaP3

Po zdejších komentářích, jsem se toho docela bála, ale nakonec to nebylo tak zlé. Ano, je to předvídatelné, ano, je to už "klasika" ale i tak jsem byla spokojená. Bylo tam dost akce i vtipu, aby mě celý film bavil. Bavil, ale ne úplně nadchl, to bych zase přeháněla, ale klidně se podívám znovu. Jen twn konec, no happyend je, pustit si dinoše do moderního světa? Oujé, to jsem vážně trochu nečekala. ()

matko2351

No ja som vobec nebol sklamany. Film je odlisny, ale ja tak milujem celu seriu, ze mu odpustim aj divnejsi koniec 😀urcite si to zopakujem 👍 ()

Yuri_Boyka

Chcel som Jurský svet, išiel som na Jurský svet, dostal som Jurský svet. Kto od filmu čakal dinosauriu verziu Hamleta zostal sklamaný a tak mu treba. ()

mixal447

Toto bol tazky pruser. Neskutocne vykradnute prve dva Spielbergove diely. Cele mi to prislo ako uvod do tretieho filmu - Indominusoraptotrexbrachiosaurus vs. Megalodon. Uz teraz sa tesim. 2* za Jeffa Goldbluma a efekty. ()

Richmond

I keď Disney na tomto projekte nepracovalo, mal som silný dojem, že práve oni majú tento film pod palcom.... Tá rozprávková predvídateľnosť a to že "dobro" zvíťazí nad zlom a podobné pizdoviny. Úprimne by bolo lepšie tento film prespať jedna hviezdička je za efekty, hudbu a hlavnú protagonistku ;) ()

HSGID

Tak dlhé a zdĺhavé až to bolo nudné. Nič nové to neprinieslo len to dostalo lepší vzhľad. Bohuzial pre mňa to tým pádom bolo absolútne nezazivne a dosť často som sa pristihol ako sa v kine nudím. ()

Namefar

Nepřekvapí, takový normální film o dinosaurech. Hodnocení pěti hvězdičkami je nesmysl. Neusnul jsem proto to procento navíc. Dávám 51% . ()

majorzeman13

Velkolepý,zábavný,efektní + scény s hororovým nádechem blockbuster !! Bayona je zručnější než jeho předchůdce Treworrow. Herci jsou na vedlejší koleji !! Dinosauři vládnou tomuto snímku.... Závěr dává tušit soužití Lidí a dinosaurů,takže třetí díl by mohl dopadnut lépe. Alespon po kritické stránce po finanční se toho neobávám !?Za mne jde o lehký nadprůměr!! ()

Mach Tom

Samotný film mě neurazil a dalo se na něj dívat, ale jak už tady někdo připomněl. Přebírá kostru druhého dílu. To co mě v příběhu štvalo bylo to, že vlastně ignoroval druhý ostrov Isla Sorna, kde byla vytvořena rezervace již v druhém díle a byl to náplň příběhu třetího dílu. Ve čyřce jej nezmínili, což nevadilo. V pětce jej scénáristé přímo ignorovali. Navíc i v knižní předloze se dinosauři rozšířili do Jižní Ameriky. To mohla být klidně náplň tohoto příběhu. Film nebyl špatný, ale postrádal originální myšlenky, pouze se zmohli na recyklaci. ()

Redukovana.K

A je to tu zase a znova. "pokračování starší klasiky" Nevím jak moc tvůrcům v Hollywoodu docházejí nápady, ale asi hodně když "pokračování" pojímají jako remake a snaží se tak natočit už natočené, ale jinak. Nevím jestli je možné aby tohle mělo, co se filmového řemesla týče, úspěch. Nicméně ekonomický úspěch to asi má. Tak proč to netočit? Bohužel pro nás. Důvod proč se taková věc nemůže povést je že už od samého počátku chcete překonat sami sebe. Začnete tak už scénářem kdy vezmete původní něco vyškrtáte a nacpete tam spousty nového a daleko drsnějšího. Což vás ale staví do problému jak to všechno napasovat do smysluplného příběhu... Nijak příběh smysluplný nebude. Nu zkuste si to: "Jurský Park: Miliardář postaví park plný dinosaurů, ti však utečou a jediný lidé na ostrově tak musí bojovat o život" "Jurský svět: Po nepovedeném pokusu s prvním parkem postaví někdo jiný zdokonalený park který ale už nevydělává a tak začínají experimentovat s geny a vytvoří genetické monstrum které pak začíná likvidovat návštěvníky, chovatele i ostatní dinosaury, Proto musí nastoupit trenér Raptorů..." No vida popsat jednoduše příběh Jurského světa i Jurského světa: Zánik říše prostě nedokážete. Nicméně nejde jen o to když už píšete scénář musí tam být drsnější scény kdy se lidi musí bát takže se naši hrdinové dostávají každou chvíli do situace ze které není úniku. Bohužel ten únik je tak nemožný že musí scénáristé dost často sahat na osvědčený "deus et machina" a tak naše hrdiny tu zachrání kulový transportér, tu přiběnut vší T-Rex, tu únikoví žebřík atd... Mnozí postavy se chovají nejen nelogicky, ale až hloupě a tak má člověk pocit že musel být miliardář idiot když si nevšiml že se mu pod haciendou staví tajná laboratoř, že si někdo nevšimne druhého východu z bunkru až do osudné chvíle, že si hlídači nevšimnou nákladního auta co přeskočí 5 metrů vody do trajektu a nikomu není divný že v něm sedí naši hrdinové (ano vzala si čepici) to prostě člověka bije do očí a to celý film opravdu celý. Není snad scéna kdyby něco takového nepřišlo a když nepřijde scéna vyloženě hloupá přijde scéna vyloženě předvídatelná a tak to máte celý film až do závěrečných titulků. Jediné pozitivum tak nakonec zůstávají efekty kdy explodující sopka, tekoucí láva, bojující, utíkající, skákající dinosauři dělají co můžou a tak se díky nim na film dá aspoň koukat s polovičním výkonem mozku kdy nepřemýšlíte nad dějem a jen si užíváte požírání blbců co vlezou dinosaurovi do klece. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Metal Gear Solid našel Snakea

Metal Gear Solid našel Snakea

04.12.2020

Filmová adaptace legendární herní série Metal Gear Solid konečně svého Solid Snakea. Hlavní postavu série tak ve filmu režiséra Jordana Vogt-Robertse (Kong: Ostrov lebek) ztvární herec Oscar Isaac … (viac)

Trollové: Světové turné drtí rekordy

Trollové: Světové turné drtí rekordy

14.04.2020

Přestože oficiální čísla nejsou k dispozici, studio Universal se o víkendu pochlubilo, že nový animovaný snímek Trollové: Světové turné zaznamenal nejlepší úvodní víkend v rámci digitálního prodeje… (viac)

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Nový film z produkční dílny Petera Jacksona (Pán prstenů, King Kong) Smrtelné stroje podle všeho studiu Universal prodělá něco mezi 100 – 125 miliony dolarů. Snímek měl premiéru minulý týden a… (viac)