Filmová legenda Terminátor má za sebou niekoľko nie príliš úspešných pokusov o nadviazanie na prvé dva diely, ktoré sa právom radia medzi najlepšie akčné filmy všetkých čias. Prečo by sa to malo tentoraz podariť? Pretože sa k tejto ságe vracajú dve kľúčové mená s ňou spojené. James Cameron nový film nielen produkoval, ale zároveň viedol celý tím, ktorý pracoval na scenári. Linda Hamilton sa opäť po rokoch stala Sarah Connorovou, ktorú súboje na život a na smrť s dvomi Terminátormi premenili na ultra drsnú hrdinku. Je naučená nikomu neveriť a spoliehať sa len sama na seba. V epickej bitke proti zdanlivo neporaziteľnému nepriateľovi budú Sarah pomáhať Grace (Mackenzie Davis), hybrid človeka  a androida, a starý dobrý Terminátor T-800 (Arnold Schwarzenegger). Aj tak však bude prevaha na strane ich nepriateľa.. (CinemArt SK)

AngelG

Opravdu těžké na hodnocení. 3 hvězdy mi příjdou málo, 4 zase moc.Takže asi něco mezi tím. :D Každopádně jsem se konečně dokopala ke shlédnutí a musím říct, že jsem byla příjemně překvapená. Dopředu hlásím, že budu spoilerovat. Pozitiva - největším tahounem celé story vidím v postavě Grace, která konečně není jen Good guy Terminátor, ale vylepšený člověk. Což znamená, že má nejen emoce, ale také skutečný důvod a investici pro to, aby zachránila lidstvo. Druhým kladem je protějšek ve formě Rev-9, tedy Bad guy Terminátora, kterému konečně po 50ti filmech později dal někdo také nějakou osobnost. Takže se nedíváme 2 hodiny jen na nějakého Kena, co si s kamennou tváří razí cestu hlava nehlava, ale trošku se snaží o to, aby zapadl, využil svého morfování a dostal se do míst také pomocí inteligence. Negativa - tam kde AI boduje, tak tam lidské postavy děsně zaostávají. Dani by měla být ten největší tahoun, stejně jako byla Sarah Connor anebo John. Divák by k ní měl mít nejblíž. To se ovšem pro mě nestalo. Dani byla děsně nevýrazná a nevím jestli za to mohl scénář anebo herečka, ale prostě mi nesedla. Dál návrat seniorů v podobě úplně zbytečné Lindy a úplně zbytečného Arnyho. A já se jen musím ptát, kolikrát ještě budeme muset vidět jejich CGI mladé verze?? Dokdy je budou studia ždímat? Copak opravdu nemůžou vymyslet nové postavy a mít kompletně nový arzenál, aniž by se navěky neopírali o berličku v podobě starých postav a již okoukaných konfliktů? Mě by úplně bohatě stačilo, kdyby to bylo jen o Grace a Dani. Úplně dostačující naháněčka ve stylu Logana. A to mě asi dostává na závěr filmu jako takového. Oproti té hrůůůůze v podobě Genisys, má tohle aspoň nějaké srdce. Příběh je slabý jako vždy a ty akční scény mohli být trošku menší, ale nesmrdí to tak bezduše a zaprodaně jako tamten výblitek a s tím novým navázáním tentokrát na druhý díl a tím pádem smazáním všech ostatních dílů, co potom následovaly, udělali jen dobře. A musím říct, že to jak se Rev-9 spojoval a rozpojoval bylo celkem cool. ()

Hpatrik

Nejlepší terminátor za hodně dlouhou dobu (snad od nadějného Salvation). Cameron si jako producent nějakou přijatelnou kvalitu ohlídal, takže se na to dobře kouká, je tu spoustu akce, příběh dává smysl a Arnold je stále borec. Za mě mezi třemi a čtyřmi hvězdami. ()

Dienzenhofer

Mackenzie Davis je ta nejméně sympatická herečka součastnosti. Arnold je tu ze všech dílů nejslabší. Linda Hamilton je tu celkem sympatická. Natalia Reyes je aspirantka na Razzies. Záporák je příšerný. Akce ujde a triky jakžtakž. Příběh je banální. Nudné pokračování, které nemá co nabídnout a v některých momentech i směšný. ()

kondor77

Jako bílý heterosexuální muž jsem zklamán, kde jsou do prkýnka černoši? Spousta zasraných špinavých mexikánců, ale kde jsou černoši? Kdo, kurva, zapoměl na černochy? Produkce absolutně selhala! Hlavní záporák je mexikánec, kurva proč to není černoch, kde jsou do prdele černoši, já chci aby Schwarzeneggera hrál černoch, proč kurva Schwarzeneggera nehraje černoch, vždyť Schwarzenegger má ve svém jménu negr, je to kurva černoch. ()

Fat'Fatal

To byla kámo skvadra. Polidštěný T-800, který se stará o rodinku v domě u lesa, bábinka Sarah Connorová, nová Sarah Dani, která bohužel překročila Avogadrovu konstantu a v čele vylepšená super bojovnice Grace, které musíte píchat každých 15 minut inzulín, aby nechcípla, takže ji ostatní drtivou většinu filmu jen bezvládnou tahali. Kdo byl docela cool, byl Rev-9, nový typ Terminátora, který si dokáže oddělovat .. kostru(?) a být na dvou místech současně. Nemastná neslaná akce, která jen připomíná zašlou slávu prvních dvou dílů. Škoda. // EN, CZ SUB ()

Sala1

Film je koncipovaný ako väčšina hollywoodskych retrospektívnych melanchólii dnešnej doby. Má vymeniť starú generáciu za novú, načrtnúť pár noviniek, zatiaľ čo dúfa že sa u fanúšikov série uchytia a koncepčne predstaviť ten istý film, ktorý si už dvakrát získal nesmiernu chválu. V prvom rade musím povedať, že si myslím o Timovi Millerovi, že je preceňovaný režisér. Nemám pocit, že by dokázal niečo viac ako ostatní z jeho žánru, prípadne predostrieť akciu tak ako napríklad David Leitch. A nebudeme si klamať, žijeme v roku 2019 a Terminátor je predovšetkým o akcii. Tá ponúka niekoľko zaujímavých nápadov, vo výsledku však pôsobí rutinne a musím opomenúť, že kamera veľmi nejasne strieda medzi wide zábermi a detailami, čím vzniká v niektorých scénach pozoruhodný chaos. Druhým mínusom je nasvietenie. Predstavte si Terminátora vo svojich noirových začiatkoch s inteligentnou réžiou a nasvietením, aké môžeme vidieť napríklad v Stranger Things. To sa tu nedeje, film je tmavý a vizuál pôsobí nezaujímavo. Noví herci, ktorí prišli do série, sú naozaj veľmi vhodnou voľbou a teším sa ako z nich, tak aj z Lindy a Arnolda. Príjemná chémia medzi všetkými, ktorá je miestami narušená latentným humorom z nebezpečného putovania troch zástupkýň svojho rodu. Osobne som mal problém so záporákom, ktorý mi prišiel mdlý a jeho postavu zachraňovala akcia, nie dramaturgia. Je mi ľúto, že snímka sa vo veľkej miere opiera o rovnakú konštrukciu filmu ako vo svojich predchodcoch, bojí sa staviť na nové a trošku je opatrná aj s R-kovým ratingom. V každom prípade po Dni zúčtovania najlepší Terminátor a fanúšikovia filmu veľa odpustia. Viac tu: https://youtu.be/QvpWWI4jJtw ()

Lumberjack

Nemám rád hyper-zběsilé akce a kor u Terminátora, ale 4* tomu dám. Ale už prosím žádné nové terminátoří díly, ať už s Arnoldem nebo bez něj... ()

Klajondr

A je to tu zas. Nikdy nekončící Terminátor se vrací a přináší s sebou alespoň malej vánek naděje, že bychom se v budoucnu mohli setkat se slušným oponentem dvojky. Ano, je tomu bohužel tak, ale ani Dark Fate není moc krásným přídavkem do této nadupané série. Scénáristi jakoby vzali obsah dvojky a narvali to akorát do jiného kontextu, což se nijak moc nepovedlo. Naštěstí se na to stále dá koukat a není to jako u nepříliš slavného předchozího dílu. No nic, doufejme že jednou doopravdy přijde Judgment day v podobě pětihvězdičkového posledního dílu. Zatím se Arnolde drž. ()

R.A.D.E.K

Postrádal jsem lepší příběh, temnější hudbu a pointu, která celý příběh už navždy uzavře. Raději. Kladně hodnotím návrat Lindy Hamilton do role Sarah Connor a samozřejmě bez Arnolda by to nebylo ono. Film je plný akce. Krev a vůně střelného prachu provází celý film. A jak už jsme si zvykli, tak došlo opět k vylepšení záporného terminátora a zničit nepřítele je zase o něco složitější. Avšak od značky, která v 80. a 90. letech posouvala celý žánr, čekáte více. Opět se to nepodařilo. Je to Terminátor, ale není to Cameron. ()

Psycho.R

Celá kampaň nového Terminátora je postavena na tom, že nový film ignoruje vše od Vzpoury strojů dál. Takové PR by bylo asi dobré, pokud by většinu příběhu (který má překvapovat) nezkopíroval právě z těch dílů, které nepokládá za pokračování (hlavně tedy z trojky, kterou mám rád). Konkrétně se ve třetím díle řešilo přesně totéž - SPOILERY SPOILERYSPOILERYSPOILERYSPOILERYSPOILERYSPOILERYSPOILERYSPOILERY Sky net byl sice zničen, ale nahradil ho jiný program, respektive virus. Nový terminator byl také z tekutého kovu i kovového skeletu. John Connor byl zabit (zde jako malý, ve trojce v dospělosti, v obou případech ti udělal T 800. Chrání se tudíž někdo jiný (u trojky překvapení, tady jsem to čekal). T - X byla zničena paliovým článkem z T800, který ji nacpal do chřťánu a obětoval se kvůli jejímu zničení. Tady T 800 nacpe do chlebárny Rev - 9 napájení z vylepšené kočky(nejsem si jisto pojmenováním), načež se s ním obětuje. Je toho mnoho. A to nepočítám, že "vylepšený člověk" byl už v TS, který bývá opovrhován. SPOILERSPOILERYSPOILERYSPOILERYSPOILERYSPOILERYSPOILERYSPOILERYSPOILERY KONEC Mínusovky: Příběh okopírovaný z ignorovaných dílů. Laciná prostředí, která mi splývají s libovolným současným filmem Stevena Seagala natáčeném na Ukrajině. Zbytečně dlouhé, 20 minut "existenciálních řečí, které mají přiblížit mexickou hrdinku bych vystřihl. Málo Arnieho. Plusovky: Sarah nebyla tak trapná, jak jsem se obával v trailerech. Nová postava Grace byla celkem v pohodě. Je zde i nějaký humor, ale víceméně všechen díky Arniemu a to znamená, že se dostaví až ve 3/3 filmu - předtím se pouze párkrát uchchtneme. Tu třetí hvězdu dávám za záběr na Arnieho biceps. ()

Boris.

Tenhle díl Terminátora mě teda fakt nepotěšil ale spíš jsem odcházel z kina zklamanej. Kdybych to bral jen jako akční film, tak bych s tím asi neměl problém. Film měl slušný tempo a solidní akční scény a celkem mi byli i všichni herci sympatický i když to byla taková dámská jízda. Ale pak přijde ten problém, že musim film zařadit k ostatním dílům. Jestli si to ještě neviděl tak asi dál nečti... SPOILER: To se jako trojka nikdy nestala? Dál sem nemohl zkousnout že si jako Arný najde rodinu a učí se lidskejm citum? A když se ukázalo, že se z Jona Connora stala mexičanka Dani, tak sem se musel až smát. Trošku se divím, že se pod to James Cameron podepsal. ()

Likan7

Překvapivě dobrý! Salvation má dodnes jeden z nejlepších trailerů ever. Genisys jsem přežil ale už to byla dost velká ptákovina, takže jsem na Temný osud vyrážel dost odměřený. Nakonec mě ale přemluvily překvapivě pozitivní ohlasy. A dostal jsem přesně to, co jsem doufal. Dni zúčtování to samozřejmě nesahá ani po kotníky, ale šestka se reálně může prát s trojkou o bronzovou placku série. Akce je hlasitá, nabušená a líbivá. Škoda trochu zmateného střihu, který hlavně v temných scénách dělá trochu bordel. Osobně bych byl rád za přehlednější kameru. Jinak jsem ale spokojený. Nevadila mi Davis, Linda a i trochu směšný Arnold. Na pokračování bych šel rád, škoda tržeb. Kvalitou by tohle mohlo v klidu nakopnout k dalším solidním pokračováním. ()

Demonic189

Slabšie 4*. Jednoducho XY-ta variácia na to isté = zlý vs. dobrý terminátor a dvojhodinová ňaháňačka. Mizerné trailery vyvolali obrovské obavy, výsledná produkt vrátil úsmev na naše tváre. Dej má spád, vcelku neznáme herecké obsadenie prekvapilo a na konci takmer bola i nejaká tá slza. T-800, budeš mi chýbať! Vcelku teda solídnych 7,5/10. Silná pachuť z premárnenej príležitosti však ostane ešte dlho. PS: obrovský finančný neúspech tejto novinky je vlastne možno i na niečo dobrý. Konečne si producenti značiek ako Alien, Predator a Terminátor uvedomia, že najlepšie je dať týmto legendám pokoj a viac ich neznásilňovať. ()

rublik05

„Já se vrátím“. Máme tu další díl legendárního Terminátora s podtitulkem Temný osud, kdy se ignorují předchozí tři díly a přímo se navazuje na děj dílu druhého, tedy nejlépe hodnoceného dílu celé série. Pod dohledem režiséra prvních dvou dílů a producenta tohoto dílu Jamese Camerona a s velkolepým návratem ústřední dvojice Lindy Hamilton a Arnolda Schwarzeneggera. Musím uznat, že i přes mé silné obavy se nejedná o žádný velký průser a film mě celkem bavil. Sice navazuje na druhý díl, ale čerpá zejména ze třetího a čtvrtého dílu, co se scén týče (postapokalyptický svět + souboje). Výtky mám pouze k výběru herců, kdy u hlavní terminátorky nevíte, zda je to muž nebo žena nebo k místy až nelogickým a nereálným akčním scénám, které se spíše hodí pro boj superhrdinů. Co se mi nejvíc líbilo, byl návrat Lindy Hamilton, která ač již starší seschlá dáma má pořád velké charisma a její drsňácký styl jí vyloženě sedí. Dále pak terminátor v důchodu Árný, který je neskutečně vtipný a chrlí jednu hlášku za druhou, čímž dodává filmu jisté odlehčení. Akční scény a souboje jsou občas trochu přehnané, ale i tak pořád kvalitně natočené s použitím nejmodernějších technologií, i samotné vyobrazení terminátorů a strojů je velmi pěkně udělané. Děj je dá se říct pořád to samé dokola, ale i v šestém dílu dokáže zaujmout a fanouška této série bude jistě bavit. Celkově mě film mile překvapil, nejedná se sice o žádný boom, ale je to důstojné pokračování a napravení reputace po tak zmrvené pětce. Kvalitativně je pro mě šestka srovnatelná s třetím dílem. Za mě se reboot Terminátora hodně povedl a 4* si právem zaslouží. 7/10. Viděno v kině 6.11.2019. ()

bearmeedek

T: Temný osud - Dámská jízda do pekel. Důstojné pokračování kdysi kvalitní značky. Určitě povinné pro skalní fanoušky. Jinak akční film nabitý téměř nepřerušovanou akcí. ()

s1r1us

***-**** dobrá tradiční akce, prostě Termoš. Logiku moc není třeba hledat. První část filmu, než se objeví Arnie, je ale slabší. ()

LordMysti

Po dlouhé době jsem byl jak přikovaný, s tím mrazivým pocitem v zádech. Bohužel jen první třetinu filmu, ale bylo velice příjemné vrátit se ke staré dobré akci, která mě opravdu parádně nakopla. Prostředek filmu byl už více prázdný a konec trochu sklouzl ke klasickému klišé novodobých akčních filům. I tak za mě rozhodně nečekaně pozitivní překvapení! ()

bono22vox

Za návrat starých známých dávám čtvrtou hvězdičku. Jinak se jedná o sice svižně natočenou jízdu, ale nijak originální, s nesympatickými novými ksichty, a hotovým béčkovým digitálním pornem, který snímek strašně kazí a zabíjí... Pokaždé se tvůrci pyšní, jak toto bude úžasný restart, nej podívaná od dob T2 a ono je to vždy jen zklamání. ()

mogul01

Je to celkem povedený film a já se vždycky rád podívám na Terminátora s Arnoldem. Na druhou stranu jednička a dvojka jsou zatím nepřekonatelné a tuším, že nikdy nedostanou sobě rovného nástupce. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

03.06.2023

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)