Ve 14. století se Robert Bruce zmocní skotského trůnu a vede houževnaté povstání ve snaze vymanit se z nadvlády Anglie a získat zpátky nezávislost země. (Netflix)

kodwin

Kvalitní historický film s trochu nudným Pinem v hlavní roli. Nicméně jakožto zajímavá a zábavná sonda do anglo-skotské historie to fungovalo velmi dobře. ()

Bogrant

Voľné netflixovské akoby pokračovanie Statočného srdca, ktoré je rovnako razantné, vypiplané a zrejme lepšie odzrkadľujúce reálne fakty. Nechybajú mu ani krásne zábery na škótsku divočinu, bojovnosť, litre krvi, drsní chlapi a oddanosť, no nemá však jeho veľkoleposť a, no...srdce. Chvíľami som sa nemohol zbaviť pocitu, že sledujem dvojhodinový diel historického seriálu a nie právoplatný film, čo však nie je vyložene chyba. Ako samostatný celok totiž Outlaw King funguje nadmieru dobre, hoci finále postráda väčšie grády a ukončenie je dosť otvorené. Pineov hrdina je spočiatku tak trochu mdlý, neskôr už bezproblémovo vierohodný, no najlepší je tu bohovsky nasratý Taylor "Douglaaas!" Johnson. ()

TOPmoovie

kto ma rad historicke bitky  , je toto top. aj ked zaciatok tomu nevypoveda. inak je to vlastne pokracovanie statocneho srdca.  brutalne sceny, bud ready, nic pre slabe povahy. ()

raru

U mňa jednoznačne plná palba,najmä za zvládnutú dobovú atmosféru,hudbu a príbeh. O hercoch by sa dalo čo to kritické napísat,ale takých filmov sa točí málo takže prižmúrim jedno oko. Max.spokojnost. ()

johankazarku

Historický príbeh nástupcu kráľa a jeho strastiplná cesta za zjednotením Škótska. Kráľ sa po napadnutí Anglickom vydáva so sklonenou hlavou verbovať posledných pár stoviek mužov, ktorí sú ochotní postaviť sa niekoľkotisícovej anglickej armáde. ()

SaS

Na rozdíl od Statečného srdce se drží film více při zemi a skutečného obrazu útlaku a nelehkého boje za nezávislost, kdy Skoti byli rukojmí a nevolníci v rukách Anglie. Filmu to velmi svědčí, je autentický a s napětím sledujete další vývoj nejisté a vyhrocené situace. Každý, kdo navštívil Skotsko ví, jak moc kouzelná země to je, zvláště některé ostrovní části a má svou nezaměnitelnou atmosféru. Lidé jsou tam přátelští a umí si vystačit s málem, naopak vše zužitkují a využijí na maximum. Musíte mít sympatie s tímto národem mimo jiné i pro jejich nelehkou minulost plnou útlaku. Spolu s Rob Royem je to pro mě top ve filmové stopě o Skotsku. ()

gody

Zarostlej "Kick Ass" Douglas mě na filmu hrozně bavil (zprvu jsem ho vůbec nepoznal a říkal jsem si koho mi ten neandrtálec sakra připomíná), ale i tak celková výprava, režisér se držel historického kontextu a přeci jen ta skotská armáda aspoň trochu vypadala. Narážím tím na můj oblíbený film Statečné srdce, kde má na sobě i skotská šlechta noční košile. Tím nesnižuji kvalitu klasiky jako je Statečné srdce. Netflix natočil moc pěkný historický film a rozhodně se na něj v budoucnu podívám rád znovu. ()

badlieutenan

Parádní středověká jízda která tu dlouho nebyla!!! Příběh v podstatě "navazuje" na Statečné srdce a klidně by pro lepší historické vyprávění zvládl větší stopáž. ()

Sshania11

Nuda. Bolo to zdlhave a nezazivne. Chybala tomu hlbka a viacej emocii. Za mna to bol premrhany potencial, lebo obsadenie a kulisy vyborne. Niektore bitky a surovost na urovni ale zbytok nehral, a preto iked nerada hodnotim iba za dve hviezdy. ()

Soronthur

Úctyhodné pokračovanie filmu Statočné srdce (1995), a pritom tak odlišné. Kým film Statočné srdce je vykreslený realistickou brutalitou, táto snímka je jej opak. Nie všetko je historicky presné, hlavne záver - zmes spojená z dvoch odlišných udalostí. Ale snaží sa byť čo najvierohodnejší, keď zoberiem do úvahy režisérovo vnímanie deja a historických skutočností. Kostýmy sú skoro realistické, až na niektoré chyby, hlavne duchovného kléru tej doby. Vyobrazenie Anglickej kultúry a tradície má svoj pátos. Herecké výkony sú presvedčivé, ako aj vybrané miesta. ()

Boy.Osaka

Opravdu kvalitní historický film. Má to super výpravu i kvalitní herce a dokonce i celkem kvalitní scénář. Jen to asi mělo být trošku delší, chvílemi se člověk v těch všech postavách ztrácí. Na Netflix ovšem totální pecka. Rozhodně jen kvůli závěrečné velmi realistické bitvě stojí za shlédnutí. ()

L.O.T.R

Výborná jednohubka z produkcie Netflixu. Veľmi priamočiare, žiadne zbytočnosti ani vata. Chris Pine opäť skvelé herecké podanie. Podobne zemité ako Braveheart, samozrejme nie tak dokonalé. 80% ()

majorzeman13

Nadprůměrné historické drama plné násilí,brutality,krveprolití,bahna,špíny. Skvělý Douglas ( AaronTaylor- Johnson) dále Chris Pine byl též moc dobrý celkově obsazení filmu bylo moc dobré v čele s těmito dvěma pány !! Závěrečná bitva je opravdu masakr,jatka,ale v dobrém slova smyslu......Film se my líbil,ale nezmínit Statečné srdce ,které je prostě TOP pecka žánru by byla asi hanba co? ()

BStone

Pokračování příběhu Roberta Bruce a také výborný historický film, kterému nechybí solidní herci a pořádné bitvy. Vůbec celý vizuál je velice povedený. Za sebe jsem také velmi rád, že Robert Bruce není v tomto filmu zobrazen jako naprostý přizdisráč jako byl ve Statečném srdci. Tomu se samozřejmě Outlaw King nepřibližuje ničím, ale bez srovnání je to výborná historická řežba a to se cení. 70% ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii

26.08.2018

Jestli Netflixu něco nelze upřít, je to způsob, jakým ovlivnil televizní výrobu na roky dopředu. Co se týče filmového formátu, tam to ovšem streamovacímu gigantovi poměrně drhne. Jediný opravdový… (viac)