Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

TomQ

Jeden z filmů, které jsem schopen vidět v půběhu let opakovaně. Ale při posledním sledování jsem si uvědomil, že mi vlastně hodně vadí, jak se tvůrci úplně vykašlali na řešení některých speciálních efektů - konkrétně ohledně stavu beztíže nebo extrémně malé gravitace. Na ruské vesmírné stanici je naprosto normální gravitace a vysvětlení je snad rotací stanice? K takhle rotující stanici by se nemohly připojit dva raketoplány a navíc rotace nevytvoří takhle rovnoměrnou gravitaci po celé stanici. A na co jsou ty scény s nácvikem v bazénu, když potom na asteroidu je viditelně naprosto stejná gravitace jako na Zemi? I záběry z několikanásobně většího Měsíce ukazují poskakující astronauty, zatímco tady normálně chodí a navíc viditelně bojují se zvedáním předmětů... A vysvětlení zase podobně nesmyslné - jakési pomyslné trysky tlačící je k povrchu. Jasně, tohle není realistický film a být neměl, jeho kouzlo je v něčem jiném - a taky mu dávám 4 hvězdy a ne odpad. Ale prostě mi tohle přišlo od tvůrců hrozně laciné, takhle si zjednodušit práci... ()

MrOgilwy odpad!

Myšleno jako komedie pro zábavu, proto ty klišé a absence nějaké logiky a znalostí fyziky základní školy, to by bylo celkem fajn. Na druhou stranu jako film o vážném tématu je odpadem. A v kombinaci jako komedie s bijákem je jen průjmem známého režiséra a možnosti známým hercům vyřádit se, to fakt nepotřebuji. Co gravitace? ()

kesinaa

Pozor na případné spoilery. Armageddon je moje srdcovka, jeden z mála filmů, které mám opravdu ráda a můžu se na něj dívat znovu a znovu. Oblíbené téma (hrozící konec světa) spolu s hvězdným obsazením (Bruce Willis, Ben Affleck, William Fichtner, Owen Wilson, Marshall R. Teague,..) je pro mě dokonalou kombinací, která mě na těch 151 minut spolehlivě připoutá k obrazovce. Film střídá napětí a výbuchy s až takřka rodinnou atmosférou (zamilovaná Grace a A.J., řešení vztahu dcera-otec, který v ní stále vidí svou malou holčičku ...) a soundtrack, především skvěle padnoucí písnička I Dont Wanna Miss A Thing) prostě nemá chybu. Jediné, co mě trochu mrzí, ale co jsem vzhledem k jejich osudu nemohla čekat, je takřka nulové představení pilotů raketoplánu Independence. Anthonyho Guideru mám ráda a Marshall R. Teague je pro akční filmy jako zrozený, tady ale dostali až žalostně málo prostoru. Hodně se mi naopak líbil vývoj postavy plukovníka Sharpa (William Fichtner prostě umí) a Peter Stormare přidal do filmu humornou stopu (,,Americké komponenty, ruské komponenty, všechno z Taiwanu." ,,Jsem jediný pořádný astronaut a zachráním vaše americké zadky."), přesto se ale ve filmu najde i spousta temnějších momentů, které mu dodávají na epičnosti. Pochválit musím akci, která se až na několik volnějších pasáží nezastaví od začátku do konce a také efekty jsou na to, že jde o více než 20 let starý film, velmi zdařilé, především o nejrůznější požáry a výbuchy zde není nouze (holt Michael Bay), a herci se opravdu snaží. Filmu bohužel škodí možná až moc toho amerického vlastenectví a patosu (zpomalené záběry hrdinů pochodujících před nastoupením do raketoplánů, neustálé objímání, všudypřítomná vlajka, happyend na poslední chvíli ...). I tak ale za mě pozitiva jednoznačně převládají, ať už jde o vynikající herecké obsazení, akci prakticky od začátku a do konce a nesmrtelné hlášky (,,Houstone, máte problém." ,,Ten asteroid nás nemá rád.",,Harry, hodiny na té třímetrové atomové bombě tikají." ,,Já ji mám rád - A to mě právě sere!" ,,Co je X-71?" ,,Nechápu, jak vůbec přežili ty testy."). Podle mě by filmu neuškodila o trochu, tak o dvacet minut delší stopáž a trošku větší rozvinutí ostatních postav, jako jsou například Dan Truman nebo již zmiňovaní piloti Independence. Dávám 80% a taky zamyšlení na závěr: Jak by Armageddon asi dopadl, kdyby Harryho Stampera hrál původně zvažovaný Arnold Schwarzenegger? ()

Foltest

Skvělý zážitek. Uznávám, že scénář je možná trochu hloupější a děj také není žádný výplod génia. Přesto na mě film ale extrémně silně citově zapůsobil a po jeho konci jsem byl vskutku pohnut. Po ovoci poznáte je, píše se v Bibli, a proto i já věřím, že děj Armageddonu je skvostný, protože po špatném filmu bych takový skvělý dojem a silný emociuonální zážitek neměl. ()

Elanornegra

Skvelo natočené, s výborným vizuálom, perfektnou hudbou a hviezdnym obsadenim🥰 Keď som bol maly, zbožňoval som tento film. Obsahuje určite klišé, a má diery ako v scenári, tak aj vo fyzike. Ale Bruce Willis s jeho charizmou a partiou samých známych hercov to celé zakrýva. Skvele hlásky a slušný záver.... 90% ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Nechci bejt materialistická mrcha týhle party, ale co rizikovej příplatek?" K zemi se řítí asteroid a Bruce Willis s jeho partou z ropné plošině jsou jediný, kteří ho dokážou zastavit. Vysokorozpočtová podívaná s prvotřídním hereckým obsazením pod taktovkou Michaela Baye. Nečekal jsem, že z nápadu o asteroidu, který za 18 dnů spadne na zem se může vyklubat PECKA. Stalo se... Plus nechat zemřít Bruce Willise a udělat zněho zachránce celého světa skvělý nápad, který dal velmi emotivní konec. - 100%. ()

MatyRock

Americký dojáček, od mistra explozí a výbuchů, se skvělým hereckým obsazením. Ve stopáži dvou a půl hodin se pokazí úplně všechno, co se dá, ale samozřejmě se to na poslední chvíli zachrání. Skrumáž skoro všech známých klišé, které jsou ke dnešnímu dni o to větší. Ale ve své době velmi kvalitní a funkční patetický velkofilm, který má i dost povedených momentů. 6/10 ()

Sejkorka

Jako katastrofické scifi ro funguje i po 20 letech. Ale udělat z toho doják, kde posledních deset minut kanou jen slzy, tedy slzy jen kanou, no, nevím. Liv Tyler si naštěstí schovala to nejlepší pro Arwen. ()

roflmao

Ty romantický scény si můžete strčit do prdele, automaticky hvězda dolů. A to jak se jim nic nedařilo a všechno nakonec dokázali v poslední milisekundě... No dobře, to se dá prominout. Jedno oko nezůstalo suchý a já s klidem doporučuju. ()

andy60

Po prvním shlédnutí jsem si řekl, že raději ještě nebudu hodnotit, že jsem se zřejmě patřičně nesoustředil, jelikož mé pocity byly rozporuplné. S odstupem času jsem si ho pustil znova a soustředil se, jak jen to šlo. A výsledek? Stejný jako po prvním shlédnutí - nabubřelá slátanina plná klišé a amerického vlastenectví, a to v takové míře, jakou jedinec dokáže ztěží zvládnout. Ani skvělé triky a vizuální orgie nedokáží zamaskovat skutečnost, že jsem měl pocit, jako bych hrál nějakou sci-fi hru, kde je mně osud všech postav naprosto ukradený. ()

topol999

Rovnou říkám, že nemám rád scifi filmy o vesmíru a tak podobně, ale tohle je prostě stará dobrá klasika, kterou člověk zhlédnout musí. Jednak skvělé herecké výkony, krásná Liv Tyler a nezapomeňme na kultovní píseň od Aerosmith!! PS: Pavel Soukup se na nekomediálního Willise hodí mnohem lépe než Pyško!! Tak to prostě je! "Mám jí rád" "A to mě právě sere!" :) ()

KritAIk

Armageddon z roku 1998, režírovaný Michaelem Bayem, je filmem, který má všechny předpoklady stát se kýčovitou a neuvěřitelně přehnanou kukuřicí. Nicméně, tento snímek dokázal překvapit svým napínavým dějem a dokonale vystavěnými postavami. Film se věnuje tématu hrozícího asteroidu, který se blíží k Zemi. Vědci mají jen 18 dní na to, aby zničili asteroid a zachránili tak celou planetu. Zvraty a akce se střídají v takovém tempu, že se jako divák ani nestačíte nudit. Kromě toho, herci jako Bruce Willis, Ben Affleck nebo Liv Tyler excelují ve svých rolích. Bohužel, Armageddon končí velmi předvídatelným happy endem, což je velké zklamání. Film mohl mít mnohem silnější dopad, kdyby končil trochu méně happy endem a více se zaměřil na to, jak by taková katastrofa ovlivnila lidskou psychiku. Celkově však Armageddon dokáže diváka udržet v napětí po celou dobu a nabízí kvalitní zábavu. I přes happy end je to stále film, který stojí za shlédnutí. ()

K1K0

Mám rad tento film keď som ho videl po prvý krát bol som ešte malý, takže som mal zúžený prehľad o čom vlastne je a o samotnom filme. Koniec 90. rokov priniesol tento nadčasový snímok katastrofického pôvodu, ktorý vo mne v mladosti zanechal niečo čo si človek zapamätá niekde v podvedomí a keď to po rokoch vidí je to ako dejavu. Viac som sa nasmial a pobavil na niektorých scénach už od úvodu ako bol v napätí počas celého filmu. Určite môžem povedať ze sa podaril ak keď to nieje presne to čo ja od takéhoto filmu očakávam ()

Meriol

Americký velkofilm ve kterém skupina astronautů a těžařů vyrazí raketoplánem odpálit asteroid ohrožující zemi. Od začátku je ve filmu budována slušná atmosféra, a jako divák se i často zasmějete, zejména při scénách z výcviku. Po odstartování do vesmíru a pobytu na ruské vesmírné stanici to jde s filmem dost z kopce. Zejména ve scénách na asteroidu je místy střih tak zmatečný, že divák má sotva šanci postřehnout co se ve filmu děje. Jediné co tyto nedostatky alespoň částečně zachraňuje je výborné herecké obsazení a skvělá hudba. Nečekejte od snímku nic originálního, vyskytuje se v něm spousta klišé a otřepaných hlášek. Na druhou stranu je ale příjemné, že člověk nad ním nemusí moc přemýšlet, a může se nechat unášet na vlně akčních scén a drsných hlášek. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)