Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

cheyene

Čeho se tvůrci dopustili?: a) Ben Affleck s Liv Tyler mají romantickou schůzku při západu slunce. Při záběru z dálky leží za svým autem, při detailu však vedle auta. b) Když přijde Bruce Willis za Benem Affleckem a vyhrožuje mu golfovou holí, která mezi záběry mění pozici. Jednou je konec hole natočen směrem doprava, poté zase doleva. c) Kosmonauty k raketoplánu přiváží autobus, ze kterého postupně všichni lezou a je vidět, že mají nasazeny sluneční brýle. Když se pak seřadí vedle sebe a jdou k raketoplánu, nikdo z nich nemá nasazeny sluneční brýle. Přitom nikde nebylo vidět, že by si je sundavali. d) Jak mohl ve vesmíru hořet pásovec, když tam není kyslík? e) Po tom co Ben Afflek přeskočí (nebo přeletí) s tím svým rypadlem propast na steroidu a rypadlo zastaví na druhé straně na svahu, je ve světlech nasvícených z rypadla vidět, že celý svah je zarostlý zelenou trávou. f) Ve scéně, kdy Lovec sedí na jaderné hlavici, se Harry ptá Maxe, kolik mají vyvrtáno. Mají 45 metrů. O chvíli později (nejvýš 15 minut) dojde k výbuchu pásovce. Ale po příjezdu A.J. jim zbývá vyvrtat 75 metrů. To znamená, že by za tu chvíli museli vyvrtat 120 metrů. Při tom, jak dlouho se dostávali pod 20 metrů, je to dost nepravděpodobné. .......... a našlo by se víc nedostatků :)), ........ V zásadě příjemná podívaná, Ameriku propagující, SPOILER završením celého "trháku" je dojemná scéna s umírajícím otcem a spasitelem světa - B. Willisem, kdy mu před očima probíhá celý život ...Když má divák hodně slabou chvilku, tak to možná zafunguje.../SPOILER Dobrá píseň: Chantal Kreviazuk - Leaving On A Jet Plane ()

Hrabka

Tento film mě vůbec nijak nedostal. Takové extra hrdinné filmy moc nevyhledávám. Nejhorší počin jinak oblíbeného B.Willise. 50% ()

juta

To byla pecka, když jsem to viděl prvně. Teď už jsou některé scény a výbuchy hodně chabé na dnešní dobu. Ale pořád se na to dá dívat a má v určitých momentech i celkem slušné napětí a také vtipné momentky. ()

CrypzzXD

Z mého pohledu nemá Armageddon mezi katastrofickými bijáky obdoby. Pro mě se již jedná o kultovní mix heroismu, humoru, romance a Bay/Bruckheimer akce, která těžko hledala v devadesátkovém Hollywoodu soupeře. Nic víc v tomto případě ke štěstí nepotřebuji... Kašlu na ten šílený patriotismus, prostoduchost, nelogiku, přihlouplé dialogy a přehnaný patos, já si užívám každou projekci! :-) Musím však doplnit, že s přibývajícím věkem a širším portfoliem nakoukaných filmů veškerou konstruktivní kritiku chápu... ale představte si, co by pro vás Armageddon znamenal, kdyby jste na něj narazili (stejně jako já) v dětských letech a navíc by šlo jeden z vašich prvních kontaktů s Hollywoodskou produkcí :-) Abych zbytečně neprotahoval tento patetický výlev, dovolte mi tento komentář zakončit tím, že se jedná o film, který mě spolu se Skálou a Zelenou mílí doprovázel celé dětství. Nebýt těchto filmů, nejsem na ČSFD. PS: Vřelé díky za původní dabing, který je fantastický. O druhé verzi dabingu je škoda se vyjadřovat... Doslova zabijí veškeré kouzlo. 10/10 ()

MISSha

Tupý, patetický a nechutně vlastenecký film. To se mi vybaví vždycky když vidím Armageddon, tentokrát jsem ho viděla úplně celý (pokrok) a nic to nezměnilo na mém přesvědčení. Při sledování Armageddonu musíte vypnout mozek, abyste si ho užily a nehledaly v něm tu tunu chyb a nesmyslů které v něm jsou. ()

Fiftis

Najobľúbenejší katastrofický film plný hviezd. Spomínam si, keď som ho videl prvý krát, tak ma zaujala scéna v New Yorku, ktoré bolo zničené meteorickým dažďom. Hlavne záber na Svetové Obchodné Centrum, ktoré o 3 roky vyzeralo v skutočnosti skoro úplne rovnako. Teraz po 11.septembri ma to vždy chytí za srdce. Armageddon je film ktorý jedni milujú a druhí nenávidia. Nič medzi tým prakticky neexistuje. Film je často kritizovaný kvôli nereálnosti, ale tento film sa nikdy nemal brať ako reálne možný scenár. Na druhej strane je u mnohých obľúbený vďaka hereckému obsadeniu, hudbe a špeciálnym efektom, ktoré sú na 90.te roky veľmi úchvatné. V neposlednej rade - záver je tak dojemný že mi pri ňom tiekli slzy už niekoľkokrát. Tento film je ako stvorený na veľké plátno. ()

filmfanouch

Michael Bay je u filmových fanoušků těžce uchopitelný tvůrce, který má jak své fanoušky (především ze začátku své kariéry) tak i odpůrce, přičemž někteří začínali být stylu Michaela Baye lehce otráveny už Mizerami 2, přičemž jeho následující filmy jako série Transformers nebo menší snímky Pot a krev či 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází jsou tituly, které jsou ve větší převaze brány jako pád na dno toho Míšy Baye, který světu kromě všeho dodal také Skálu, dodnes jeden z nejlepších akčních filmů všech dob. A vlastně právě u filmu, který Michael Bay dodal hned po Skále, tedy u Armageddonu se již objevili první náznaky toho, že dost možná u většiny Míša svého vrcholu dosáhl právě u Skály. Jenomže jak už bylo zmíněno je obecné přijetí všech Bayových filmů po Skále těžce uchopitelné a člověk by si tak měl uvědomit především jednu věc- Minimálně v roce 1998 nám Michael Bay skutečně dodal ještě jednu velkolepou akční pecku (moje nestoudné fandovství Bayových Transformerů teď budeme směle ignorovat), která mě osobně uvedla v potvrzení toho, že Michael Bay prostě umí v takovém případě, že je za jeho zády producent, který ho nechá projevit veškeré jeho trademarky, ale zároveň ho pořád drží za obojek a hlídá ho, aby se ze řetězu neutrhl zase tak moc. Po Bayově debutu, kterým byli první Mizerové a následné Skále je Armageddon třetí Bayův film a všechny tyto filmy měli společného také producenta- Jerryho Bruckheimera. Ten už na konci 90. let po filmech jako Top Gun, trilogii Policajt z Beverly Hills, Con Airu nebo právě Bayově Skále začal platit za čím dál tím více zkušenějšího producenta a především hitmakera. Právě po úspěchu Skály a Con Airu se Bruckheimer stál stalicí u Disneyho, respektive jeho pobočky Buena Vista Pictures a dokazuje to i fakt, že ve stejný rok jako Armageddon také Bruckheimer pro BV realizoval snímek Nepřítel státu v režii Tonyho Scotta. Po úspěchu Skály ovšem nic nebránilo tomu, aby mohl Bruckheimer zajistit velkolepější projekty a to i takové, které doslova pojednávají o meteoritu, který by měl zničit celou planetu Zemi. Rozpočet se tak mohl vyšplhat na 140 milionů dolarů a právě Bay, kterému ještě během natáčení Skály hrozil od hlavounů vyhazov kvůli příliš velkému vyhazování financí (těsně předtím než Connery hlavouny ubezpečil, že Bay odvádí skvělou práci a svým způsobem mu tak tato čerstvě zesnulá legenda kdysi zachránila kariéru) se po dvou úspěšných spolupracích s Bruckheimerem mohl s tímto produkčním mágem opět spojit a vznikl tak akční snímek, který obsahuje veškeré klasické trademarky Michaela Baye od velkolepých explozí po velmi specifický humor. Právě zde se nejen u Armageddonu, ale i veškeré tvorby Michaela Baye objevuje zásadní háček- Člověk si musí uvědomit do jaké kolonky Michaela Baye zařadit! Michael Bay není režisér, který by točil oscarová dramata (jednoduše proto, že i filmy jako Pearl Harbor a především Pot a Krev či 13 hodin trpí jednoznačným Bayhemem, což dokazuje, že když už nic jiného tak má Bay právě aspoň ten autorský rukopis) a je to především režisér akčních filmů. A jakožto režisér těchto akčních filmů jednoduše točí akční filmy, které jsou akční co nejvíc to jde. Pro účely toho správného akčního filmu je Bay a jeho styl jednoduše adekvátní, protože tenhle chlápek opravdu umí točit akci stylově a zároveň si u toho všeho umí ohlídat vizuální stránku. Jeho filmům se tedy snadno můžou vyčítat věci jako, že jsou tupé (některé opravdu jsou..... ale tím zábavným způsobem v nejlepším možném slova smyslu) či bezduché (to je rozbor na delší dobu), přesto ale Michael Bay opravdu umí, což krom té Skály, Mizerů nebo Transformerů dokazuje také právě ten Armageddon, který pro mně osobně dodnes představuje jeden z nejlepších akčních filmů všech dob. Armageddon je v samotném podžánru bayovek jednoduše skoro až labutí písní. Michael Bay zde předvádí to co mu šlo předtím i později vždycky nejlépe- Umí skvělou akci, při ní dávkovat správné napětí, zároveň též ale humor a také odsun na vážnější trať. Armageddon se v tomhle ohledu může pochlubit především povedeným scénářem, který krom jasného McGuffinu také především obsahuje bravurně napsané postavy a každý z naftařů tak má svou vlastní osobnost a výsledná chemie je i díky skvělému castingu prostě parádní. Za scénářem tohoto filmu stojí J. J. Abrams, kterému s ním pomohl Jonathan Hensleigh a je zajímavé, že podobně jako Bay je Abrams těžce uchopitelný filmový tvůrce, který má stejně tak výrazný počet jak fanoušků tak i haterů. Přesto je ale i on klíčová osoba pořád jednoho z nejlepších Bayových filmů. Celé herecké obsazení stěžejních postav je seskládáno z neskutečně sehrané bandy herců. Je tu Bruce Willis, Ben Affleck, Steve Buscemi, Michael Clarke Duncan, Liv Tyler, Billy Bob Thornton, Owen Wilson nebo William Fichtner a jedná se tedy skutečně o skvadru sympatických a talentovaných herců, kteří mají naštěstí v rámci Armageddonu skutečně také štěstí v tom, že k sobě navzájem všichni sedí. Romantická linka mezi Benem Affleckem a Liv Tyler funguje uvěřitelně a zároveň by divák skutečně skoro až uvěřil reálné romanci, Bruce Willis se zde nachází v tom bodu kariéry, kdy se ještě pořád snažil a jeho Harry Stamper je prostě borec, Billy Bob Thornton zde předvádí jednu ze svých nejpamětihodnějších rolí a pak jsou tu právě Steve Buscemi, Owen Wilson nebo Michael Clarke Duncan, přičemž platí, že každá postava si nějaký moment je schopná ukrást pro sebe a nejedná se o bezduché figurky. A to i především proto, že je vidět, že si svoje role fakt užívají. Armageddon je neskutečně stylová akční vrcholná zábava, která je jedním z těch blockbusterů, která vlastně položila základy pro většinu moderních blockbusterů. Bay dokázal, že umí natočit úžasnou akci a člověk, který si jeho Bayhem zamiluje to celkově bude mít s Armageddonem strašně snadný. Je to jednoduchý film, ale zároveň ne béčko. Není to ztělesnění uměleckého díla, ale zároveň také ne ztělesnění brakových děl. Je to prostě vrcholná akční zábava, která je natočena za ty největší možné peníze (bavíme se o roce 1998, kdy rozpočet 140 milionů dolarů pořád nebyl povinností každého blockbusteru) a výsledkem je velkolepý a vrcholný akční blockbuster, který má zároveň skutečně napínavé a především emocionálně silné finále. Právě zde stojí za to si připomenout, že Bay ať se to nezdá tohle střídání atmosféry za pochodu prostě umí a je to jeden z těch důvodů, proč ho pořád bráním dodnes (i když Six Underground bylo příliš silná káva i pro mně). Armageddon má navíc tu neskutečně silnou píseň od Aerosmith (I Don´t Want to Miss a Thing dodnes patří mezi moje nejoblíbenější písně) a především skutečně překvapivě jednoho z emocionálně nejsilnějších finále všech dob. Ano, tahle přepálená akční šílenost si dovoluje mít i něco jako je hloubka..... nebo alespoň minimálně pokus o ní. A překvapivě to nejsou úsměvně trapné momenty, ale skutečně působivé momenty. Armageddon prostě už kvůli těmto faktorům nejde nemilovat. Právě už dost možná v Armageddonu lze naleznout základy pro druhou etapu Bayovy kariéry, které jsou následně vidět i v Pearl Harboru a definitivně se předvedou právě až v Mizerech II. Ale právě zde se objevuje ta zásadní klíčová otázka- Má se Armageddon skutečně srovnávat s Apokalypsou? Nebo s Forrestem Gumpem? Se Schindlerovýn seznamem? Samo sebou, že ne. Armageddon se prostě musí především cenit v rámci sekce akčních filmů, právě zde se ale též může ocenit fakt, že krom efektivní a nepřepálené akce zde funguje i to napětí, i ten humor a i ty emotivní pasáže. A i samotná snaha o to se prostě musí cenit, v případě Armageddonu ale skutečně platí, že se ty emocionální momenty prodávat prodá. A navíc jsou u toho opět mega exploze, americké vlajky nebo někdy až příliš těžce uchopitelné hlášky. Jenže..... Není právě tohle ten Michael Bay, kterého tak milujeme? () (menej) (viac)

ajuska

Plné patetismu, velkých činů, hrdinství a dokonalých amerických mužů. To jsou věci, které se mi u této sci-fi těžko překousávaly. Celkově průměrná "bezmozková" podívaná hlavně díky úvodní snaze o vtip a nadhled, která ale potom bohužel vyšuměla do ztracena. ()

Shakers

Michael Bay a jeho ďalší veľkolepý film plný efektných spomalovačiek. A ďalšia parádička pre mňa. Nie je to naj-inteligentnejší film, ale mňa to bavilo. Vynikajúci herci (Willis, Thornton, Affleck, Tyler, Patton, Buscemi, Fichtner, Wilson, Duncan, Stormare),napínavé vesmírne dobrodružstvo, slušné efekty, hlášky, spomalovačky a skvelá hudba od Trevora Rabina a Harry Gregson-Williamsa ma vždy zarazia do sedačky. Skratka Bay ako ho poznáme a ako ho máme radi. Obľúbené soundtracky: Armageddon Complete Score 1 a 2: I Don't Wanna Miss A Thing, Love Theme, Launch, Bad News, Asteroid Chase - The Shuttle Crash, Goodbye Independence, Sacrifice - Goodbye Grace, A Wing And A Prayer. 90% - 5* ()

lamps

Nejameričtější film. To je na jednu stranu dobře, protože divák se takřka nonstop baví a neuvěřitelný příliv "last minute" záchran, enormně výbušných hrdinských okamžiků a zběsilého střihu mu napoprvé nedává absolutně žádný prostor k pořádnému zamyšlení. Ale výstavba toho PŘÍBĚHU je ve skutečnosti hrozně směšná a otravná. Nejen tím všudypřítomným patetismem, ale hlavně naprosto dementním přístupem k samotnému hrdinství. V tom filmu se od začátku všechno sere - na Zemi dopadají menší asteroidy a blíží se k ní osudový meteor; na výcvik vrtařů je hrozně málo času; těsně před odletem se několik zachránců nechá zatknout; při doplňování paliva na ruské stanici vše exploduje atd., atd. Scénář tím chce soustavně posilovat dramatičnost a napětí, ale od začátku tím spíše posiluje komediální stránku a destruktivně rozebírá osudovost, kterou se film snaží proklamovat prostřihy na bezmocné modlící se obyvatele nebo i tím slavným melodramatickým závěrem. Těch deadlinů už je ve finále tolik, že diváka vlastně přestanou zajímat, a ten si tak může jen užívat smršť šílených hlášek a to celkové velikášské pojetí, které onu komediální stránku také občas záměrně, ale většinou nechtěně vyzdvihuje. A samozřejmě musím zmínit asi největší devízu, kterou představují výborní herci - neboť komu jinému bychom sežrali ikonického, bezchybného taťulu a tvrďáka více než charismatickému Willisovi, kdo jiný by nás hláškováním a poskakováním na jaderné hlavici pobavil účinněji než Steve Buscemi, kdo jiný by dokázal udělat plnohodnotný charakter z rutinní role ředitele NASA než Billy Bob Thornton a který člověk by zvládl tak vyniknout ve vedlejší, tuplem odlehčovací ruské úloze, než tradičně lahůdkový Peter Stormare? Armageddon je hrozná blbost, ale, jakkoli to nezní přesvědčivě, blbost poctivá a filmařsky záživná. Záchrana světa je přece bžunda. 65% ()

Jacinda

Je to navýsost americká pakárna. A trapnost (Mami ten prodavač je v televizi...to není prodavač, to je tvůj táta) a jasnost (Ben si vytáhne dřívko a hodný otec zachrání kluka své milované dcery) některých scén je neuvěřitelná. Navíc mě štvou ty hrůzné střihy obřích očí Liv Tyler. Ale pak tu máme výborného Steva Buscemiho a jeho arzenál super hlášek: "Na zkázu planety máme lítstky do první řady"... a také nesmím zapomenout na: Když jsem si měla hrát s panenkami, hrála jsem si s titanovými hlubkoměry.... ()

Pepinec

Jestliže něco nesnáším, tak patos. Jestliže nesnáším nějaký konkrétní druh patosu, tak ten americký, který umí být osinou v zadku. Jestliže se mi příčí nějaké styly scénářů, tak ty, v nichž Amíci zachraňují Svět, aniž by přitom věděli, že krom Ameriky existuje ještě jiný kontinent. A konečně; jestliže si na nějakého hollywoodského rejžu dávám zvláštní pozor, tak na Míšu Baye. No, teď mi ale řekněte, jak je ke všemu tomuhle mně nesnesitelnému možné, že Armageddon jsem snesl celkem úspěšně a v klidu? Jestli ono to zase náhodou nebude tím, že i v kategoriích toho, co nám běžně neleze pod vousy, se dá jasně známkovat césarovským stylem...? A jsme doma, protože v případě Armageddonu je můj palec nastaven ve stopovací pozici. ()

Big Bear

Tak tohle byl klasický popcornový blockbuster. Film je doslova nadupán herci a je to znát. Scénář místy hapruje a ti z vás, kteří hledají logická vyústění nejednou zaúpí. (např. kam se při aktivaci poděla druhá atomovka?) - Pokud se na to dívají diváci i zběhlí v astronomii a fyzice - ti asi budou úpět celou dobu. Námět je jednoduchý. Na Zemi letí šutrák a pokud dopadne, bude to po dinosaurech tentokrát lidstvo co vyhyne... (snad kromě veverky Scrat). Naštěstí tu máme NASA a USA, kteří po tom co pár meteorů zmastí New York spočítají čas a místo dopadu asteroidu velikosti Texasu. Nikdo si neví neví rady co dál až někoho napadne na šutru přistát, šutr navrtat a do vrtu zasunout atomovku. To by mohlo způsobit rozlomení kamene a vychýlení obou kusů mimo matičku Zemi. A tak se najme parta vrtařů a se dvěma raketoplány pošle na šutrák. Ačkoliv je mise v zájmu lidstva, většina záběrů na základnu na Floridě či jinde v USA je značně patriotická a málokde chybí vlajka. Bay na city tlačí řádně a tak zejména při zobrazení lidí poslouchajících zprávy v typických amerických zapadákovech si nejeden postarší divák musel vzpomenout na dětství. Ono to na nich vypadá jak těsně po válce a chyběl tam už jen Bing Crosby v červené čepici se snítkou cesmíny na saku... Jako vždy nespoileruji, takže na konec si počkejte. Pokud to skutečně vidíte poprvé, o napětí nebudete mít nouzi. Vždy když už to vypadá, že se věc podaří, vstoupí do toho něco nepředvídatelného. Naštěstí to funguje i opačně a tak když už to vypadá, že mise selhala, nastávají nové zvraty... Co dodat závěrem. Je to koukatelné a je to koukatelné dobře. Divák je opíjen rohlíkem a uvědomuje si to, ale nechá se na tom lunárním kolotoči vézt i s hrdiny... Sami tvůrci asi lecos nebrali vážně a pár míst je tam skutečně vtipných. No a námm nezbývá než věřit, že NASA opravdu nebere od vlády USA jen mega na průzkum nejbližšího vesmíru a že má někde ulitý Freedom a Independent. Astrologové tvrdí, že takové šutry kolem nás jsou. Naštěstí je jejich vzdálenost počítána na tisíce let... To už se tu do té doby sami vymlátíme, nebo zamoříme nějakým svinstvem. 4 vrtáky. * * * * ()

Jhershaw

Tak takhle nějak si představuji popcornové akční sci-fi. Tuny patriotismu, akce, efektů, hlášek, nadlidští hrdinové a hlavně: tolik důležitý nadhled. Druhý nejlepší film M. Baye. ()

Boogeyman

Na Armageddon je potřeba se duševně připravit. Když si řeknete, že jdete na film Michaela Baye, nesmíte očekávat nic souvisejícího s realitou a připravíte se na velké množství patetického patriotismu, zpomalených záběrů, akce přitažené za vlasy a typizovaných postav, převážně hrdinů. No, když tohle svoje očekávání vynásobíte třikrát, budete z poloviny připraveni na to, co uvidíte v Armageddonu! Že to nejde? Já vím, připravit se tak, aby vám Armageddon nepřipadal směšný je prostě nemožné! ()

salahadin odpad!

S až infantilní radostí fanatického bohemisty jsem si vážení uvědomil, že jsem se díky tomuto filmu naučit opět několik nových vulgárních slov, jež nehodna jsou mého citu pro spisovný jazyk český, však k vyjádření mého názoru žargonu slov jaksi nedostačuje. Jsou dvě věci, kterým nerozumím a které asi nikdy nepochopím: Einsteinova teorie relativity a pětihvězdičkové hodnocení Bayových filmů. I popcornová zábava musí být aspoň trochu inteligentní, ne takhle BLBÁ. Když jsem tenhle majstrštyk viděl naposledy, chlámal jsem snad úplně všemu. Hlavně těm uvědomělým ksichtům a scénáristickým perlám kinematografie: "A ty se postarej o mou holčičku"! To jsem regulérně mlátil hlavou o stůl. Další vychytávka - záběry na jiné koutky světa, kde lidičky seřazení (nejen) u Tádž Mahalu brečí jak želvy (Čína by ten letící kus šutru rozstřílela dřív, než by naši emerikn bojs prošli zdravotní prohlídkou) + jeden potrhlý Rusák. Astronauti schopní jako lehce dementní klient sociálního ústavu přesto všechno zmáknou, protože mají na občance USA. Spíš než hyperlaciným scénáříčkem z dílny Kulibrka Prostého se podívám na film, který nebude dělat z diváctva stádo pitomců. Bay to mimochodem myslí s patriotismem až krutě vážně, on totiž neví, že existuje Evropa, Afrika, Asie (jeho Rusák byla fantasy postava), Antarktida, Austrálie. On ví, že existuje Amerika, mekáč, Měsíc, NASA a letící asteroid. No vidíte...a k natočení filmu to bohatě stačilo. NA OKRAJ - je sice hezké, že si Amíci otevřeli Zjevení podle sv. Jana, ale vůbec nepochopili skutečný význam slova Armageddon (Harmegiddo)! ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)