Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

Skylwalker42

Tento film byl můj klukovský sen. Dobrodružství na Asteroidu s partou hrdinů v čele s Brucem Willisem. Vtipné hlášky, cool záběry, dobrá hudba včetně ustřední písně. Dnes je to přijemná nostagie, stále zábavně koukatelná. ()

tucnakomet1

Takhle plyný dojmů jsem po dokoukání už dlouho nebyl... SGI se občas nepovedlo (ale vzhledem k tomu, že film byl natočen před 20 lety, tak to dopadlo dobře). Hudba skvělá, (především soundtrack v podání Aerosmith) jen bych jí vytknul podivné "zvuky/skřeky" na povrchu asteroidu znějící jako z laciného hororu. Tentokrat musím pochválit i mnou často kritizovanou rozklepanou kameru, ačkoliv mi většinou vadí a kazí požitek z filmu. Scénář nemá čím ohromit (typické americké vlastenectví a hrdost je obecně známé klišé, které se tu objevuje téměř v každém desátém slově), ale jinak nám pěkně vypráví příběh jednotlivých postav s občasným vtipným odlehčením a nepříliš složitě vysvětluje dějovou linku. Někdy se sice objeví bizarní a nelogické věci, ale když nad tím člověk jen mávne rukou a vypne mozek, tak si to zaručeně užije. Úžasný napínavý blockbuster v čele s hvězdným jmény, který se jen tak nevidí. 90% ()

kyblik2

Zaujímavé. Ja som tento film ešte nekomentoval? Napísal by som hotovú knihu, ale tú by nikto nečítal. Takže to len zhrniem. Jeden za najlepšie natočených filmov svojej doby. Do detailu prepracovaný každý kúsok scenáru. Perfektne vybraní herci, skvelé hlášky, famózna hudba a uveriteľné slzy. Toto je film, ktorý má všetko. A ja som ho videl snáď už 1000 krát. Napriek tomu som v ňom nenašiel žiadnu chybu. Ďakujem za tento počin môjho mládí, na ktorom som vyrastal a s kamarátmi sme sa hrali na sídlisku na raketoplány Freedom a Independence. Klaniam sa, aj po 22 rokoch stále vynikajúce. Armaggedon, Con Air, FaceOff, Skála a Twister sú pre mňa dokonalé diela navždy zavŕtané vo mne a mojich spomienkach z detstva kedy sa točili naozaj kvalitné filmy. Dnes už máločo tak prekvapí. Ďakujem Michael Bay! ()

LadyLucrezia

Film, který m ě v dětství rozbrečel a já s jeho sountrackem rozplakala 200 lidí v aule vysoké školy, to je první co mi naskočí. Hudební nářez, fromantika, slaďák, hrdinové údajně nejlepšího národa planety a obří asteroid. Klasika na kterou se ráda podívám vždy, když si jí všimnu v TV. ()

Bogrant

Je to síce megalománsky patriotizmus, ktorý siaha dokonca i mimo našu planétu, ale je to jeden z tých, ktoré mi nevadia ani po X zhliadnutiach. Baya som prestal brať vážne už pred časom, takže mi jeho kúsky v podstate neprekážajú. Povedzme si to na rovinu, Armageddon je proste pecka! Skvelé herecké zoskupenie, dobrý príbeh, finále taktiež super. Čiže taká príjemná, dva a pol hodinová zábavka pre celú rodinu. ()

Holly_Molly

Americkej patriotismus a propaganda z toho smrdí na 100 honů, nelogický a nesmyslný to je až až, ale je to sakra krásnej film, kde parta vrtáků je zábavná a fandění-hodná, finále jak se patří emotivní a status filmový klasiky tak silnej, že ho dneska každej zná, ať už chce nebo ne. :-) ()

nikhaj

V roku 2022 si kuknut tuto legendu nema prilis veľkú logiku. Horenie vo vesmire, havaria s prezitim na asteroide vo vysokych rychlostiach(preživší). Vizera ze space X si povedalo ze odpalit a pristat 2 boostre bude lepsie v skutocnosti ako vo filme. Literatura a umenie vseobecne nastavovali laťku a inspirovali technologicke moznosti ludstva a poposuvali ho k prezitiu a konzumu ()

Feacher

Tak fakticky to byla fakt taková blbůstka.. věřím, že všichni se při natáčení vyblbli a vznikl opravdu takový příjemný scifi film, kde se pořád děje něco nebezpečného, takže se vám svírá hrdlo, zároveň něco vtipného, takže se chcete občas smát a zároveň se na konci dá i ta slzička uronit. Ať to byla sebevětší blbost, mělo to všechno včetně skvělých herců - hrozně oceňuji ruského astronauta! :) Mně se to líbilo, 5*! ()

Veldas

Ve svém žánru jeden z nejlepších filmů. Proč? Skvělé obsazení, legendární hlášky, na svou dobu perfektní efekty, oddychovka u které se nesmí přemýšlet, úžasný soundtrack! Romantické scény nejsou nijak přestřelené do trapnosti. Film má spád a plně dostává svému názvu, přesto není nouze o překvapivé zvraty. Takové to "americké vlastenectví" a nadutost, co mnohým vadí, mi k filmu naopak vždy seděly. I když je pravda, že některé dialogy jsou čisté cliché a tak nějak až moc naivní.. Jinak i vcelku obstojný český dabing, což bylo ve své době také velké plus, když to člověk viděl prvně jen v televizi. Jeden z těch snímků u kterých mi i ukápne slza a je tomu tak od prvního shlédnutí až dodnes. 80% ()

Miroslav.Zac

Dokonale natočený katastrofický film, který umí pracovat s divákovými emocemi a necpe mu jen prostoduchou akci s nesympatickými hrdiny, jejichž osud vám je ukradený, hlavně, že to tam pořádně bouchá (tak jako poslední emmerichovky). ()

Tomas.Abi

Je to totální slátanina ? Ano. Zaloužil si Bruce Willis zlatou malinu ? Ano. Je hloupost, že hoří ve vakuu vesmíru ? Ano. Je naprosto očividné že to útočí na nejzákladnější americký patriotismus, kdy parta naftařů, společně s NASA zachrání celý svět ? Ano. Uvidíte v každém pátém záběru vlajku USA ? Ano. Je to přesto správně epicky natočené, aby Vás to bavilo a útočilo to ve správné míře na vaše nejzákladnější emoce ? Ano. A má to skvělý soundtrack ? To každopádně. Nic hlubokého nehledejte. Vezměte si něco dobrého k jídlu a pití, vlezte si s přítelkyní pod jednu deku před televizi a plně si tu jízdu plnou výbuchů, infantilního humoru a přeslazené romantiky užijte, protože je to skvěle a funkčně natočená blbost, ke které se vždy rádi vrátíte. A také to obsahuje tu nejlepší hlášku v americkém filmu tohoto typu. "Nešahej mi na dědu, on národní hrdina. Montoval vršky raket, co zaměří New York nebo Washington" ()

BONOBON

Zatímco ve skvělé Skále šlo "jen" o záchranu San Franciska, v Armageddonu jde o záchranu celého světa a navíc je u toho Bruce Willis a to už trochu vázne. Trochu hodně. Chatrný příběh, přehnané hrdinství, typický americký patriotismus, zbytečně protahované a šíleně sestříhané akční scény... Faktem ale je, že jako vysokorozpočtový akční trhák bez jakýchkoliv jiných než tržebních ambicí to (především díky Bayovi) vlastně docela funguje. ()

Infernor

Tak vysoké hodnocení dávám jenom proto, že jsem se skvěle pobavil při scéně, v které přistáli raketou na meteoritu... To je do nebevolající zhovadilost!! ()

play@peace

Jeden z nejlepších filmů na konci devadesátých let. Michael Bay se blýsknul už ve Skále a zde režisérský um dovedl k dokonalosti. Akce a humor jsou zde dávkovány tak skvěle, že film ani na chvíli nepůsobí trapně (no možná scéna s tím kulometem by tam být nemusela) a neztrácí náboj. Doufám jen, že Transformers budou stejně tak skvělí. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)