Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

Hanes88

Tohle byl film, kterému chyběly snad jen malilinkaté chybičky, kterých si člověk všimne, až to vidí tak podesáté. Já myslím, že tady není co dodat. Bylo to hodně katastrofické, akční, vtipné, romantické a navíc to mělo skvělé obsazení. Bruce zahrál opět skvěle a podle mého 95%. ()

TERRORDROME

"Pán prezident, rúti sa na nás asteroid veľký ako riť priemerného američana! Oh maj gád, čo budeme robiť? Jediná možnosť je vyslať tam skupinu hrdinov mávajúcich pruhovanými vlajočkami aby do neho zapichli atómovku. Táto skupina musí byť však zložená zo samých pologramotných, polodementných a polopsychopatických buranov ktorých by vyhodili aj z obludária za to že sú príliš uletený, inak sa prisámbohu poondiem. Výborne to sa mi páči, bude sranda!" No a tak partička ropáckych hovád letí na asteroid v module vybavenom rotačným guľometom, ktorým ho neohrozený drbák zvaný Spermoník chce rozstrieľať na vesmírny prach. K tomu ešte cestou vyfasujú aj vodkou nasiaknutého ruského kozmonauta chrliaceho hlášky ( "ruské komponenty, americké komponenty - všetko je to Taiwan!") Herci síce počas natáčania nosili skutočné skafandre, ale inak je film plný nezmyslov pri sledovaní ktorých si skutočný astronómovia vytrhali všetky vlasy aj s celým skalpom. Do toho ešte hnusná limonádová romantika, statočný astro-geroji spomalene pochodujúci v ústrety osudu a takmer smrteľná dávka amerického patriotizmu. Na rozdiel od stoviek podobných asteroidných televíznych chujovín má však toto podstatne lepšie efekty, viac akcie a humor, vďaka čomu sa väčšina divákov jednoducho baví aj keď je to konina ako maslom poliaty sušič na vlasy. ()

Drirr

Mně se líbí jak na Čechy působí sousloví - americké vlastenectví - jak červený hadr na býka. U filmů je to vidět obzvlášť. Já proti americkýmu vlastenectví vůbec nic nemám. Bylo mi to fuk ve Dni nezávislosti, je mi to fuk i tady. Nevím co je na tom špatného a hodnotit kvůli tomu negativně film mi přijde ujetý. Každopádně Armageddon trpí hlavně na lavinu klišé a na to, jak moc je tahle vykonstruovaná slzičková královna přízemní ve své snaze hrát na city. Bay mě (ani svými dalšími filmy) rozhodně nepřesvědčil, že by to bylo schválně a že se tomu ve skutečnosti máme smát...Každopádně film mě ani na okamžik nenudil a postavám jsem fandil. Takže na studený večer s drahou polovičkou to vůbec není marná volba... ()

derryl

Opravdovým překvapení po shlédnutí tohoto filmu byl fakt, že mě dojal. Což se tak často nestává, proto jsem se zamýšlel nad tím, zda je to tím, že Michael Bay do detailu propracuje jakýkoli záběr tak, aby byl vyšperkovaný a přitáhl diváka k ději, nevím, jak to dělá, ale mě fascinuje jeho hra z divákem: je opravdu takový patriot, nebo jen pomrkává po americkém publiku, aby právě takovýto patriotismus vzalo za své? Film je opravdu zajímavý a dokonalý, záleží jen na úhlu pohledu. ()

Paldiny

Veľmi tučný blockbaster vychádzajúci z nezmysleného príbehu plného klišé, nelogickostí a obludného patriotizmu. Prečo potom plná palba ? Asi kvôli tomu, že energickejší výplach by sa hľadal len veľmi ťažko. Film má všetko to čo máme radi na tupých béčkach, drsného hrdinu pripraveného sa obetovať za rodnú Zem (čítaj Ameriku), povinnú sladkú romancu, hláškujúcich vedlajšákov a spitého Rusa s podivným prízvukom. Všetko pekne obalené klipovým strihom, ohlušujúcimi trikmi a chytľavým soundtrackom. Fenomén, ktorému v deväťdesiatkach konkuroval snáď iba Deň nezávislosti * * * * * Jestvuje aj režisérska verzia, v ktorej sa Harry (Bruce Willis) stretne so svojim otcom. Áno, to je všetko :) ()

Marius_ss

85%. V dobach ked sme si požičiavali VHSky z videopožičovne a sledovali to doma, som bol z tohto filmu uplne mimo a raz dva sa stal mojim najoblubenejšim filmom (neskor prišla Mumia). Po rokoch sa mnohe zmenilo no aj tak necham ***** nakolko je len malo filmov ktore ma neomrzeli ani po 10tom zhliadnuti. Videl som ho nespočetnekrat a vždy ma dokazal zabavit. Bay ma proste skvelu akciu to sa musi nechat, Vyborna bola aj hudba, dejovo ma to tiež bavilo (hoc samozrejme dej je trochu primitívny, a ten americký patriotizmus, ach....ale tomuto filmu to skrátka musím odpustiť), skvele hlašky, krásna Liv Tyler. Pre mna vynimočny film. ()

prezdivaka odpad!

Stačí pár minut filmu a nadesetkrát vybuchující kaketoplán, diskohudba a nabubřelý kecy černocha na kole a je vám jasné, že to bude nebetyčná pitomost. Zbejvá vám buď to rychle vypnout nebo si to nechat jako kulisu. Udělal jsem to druhé, protože ve svých letech už tuším, že mě infarkt nebo alzheimer nemine, ale lobotomii si ještě dělat nehodlám. Jsou filmy u kterých si říkáte, jestli nejsou lepší ty reklamy, které je přerušují. V tohle filmu jsou ale i pasáže, které jako reklama vypadají - například scéna v západu slunce začínající skladbou Aerosmith I Don´t Want To Miss a Thing. Film doporučuji všem, kdo vyletěli u zkoušek na Matematicko-fyzikální fakultě a chtějí zažít pocit absolutní satisfakce. ()

M.I.K.E.

Záchrana světa ( která se koná už po sté...) nikdy nebyla tak velkolepá a tak zábavná. Apollo 13, Den nezávislosti, Drtivý dopad... nic se ARMAGEDDONU nevyrovná. Mcihael Bay opět nešetří náklady a prostředky...ale výsledný dojem stojí za to. ()

spiritus

Tento film nesplnil to, co jsem od něj očekával. Chtě nechtě musím ARM srovnávat s Drtivým Dopadem.Co se týče věrohodnosti popisované nastávající katastofy, vyhrává jednoznačně dopad.Armagedon se bohužel celou svou délkou soustředil pouze a jenom na vyslání lidí na meteorit .Vše se točí okolo vrtání a dřív nebo později to začne být nuda.Akční scény to nezachraňují, ba právě naopak.Film nám nakládá jedno akční klišé zadruhým a nezachraňuje to ani Bayův precizní styl točení.A tak je to bohužel po celou délku filmu.Od začátku dokonce se vyskytují komplikace a náznaky toho, aby se mise nazdařila a aby byla vždy o krapet těžší.Bohužel v půlce filmu to začne silně nudit a z filmu začne číšit trapnost a vyčerpanost.Neustále se něco nedaří, komplikuje a jakoby naposlední chvíly se podaří odvrátit nějaký nezmar.Mise na meteoritu je přímo tragická.Nejenom neprosto nerealistické zobrazení povrchu je to co mi vadí, ale i stupidní chování všech, včetně Willise.A opět jsme bombardováni kombinací- téměř nezdar, ale v poslední chvíly záchrana.Na tom je vlastně postavem celý film i závěr kdy se naposlední chvíly podaří meteorit rozthnout a ten jen škrtne Zemi.Ne ne. Tohle na mě určitě nezabírá a zabírat nebude.Někdy příště.Ale vlastně radši ne.Dávám slabší ***. ()

MkSallam

Napoprvé naprosto nepochopeno (4/10), aktuálně sežráno i s navijákem. Bay je borec, Willis je cool, hudba fajnová a triky i na dnešní poměry velmi povedené. Jen to tentokrát trošku přehnal s patosem, ale situaci hodně vyvažují pohodové hlášky, které zejména v první půlce správně naladí na "fyzikálně-popcornově-blbou" druhou polovinu na meteoritu. Navíc tam Michael rozseká půlku New Yorku... A to se vždycky cení. 7.5/10 ()

Dallas

Michael "blockbuster" Bay do tohto filmu asi natvrdšie vyryl svoj podpis. Jeho filmy sú len o zábave a aj zabávajú. Nemám tu čo moc vypisovať. Výbuchy, raketoplány, rotačný gulomet na americkom lunochode a Bruce Willis. Boh žehnaj Amerike a teraz potlesk. 70% ()

Cement73

nerealne sceny prakticky v celom filme, hovadiny ktore sa neskor deju vo vesmire sa uz tazko popisuju (napríklad treskot vo vzduchoprazdne). jednoznačne velky rehot na prihluple prejavy americkosti. Inak ale slusný akcak ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)