Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

Zagros

Armagedon je dle mě klasický mainstreamový akčňák, který slouží k výplachu po těžkém dni a svou roli splňuje téměř dokonale. Příběh je klasika… o tom, jak Američani opět zachraňují svět, což snad není ani spoiler, ale u podobných filmů daný fakt. :-) Tady se ovšem velmi povedlo obsazení a napsané postavy. Willis je dobrý jako vždy, Affleckovi s Tylerovou jsem zamilování věřil a vedlejší postavy (Thorton, Buscemi, Clarke Duncan, Stormare) mě bavily velmi. Celková atmosféra snímku je fajn, a když se dokážete povznést nad neustálým americkým vlastenectvím, nad hromadou patosu a spoustou reálných nelogičností, můžete se dobře pobavit. Je to zkrátka taková pohádka pro dospělé (Američany) a pohádkám přece také nevyčítáte jejich neuvěřitelnost. ()

Vajonek

Armageddon je pro mě taková klasika, která kdysi byla skvělým dobrodružstvím, napínačkou, dojákem, romantikou. Teď po letech už si člověk všímá při sledování trochu jiných věcí, než které vnímal jako děcko a spíše to se všemi těmi "přirozenými" dialogy, "uvěřitelnou" zápletkou a jejím rozpracováním či stále přítomným patosem místy působí jako taková (nezáměrná, úsměvná) komedie. Tu pro mě ještě posilovala skutečnost, že jsem si to pustila dabované a z nějakého důvodu si každou chvíli představovala, jak namlouvání všech těch silných rozhovorů nebo vyděšených vzdechů a zvolání při dobývání asteroidu mohlo probíhat:D Z určité nostalgie, i proto, že mě stále Armageddon dokáže (zejména ke konci) dojímat (v místech, kdy dojímat má), jsem se ale rozhodla přimhouřit obě oči a dát mu slabší čtyři hvězdy a 60 %. ()

black_adder

V mém případě už se stalo pravidlem, že předem odsuzuji takovéhle filmy doprovázené megalomanskou reklamní kampaní. Vždycky se zařeknu, že na ně nikdy nepůjdu, ale pak stejně podlehnu...a většinou se mi to nevyplatí...to je i případ Armadeddonu. Průměrný film s dokonale hvězným obsazením, to ale samo o sobě nestačí...Výsledkem je bohužel jenom a pouze hodně drahá reklama na NASA. ()

Balu...

Harry to dokáže, Harry neumí prohrávat. =) hej vůbec se mi nelíbí Liv Tyler a 144 minut se dívat na americkou vlajku; no taak.. ()

wosho

Dle mě to lepší od M. Baye. Ikdyž trvý 150 minut tak mě mě vůbec nenudil. Špičkové akční scény, spousta hvězd i kvalitních herců. Humor funguje skvěle a odlehčuje celý film, troška toho hrdinského patosu neuškodí, co už jo tak to amarecká patriotrická propaganda MY JSME NEJ, MY ZEMI PŘED ŠUTREM ZACHRÁNÍME. Zkrátka typická letní podívaná pro zahnání nudy a to se hodí vždy a všude. ()

zbysik

Takova scifi pohadka, ktera misty pusobi jako nechtena komedie, jako kdyby to chtelo parodovat nejaky jiny film s podobnou tematikou (takovy podobny film bohuzel neexistuje :)). Ale zase na druhou stranu to ma dobry soundtrack, dobre efekty, levne to taky zrovna nepusobi, emocemi napechovany konec a proste vas to bude docela bavit. ()

dopita

Jeden z filmů o kterých můžu říct, že je to moje srdeční záležitost. I když je to kolosální blbost. První hodina filmu nemá chybu. Pasáž z New Yorku se hodně povedla. V Cinemě kdysi pan Hoffman naznačil, že to Bay s těmi létajícími taxíky přehnal, ale co se mě týče tak je zkáza New Yorku akorátní. A dále pak scény z vrtné plošiny, nebo banda buranů v Nasa – jejich chytání, vyšetřování, výcvik – to zkrátka nemá chybu. I přes to, že je to všechno děsná blbost (*****). Jak ale vrtáci sednou do raketoplánu, už to taková bomba není. Scéna na ruské orbitální stanici je uplně zbytečná, a navíc trochu nudná. Přístání na raketoplánů na asteroidu je předlouhý a hrozně utahaný, film velmi radikálně ztrácí tempo (***). No ale následné vrtání, dohadování se s volama na Zemi, poletování vesmírem v transportéru atd. je už zase celkem v pohodě. Má to spád i napětí. Závěr je manipulativní a lacině slzopudnej, ale když jsem to viděl poprvé (asi tejden před maturitou (na véháesce od spolužáka), to si pamatuju přesně, zkouk jsem film a dal se do učení...) tak mě dostal a kde se vzala, tu se vzala – i slza ukápla. Ale když jsem to viděl podruhý (a potřetí, počtvrtý...) tak už jsem z toho měl víceméně srandu (**** a půl). Je to zkrátka popcorn jak hrom, a tak se to taky musí brát. Na filmu by se dalo odsuzovat leccos, je to neskutečná hovadina o buranech co zachráněj svět, ale co naplat, já se u toho prostě dobře bavím. Vytknul bych jen přetaženou stopáž a nesympaticky hysterickou Liv Tylerovou (navíc blbě nadabovanou). Jinak vše OK. Jo a konečně jsem si všim v pidiroli hrajícího Michaela Baye. ()

DocBrown odpad!

Jako maly jsem mel moc hrat hru Terramex. Namet byl stejny jako u tohoto filmu, zachranit planetu pred kolizi s asteroidem. Ovladali jste hrdinu, ktery pomahal profesorovi Eyestrainovi postavit obri palku, kterou byl asteroid odrazeny zpet do vesmiru. Toto reseni povazuji daleko realnejsi, nez to reseni, ktere pouzili v tomto filmu. Dokonce kdyz jste ve hre zmackli klavesu "T" jako think, tak se hlavni hrdina zamyslel a obcas neco sam vymyslel. Tuto klavesu bych doporucil tvurcum, protoze na mysleni u psani scenare pravdepodobne uplne zapomneli. ()

Mičl

Tak tohle je ten americký patriotismus, když jenom oni nás (lidstvo) můžou z téhle šlamastiky vytáhnout, samozřejmě za pomoci ruského kosmonauta a pár součástek vyrobených na Thaiwanu. Ale za tím vším se skrývá jeden z nejlepších katastrofických filmů ato především díky tradičně precizní režiji Michaela Baye, díky "plejádě" skvělých herců a v neposlední řadě díky na tu dobu slušné vizuální stránce. ()

Stružák odpad!

Jasný kandidát na nejhorší film, co jsem kdy viděl. Spousta nelogičností, spousta nereálných scén, spousta klišé. Když už to vypadá, že snad již další klišé přijít nemůže, Michael Bay přijde se závěrečnou scénou. Je to trochu paradox, ale film z prostředí vesmírů, asteroidů a hvězd si hvězdu na ČSFD nezaslouží ani jedinou. ()

Corpsegrinder

Já v tom žádnej amerikanismus nevidim. Proč? Protože se film odehrává v NASA a tam je každej američan? Protože spadne asteroid do Asie a rozmetá asi 50 000 číňanů? Nevim. Sci-fi je to parádní, efektově super. Sem tam fajn vtipy, ostatně hraje v tom Bruce Willis že. Scény s Affleckem jsou nasrávací, nemám ho prostě rád. ()

Rapikk

Ačkoliv jde o fyzikální blábol (tisíce drobných meteoritů z roztrhaného supermeteoritu by dokázaly zapálit atmosféru a všichni bychom stejně chcípli), film je to perfektní. Herecké obsazení by kvalitnější snad být ani nemohlo, příběh je napínavý od první minuty až do té poslední a na tu dobu šlo o naprosto dechberoucí grafiku. Snad jediný film Michaela Baye, který musím vynést až do nebes. ()

Paity

Je to takový ten klasický ubulený americký cajdák, ale je to alespoň vtipné a napínavé. Některá klišé by si Američané samozřejmě (ne)mohli odpustit, ale co se dá dělat. Celkově je to pěkné dobrodružné pokoukáníčko. ()

provitamin

Keď si predstavíme dostatočné množstvo hlášok, celkom slušnú akciu a to celé obalené do instantného silne koncentrovaného množstva debilného amerického vlastenectva, tak nám vznikne Armageddon, kde treba úplne vypnúť mozog a potom sa to celkom dobre pozerá. Treba však prekusnúť americké vlajky na každom druhom zábere a aj ruskú vesmírnu stanicu, na ktorej samozrejme nič nefunguje a jej výbuch dokonca takmer ohrozí americkú záchranu sveta. ()

farfalla

´Armageddon´ jsem viděla dvakrát a pokaždé jsem z něj měla pocit, že byl natočen, aby ukázal lidem, že každý můžet letět do vesmíru. Něco podobného jako když Homer Simpson (´The Simpsons´) a Howard Wolowitz (´The Big Bang Theory´) byli vybráni do vesmírného programu. Harry Stamper (Bruce Willis), jeho dcera Grace (Liv Tyler) a kolegové vedou obyčejný život na ropné plošině uprostřed moře. Jenomže stát má Harryho ve své evidenci jako nejlepšího odborníka na vrty, a proto je vybrán jako záchrance Země před srážkou s asteroidem. Harry se může plně spolehnout jenom na své lidi, a tak za pár dní absolvují výcvik a letí společně do vesmíru. Příběh samotný není špatný, jeho detaily jsou však hodně přitažené za vlasy. Jednotlivé scény jsou pak nahrubo obalené americkým vlastenectvím, hrdinstvím, odvahou a profesionalismem. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)