Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

gogos

Pekne udelany film s vynikajicimi herci. Obcas vtipny, obcas kycovity nebo limonadovity. Nesnasim aerosmith... Kazdopadne me dokonale stval ten amerikanismus.... 3 ()

blackrain

K Zemi se řítí obří asteroid. Amerika vyšle hrdiny, v čele s Brucem Willisem, aby se ho pokusili zneškodnit. Záchrana světa se povedla. Místy mi vyhrkly slzy. ()

Bat55

Michael Bay je výborný režisér a tady to len potvrdzuje. Výborná akcia a zvukové a vizuálne efekty, to proste k letným blockbusterom patrí. Škoda, že som to len nevidel v kine :-) Ďaľším plusom je aj božský soundtrack. Bruce Willis, Ben Affleck, Liv Tyler, Owen Wilson, Clarke Duncan a iné herecké hviezdy vo filme pasujú. Je to síce tupý film, ale má hlášky, má emócie a efekty, skvelých hercov a výbornú hudobnú stránku. A hlavne koniec filmu je nesmierne silný a emotívny, nesmierne dojemný, kedy sa Bruce na asteroide obetuje za Bena. Tá scéna bude pre mňa vždy veľmi silná.M. Bay film zrežíroval skvostne, vo svojom žánri je film výborný, dokonale baví a je aj, čoby som do Baya nikdy nepovedal, dojemný. Môj osobne najväčší katastrofický zážitok. Len málokto vie tak dokonale akciu ako majster Michael Bay. /95%/ ()

raimi

Michael Bay je naprostej šílenec, což mě u Armageddonu jenom potvrdil. Vůbec s ničím se nepáře, buch buch, jen ať to lítá! Tomuhle filmu jsem se vyhýbal jak čert kříži, musel jsem si k němu cestu najít (trvalo to 11 let a 5měsíců od cz premiéry :-)). Přece jenom jsem se obával obřích dávek amerického patriotismu a nechutného patosu, ale při projekci jsem měl neodbytnej pocit, že na mě Míša spiklenecky pomrkává zpoza kamery a královsky se baví, což je na výsledku hodně vidět. A ta herecká sestava! Byl jsem nadšen, smál se a žasnul od začátku do konce. ()

kaylin

Strašně dlouho jsem se tomu filmu vyhýbal, ale nemůže se mu vzít, že je dostatečně akční, výborně trikově provedený, většinou, má skvělé kulisy a je to parádní doják. To mu pak sem tam odpustíte i ty Bayovi kraviny, které si cpe do každého filmu, stejně jako šíleně za vlasy přitaženou zápletku, která se tváří strašně věrohodně. Ale je pravda, že krizová situace si žádá šílená řešení. A tohle je opravdu šílené. Skvělí herci, které táhne Bruce Willis. ()

movieband

Originální film o konci světa s dobrým hereckým obsazením, solidními efekty a skvělou hudbou od Trevora Rabina. Michael Bay je mistr vůbuchů a armádní techniky ve filmech. Humorem, akcí, romantikou a dramatickýmki scénami film přetéká. Dodnes nechápu a nikdy nepochopim jak může mít tak škaredý zpěvák od Aerosmith tak nádhernou dceru. ()

K.I.N.G. odpad!

NASA, USA, FBI, americká vlajka, Air Force One, americký prezident, Bay, zvratky, sračky, stoka, patos, lacinost, povrchnost, klišé, slabomyslnost, odpor, odpad, hnus, znechucení. Jeden z deseti nejhorších pokusů o film všech dob, co jsem bohužel viděl. Naprosto nestravitelné. Teďka musím uznat, že Cameron by mohl být na "svou" "Piraňu II" hrdý, i kdyby ji natočil celou sám, i oproti ní (kterou jsem viděl zrovna včera a dal přitom taky odpad) je tohle totiž absolutní filmové dno. ()

ben666

Tenhle film je neuvěřitelně megalomanský. Tak jako všechny ostatní filmy Michaela Baye ( je to prostě borec). Vedle hodně slušného hereckého obsazení a na svou dobu extrémně povedených efektů, zde je neuvěřitelně silné patriotství ( i slza mi ukápla). A dokonalé hudby od Trevora Rabina. ()

italka63

Ve snu by mi nenapadlo, že tenhle film zapomenu ohodnotit. Oddechová jízda při které byl hlavní úkol zachránit Zemi, luxusní obsazení, skvělá hudba, patriotismus je jasný a dobře se na to kouká. Natáhnout nohy, kafe a letímeeeeee... ()

YURAyura

Bombasticky velkolepa nuda, ktera vas dojme k slzam, jak dlouho, ze jste museli delat VY nez si vasi poctive prace nekdo vsimnul a po zasluze potrestal. Vyjma Steva neni snad nic, co by se dalo pochvalit. Kazdopadne veri, ze si to sve divaky najde a ti budou navysost spokojeni. ()

stration

K čemu mi jsou slavná jména a dokonalé triky? K čemu je ta všechna snaha, když nakonec stejně všem trčí (s prominutím) z prdele americká vlajka a nikoho nic jinýho nezajímá? Takový druhý Den nezávislosti. Ale snad ještě blbší. ()

swed

Aby nedošlo k mýlce, hodnotím zábavnost, která z velké části spočívá v nechtěném parodování katastrofického žánru. Pokud bych měl brát "Armageddon" vážně, musel bych dát odpad. Takhle je to tedy vysmátých 6/10. ()

JohnMiller

Armageddon v televízií prezentovaný vždy ako mega kino ma nikdy neoslovil. Jeden s mojich najobľúbenejších hercov Bruce Willis sa vydá zachrániť planétu pred obrovským asteroidom. Vloží doňho nálož aby ho zničil skoršie než dopadne na zem. Filmu nepomáha ani Ben Affleck ani Steve Buscemi je to samozrejme čisto iba môj názor hodnotenie CSFD hovorí o niečom inom. ()

dom156

Na tu dobu, to byl film neskutečné kvality po trikové a digitální stránce. Některé záběry by byly vysoce hodnoceny i v dnešních filmech (záběry z asteroidu, výbuchy, atd.). Musím pochválit solidní hudba, která film krásně podtrhne. Také Bay, kterého zas tolik nemusím, nahrnul do tohoto snímku kupu dobrých herců a ti dokáží ze sebe vydat to nejlepší. Důkazem budiž fakt, že vždy ke konci, když se Bruce loučí (nespoileruju) tak mám na krajíčku. Tímto bych klady opustil a přesunul se k záporům, které najdeme celkem snadno. Vadil mi až moc šablonovitě nastavený děj (jako kdyby katastrofický filmy nemohli mít i jiný koncept scénáře) a hlavně co mi vadilo, bylo to totální americké vlastenectví, přišlo mi, že na naší planetě jiná země než USA není. Trochu to chlapci přepískli. I přes pár vad na kráse mohu velmi vřele doporučit. ()

L_O_U_S

Jen Američané dokáží přistát na asteroidu, navrtat do něj díry, spustit bomby a jejich kápo se ještě obětuje, aby je mohl odpálit. A taky mají vždy plán B, který není pro posádku zrovna velké pozitivum. Navíc to trapně buranské chování vrtačů... "Takhle řešíme problémy na ruských stanicích!" (57.) ()

Skip

Zapomenu-li na to, že je to celé vlastně obrovská ptákovina, tak se na to dalo koukat. Prostě vypnout mozek a jen sledovat to vizuální skoro obžerství, nic víc, nic míň. O nějakých hereckých výkonech zde nemůže být ani řeč, i když člověk se docela pobaví třeba ve chvíli, kdy Harry předčítá přání a požadavky svých přátel před letem ("Můžete nám říct, kdo doopravdy zabil Kennedyho?") Po trikové stránce dost dobré, i když přílet na asteroid, to bylo něco příšerného. Ale dopady meteoritů na Zemi neměly chybu. ()

higuain

Velká "vesmírná" ptákovina. Partička idiotů letí zachránit planetu a cestou se jim posere asi milion věcí v zásadě z jednoho důvodu - aby si Bay mohl splnit svojí kvótu výbuchů. Podobných bijáků už za mořem vzniklo víc, tady se ale sešla filmařská smetánka a přesto z toho blbost sálá na všechny strany. A i když je třeba uznat, že Liv Tyler toho času opravdu měla co nabídnout, tak ani její pěkná tvářička Armageddon nezachrání. Jen stěží lze uvěřit, že za scénářem stál Abrams. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)