Terrifier

Počas Halloweenskej noci dostane polícia oznámenie o tom, že istý muž v obleku klauna zavraždil dve osoby. Zdá sa, že ide o žart, ale v skutočnosti sa v meste prebudil vraždiaci klaun s menom Art, ktorý je pripravený zničiť každého, kto sa mu postaví do cesty. (Marceloo)

Martin741

Pocul som mnoho chvaly na tento film, uplne neznamy reziser  damien Leone natocil slusnu vyvrazdovacku. Neprijemna atmosfera tu je pritomna, uvodna mraziva scena je fakt kul /v plote/. Inspiracia Dzejsnom Vorhysom je jasna, no  .... nepacili sa mi vrazdy, lebo sa mi zdalo, ze reziser sa az prilis vyziva vo vrazdeni  - zeby si bral inspiraciu od rezisera Michael Powella a jeho Peeping toma 1960 ?  : 56 % ()

Rocky88

Začnu klady - těmi jsou jednoznačně klaun, jehož výraz a čirá radost z utrpení se vyvedli na výbornou, a atmosféra čerpající hodně z gore efektů (rozpůlení čubky od hudrovadla k hlavě se rozhodně jen tak nevidí). Všechno ostatní je bohužel sračka - postavy, herecké výkony, nekonečná stopáž (nevěřím ve zde uváděných 84 minut). Vhodný doplněk k nedělnímu rodinnému obědu. ()

bourec

Nakonec sem dokoukal, a zvednu to na jednu hvězdu. Ten film má vzhled opravdu hodně začátečnickej. Pro mě ale poměrně psycho jízda bez děje, bez hororovejch atributů. To že tam hnusnej klaun, což snad byl jedinej malej plus toho filmu, rozřeže ženskou vejpůl ještě není nic , co by mě posadilo na prdel. A tak jediný co považuju za zábavný byly gesta a posunky toho nemluvícího vraždícího mamrda. Takže 20% musí bohatě stačit. ()

dubinak

Co bylo jakž takž snesitelné ve dvaceti minutách, to mi bylo už velkou přítěží na devadesáti minutovém celovečeráku. Nedostáváme v podstatě nic nového, naopak se dočkáme čím dál tím větších scénáristických kiksů a většího množství špatných hereckých výkonů. Vím, že Terrifier byl natočen nejspíše opravdu s chutí a výdělek nemůže tvůrcům obstarat živobytí, protože oni prostě vědí, že točí brak, nicméně ho můžu zařadit ke snímkům, u kterých jsem počítala zbývající minuty do konce. Což je prostě velmi špatně. Kdyby to alespoň bylo trochu víc akční a aspoň minimálně by se řešil příběh, snad by mi to víc uteklo. Ale tohle byla zkrátka jen přehlídka grindhousového gore, které se ve směs opakovalo neustále dokola a už začínám být unavená stupidním chováním postav a nesmrtelností záporáka. Já chci prostě trochu víc. ()

Deyw

Tyjo no...ART je legenda, sice tady je takovej divnejsi a nic moc, ale dela vetsi brikule a strili po lidech i mimo sny 😂 ale neni tolika vtipnej jako ve 2ce - je best of tady je asi navsteva vecerky - je to hroznej brak, kde pribeh a rozhovory jsou navic, jediny co je dobry je proste ART a jeho kousky, dvojka lepsi a vtipnejsi 😊 ale zacinam ho mit rad ()

Sfinkter

Typický horor pro mladé under 15 - děti určitě dokáže vyděsit, ale pro dospělého je to typicky hloupý film s ultra debilním chováním postav a tragickým scénářem. Produkce si troufá na druhý díl, tak uvidíme. ()

BROKEN_

Místama to bohužel nudí a postavy se chovají jako idioti (je ale pravda, že je to udělané schválně a některé klišé v tomto filmu pobaví). Co mě, ale nejvíce iritovalo bylo to, že když už měli možnost Arta zabít, tak ho jenom bodli a utekli. Tohle se asi stalo 3x myslím. Ale má to svojí atmosféru, baví mě styl celého filmu, jako kdyby šlo o snímek z let 80.-90., plus hudba. Má to pár creepy momentů a celkově se musí uznat, že ačkoliv se jedná o sakra minirozpočtový film, tak není natočen špatně. Brutalita je ještě větší než v krátkometrážním snímku (rozříznutí pilkou je absolutní top tier... nevím jestli jsem někdy viděl něco Tak brutálního... masakr). Klaun Art se zde pěkně vyřádil a sledovat jeho creepy výrazy není nejpříjemnější. Suma sumárum ve finále jsem s tím spokojený, ale nemůžu jít na 4*. Těším se, ale na pokračování a hlavně na to, co Leone vymyslel za další nechutný věci. A podle toho, co jsem slyšel, tak půjde o jiný level brutality. Tak doufám, že scénář bude propracovanější... i když, co chtít víc o snímku, který chce hlavně jet na tom gore že? 6/10  ()

Yoshimitsu

Po dvacetiminutovém kraťasu jsem se na celovečerní jatka ohromně těšil. Jsem rád, že to vystřelili a náš zmalovaný zabiják mohl pořádně úřadovat. Za úplného klauna bych ho nepovažoval, ale děsivej byl teda pořádně stačilo když se v restauraci začal, usmívat na holky. To já bych už byl dávno v čudu s hnědýma trenkama. Pořádné gore jatka si užijete. Dávám 80% ()

oveckaoa

Tak si to projdeme dvě šlápoty jdou na Halloween z jakési párty jelikož jsou pod obraz (taxíky asi v Americe nejezdí a jít do hotelu je nenapadlo? ) nemůže ani jedna řídit tak jdou do restaurace kde potkají vraždícího klauna. Ten jich pak pronásleduje kdesi ve skladu a to je celý film. Rozpočet nebyl tak, že se to odehrává celkem v 4 lokacích (nahrávací studio na začátku zhruba 5 minut restaurace zhruba 10 minut sklad většinu stopáže a na závěr pitevna 5 minut) herci jsou příšerní a postižení mentálně minimálně jelikož pokud mám volný prostor skladu kam můžu utéct a vyberu si uzavřenou skříň tak jsem asi moc rozumu nepobrala. Jelikož jsem se od půlky nudil (nepomohly ani easter eggy na Saw a Texaský Masakr) tak jsem si to počítal minimálně 4 krát měly možnost ho zabít neudělaly to ani jednou. Jo a , abych nezapomněl nově zde postava přežije vystřelený mozek z hlavy jak to nevím možná to vysvětlí ve dvojce. 2 hvězdy za gore . ()

Wade

Jednoduchá brutální krvavá jízda s vizuálně skvělým Artem,která si na nic nehraje. A mě to sakra bavilo dostal jsem přesně to co jsem čekal a chtěl a nakonec nemám vůbec problém tomu dát plnou palbu 5*. 87% --- 9/10 IMDb ()

Hennesy

Lacná, prvoplánová debilita s retardovanými postavami a s otravným klaunom. Presne ten typ hororov, ktorý nemám rád. Rádoby štýlovka z 80. rokov so zrnitým obrazom, bez scenára a bez šikovnej réžie. Strata času. ()

bizz_mjc

Dá se namítnout, že je to amatérská kydlovačka v 80. stylu, v níž až na klauna, který je vskutku creepy, nikdo dobře nehraje, ale pravdou je, že to má solidní atmosféru a místy i docela děsí. A tunu splatter radovánek a gore, kvůli kterému to asi celé vzniklo. ()

jefff

Tenhle klaun je fakt hajzl a nehraje fér ani na poměry slasherového žánru. Grindhousový vizuál je super, ale chybí tomu šťáva a hlavně tempo, které je bolestivě nerovnoměrné a filmařsky tuhé. Dohání to sice brutalitou, ale nevyšlo to úplně. Třeba druhý díl pokročil. ()

sedm.1

Je to sice šílený, ale až nyní, po zhlédnutí Terrifier zjišťuji, že od Alvarezova remaku Evil Dead z roku 2013 jsem až právě do teď musel čekat na film, který mě svou nekompromisní brutálností posadí zas po letech na prdel. Pět dlouhých let! Pět dlouhých let čekání na prvotřídní řezničinu, kde se tvůrci odváží zpracovat svůj počin jako pořádný jatka, bez nějakých hloupých střihů, či úhybných kamerových manévrů, vše pěkně natvrdo a bez skrupulí, bez ohledů na slabší jedince. Každopádně, i když tu tedy zmiňuji remake Evil Dead, je nutno podotknout, že krom oné otevřené brutálnosti nemají tyto dva snímky jinak nic společného. Zatím co se totiž Evil Dead dá považovat za téměř až „komerční“ produkci, kde byla znát jak tvůrčí profesionalita, tak slušný balík peněz, Terrifier je čistokrevně undergroundová produkce, která očividně neměla ani zdaleka takové prostředky a možnosti, jako právě ED, o to ale možná si pak zaslouží větší sympatie a uznání. Tato podívaná se totiž může pyšnit, i přes všechny nedosažitelné vymoženosti, perfektním zpracováním, kde bylo při veškerých gore efektech, a že jich bylo, využito staré, poctivé ruční práce a byl to v tomto ohledu tedy zatraceně skvostný zážitek, zápletka pak tedy byla sice téměř až nulová, ovšem jen kvůli tomu, že vše bylo podřízeno luxusnímu klaunovo krvelačnému řádění, což jsem s lehkým srdcem tvůrcům odpustil, nicméně i přes to dokázali krom efektních likvidací film obohatit o nemalé množství opravdu fungujících lekaček a nesmírně napínavých scén, že musím smeknout klobouček, gradací v jednotlivých momentech se tu tedy také vážně nešetřilo a bylo to též sakra působivé, kupodivu mě také hodně oslovili i vešker postavy, respektive spíš jejich představitelé, neboť šlo vesměs o pohledné a výrazné slečny a i pánské osazenstvo působilo fajn, o samotném klaunovi pak ani nemluvě, ten mě děsil jako bejk, jeho maska vážně budila strach a kurevskej respekt, takže toho potkat na ulici, tak jsem během pár vteřin komplet durch 8D. Zároveň při tom všem tu musím zmínit i úžasnou atmosféru, plnou efektního děsu a beznaděje na přežití a samozřejmě mě bavil i osobitý styl, který celé té podívané dodal mimořádný punc syrovosti a již zmiňované, velmi působivé, undergroundovosti. A tak jediné negativum, které bych mohl vytknout, je vlastně jen vysvětlení klaunovo postavy, kdo, co, proč, jak, nedozvíme se tu o něm prostě za celou dobu vůbec nic, a mě to u tak výrazného likvidátora přišlo jako docela velký nedostatek. To ale nemění nic na tom, že mi Terrifier po dlouhých letech zas udělal pořádnou radost a mé zvrhlé, choré druhé já si zas pořádně užilo! PECKA! ()

Forsberg11

V prvom rade som rád, že sa podarilo skvelý kraťas z roku 2011 pretaviť do celovečerného hororu. Konečne tu máme poriadne a nekompromisné exploitation (s totálne vyšinutým psychopatom), ktorých je už dnes tak strašne málo. Terifier však nevyťažil z tohto námetu všetko čo sa dalo. Je hlavne veľká škoda, že sa 80 % deja odohráva v jednom hnusnom, neprehľadnom a málo strašidelnom sklade. Strašiak je poriadne hovädo, ale bohužiaľ jeho nesmrteľnosť mi dosť výrazným spôsobom pokazila dojem z filmu. Predsa len aj takýto žáner by mal dodržiavať nejaké pravidlá "hry". Buď sa jedná o nadprirodzený horor, kde je možné všetko, alebo je to horor z normálneho ľudského prostredia a vtedy teda očakávam niečo úplne iné. No napriek všetkému treba pochváliť neskutočne brutálne a kurevsky nechutné gore, ktoré bolo jednoznačne najväčším plusom tohto humusáckeho undergroundového filmu. Scéna s pílkou bola suverénne "over the top". Za mňa napriek menším výčitkám viac ako dobré... 70 %!! ()

iXtr3m3 odpad!

Ako mohlo toto uspieť vo svete, tak to nechápem. Amatérska p í č o v i n a. Osemdesiatkové slashery boli ďaleko ďaleko lepšie, dokonca možno aj ich talianska vtedajšia kopírka bola lepšia. Odpad ako sviňa. Scenár tohoto "veľdiela" sa vlastne zmohol na nemú grotesku a rozpis v oznamovacích vetách typu "postava A prejde do bodu A, postava B prejde do bodu B" atď. Fuj, hnus, otras, grc. ()