Čertovské pero

• Česko Čertí brko (viac)

Príbeh nás zavedie do malého pokojného mestečka Švindľov, kde miestni žijú svojim bežným životom remeselníkov a sedliakov a možno ani netušia, že všetky ich priestupky a hriechy sú starostlivo monitorované miestnou pekelnou pobočkou Šupvidly. Hriechy v pekle zapisuje, spravodlivo a neomylne, kúzelné pero z kohúta samotného Lucifera. Každý hriešnik má v pekle založenú vlastnú zložku a vždy, keď sa zložka zaplní, čertovské komando si nasadí kúzelné rohy a chvost a vyrazí na povrch, aby hriešnika priviedlo do pekla. Jedného dňa však čertovské pero prestane fungovať. Lucifer sa rozhodne poveriť doručením nového čertovského pera na pobočku trocha zmäteného čerta Bonifáca. Je to najlepšia úloha, aby sa mladý čert ostrieľal v ľudskom svete. Žiaľ, prvá Bonifácova skúsenosť v mestečku je, že mu miestny podvodník kúzelné pero ukradne. Spustí sa rad udalostí, kedy mestečko ovládnu miestni špekulanti, lenivci a podvodníci, ktorým sa dokonca podarí uväzniť aj samotného vládcu pekiel. Ostáva už len na Bonifácovi, aby v sebe našiel odvahu a lásku, oslobodil mestečko i Lucifera a získal si ruku krásnej Grétky. (Continental film)

Sany33

Českí tvorcovia si nedajú pokoj a žmýkajú rozprávkovú fantáziu naplno. A mesiac po Rapošovom pokuse Keď draka bolí hlava prichádzajú iní tvorcovia, ktorí by strašne chceli využiť všelijaké taľafatky s čertami a zabaviť deti i rodičov bláznivými anekdotami o tom, čo sa môže stať, keď paradoxne ľudia prejdú cez rozum rohatým a zaženú ich do kúta. Téma už je absolútne vyžmýkaná a teda nemá moc čo ponúknuť a síce v novom kabáte pôsobí táto rozprávka s politickým podtónom dosť obohrato. 27% ()

bizz_mjc

I když jsou tu některé postavy pitomci, jde o zábavnou a milou pohádku s udavači, prospěcháři, kouzelným brkem, jedním nepožehnáním a čerty. ()

Master19

Velmi dobré, příjemné překvapení. Na nové pohádky se moc nedívám, ale kvůli karanténě, která proběhla přes vánoce to byla z nouze ctnost a tady se to vyplatilo. Na tohle se rád podívám znovu. Líbil se mi tah na branku Jana Budaře i nekompromisní čerti, ačkoliv se teda nechali docela jednoduše vydrbat... ()

Timak

S čerty nejsou žerty to není. Ale je to jedna z nejlepších pohádek poslední doby. Je to trochu pitomé, ale je to milé a klidně se podívám zase. ()

Autogram

Celkom originálna rozprávka s čertami ako kladnými postavami a ľuďmi poväčšine na opačnej strane. Ako správna rozprávka pre dospelých sa nevyhla politike a ďalším skrytým narážkam na svet dospelých, ale tie pesničky si mohli odpustiť. Natiahlo sa to tak na príliš dlhé trvanie, správna rozprávka sa musí zmestiť do hodinky a pol. –––– Ty volby jsou čím dál náročnější. Ale stačí mít buřty a pivo, pak si s lidmi můžeš dělat, co chceš. –––– Nevěřte nikomu, kdo vám slibuje ráj na zemi, protože ráj si musí zasloužit každý sám. ()

cross

Konecne po dlouhe dobe poradna certovska pohadka! Vtipna, svizna, s vlastni verzi propracovaneho certiho sveta, skvele obsazena, s hezkou hudbou i skvelymi pisnickami, bez zbytecne lacinych triku... Vsemu vevodi Ondra Vetchy, ale nejvetsim tahounem je Honza Budar, ktery je ve svem projevu az temer genialni! Ano, scenar by mohl byt lepsi, peklo by mohlo byt temnejsi a pouceni jeste hlubsi, ale i tak, diky za ty dary z pekel!!! ()

KASUGI odpad!

To už je nějaký šílený pražácký plán vyhubit spisovnou češtinu, nebo jak? Nestačí, že už i v pořadech, kde bych to nečekal, se moderátoři vyjadřují jak Máňa z Kampy (Herbář). On už musí i Lucifer a šlechta žvatlat hovorovou čecháčtinou? Vzhledem k tomu, že se zde nachází zřejmě jen jeden kritický koment na tu hovorovou mluvu, tak vidím, že likvidace spisovné češtiny probíhá úspěšně. Apropó, všimli jste si, že všichni moravští herci a csfd uživatelé, se v médiích a časopisech nikdy nevyjadřují ve svém nářečí, zatímco ti z čech většinou ano? Čím to je? Nadřazenost? Buranství? Hele máte to tam v tý Praze nějaký jebnutý támhle vzááádu vejplato dejchej James Bond Zlatý voko. ()

ghatos

Určitá pozitiva tam jsou třeba jako Ondřej Vetchý, byrokratický systém pekla a hlavně kopání do Babiše (spolupráce s STB) atd., ale z toho jsou tam úplné blbosti a někdy je to vyloženě debilní. Jak se třeba chuligánka čertů vydá na povrch a celé to tam je na chuja. 36%. ()

giovanni3

Dosti zvláštní pohádka u které je strašně moc rozporuplných pocitů. Za zápory určitě zmiňuji většinu věcí kolem čertů: masky (jako vezmu "postapo" hadry, dodám tomu rohy a hle máme čerta???), čert bez toho obleku neumí ani založit oheň, musí mít jakési KPZ (aby přežil?), to zmíněné čertovské KPZ může ovládat kdokoliv, ožralí čertové klidně nechají prázdné peklo, různé telefony signalizace jak někde u hasičů atd.. To, že se dá prokopat do pekla? Jako cože??? k tomu medailonek s kreslenou fotkou posouvaný jako tablet/mobil??? Ostatně i to zaláskování ústředních postav bylo až úsměvné.. Člověk ti krade slepici, odeženeš ho a to stačí k lásce??? Do toho hra na poločlověka... :( Krom těchto "ptákovin" je zde obstojná dávka humoru skrze lásku (květiny, pusa, nemoc zvaná poezie atd..), či byl slušný žalářník. Co se obsazení týče, tak mne příliš neoslovilo. Judita je sice pohledná, ale že by herecky nějak excelovala to ne. Ostatně to nikdo. Suma sumárum dávám 2z5, ač musím uznat že jsem dopředu čekal že dám sotva 1* a po dokoukání jsem spíše zvažoval i 3*. ()

Maynard.

Po pravdě, na "nový" český pohádky už sem tak trochu zanevřel. Je to především díky tomu, že až na Anděla páně 2, jsou všecky o hovňajzoj. Tahle je tak trochu vyjímkou. Možná to bylo tím, že sem si dal před pohádkou taky čertí brko :o). Začátek teda celkem zajímavej, hlavně mě bavil ten příběh a Budař. No, jak tam zazněla 1.písnička, tak sem se krapet zhrozil, páč teda tyhle songy se vážně moc nepovedly. No, a přiznám se k tomu, že sem si závěrečnou půlhoďku nechal rači převyprávět, páč sem si rači šel hrát na kejtru. Už mě to nějak přestalo bavit... Takže snaha byla, peklo celkem ucházející, ale "princezna" se slovenským přízvukem mě teda celkem drala nervy :o) ()

herr_carter

No konečně se někdo nebál a natočil naprosto netradiční a moderní pohádku. Zpívající čerti v hospodě, současnou a nespisovnou řečí mluvící lucifer Vetchý a hamižný debil Budař a mnoho dalšího patří v současné době k tomu pomyslnému vrcholu v pohádkové tvorbě. Tady je vidět, že se dá natočit kvalitní pohádka i jinak, než jenom dělat ze všech vládců, čertů a dalších pohádkových bytostí naprosté trotly, jako je tomu v drtivém zbytku soudobých pokusů....................moje hodnocení = 8 z 10. ()

vitekpe

Bez alespon jednoho z dvojky Cina - Bardos uz tady asi nic natocit nejde. Se s tim budeme muset holt smirit... Ale jinak je to docela svizna, hezky udelana a docela vtipna pohadka. Ani tech trapnych pisni tam moc neni. 3+ ()

Flaveus

Konečně po dlouhé době pohádka, která se vymyká tradičním a nudným každoročně se opakujícím štědrovečerním pokusům o pohádky. Přitom stačí málo, kvalitní a neokoukaní herci (žádná Bohdalka), trochu větší rozpočet, milá a hlavně nenucená atmosféra. Krásné lokace, výborné ztvárnění pekla, zejména Lucifer, nádherná Markétka, z které má poezii nejen Bonifác, ale i já :) Potěší i další herci a několik veselých hlášek a tvůrčích námětů. Za mě jediné minusy jsou trochu slabší zápletka a několik propracovanějších věcí, které se mohli objevit a klidně prodloužit délku filmu, což by za mě bylo jen k dobru. Takhle nelze jít výš než se zavřeným okem na max 4 hvězdy. ()

bari68

Pri pozeranaí tejto ,,rozprávky,, som si x krát pokladal otázku, ako ešte zpitvoriť tú klasiku ako je naša rodná rozprávka o čertoch a pod. Ono ale ten satirický a kritický tón tu s privretím oboch očí ešte beriem. Myslím si, že film sa ani tak vážne netvári, ale je skorej sociálnou a politickou personifikáciou, resp. kritikou. ()

klukluka

Já jsem v tom nehrál, ale jinak jste se v tom aspoň mihli snad všichni. Kvantita ale neznamená kvalitu. Naopak, čert aby se v tom pak vyznal. Nejvíc mi ale vadila absence originality. Je to jen další kompilát všeho, co už tady někdy bylo. Mění se jen názvy a občas tváře. Chválím ale výpravu, rozhodně jsem z toho necítil tlak na úspory. ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky

23.03.2019

Letošní 26. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer plný největších hvězd českého filmu moderoval herec Václav Kopta, a to poprvé pod… (viac)