Wonder Woman 1984

• USA Wonder Woman 1984 (viac)
USA, 2020, 151 min (Alternatívna 145 min)

V novom filmovom dobrodružstve mocnej komiksovej hrdinky sa posunieme do osemdesiatych rokov a budeme spolu s ňou čeliť dvom novým nepriateľom - Max Lordovi a Gepardici (The Cheetah). V réžii Patty Jenkins sa na plátna kín vracia Gal Gadot v ikonickej úlohe Wonder Woman, ale aj Chris Pine ako Steve Trevor, Robin Wright ako Antiope a Connie Nielsen ako Hippolyta. V úlohách zločincov sa predstavia Pedro Pascal a Kristen Wiig. (Continental film)

Tomas.Pise

No, dal bych 80, ale díky asi zajímavým lidem, co dávali, pro mně nesmyslně, tak málo procent, chtěl jsem zvednout laťku. Režisérka může být ráda za Gal Gadot v podání Diany, jiná herečka v roli superhrdinky by to tak asi nezahrála a jsou věci, co se týče filmu, který by šli do kytek. Buďme rádi, že scénář nepsala jen Patty Jenkins, i když měla asi skrze režii i hlavnější slovo, "je to přeci jen komiks, což je o hrdinech a td., ne červená knihovna, že?".... film se mi jinak líbil ()

TheJokerCUZ

Mé čerstvé pocity z filmu jsou asi následující Ten film je vlastně smíchanice všeho špatného na jednom místě. Scénář nemá hlavu ani patu, v pulce filmu jsem přemýšlel nad tím o čem to vlastně je, či o co tam jde. Na tyhle otázky odpovědi nedostanete ani po konci. Na začátku filmu nám tam dají flashback z Diany dětsví, ale ani nemusíte dávat pozor protože to na zbytek filmu nebude mít absolutně žádný vliv, asi aby se tam objevili amazonky, tak vymysleli tuhle p*covinu. Ty co stojí za efektama u tohoto filmu by se měli jít proplesknout, protože nic horšího jsem za posledních 10 let neviděl a člověk by u tady toho typu filmu čekal že to bude na špičkový úrovni, ale absolutně ne. Každou scénou si říkáte že už to vlastně ani být horší nemůže, ale může a bude se to zhoršovat a zhoršovat až se z toho málem budete chtít zabít stylem že pochčijete a poblijete televizi, vypíchnete si obě oči a vyskočíte z okna. Naštěstí jsem silnější povahy tak jsem tenhle film uspěšně dokoukal až do konce. Ale po zjištění že jsem strávil 2 a pul hodiny koukáním na něco co nemá hlavu ani patu, postavy jsou ploché, vlastně přítomnost Chrise Pine tam vubec nemusela být protože stejně nebyl využit na nic víc než jen pár vtipku. Záporáci jsou na tom hůř než u filmu fantastická čtyřka 2, vlastně ani nevíte zda jsou záporáci.. Wonder Woman hlavního zlosyna vyřeší stejným zpusobem jako superman batmana, akorat to nebude na slovo Martha. Každýmu radím se tomuto filmu vyhnout obloukem, zbytečná ztráta času ()

BStone

Krásná Gal Gadot v opravdu mimořádné ultrazhovadilosti, kterou jsem přetrpěl až do konce jen kvůli její sličné tvářičce. Pravděpodobně poslední komiksárna kterou jsem viděl. Dostávám ze superhrdinských filmů psotník... 35% ()

kremenak

Co je moc, to je moc, ale tohle je vazne hodne spatny.Nejhorsi od DC a MARVELU dohromady co jsem kdy videl.Ani si to nepoustejte, aspon na to nemusite pak zapomenout ()

roloend

Cele je to zbytocne dlhe, naivne, predvidatelne... Najviac som sa nasmial pri scene v oblakoch - takze WW uz lieta ako Superman a v pozadi hra hudba doslova skopirovana z filmu Sunshine... Co? To nie je komedia? Aha :D Dik za upozornenie ;) ()

MilanM76

Dejová línia je primitívna. Je tam veľa logických nezmyslov a tým nemyslím "sci-fi" veci, ktoré nie sú z nášho sveta. Film ma sklamal, čakal som viac. ()

BlackBarron

Co to sakra bylo? Jak se jim povedlo přejít z vážně povedené jedničky na takový hovno? Hlavní dva "záporáci" jsou týraní blbečci co nemaj ani vizi, jen víceméně neví z které do které a snaží se to nějak uhrát. WW je naštěstí stejná, co v jedničce, takže jí toho nemám moc co vytknout. Herecky dobře zahrané, ale scénář a řežie na přesdržku. 40% ()

patto

toto je dosť podhodnotené (aktuálne 46% je nefér podľa mňa). Nič som od toho nečakal a nevedel o tomto filme a spadol jak z neba :) .Poslednou dobou hodne komiksových dielok sa robí ale kvalitou v celku dobré (až na ligu spravedlnosti so stopážou 4h) . Ak od toho nič nečakáte, tak to dopadne dobre :) . Fun faktor 72%, príbeh 69% spracovanie 70% , celkovo 71% (***** -pomoc na dorovnanie) ()

opatstviolov

Oproti Wonder Woman (2017) dost slabý a nudný odvar. Ze začátku to vypadalo nadějně, ale ke konci jsem se jako u většiny DC filmů neskutečným způspbem nudil. 4/10 ()

fotograf44

Proč, proboha proč, je to vždy stejné. Jednička dopadla skvělé uděláme dvojku kterou to totálně zabijeme. Na začátek to pozitivní, skvělé zmaknuté prostředí roku 1984, ještě aby ne když od dob prvního Batmana toho mají ve skladu tuny. No a tím jsme asi skončili. Skvělý nápad dějové linky ve formě jednoho přání, ale úplně zabité, měli to raději střelit Marvelu, není o mic moc lepší, ale Deadpoop + dějová linka z ww84 by mohlo být zajímavé. Scenář peklo, patetický, neoriginální, nezajímavý, nevtipny. Upřímně mi to hodně připomínalo Batmana a tu jedovou ježibabu proti které bojoval asi před 20 lety. Jen v moderním hávu. Po vcelku povedené jedničce mě to dost zklamalo, upřímně doufám že to byl poslední pokus s ww v hlavní roli. ()

JayJay5

Takže bohužel. Bohužel je film koncipovaný jen a pouze pro dětského diváka, řekl bych. Stylově moc hezké dobové pokoukání. Ale jak to tak bývá, když není dobrý záporák, nemůže být dobrý film jako celek. Tady záporák úplně vyšuměl do ztracena. A proč je Pedro tak opuchlý?! Celou dobu jsem přemýšlel, jestli to byl záměr. Asi nebyl, možná drogy... Kdyby to bylo celé v komornějším duchu a hlavním záporákem byla Cheetah, možná by to dopadlo líp. Pravda a láska všechno přemůže! ()

SzotekCZ

Z novodobých DC počinů asi opravdu nejhorší film. Nemastné, neslané, nudné. Tohle se opravdu nepovedlo a nezachrání to ani Gal Gadot, ani hudba od Hanse Zimmera a už vůbec ne Pedro Pascal. 1 hvězda za pár zajímavých momentů a za místy pěkný vizuál. ()

alpaka

Superhrdinské filmy jsou obecně brány za škvár kinematografie a pokud už někdo získá Oskara, je to "superzáporňák". Kde není superzáporňák není třeba superhrdina a taktéž není dobrý superhrdinský film. Tolik asi jediný závěr k tomuto filmu. Kdyby ten svět proti činům pár očarovanejch chudáků bránil Tom Cruise bez jediné superschopnosti, pak by to mohlo fungovat. Snaha o "morální poselství" totálně převálcovala obsah a z akčního filmu udělala červenou knihovnu kde jsou všichni dobří, jen někteří jsou trochu nešťastní a nešikovní. Ačkoliv se Pedro Pascal snaží navzdory scénáři dát své postavě něco víc a jeho výkon je jediný který stojí za zmínku, zbytek je zoufale plochý a nudný. A nepomáhá tomu ani vizuálně zajímavý (leč absolutně nesmyslný) průlet stihačky ohňostrojem a podobné CGI cerepetičky. Ani radobyvtipná scéna s oblékáním Chrise Pina do oblečení z osmdesátek. A nevím proč, nelíbila se mi hudba ani hudba, nebo spíš její nadužívání. Ani akční scény nijak moc nedrží pohromadě. Mimo jiné proto, že jsou víceméně jen tři - dvě na začátku (jedna pro holčičky) a jedna na konci, což je na "superhrdinský" akční film docela málo. Co může fungovat a být zajímavé na stránkách komixu ne vždy může fungovat ve filmovém zpracování. Celkově veliké zklamání. Pominu-li Green Lantern zatím nejhorší "komiksák" co jsem viděl. Ovšem Green Lantern se aspoň nebral tak smrtelně vážně. Za mě 45% a to jen proto, že na Gal Gadot se moc dobře dívá a Pedro Pascal se snažil. ()

paveltommy

Hudba "Hanz Zimmer" je asi to nejlepší na celém filmu. A nemůžu říct že by to byl vyloženě odpad, obsazení je fajne a Gal Gadot nezklamala, tahle role jí sedí. Ale jak bych to podal, i když příběh je fajn a nápad je to dobrý, tak zpracování příběhu a jeho finální podoba se už tolik nepovedla. Celý svět se obrátí proti sobě, a potom zázrakem kouzelného proutku se všechno vrátilo do normálu a nikdo si z toho nic nedělá? Že by se nenašel někdo z těch stovek milionů lidí co by si své přání chtěli nechat? Trailer sliboval akční nářez se super hudbou a našlápnutým dějem, ale když na první akční scénu čekáte skorem přes hodinku tak už čekáte zradu ... Kdyby to byl nějaký nový film s neznámým obsazením, asi bych se zasmál a hezky pobavil, ale tenhle film mi především zabilo očekávání které jsem na něj měl. Pro mě nakonec veliké zklamání. 40 - 45% především za hudbu, kameru a pár hezkých scének. Nechápu jak scénář mohl projít v téhle finální podobě až k divákovi. ()

muffmuff

Po shlédnutí jsem rád za pandemickou situaci a zavřená kina, že jsem za tohle ušetřil pár kaček. Nic velkého jsem neočekával, ale i to málo bylo celkem zklamáním. Přišlo mi to jako Indiana Jones s pár superhrdinskýma scénama. První akční scéna v obchodním domě byla tak špatná, až jsem uvažoval, jestli to bylo točeno v době Prvního Avengera, kde se jisté amatérské efekty daly pochopit. Části, kdy WW létá, jsou jako z prvních (a to myslím prvních!) filmů Supermana s pár efekty navíc. Děj takový nemastný neslaný, jak řekla má žena, taková "komixovka pro holky", spíš romanťárna než akční film. Až posledních 20 minut filmu přineslo něco zajímavého, zklamáním bylo úplné ztracení zbroje, které prakticky nemělo žádný smysl.Mám rád komixovky, kde vím, kdo je hrdina a kdo padouch. Tady vlastně jsou všichni hrdinové, jen citrínový šutr je ten zlý. Dal jsem dvě hvězdy, jednu Hansi Zimmerovi za, jak říkají slováci, zimomriavky, druhá je pro Gal Gadot za snahu. PS: Začíná mě iritovat, jak do každé komixovky chtějí tvůrci narvat humor a ironické scény. Protože ono se to musí umět. Začal s tím Ironman, potažmo Strážci galaxie, převzali to Avengers apod., tedy filmy od Marvelu, kde to sedí a kde s tím umí pracovat (zvlášť protože tam jsou postavy, u kterých je to přirozené). Ale v DC to šlo jenom v Shazamovi nebo Flashovi, jinde je to tragédie. Je třeba si uvědomit, že DC má víc "hustokruté" charaktery, zpravidla jsou to tvrďáci, co se nesnaží být vtipálky. Proto by je z nich amatérští scénáristi neměli dělat. ()

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (viac)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

41. ročník Zlatých malin, každoroční ocenění pro ty nejhorší a nejbizarnější filmy roku, se blíží a pořadatelé nyní oznámili své letošní nominace. Mezi těmi najdeme jak celoročně vysmívané filmy typu… (viac)