Živá a akčná adaptácia animovanej klasiky je vzrušujúcim príbehom o šarmantnom pouličnom zlodejíčkovi Aladinovi, odvážnej a cieľavedomej princeznej Jasmíne a džinovi, ktorý môže byť kľúčom k ich budúcnosti. (Saturn)

bearmeedek

Hrozně moc fraškovité a ten muzikál tomu také moc nepřidá. Řekl bych, že je to natočené jen pro americké dětičky, které se u toho cpou hamburgery, ale to bych je možná urazil, protože naše děti už jsou asi před nimi. Konec trochu zachránil třetí hvězdu, protože se tady mihlo i něco málo napětí. Celkově ale docela zbytečný film. ()

E lan

Velké překvapení. Nečekal jsem tento typ filmu a tak nějak to sedlo. Perfektní 3D, vynikající triky, příjemné herecké výkony a několik vyloženě povedených tanečních scén. Pěkná odpočinková... ()

Shaddy1

Bizarní podívaná s egyptským Ronaldem v hlavní roli. Když člověk pomine feministickou pointu, že žena může být rovnoprávná s mužem v arabské společnosti, je Aladdin klasickou pohádkou, dobra proti zlu, doplněnou miliónem exotických arabských fimfrlátek a turbanů. Za Willa, opičáka Abua a létající koberec 3*. Nejvíce smutný jsem z toho, že tohle natočil Gáj Ričí. Ričí, proč!? ()

gemi

Je to zpěvné, je to digitální a je to hódně barevné. Ale není to velkolepé jako třeba Bohové Egypta. Je to prostě příjemná hudební pohádka pro děti okolo 10 let. ()

Armin82

Muzikál je pro mě vždy problém, to je asi ten nejtrapnější žánr. Naštěstí to není takovej extrém a dá se to přežít. Nicméně nebýt parádních kouzelnických efektů a komediálního výkonu Willa Smithe, tak to je dno, jak vyšitý. Takhle je to za 50% ()

Hellknight12

Som sklamany čakal som to lepšie nudnejšie spracovany fantasy film som nevidel a dobrodužstvo kde nechaly ? na záchode ho vysraly a splachli ?Ako Will Smith to celé ťahal aj princezná bola pekná ale to sú asi jedine plusy čo som tu našiel škoda reči za mňa 50% ()

Nix odpad!

Jedno mi nejde do hlavy, jak je sakra možný udělat dva naprosto rozdílné filmy v jeden rok a z jednoho udělat totální brak. Proč tohle vůbec muselo vzniknout? To nestačí anime? To musí ti američani chtít takové braky? A bože proč Ritchie? To se už úplně zbláznil a asi si chtěl všechny fanoušky odehnat od sebe po skvělém úvodu do nového roku. ()

Ceberus

Jeden kýbl peněz za vizuál a druhý kýbl peněz za Willa Smithe, oba se vyplatily. Myslel jsem, že Smith tam bude jako trn v oku, ale nakonec se vlastně Fresh Prince hodí i do modré. V roli Jafara bych si představoval charakternějšího herce nahánějícího větší strach (něco na způsob Christophera Leeho). Choreografie, ať už taneční či útěkové, jsou stejně profesionální jako grafika, až jsem si místy připadal, že koukám na hopsačku Prince z Persie. Že byl v režisérském křesle tak specifický režisér jako Guy Ritchie, to nebylo poznat vůbec (na rozdíl od Gentlemanů z téhož roku). Je to tak tuctové, šablonovité a standardní, že by to podle návodu dal imho kdokoli.  V rámci žánru to asi líp natočit nešlo, to by bylo i na čtyři a půl hvězdy. To, že muzikály zrovna nemusím a nejradši bych hudební čísla komplet vystříhal, by filmu vyneslo hvězdy tak tři. Takže to nechme na těch čtyřech. Stejně tak bych vystříhal úplně zbytečného Alana Tudyka. Tak jako se směju nad barevnými tokeny uprostřed středoevropských středověkých pohádek (viď, Červená Karkulko), tak se budu smát i nad Tudykovým bílým tokenem uprostřed arabské pohádky. Obsaďte sakra do Aladina samé araby, ať se zbytečně neztrapňujete - já nepotřebuju uchlácholit hercem mé vlastní barvy pleti, abych si dokázal užít pohádku z exotických krajin. Už mě unavujou ty bláboly o tom, že se divák nedokáže plně ztotožnit s hlavním hrdinou, pokud není stejné pleti, pohlaví, sexuální orientace, stejného věku, společenského zařazení, somatotypu a znamení zvěrokruhu. ()

tlesk

Aladin je co se standartu disneyovek týče nijak nevybočující, místy snad až příliš sterilní pohádka plná rozmanitých barev, triků, a orientální výpravnosti. Není však vůbec špatný. Jak je ovšem zdařená hudební stránka věci (z velké části jde o muzikál) neposoudím, neb jsem film viděl dabovaný a české přepracování písní bývá přece jen slabší. Těší mne, že se Ritchiemu podařilo propašovat do filmu nějaké skvěle akční momenty (počáteční i finální honička v a nad ulicemi nádherného Agrabahu jsou skvělé), ale zároveň film vybalancovat tak, aby nešlo o nepovedený paskvil. Až na přestřelenou stopáž jsem vlastně docela spokojený. Musím říci že jsem už dle trailerů měl tak trochu předsudky ohledně toho, jak bude výsledný film vypadat. Will Smith vypadal jako modrý Džin tak nějak podivně, navíc se mi Guy Ritchie na adaptaci oblíbené disneyovky moc nehodil. A hleďme, výsledek je vlastně docela fajn. Aladin je nakonec jednou z těch povedenějších variací na kreslenou klasiku. ()

MERKATtv

Aladin je dobrý remake. Will Smith zahral Genieho skvelo a v niektorých scénach sa mi páčil viac ako ten starý. Ale aj tak bol koberec a Abu top. Celý film pôsobí ako turecká telenovela a mne sa to páčilo. Jediné čo mi vadilo bol herec Jafara. Nehodil sa tam. ()

RAFT

Režisér natočil další ze, svých povedených kousků.Z animovaného aladina tu najednou máme hraný kousek.A že,se povedl Will Smith jako Džin to byla nádherná podívaná,Aladin no nějaký herec co ho ani v dalších filmech neznám no budiž dal se.Jasmína asi dobrá volba.Pěkný zpěv,zábavné taktéž ,no Disney vážně umí.Film v kině rychle utekl.Za mě 75% ()

Flory14

Další hraný animák disney, tentokrát z písečné lokality. Hned na začátku musím říct že ze čtyř letošních filmů, byl u mě Aladin až na čtvrtém místě, i přesto že Will Smith je můj druhý nejoblíbenější herec a Jasmínu považuji za nejhezčí princeznu Disney animáků. Trailery mě osobně moc neoslovili ( na třetí už nekoukám) každopádně tento druh projektů mám rád, tak jsem tomu dal šanci. Co se týče písniček, tak mi všechny tolik nesedli, což je u muzikálu problém, písně s Willem ale byly super a Friend like me mi hraje pořád v hlavě. Zaporák je strašně plochý, a prostě nečekejte nic jiného než někoho zlého bez nějakého vážnějšího důvodu, prostě pohádka. Jakmile nastoupí na scénu džin, film dostane to správné koření, Will si všechny scény krade pro sebe, a jde na něm obrovsky vidět jak si roli užívá a jeho Džin mě obrovsky bavil. Z Jasmíny udělali zajímý charakter a bavila mě (tenhle směr co se ženských charakterů mi dává smysl a neruší, jen tak dále). Vtipné postavy koberec a Abu jsou super, hlavně jedna akční scéna s Abu byla cool. Ritchie má rád parkur, a v tomhle filmu všechny tyto scény baví. Moje hodnocení je možná trochu ovlivněno tím, že asi začínám být těmito remaky přesicen, nebo tím že mi nesedli písničky ale za mě pouze tři hvězdy, Dumba to podle mě nepředčilo, ale věřím že u spoustu lidí to může být lepší, za mě lehce průměrný disney pohádka. ()

incognito

Disney asi najal Guye Ritchieho, ale hned po podpisu smlouvy ho zavřel do sklepa a nahradil importovaným režisérem z Bollywoodu. Tak asi v kostce. Nechápu proč Disney najímá super režiséry jako výše jmenovaný a třeba ještě Tím Burton a pak jejich rukopis totálně zašlápne. V Aladinovi bohužel nefunguje hlavní záporák... Je to maximálně tak ubohý slizoun, který má tak velký komplex méněcennosti. Casting hlavních rolí je nemastný neslaný.... Jak už tu někdo psal asi výběr herců probíhal pouze na Disney Channel. Hodně mi vadilo povinné naroubování feministické dějové linky. To si myslím, že do pohádky nepatří a zbytečně kazí celkový dojem. ()

Clark_Kent

BÁJEČNÁ LAMPA, KOUZELNÝ KOBEREC A EXOTICKY NALADĚNÝ ALADIN☀️ Pomalu nepamatuju, kdy jsem se naposledy v kino křesle, tak příjemně uvolnil. To je teprve paráda, když vám diriguje líbivé tóny, džin z lampy v podání Willa Smithe. Nový Aladin nabízí dobrodružství, nádhernou exotiku a určitý cit pro vynalézavost. Skalní fandové animované předlohy si jistě přijdou na své. P.S.: Šestadvacetiletá Naomi Scott a její kouzelný song Speechless, mi dodnes zní v uších.🎼 ()

Alois88

Bylo to všechno barevné, třpytivé a sluníčkové a celkově hrozně přeplácané. Ale zároveň to bylo neskutečně zábavné a pozitivní. Hlavní dvojice sympatická, fungovala mezi nimi dobrá chemie a Will Smith v podání džina byl naprosto fantastický. Ideální film po náročném dni. ()

Wlastik

Neni snad scena, kde by se nezpivalo. :) Ze je to muzikal, mi nejak uniklo. Pestrobarevny film. Sice kycovity, ale dalo se na to divat. ()

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)