Zlé časy v El Royale

• Česko Zlý časy v El Royale (viac)

Hotel El Royale leží neďaleko jazera Tahoe a prechádza priamo cez neho hranica dvoch amerických štátov, Nevady a Kalifornie. Hostia si tak môžu vybrať izbu buď v Nevade alebo v Kalifornii a porušovať či dodržiavať zákony jedného alebo druhého. Tento hollywoodskými celebritami kedysi obľúbený hotel má svoje slávne časy dávno za sebou. Jeho slávu pripomínajú len čiernobiele fotografie slávnych hostí na stenách, chátrajúci luxusný interiér, veľký jukebox so starými šlágrami a neurotický zamestnanec, ktorý sám všetko udržuje v chode. Keď sa v jednom dni v hoteli zíde päť hostí, je to podozrivé. Kňaz, soulová speváčka, dve mladé dievčatá a niekto, kto na prvý pohľad vyzerá ako obchodný cestujúci. Podozrivým je aj hotel El Royale, ktorý nielen vo svojich stenách ale aj pod podlahou ukrýva mnohé tajomstvá. S príchodom noci a ďalších nepozvaných hostí bude mať každý z prítomných v El Royale aspoň jednu šanci na vlastné vykúpenie, predtým než sa všetko odoberie do horúcich pekiel. (Cinemart SK)

JosefTomas

Naprosto výborně zvládnuté řemeslo, které dokázalo, že Drew Goddard je jméno vhodné zapamatování a že do El Royale by nikdo asi nechtěl přijet na víkend :) Jen škoda špatného marketingu, který film doslova pohřbil. Snad si své fanoušky najde . ()

bludr

Na začátku to zavánělo fádní béčkovou tarantinovkou s horšími dialogy a nižší šťavnatostí a propečeností. No, ten dojem tam profukoval čas od času i dál (zejména pak ke konci), ale po většinu času to byla jedna velká a moc hezky gradující jízda s řadou výrazných okamžiků, byť jim chybí krev. Postavy zajímavé, ještě zajímavější ale pro mě byla lokace (inspirovaná skutečným hotelem Cal Neva Lodge & Casino). Klasika to nebude, ale večer to byl skvělej. Zábavná žánrovka! (80 %) ()

Pitryx

Přesně toto je dle mého gusta. Plno překvapení, malinko gore a skvělí herci. Bohužel za to ječení té černošky body dolů, ale také za hluchoty, kterých je zde jak naseto. Chvilkami je to nářez, ale také to někdy postrádá tempo. ()

AnnaMae

Pár hlavních postav přijíždí do zapadlého motelu El Royale, zdlouhavě se ubytovávají, zběžně se představí, děj se rozjíždí pomalu a poklidně, ale vy už tušíte, že všechno asi bude jinak… Film bych neoznačila jako mysteriózní, ani thriller, spíš drama, černá komedie. Taková pomalejší, upovídanější, komornější tarantinovka. ()

borohub

Hodně to připomíná filmy od Tarantina, každopádně mě to líbilo více než většina filmů od Tarantina. Příběh je dobrej, líbil se mi styl jak byl příběh vyprávěn (ale opět je tam vidět silná "inspirace" filmy od Tarantina), prostředí skvěle, postavy taktéž. Film jsem bohužel nevnímal tolik, kolik by si zasloužil, takže jsem se občas ztrácel. Někdy až budu mít čas tak si to pustím ještě jednou a hodnocení kdyžtak přehodnotím. Zatím 80% ()

oasismanik

Polovičný film, polovičná snaha, polovičné hodnotenie. Drew Goddard nie je Tarantino, ani nikdy nebude. Ale napriek tomu, solídna jednohubka s perfektným výberom hudby a brilantným Jeff Bridgesom. ()

subic

Tak jako na rovinu, je to ukrutně dlouhé a plné vaty. Četl jsem tu k tomu komentáře a někdo to srovnává s filmy QT a RR, je tu taky sice dost krve, taky je tu spousta dalších postav a jejich příběhy jsou poměrně spletité, ale tamty filmy jsou jiná liga. Já si jen tak říkám, proč bych se na to měl někdy třeba za 20 let koukat znovu. Fakt nevím. 4/10 ()

mirkath1

Pro mě lepší než tarantinovky. Tarantino maličko přehání s množstvím krve a tady je jí tak akorát. Chris je taky docela akorát :) k sežrání ()

ostravak30

Zlý čas v El Royale je asi nutné brát v širších souvislostech, aby byl možno objektivně posoudit. Jednotlivé postavy zastupují nejspíš různé americké jevy. Máme tu barovou zpěvačku toužící po slávě, falešného kněze jako zloděje propuštěného právě z vězení, bývalé a současné členy sekty a též válečného veterána. Nedozvíme se sice, kdo si objednával sledování, ačkoli důvod známe. Je to ale typický americký film současnosti o minulosti. Tuny krve, násilí, vulgarity. Skoro jsem si chvílemi myslel, že vyšel z dílny Quentina Tarantina. Tohle je přesně jeho styl. Tyto všechny aspekty vtěsnané do několika postav se setkávají na jednom konkrétním místě. A jejich příběhy se nám pomalu rozehrávají před očima. Do této doby mě to ještě zajímalo. Jenže poslední půl až tři čtvrtě hodinka byla opravdu nezáživná. Postava Chrise Hemseortha naplno ukázala, před čím Dakota Johnson utíkala. A pan následuje konec jako od Shakespeara. Všichni poumírají a zůstanou dva přeživší. Neboť černošku v současném americkém filmu není možné ani hanět, zřejmě proto hrála ze všech tu nejkladnější roli, ani zabíjet, a lidí toužících po bohatství zůstane na světě taky dost. Film postrádá jasnou hlavu a patu a na dvě a půl hodiny opravdu nezabaví. Na druhé straně se může pochlubit hereckými výkony a alespoň zpočátku napětím a zvědavostí, jak to celé dopadne a kam to směřuje. Odpověď je trochu rozpačitá. ()

koty2201

Keby som mal tento krvavý mysteriózny triler charakterizovať veľmi zjednodušeným spôsobom, tak poviem, že ide o skvelú napodobeninu Ôsmych hrozných od Quentina Tarantina. Dosť sa to štruktúrou deja podobá a tým, že trávime čas na jednom mieste počas celého filmu. Sledujeme situáciu retrospektívne z pohľadu každej postavy a tým tak odhaľujeme ich motívy a minulosť. Na záver vlastne len vidíme akým spôsobom skladačka zapadne dokopy a sme v napätí ako to skončí. Myslím, že sa to tvorcom podarilo dosť dobre. Áno, na legendu ako je Tarantino to nemá, ale vôbec to nie je jeho slabý súper. Nájde sa tu aj trochu humoru a klasické konverzačky, aj keď to nie je na až tak vysokej kreatívnej úrovni. Taktiež je tu veľmi sympatický casting a všetkých tých hercov mám celkom v obľube a bavilo ma ako sa zhostili svojich úloh.  Hudba je tu bravúrna, ale čo iné čakať od Michaela Giacchina po tom, čo som minulý rok bol na filme Batman. Zasadenie na koniec 60. rokov a plus žiara neónov v daždi, to zbožňujem a tieto scény som si užíval najviac.  Občasné krvavé prekvapenia tiež nesmú v pravej tarantinovke chýbať. Ale nie všetky končia čiastočným happy endom ako v tomto prípade. To mi však popravde nevadí. Nemám rád nejaké ťažké depresívne konce, aj keď práve také nie sú príliš časté a je to “originálnejšie”. Čiže za mňa ide o fakt dosť dobrý triler, ktorý sa oplatí vidieť ak máte podobné filmy radi. ()

IZFNP

Ó, tak toto áno. Poriadna chuťovka s parádnym obsasením hrajúcim nepredvídateľné charaktery uprostred nepredvídateľného miesta. Vďaka svižnému scenáru a réžii Drew Goddarda, ale i vďaka hravej štylizácii a dobrému soundtracku ide o ozaj zábavnú jazdu plnú prekvapení a wtf momentov. Bridges, Hamm, Erivo i Hemsworth si svoje úlohy užívajú a divák s nimi. Som rada, že Cabin in the Woods, jeden z mojich top filmov, nebol len šťastnou náhodou, ale že v Goddardovi sa skrýva tvorca mojej duši blízky. ()

Honzulik

Zlý časy v El Royale - tak tady mi to hodně stylem připomíná Quentina Tarantina. Skvělý "chlapský" film, s dobrými hereckými výkony. Film, který graduje a udrží diváka po celou dobu v napětí a úžasu... ()

psychousek

Řemeslně skvěle udělané, prvotřídní herecké výkony, velmi dobře udělaná výprava i kulisy. Celkově film působí neuvěřitelně přirozeně, postavy jsou objasňovány postupně, každý dostane svůj vlastní prostor. A příběhová stránka? Tento film se mohl ubírat úplně jiným směrem, místo toho ale ukazuje to, co se stane, když je někdo velmi proaktivní a nezdržuje se zjišťováním dalších okolností, a nepřemýšlí o následcích svěho činu. ()

wanry02

Velmi příjemné překvapení. Jelikož jsem původně moc nečekal, tak jsem dostal výborný atmosférický snímek, plný dlouhých scén a velkého množství zvratů a kdyby nebylo poslední třetiny, kdy se film začal táhnout a překombinovávat, šel bych s hodnocením o stupeň víš. Co se týče těch prvních dvou třetin, tak tam jsem naprosto spokojený. První představování hlavních postav a dialogy mezi nimi fungují bravurně a i herecké výkony se mi opravdu zalíbili. Děj má příjemný spád a režisér nešetří se spoustou zajímavých kamerových záběru, což je mimochodem další výrazný klad snímku. Pak ale přichází na scénu Chris Hemsworth a jak zde většina uživatelů vychvaluje Chrise i jeho postavu do nebes, tak já beru naopak jeho postavu za hlavní příčinu zhoršení třetí třetiny filmu. Ale tak když opomenu ještě ten úplný závěr, který mě nesedl tak se jedná o příjemné překvapení a doufám že podobných filmů bude jen přibývat. 80% ()

prochyn

Tragédie jak od Shakespeara nebo od Tarantina. Z počátečního chaosu krystalizuje dost děsivý příběh. Vlastně spousta příběhů. ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách

03.04.2024

Týmovka X-Force nikam nespěchá

Týmovka X-Force nikam nespěchá

30.06.2018

Deadpool 2 už si v kinech řekl své, nyní se tak oči upírají k chystané týmovce X-Force od režiséra Drew Goddarda (Chata v horách). Ten momentálně dokončuje svůj teprve druhý režijní pokus Zlý časy v… (viac)

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (viac)