Vtedy v Hollywoode

• Česko Tenkrát v Hollywoodu (viac)
USA / Veľká Británia / Čína, 2019, 161 min

Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Emile Hirsch, Margaret Qualley, Timothy Olyphant, Julia Butters, Austin Butler, Dakota Fanning, Bruce Dern (viac)

V deviatom filme kultového režiséra Quentina Tarantina sa televízny herec (Leonardo DiCaprio) a jeho dlhoročný kaskadér (Brad Pitt) rozhodnú presadiť pri filme na konci zlatej éry Hollywoodu v roku 1969 v Los Angeles. (Itafilm)

Thalin

Já mám Tarantinovu tvorbu hrozně ráda, ale tohle mě zkrátka tak nebavilo a pořád jsem tam čekala na něco víc nebo hledala něco, co se mi na tom zalíbí. To přišlo až v poslední hodině poměrně dlouhého filmu. Takže za mě lehké zklamání. ()

Knifeos

Aby se věci uvedly na pravou míru - je to klasický Tarantino :) Tarantino, který se po třicetileté tvorbě opět pustil do něčeho nového a musím říct, že mu to zase sedlo. Přesto je to i Tarantino nový, který film staví na emocích a skrze špičkový scénář nechává diváka vžít se do postav - především do postavy DiCapriova herce. Tomu je věnována první půlka filmu a tahle část výborně pomalu graduje od samotného začátku s Al Pacinem, přes konverzaci s holčičkou až po vynikajícího Evil Hamleta. Leo je bůh. Druhé půlce vládne Brad ve své nejlepší roli posledních let. Tahle druhá kapitola (jak by to Tarantino obvykle nazval) si zakládá na napětí a postavu (nejen) kaskadéra dokonale vykresluje. To celé, aby pak ve finálním půlhodinovém aktu mohl Quentin zúročit vše, co po celý film budoval a představil nám dechberoucí závěr, který definuje slovo - filmový zážitek. Po zhlédnutí v sobě film zanechává spoustu tajemství, spoustu motivů, které bych při druhém sledování vnímal jinak, proto se s Tarantinovým Hollywoodem určitě nevidím naposledy. Do té doby mám prostor se zamyslet, jak Tarantino dokáže uspět u masového publika i s filmem "bez děje", který ale ve výsledku v každém zanechá emoční stopu. 8/10 ()

Mr.Jokker

Byl jsem na tom v kině se ségrou. Nikdy jsem neviděl tolik lidí odcházet v půlce filmu lol. Mě se to fakt líbilo nějaký joky byli fajn ale nejsem moc obeznámen z filmy které Quentin skvělé napodobil. Konec Mě odrovnal. Není to takový zraso jako ostatní tarantinovky ale i tak jsem se královsky bavil a kurva že ten Pitt je ale kus co ladies ()

Tomas.Abi

Tarantino neumí natočit asi špatný film i když tento je z mého pohledu tím nejslabším, ale také tím nejlaskavějším dílem od Quentina. Příjemná letní podívaná, na kterou se vždy rád znovu podívám. ()

Bragi66

Piki na babu, já tady na kulťák nehraju. Například Jackie Brown je  také pomalá, ale je to konstrukce, ale tohle je opravdu moc pomalé. ()

Baru.Class

Klasickej Tarantino - zbytečný a extrémně komplikovaný konverzace, někdy až neskutečně dlouhý stopáže a dost, ale dost ujetý scénky s obnaženejma chodidla. Těch je tu na můj vkus až nechutně moc, ale Quentin je touhle úchylkou dost známej. Film to není špatněj, ale podruhý už ho vidět nemusim a hodnotím jako nejslabší Tarantinovku. ()

Rebel24

Kde bolo tam bolo... Tarantinov Hollywood. Quentin opustil kraje westernovych stepí a presunul sa do konzumnej spoločnosti Ameriky konca 60-tych rokov s hippiesákmi. Ústredná dvojica je veľmi silná - Leo di Caprio vs Brad Pitt, súboj mal ale jasného víťaza. Cliff Booth síce bol dablerom Ricka Daltona, ale dejovy oblúk držala nad vodou postava hraná Bradom Pittom až po klimax záver. Scenár už tradične vysoko kvalitný, až príliš však Tarantino dbal na zdĺhavost scén hraných Rickom Daltonom, sú na jeho réžiu netypicky strnule až miestami nudné. Margot Robbie akoby tam ani nebola, úplne zbytočná. Zato Cliff vs Bruce Lee, Cliff vs manželka, Cliff vs hippies prinieslo zaslúžene Oscara Pittovi za netradičnu a nosnú postavu, ktora by si zaslúžila vlastny film. 78% ()

gizi

Dlouhá velká nuda, která může bavit jen opravdu zaryté fanoušky filmu. Pouze závěr je ten pravý tarantinovský a u mě díky němu 3*. ()

Matteo_

Filmy od Tarantina se v mém žebříčku oblíbených řadí opravdu na vrchu. Once Upon a Time in Hollywood je mým druhým nejoblíbenějším dílem od Quentina, jedničkové místo si stále drží Inglourious Basterds. Obecně bych filmy od Tarantina popsal asi takto: Jeho filmy buď naprosto milujete a chápete jejich genialitu a jednotlivé signifikantní rysy v každém z nich a nebo to není nic pro vás a filmy od Tarantina vnímáte jako tupé akčňáky s přehnaným výskytem násilí. Pokud patříte do té druhé skupiny, tak...jak vy se strašně mýlíte! aA vlastně mě mrzí, že vám jeho tvorba vůbec nedochází. Za mě je to nejlepší režisér současnosti. A obsazování furt dokola stejných herců taky vnímám jako takové další poznávací znamení. DiCaprio i Pitt jsou ve svých rolích úžasní jako vždy, krásná Margot Robbie - té se nedá nic vytknout. Vše to do sebe tak krásně zapadá, herci si alternují, doplňují se. Atmosféra naprosto boží a velkolepé finále jako v každé Tarantinovce. Zasloužený plný počet bodů za neskutečně zábavnou jízdu. ()

skok01

Kde je Tarantino... Kam se ztratil? Viděl ho někdo?... OK. Zajímavé, docela dobré. Uznávám, je to jiný šálek kávy, než co jsme obvykle zvyklí vidět u Tarantina. Ale kam se poděl starý dobrý Tarantino. Příliš dlouhý a rozvláčný film. Úplně by stačilo posledních 30 minut filmu, alespoň tady na chvíli zahlédneme starého dobrého Tarantina. Slušné drama. Dobré herecké výkony. Dá se na to podívat. ()

CHYREN

Vcelku souhlasím s tím pitomoučkým cucákem, co nazývá Tarantina Kventinem. Ale konec byl úžasný. Mám silný pocit, že by si Tary přál změnit minulost. Já ne. I když mně rejža, tohoto zbytečně dlouhýho a většinou trapnýho spektáklu, dlouho přemlouval. Nikdy se nestávají věci "jen tak". Dal bych 4 hvězdy, kdyby neskončil Bruce Lee na tom autě. A ty tři hvězdy si za konečnou "akční" scénu, která trvala cca. 2 - 3 minuty, zcela jistě zaslouží! Takhle by měl fungovat osud. Bohužel, nefunguje. A nespraví to ani 50 let v kriminálu. ()

milbelQ odpad!

To ako, čo , lebo, prečo 😡👎❓Tarantino ti EBE🥶 ❓DiCaprio & Pitt čo máte na krku 🎃. Väčší horor je v  špičke sledovať  Bratislavskú križovatku na Račianskom mýte. QUENTIN už nič nepíš / netoč. Toto je sračka roku. ()

Trescha

Vizuálně dokonalé retro... Tarantinovo cinofilní pomrkávání mi nikdy nevadilo, ovšem tohle už je vyloženě kinematografická masturbace.... Hezky se na to kouká, ale táhne se to jako hlen... No a ten konec.... Na Tarantinův poslední film už se vlastně ani netěším. ()

Flashheart

Film o ničem. Aspoň pro nás, normální lidi. Možná vhodný pro skalní nadšence nebo účastníky, pro něž je či byl Hollywood životem, ale pro nás ostatní úplně o ničem. Nic se tam nestalo, hromada vedlejších postan naprosto bezprizorních, bez příběhu nebo napojení, nic. Ono se nestalo skoro nic ani v Pulp fiction, ale ty rozhovory byly naprosto kouzelný. Tady ani náznakem. Pitt a jeho postava nadpřirozeně, pittovsky a tarantinovsky přehnaně cool, ale ve filmu, kam vůbec nepasuje. Závěrečná bitka to samý. A přitom asi tak 5s po začátku první scény jsem okamžitě věděl (páč jsem to nevěděl předem), že to je film od Tarantina. 2,5* ()

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

15.03.2023

Ačkoliv všichni pevně věří, že si režisér Quentin Tarantino (Kill Bill, Pulp Fiction) rozmyslí svůj plán na ukončení filmové kariéry se svým desátým snímkem, na jeho závěrečné rozhodnutí si budeme… (viac)

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

13.01.2020

Předkrm v podání Zlatých glóbů máme za sebou, a tak přišel čas na hlavní chod. Tím budou stejně jako každý rok Oscaři, jejichž 92. ročník se bude vyhlašovat 9. února 2020 v Dolby Theatre v Los… (viac)

77. Zlaté Glóby – výsledky

77. Zlaté Glóby – výsledky

06.01.2020

Kontroverzní moderátor a komik Ricky Gervais a spol. před pár hodinami rozdali v hotelu Beverly Hilton v Los Angeles poslední ze Zlatých Glóbů a 77. ročník prestižních ocenění byl tak oficiálně… (viac)