Policie je Profesorovi v patách a komunikace s tiskárnou utichá. Výsledkem je vzpoura a zatčení jednoho ze zlodějů. (Netflix)

sus

Poslední 2 dílý to totalně pohřbily, neschopnost elitní zásahové jednotky trefit Tokio na motocyklu, nesmyslné přestřelky bez logiky, hodně předvídatelný děj a chování postav... ()

antolikopoli

Kvalita vysoká, dokonalé vyvrcholenie minulej série. Dej o niečo plnší a akčnejší ako bolo vysokým štandardom. Jednoducho po celý časť som sa chvel blahom. Touto sériou si tento seroš vybojoval prvé miesto v mojom zozname slávy. 9/10 ()

Kusbi

Nakonec jsem se k pokračování La Casa de Papel vrátil dříve než jsem si myslel a bohužel jsem byl opět částečně zklamán. Původně jsem chtěl hodnotit plným počtem, nicméně závěr druhé řady mi to nedovolí. Po většinu této série si seriál opět nesl solidní tempo a víceméně přinášel všechno to, co mě bavilo na první řadě, řekl bych, že jsem se bavil možná i o něco víc (jen ty chytré triky Profesora tu už trochu chyběly, či vyzněly do ztracena, viz opuštěná vila). Bohužel při psaní posledních epizod se asi někdo z tvůrců vylil a vytvořil tak naprosto famózní frašku. Když ještě pominu to, že se ke konci seriál stával telenovelou a místo loupeže se řešilo to, kdo koho miluje, tak co pominout už nemůžu je závěrečná epizoda. Ta se z nějakého důvodu vydala cestou stupidních céčkových akčních filmů se Stevenem Seagalem a naservírovala přestřelky popírající realitu, stupidní policii a vše završila teatrálním sebeobětováním se jedné z hlavních postav (z mého pohledu té nejlepší), které navíc tak nějak postrádalo smysl. Celkově závěr vyústí do absolutního klišé, což jsem ale ještě schopen překousnout. Je hodně vidět, že seriál byl zamýšlen na dvě sezóny a že právě zde měl končit a já se upřímně obávám, co mi nabídnou další řady. ()

JB001

První sérii jsem ohodnotil na plný počet 5*, ale po zhlédnutí druhé série, když nemohu dát 6*, tak snižuji jedničku na 4 hvězdy a dvojce dávám plný počet. Prostě pět hvězdiček je málo. No a teď se nemohu dočkat vyloupení Španělské centrální banky. Předpokládám, že tam asi budou mít víc zlata než v ČNB ()

Iroquois

Je to dobré, místy hodně dobré, ale celkový dojem kazí mnoho chyb a nesmyslů (dýchající mrtvý, "neslyšné" konspirace a lepení pásek na polootevřených záchodech, studentka, která bez problémů nabíjí kulomet, profesor uspávač policajtů, atd.) a především neschopná policie a tragicky špatně udělané přestřelky, kdy údajně vycvičená policejní komanda nejsou schopná zpacifikovat pár začasté odkrytých lupičů se zásobníky na - zbrojaři divte se - nekonečně mnoho nábojů... dávám 75 % ()

motyka52

Poslední díl to nakonec vytlačil na čtyři hvězdy. Pořád ale víceméně platí to, co u první série - nesmíte se v tom moc šťourat. V jednom z dílů totiž od toho dědka, co vede zásah, zazní, že španělští policajti vypadají před celým světem jako idioti. A ono se s ním opravdu nedá moc nesouhlasit. ()

CheeseFigure

Ako bolo naznačené na konci predchádzajúcej série, tak v druhej prichádza úpadok. Myslím plánu. Začnú sa vyhrocovať emócie a napätie medzi postavami a Arturito zase porobí pár problémov (preto ho tak ,,milujeme"). Priznám sa ale, že ma to už tak nestrhlo, ako predchádzajúca séria. Akcia je trochu prepálená a nelogická. Áno, narážam na onú scénu s motorkou, ktorá zas ale bola cool. Policajti boli vymenený za Stromtrooperov zo Star Wars, takže väčšinou sa ani za boha netrafia (čo je pochopiteľné, ale občas to pôsobí úsmevne. Aby som ale nekrivdil, tak občas cieľ trafia). Čo je ale stále skvelé, tak sú postavy. Som rád, ako sú písané. Som rád, že ich povaha a vzájomné vzťahy sú testované napätím a stresom, ktorí zažívajú. Samozrejme sú tu linky, ktoré ma tak nechytali a ktoré sa striedajú s linkami, ktorých som sa nevedel nabažiť. Zvažoval som, že dám tri, ale posledná epizóda ma presvedčila, aby som tú štvrtú pridal. Celkovo som teda spokojný. ()

chamonix

Když jsem na konci první série zjistil, že ani deset hodin tvůrcům nestačí k završení příběhu, měl jsem sto chutí ubrat ze svých tří ***. Když jsem uviděl, že jim na to nestačí ani dalších šest a tři čtvrtě hodiny, už mě vlastně ani finále nezajímá. Nejsem divák Ulice, či Manuely a fanouška nekonečných seriálů ze mne neudělá ani tahle nastavovaná kaše! Chápu, přijdu o zásadní zvraty, kdy profesor vymyslí lék pro Berlína, který si ho nebude chtít vzít, protože po coming outu vyjde na povrch jeho skutečná empatie. Nebo že ve 22.sérii inspektorka porodí syna, kterého počala s profesorem a ten se v 1734. dílu po dosažení dospělosti přidá k lupičům v bance... ()

DK197

V druhé řadě nastane spoustu zajímavých situací a zvratů. Je to dojemné, katastrofické a taky trochu šílené. Spousta charakterů buď změní své chování, nebo ho vedou do extrému. A to mě donutilo změnit své pořadí oblíbenosti jednotlivých postav. Ale budu na to koukat až do konce, protože prostě chci vědět, jak to dopadne ()

sKralicek

K první sérii jsem psal, že to bylo na hraně mezi tím, abych to vypnul, protože se postavy chovali hloupě a tím, že jsem byl zvědavý, co bude dál a říkal jsem, že další sérii bych to už neodpustil. No, stalo se. Odpustím jí to. Po dokoukání této série mám úplně stejné pocity jako po dokoukání první. Už zde nejsou tak promyšlené nápady loupeže, ale spíše se zde budují vztahy mezi postavami a tak nějak to funguje. Je zde také více akce, která tomu dodává jiskru. Bohužel ale postavy se chovají ještě debilněji než v předchozí sérii, a to hlavně ke konci, až mě to vyloženě iritovalo a kazilo celkový dojem. Nicméně musím uznat, že závěr to má hezký a taky díky němu jsem vlastně spokojený. SPOILER: Líbí se mi, že to dopadlo tak jak dopadlo a kompletně tím uzavřeli příběh. Takže teď, když budou další série špatné, pořád máme 2 série, které tvoří samostatnou kapitolu a zuby nehty se ještě drží 4 hvězdiček. ()

Monika95

Druhé řadě dávám o hvězdu míň, než první. Už mi přišlo toho "míření na sebe zbraněmi" až moc, každou chvíli chtěl někdo někoho v partě oddělat. :) A poslední díl druhé řady byl tak roztahanej, že už mi to lezlo na nervy, jak jsem byla netrpělivá jak to skončí. ()

rostsoft

Tento seriál, ve mně vzbuzoval rozporuplné pocity. Zpočátku mě i dost nudil. Hlavním důvodem je to, že je zbytečně dlouhý. První a druhá série je vlastně jeden a tentýž příběh rozdělen na dvě části, z toho důvodu můj komentář se bude nacházet pod obojím stejný. Musím uznat, že nápad je to skvělý, se zábavou už to holt není tak slavné. Do devátého dílu to bylo dost utahané a nudné, toto naštěstí později se zlepšilo natolik, že už mě to nenudí a nechá se na to koukat. Druhá série je o dost lepší než ta první, ta utahanost se vytratila a dostalo to šmrnc. Sice nechápu, proč tak vysoké hodnocení, zejména první série, ale možná je to tím, že tam jsou velmi krásné ženy. Každopádně je to něco, co tu ještě nebylo, anebo bylo ale já to rozhodně neviděl. Je to i dobře natočený, i když bych uvítal, kdyby to bylo kratší, ale stojí to za shlédnutí. ()

MatyRock

Stejné jako první série. Občas wtf moment, profesor všechno vyřeší, policie je úplně stupidní a nedokáže se trefit, atd. Prostě limonádový seriál, který má kolem sebe obrovskou komunitu a hype. Příběh, který se nám táhne z první série, je pořád bomba. Většina hlavních představitelů je stále fajn, i když ne vždy jim všechno věřím. Berlín je ovšem geniální! 8/10 (jako u první série jsem něco málo přidal). ()

kritik12

V druhej sérii si seriál udržal vysoký štandard, avšak na prvú sériu to nemá. Samozrejme muselo dôjsť k objasneniu lúpeže, čo vytváralo tlak na štáb a museli začať konať a posádku lupičov odtiaľ dostať. To sa samozrejme nezaobíde bez obetí, bohužiaľ boli vybraté zlé postavy. Samozrejme tvorcovia si mohli odpustiť Tokio a jej návrat medzi lupičov tak arogantne a nezodpovedne (avšak to zodpovedá jej blbej postave). Samozrejme uvidíme čo prinesie ďalšia séria ale dá sa predpovedať už výrazný pokles po ročnej prestávke v natáčaní. ()