Profesor a jeho tým se znova setkávají, aby osvobodili Ria. Tentokrát míří do Španělské národní banky s odvážným a nebezpečným plánem. Rezistence pokračuje. (Netflix)

warrenur

Po dlhsej pauze som siahol po tretej serii. Uz prva epizoda ma svojim hlupym scenarom a premisami postav takmer presvedcila nesledovat dalej. Ale zvedavy vidiet dalsie Profesorove "genialne" myslienkove pochody som sa s obcasnym rychloposuvom dostal az k poslednej - tentoraz prekvapivo vydarenej casti. Ta je na zasluzene stvorhviezdie. Tie predtym su zial tak derave a doslova hlupe, ze to bolo otravne, ale obcas i zabavne. Berlina nahradil Palermo, a hoci nemal taku "osobnost" ako prvy spominany, mal cosi "do seba". Ako celok vsak slabe ako caj. Prekvapuje ma ten "hajp" pri tomto seriali. ()

Ivo

Podfukáři 5. Aneb nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. Bohužel ... Po prvním příběhu, který byl docela brilantní, napínavý, a originální přichází jeho nové pokračování. Tentokrát však bohužel už jen ve formě silně vymačkaného a řídkého odvaru, kdy musíme osm dílů s marnými nadějemi sledovat rozpačitě vyčpělou, povrchní a nasládlou estrádu protkanou nudným a pateticky telenovelovitým žvaněním (včetně permanentního a časem už dost otravného cimrmanovského "tak takhle to tedy bylo"), dusajícími "cool" hudebními pasážemi jak z teenagerovských filmů, silně nerealistickou scifi akcí (s globálně aplaudujícím pouličním obecenstvem) a zejména neustálými psycho hysterickými půtkami a interakcemi čím dál vypatlanějších členů týmu, na které je i během "akce" kupodivu vždy nadbytek času a díky nimž už člověku začínají být spíše než tito přiblblí, uřvaní a iritující červení kokůtci sympatičtější jejich pronásledovatelé - což nevím jestli byl záměr tvůrců. To vše provázeno sladce dojemnými písněmi a přiteplenými tanci (Jiří Štědroň jistě potěšen svým hitem Guantaramera) a korunováno silně překombinovaným a prýštivě močopudným finále, kdy už člověku začíná být tak trošku jedno jak to celé dopadne. V další sérii se možná dočkáme jak renovovaný tým ve složení Brno, Kežmarok a Luník 9 vyloupí přinejmenším Pentagon a NASA? Prostě klasický osud většiny dobrých filmů nebo seriálů (čest výjimkám) kdy v setrvání u původního skvěle zrealizovaného nápadu (čili v nejlepším skončit) brání oslnivá vidina nových zlatých destiček. Takže, parťáci - "boom boom, ciao ..." ()

elpidio

Třetí série bohužel nedosahuje takových kvalit jako předchozí dvě. I přes to jde stále o dobrou akční podívanou, kde se občas musí prominout jasná předvídatelnost děje či úplné nesmysly (lokátor GPS fungující přes satelity na fretce hluboko pod zemí a pod.). Taky nám zde v zájmu politické korektnosti přibylo pár homosexuálů a nechybí i silná žena ve vedení Nezbývá než doufat, že čtvrtá série nebude úplnou parodií sebe sama a Profesora nenahradí černá lesba. ()

Evander

Třetí série La casa de papel je už výrazně slabší než první dvě. Stále se na ni dá relativně příjemně dívat, ale už je zde více nepromyšleností, objevují se naprosto debilní akční scény, postavy začínají jednat v rozporu se svými charakterovými rysy, když se to autorům zrovna hodí a tak bych mohl pokračovat. Seriál je dobrý a třetí série je stále ještě v pohodě koukatelná, ale trochu už se začínám děsit toho, co přinesou další dvě série. 69% ()

TheSpearCZ

Naše oblíbená parta se po uzavřeném konci druhé série opět vrací a okamžitě jde poznat (i kdybych to nevěděl předtím), že seriál odkoupil právě od třetí série Netflix a hlavně v prvním díle to bylo dokonale znát, že se prostě něco změnilo, ale výsledný dojem je stále výborný. Parta se nám pozměnila, většina nových postav má charisma (Palermo a Bogota top!!), ale jsou tu i takový, kteří se mi úplně nepozdávají, například nevýrazný Marseille, kterému ale dám čas, jelikož se objeví i ve čtvrté sérii. Do toho tu máme stálice (i mrtvého Berlina, který je prostě nejlepší!!) a nový plán v podobě krádeže zlata z Národní španělské rezervy a vysvobození Ria. Nesmím také zapomenout na novou těhotnou inspektorku, která hraje záporačku výborně a pořádně zatápí Profesorovi a jeho partě. Celkově se tu nachází o něco více "Cringe" a "WTF" momentů než v první a druhé sérii, které by se v životě neuskutečnily, ale až na jeden veliký (při vstupu do budovy jít bez masek, i když jste nejhledanější osoby na světě, to už bylo moc i na mě) musí člověk pochopit, že to je prostě seriál a ten je třeba si užívat. Z konce mám lehce rozpačité pocity, hlavně z toho, že to nebylo nijak ukončeno (i když šokujících momentů tu bylo sakra hodně), na druhou stranu lépe naladit na čtvrtou sérii nešlo a já se budu jen a jen těšit. PS. je mi líto těch chudáků, kteří stále hodnotí hnusným hodnocením i tuhle sérii, však když se mi něco absolutně nelíbí, tak na to dál nekoukám. "Tohle už není přepadení. Ani střet se systémem. Tohle je válka." 3. série - 90% ()

• V epizodě zazní mimo jiné i skladba „You'll Never Walk Alone“, tedy v překladu „Nikdy nepůjdeš sám“. Poprvé se objevila v roce 1945 v muzikálu „Carousel“, proslavila se ale především jako hymna anglického fotbalového klubu Liverpool FC. (FIAT 500)
  • Poprvé v seriálu se zde v malé roli mnicha objevuje fotbalista Neymar. (Zix.)
  • Ústrednú pieseň seriálu "My Life Is Going On" od interpretky Cecilie Krull, hrajúcu počas úvodných titulkov, môžme počuť aj v prevedení Pedra Alonsa (Berlin) počas záverečných titulkov poslednej epizódy tretej série. (Makky)