Profesor se spojí s Martínem, který má uskutečnit bratrův plán a udeřit na Španělskou národní banku. První krok? Vytvořit totální chaos. (Netflix)

hydrovydra

O dost lepší než první díl, ale pořád to sráží trapně epická hudba, lidi předstírající práci na počítači a tklivý kecy o hrdinství. Tvůrcům jako by sláva stoupla do hlavy a snažili se to demonstrovat na našich obrazovkách. Něco mi tam přijde trochu děravé (to ultravycvičená sekuritka banky nepozná tváře nejznámějších zločinců světa, jak jsou ve 3. sérii prezentováni, když se vrátí domů?). Ale konečně se možná dostáváme k další krásný hře mozků, kterou jsem v prvních dvou částech tolik obdivovala. 50% ()

Trevor

Bývalý novinár ako svoje alter ego El Magnifico Professoreho obhajuje teroristicku organizaciu Antifa, ktorej vlajka sa objavi v prestrihu z protestov proti summitu G20 v Hamburgu a tak podporuje nenávisť voči ľuďom v uniformách či už zdravotnych sestier, lekárov, hasičov, policajtov či vojakov a systému ako takemu, ktorý teraz robí všetko pre to aby sa pandemia dotkla práve tých ľudí, ktorí v čase pandémie nerobia pre spoločnosť nič užitočné čo najmenej. Musí to byť frustrujúci pocit vedieť že svet bez nich dokáže fungovať a aj preto sa pravidelne taketo protesty konajú. Za zmienku stojí ešte 25 krát v priebehu dvoch minút spomenutý sexizmus a patriarchát. A do toho ukradnutá hymna FC Liverpool či Celticu Glasgow a Widzewu Lodž You ll never walk alone...Z hľadiska empatie k druhým ľuďom je táto sračka na rebričku ešte nižšie ako ľudská stonožka, úbohý výtvor zakomplexovanej nuly ktorá vo svojom živote nikdy nič nedosiahne a ľuďom ako Ingmar Bergman, Ridley Scott či Stanley Kubrick nebude siahať vo svojom živote ani po členky... ()

Sany33

Príbeh: Naša stará známe - trocha obmenená a doplnené - partička je späť na scéne a tentoraz sa prebojovali do Národnej banky. Celkom dobré pozadie a premyslený plán ako sa dostať do banky s tým, že sa vyvolá všeobecný chaos. Prevedenie: Nedokážem sa tomu ubrániť ale mám pocit, že odkedy to prebral Netflix sme svedkami jedného scenáristického lapsusu za druhým. Veď ako už len vysvetlíte, že sa najhľadanejšie osoby celého španielska tak ľahko dostanú k svojmu cieľu a tým je prienik do Národnej banky. 73% ()

Martrix

Člověk by myslel, že když to bude víc krimi a míň telenovela, že to bude lepší, ale není. Tvůrci už ukázali, že silní jsou spíš v té vztahové rovině. Snad tedy mají ještě něco v rukávu. Chybí mi to pnutí mezi Profesorem a inspektorkou a stejně tak žvásty Berlína. Není to vysloveně nudné, ale ani vtahující, jako první řada. Zatím. ()

Najt

Jak jsem psal již v předchozích řadách, pokud si zvyknete na přehnanost a nereálnost budete opět mile překvapeni. Tým se opět setkává a má v plánu další loupež a teď to bude ješte větší rachot. Jako je to paráda. Mnohem více než jako seriál se toto snaží tvářit spíše jako extrémně dlouhý film rozkouskovaný do epizod a mě to vůbec nevadí. Je tam napojení na Mission Impossible a hodně ho z toho cítím a opravdu mi to nevadí. Pokud přistoupíte na hru tvůrců a budete seriál vnímat tak, jak oni chtějí a nehledat v tom mrvy, tak to bude neskutečná jízda, kterou si zamilujete. Vamos equipo, vamos vamos. ()

• Ve 12. minutě můžeme v pozadí slyšet skladbu „Who Can It Be Now?“, která je pouštěna z gramofonu a je od australské kapely Men at Work z jejich debutového alba „Business as Usual“ z roku 1981. (Trajektt)
  • V epizodě zazní mimo jiné i skladba „You'll Never Walk Alone“, tedy v překladu „Nikdy nepůjdeš sám“. Poprvé se objevila v roce 1945 v muzikálu „Carousel“, proslavila se ale především jako hymna anglického fotbalového klubu Liverpool FC. (FIAT 500)