Papírový dům (Netflix verze)

• Španielsko La casa de papel (Netflix version) (viac)
Akčný / Krimi / Thriller / Mysteriózny
Španielsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvorcovia:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Perić, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (viac)

Recenzie používateľa MatyRock k tomuto seriálu (7)

Papírový dům (Netflix verze) (2017)

Španělská vykrádačka s názvem La casa de papel či Papírový dům či Money heist. Práce s charakterem hlavních hrdinů a dynamika mezi nimi je hlavním hnacím prvkem seriálu (zejména prvních dvou sérií). S postavami se dá velmi dobře soucítit a chápat jejich rozhodnutí. Faktem však zůstává, že s přibývajícím počtem sérií se postavy častěji a častěji chovají nepochopitelně, naprosto mimo svůj charakter. Seriál také dost často sází na cliffhanger na konci epizody, což by mi zas tolik nevadilo, kdyby to nebylo téměř v každém dílu. Fuck up momentů je v seriálu opravdu hodně, je jich tolik, že už to prostě někdy nelze brát jako genialitu profesorova plánu, ale spíš o dobrou scénáristickou náhodu. Papírový dům není nejlepším, nejchytřejším ani nejoriginálnějším seriálem svého žánru, ale je jedním z nejpopulárnějších. Toho si je seriál vědom a využívá to ve svůj prospěch. 8/10....původní dvě série jsou nejlepší, následně jde o sestupnou tendenci (tzn. pátá série nejhorší). ()

Série 1 (2017) (S01)

Rozhodně tenhle seriál má vysoké kvality a zejména práce s charaktery je naprosto super. Seriál má svoje chyby a mouchy, jenž jsou „maskovány“ cliffhangerem na konci epizody nebo rádoby genialitou El Profesora. Divák potom snáz zapomene na ty fuck up momenty, co se v seriálu dějí. La casa de papel prostě není dokonalý a do jisté míry je v něm poměrně hodně Hollywoodu, v tom smyslu, že mají epizody hodně příběhových děr, občasné nelogické chování postav, až příliš náhod, jeden proti padesáti, hloupí policisté......atd. No tudíž nejde o ultra geniální a originální věc, ale o populární věc. A popravdě si myslím, že je i lehounce nadhodnocená. Každopádně já to vidím na 8/10 pro první sérii (Ano, mohlo by to být i méně, ale přeci jen na mě to „opíjení diváka“ také částečně fungovalo. Navíc nemám tolik nakoukané věci zabývající se podobným tématem). ()

Epizoda 1 (2017) (S01E01)

Na první díl? Neskutečně povedený start! A už jsem jenom v natěšení na druhou epizodu. ()

Série 2 (2017) (S02)

Stejné jako první série. Občas wtf moment, profesor všechno vyřeší, policie je úplně stupidní a nedokáže se trefit, atd. Prostě limonádový seriál, který má kolem sebe obrovskou komunitu a hype. Příběh, který se nám táhne z první série, je pořád bomba. Většina hlavních představitelů je stále fajn, i když ne vždy jim všechno věřím. Berlín je ovšem geniální! 8/10 (jako u první série jsem něco málo přidal). ()

Série 3 (2019) (S03)

Ze začátku mi to úplně nejelo a přišlo mi příliš na sílu oživit něco, co bylo koncipováno na dvě série. Ale ono se to ve mě po dvou epizodách zlomilo a nakonec i ten návrat dává z příběhového hlediska dobrý smysl. Musím přiznat že Netflix odvedl dost dobrou práci, navýšil budget a rozjel okolo série opět rozruch. Pořád tu jsou problémy prvních dvou sérií, ale zdálo se mi, že se Netflixu povedlo spoustu věcí vyřešit. No když to shrnu, dá se to srovnávat s předchozími sériemi a kvalita zůstala stejná. 8/10 ()

Série 4 (2020) (S04)

Pokračování třetí série, kde základní DNA zůstalo stejné. Hodně mind fucků, hodně akce, hodně hádek mezi postavami a hlavně debilní policie. Teda v momentech, kdy je to třeba, protože občas i tu chytrost najdou. Sem tam přišel fajn nápad. Takže s hodnocením zůstanu stejně jako u předešlých sérií. 8/10 s přimhouřenýma očima. ()

Série 5 (2021) (S05)

Fajn, však nic navíc. Chvílemi to s telenovelou má opravdu hodně společného, nikdy se jí však seriál plně nestane. Nejslabší série, které by ani v nejmenším neškodilo menší množství epizod. Některé díly sázející převážně na akci mě tolik nebavily a mnohdy jsem radši sledoval flashbacky s Berlínem. Postavy se dost často chovají divně, nekonzistentně, prostě tak, jak si vyžaduje scénář. Přesto pátá, zároveň závěrečná, sezóna poslouží dobře jako prostoduchá zábava...hádám že to je hlavní. 7/10 ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi