Papírový dům (Netflix verze)

• Španielsko La casa de papel (Netflix version) (viac)
Akčný / Krimi / Thriller / Mysteriózny
Španielsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvorcovia:

Álex Pina

Úrsula Corberó, Álvaro Morte, Itziar Ituño, Miguel Herrán, Jaime Lorente, Pedro Alonso, Esther Acebo, Darko Perić, Alba Flores, Enrique Arce (viac)

Recenzie používateľa motyka52 k tomuto seriálu (5)

Série 1 (2017) (S01)

Je to něco trochu jiného, než jsem čekal. Nic moc jsem si o tom nezjišťoval, z šeptandy jsem tušil jen, že půjde o nějakou velkou loupež. Všechen hype jsem připisoval tomu, že je to perfektně napsané, takřka neprůstřelně. To ovšem není ten případ. Tady je naopak potřeba mozek často vypínat, nebo alespoň dost utlumit. Jedině tak si lze Papírový dům užít. Všelijakých různých děr a otazníků je tady až příliš. Na druhou stranu, pokud na tu hru přistoupíte, tak se vám dostane opravdu dobrého zážitku. Některé epizody byly malinko slabší, někdy jsem se dokonce trochu nudil, ale důležité jako vždy je, že mě zajímá, co s těmi zajímavými a zábavnými charaktery bude dál. ()

Série 2 (2017) (S02)

Poslední díl to nakonec vytlačil na čtyři hvězdy. Pořád ale víceméně platí to, co u první série - nesmíte se v tom moc šťourat. V jednom z dílů totiž od toho dědka, co vede zásah, zazní, že španělští policajti vypadají před celým světem jako idioti. A ono se s ním opravdu nedá moc nesouhlasit. ()

Série 3 (2019) (S03)

Intenzivní poslední půlhodina osmé části byla skvělá. Ale jinak tam od prvního dílu bliká těch výstažných červených kontrolek nepočítaně. Tady už opravdu logika, motivace postav i jejich chování haprují od začátku, příběhových děr a otazníků je příliš mnoho. Některé nové postavy jsou buď nevýrazné, nesympatické anebo jako v případě hlavní psychopatické fúrie totálně přestřelené do nějakého rádoby mixu Jokera a Mirandy Priestly. Samozřejmě, že se podívám na čtvrtou sérii, samozřejmě že mě zajímá, jak to dopadne, ale taky už se tak trochu začínám těšit na to, až to celé skončí. ()

Série 4 (2020) (S04)

Naplno si uvědomuju, jaké blbosti se tam dějí, ačkoliv se to snaží tvářit hrozně sofistikovaně. Přesto mě to zase začíná bavit víc a víc. Možná je mi jen podvědomě líto času, který jsem s tím strávil, možná jsem si za tu dobu vytvořil nějaký větší vztah k novým postavám, které mě ve třetí sérii nechávaly chladným nebo mě přímo sraly. Možná je to něco úplně jiného. Nevím. Ale vím, že na pátou sérii se určitě podívám a pak si budu toužebně přát, aby žádná šestá už nebyla. ()

Série 5 (2021) (S05)

To už je asi úděl podobného typu seriálů, které staví na nekonečných twistech. Ukazuje se, že ta první část - totiž celé to zamotat tak, aby to vypadalo chytře a lidi to bavilo, je ta lehčí. Potom je ale potřeba to taky chytře rozmotat. A to už bývá problém. Papírový dům je toho dobrým příkladem. Je to pochopitelně výborně natočené, jsou tam některé kulervoucí momenty, řadu herců bych hrozně chtěl ještě v něčem vidět a vlastně jsem nebyl nevrlý z toho, že to chci dokoukat, abych věděl jak to dopadne. Jen jsem si naplno uvědomoval, že musím mozek tlumit stále víc a víc, abych si to odpovídajícím způsobem užil a nerejpal v tom. Protože na konci se pak už otazníky a kroucení hlavou s povytaženým obočím vznášejí téměř nad každou druhou scénou. Tvůrci navíc už taky narazila na dno svého sejfu s nápady, ovšem deset dílů bylo potřeba něčím naplnit, takže se stále častěji uchylují k flashbackům, mnohdy otravným, a neustále mají potřebu vysvětlovat něco, co vysvětleno být nemusí. Tempu seriálu to moc neprospívá. Ale co. Dohromady to bylo fajn, ale teď opravdu doufám, že ve Španělsku už není žádný další barák, který by se dal vykrást. ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi